Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970343 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17070 : 27 Haziran 2015, 15:39:44 »
abiler anderson da gidiyorsa yaz ligine bizim sf suan ya bogdana emanet edilip yine bir sg alınacak ya da bizimkiler yaz liginin bitmesini beklicek ordan düşenlere saldırcak. ki pf c için de oradan düşenleri takip edecegimize göre bizim yazdıgımız kadrolardan cok ucuk bir kadro görcez seneye gibi geliyor bana.
bu arada tavaresi david de yazdıysa alınacaktır. ama emin mümkün degil böyle bi adama nba opt out koymadan kadroya koymak. sana katılıyorum ama mümkün degil dedigin... bjelica gibi yüksek buyout koysak bari benim beklentim de o.
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17071 : 27 Haziran 2015, 15:54:28 »
abiler anderson da gidiyorsa yaz ligine bizim sf suan ya bogdana emanet edilip yine bir sg alınacak ya da bizimkiler yaz liginin bitmesini beklicek ordan düşenlere saldırcak. ki pf c için de oradan düşenleri takip edecegimize göre bizim yazdıgımız kadrolardan cok ucuk bir kadro görcez seneye gibi geliyor bana.
bu arada tavaresi david de yazdıysa alınacaktır. ama emin mümkün degil böyle bi adama nba opt out koymadan kadroya koymak. sana katılıyorum ama mümkün degil dedigin... bjelica gibi yüksek buyout koysak bari benim beklentim de o.

ilk senesinde fazla beklentim yok , boyunun avantajini kullanirsa zaten oguz zoric semih'in toplamindan fazla katki verir.
ama tam anlamiyla kocun istedigi kivama 2. senesinde gelecek e o zaman da nba'e giderse yine pivot ara.
bjelica'nin yerine nasil adam koyamiyorsak tavares icin de ayni sey olacak.
uzun sureli imzalayip 3. sezondan itibaren yapsinlar nba opsiyonun , ve ya baska bir formul.
mesela Real Llull nba'e giderse 5 milyon civarinda para alacak , 5 milyona eurocup kadrosu kurulur paraya bak , saglam sozlesme yapmis real helal olsun.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #17072 : 27 Haziran 2015, 19:23:21 »
Beşiktaş, basketbol genel direktörlüğü görevine getirilen Yiğiter Uluğ ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.
http://t.co/3iK6Jqs2Yb

Haberin bu başlıkla bir ilgisi mi var acaba? Yoksa gereksiz olmuş çünkü, bize ne beşiktaştan, yiğiter uluğ'dan.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17073 : 27 Haziran 2015, 19:35:30 »
Zenit Radulija ile ilgileniyormus
oly de delaney'i istiyor.
oly delaney'i alirsa oturur aglarim en cok sevdigim basketbolculardan biri Delaney.

yalniz ikisi de bizim icin cok cok iyi olurdu be..o degil de zenit nerden cikdi ya radu euroleague takimlarinda oynamali.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2015, 19:38:13 Gönderen: emindesouza »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17074 : 27 Haziran 2015, 21:22:00 »
tavares'i cok begenen biri olarak eger kontratinda nba cikisi olacaksa gelmesin diyorum.
az cok bonservis de odenecek herhalde sozlesmesinden dolayi bari nba opsiyonu olmasin.
para verip aldigin adamin nba'e gitmesi adama koyar (para kazandirararak gitse bile)

aynen kardeşim
tavares alacaksak min 3 sene nba çıkışı olmamalı
bjelica bize geldiğinde bu halde değildi. Zoc kendisini 2 yilda inanılanmaz bi seviyeye çekti,  tam faydalanacakken şimdi gidiyor. Nefret ediyorum bu mevzulardan :(

Bu arada. J. Anderson indiana ile yaz kampına katilacakmis
6-11 Temmuz arası olacakmış

Sinerji ve duaya devam beyler

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #17075 : 27 Haziran 2015, 21:26:42 »

ilk senesinde fazla beklentim yok , boyunun avantajini kullanirsa zaten oguz zoric semih'in toplamindan fazla katki verir.
ama tam anlamiyla kocun istedigi kivama 2. senesinde gelecek e o zaman da nba'e giderse yine pivot ara.
bjelica'nin yerine nasil adam koyamiyorsak tavares icin de ayni sey olacak.
uzun sureli imzalayip 3. sezondan itibaren yapsinlar nba opsiyonun , ve ya baska bir formul.
mesela Real Llull nba'e giderse 5 milyon civarinda para alacak , 5 milyona eurocup kadrosu kurulur paraya bak , saglam sozlesme yapmis real helal olsun.

Bildiğim kadarıyla llull kendi yetiştirdikleri oyuncu, 5 sene önce de realde oynuyordu. Böyle olduğunda sözleşmeye 5 de yazarsın 10 da. Ama dışarıdan her takımın istediği birisini alırsan bjelica gibi zor olur biraz öyle Rakamlar yazmak.

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #17076 : 27 Haziran 2015, 21:53:10 »
Zenit Radulija ile ilgileniyormus
oly de delaney'i istiyor.
oly delaney'i alirsa oturur aglarim en cok sevdigim basketbolculardan biri Delaney.

yalniz ikisi de bizim icin cok cok iyi olurdu be..o degil de zenit nerden cikdi ya radu euroleague takimlarinda oynamali.
oly ye piyango falan mı çıktı acaba delaneyin buyout da var bildiğim kadarıyla

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17077 : 27 Haziran 2015, 21:58:57 »
Bildiğim kadarıyla llull kendi yetiştirdikleri oyuncu, 5 sene önce de realde oynuyordu. Böyle olduğunda sözleşmeye 5 de yazarsın 10 da. Ama dışarıdan her takımın istediği birisini alırsan bjelica gibi zor olur biraz öyle Rakamlar yazmak.

öyle diyorsun da ömer semih enes bizim adamımız da ne oldu. yazabilen yazar yazamayan yazamaz. biz yazamayacak bir yapıya sahibiz. isterse 10 yasından beridir bizde oynuyor olsun.
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #17078 : 27 Haziran 2015, 22:04:48 »
NBA'le baş etmek çok zor gerçekten. Goran Dragic gibi ortalama bir oyuncuya 5 yıl için 80 milyon $ konuşuluyor.

Bjelica özelinde bir şey söyleyeyim. Gittiğine çok pişman olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
« Yanıtla #17079 : 27 Haziran 2015, 22:06:13 »
Oyuncunun sözleşmesine koydurulacak serbest kalma miktarı birazda oyuncuyla ilgili llull un bundan 3 sene önce aklında NBA falan yoktur NBA hayali olan birgün oraya gidebiliceğini düşünen hiçbir oyuncu 5 milyon koyulmasına izin vermez o kulübün 20 yıllık taraftarı bile olsa yapmaz bunu

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
« Yanıtla #17080 : 27 Haziran 2015, 22:09:20 »
NBA'le baş etmek çok zor gerçekten. Goran Dragic gibi ortalama bir oyuncuya 5 yıl için 80 milyon $ konuşuluyor.

Bjelica özelinde bir şey söyleyeyim. Gittiğine çok pişman olacağını düşünüyorum.
bundan sonra daha da zor olacak salary cap artınca huertasa falan bile yıllık 3 4 milyon dolar verir bunlar yalnız Goran dragicin ortalama bir oyuncu olduğunada katılmıyorum all star seviyesinin çok az altında bence

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #17081 : 27 Haziran 2015, 23:07:11 »
abiler ümit kırmak olmasın ama anderson pacers kadrosuna takılır özellikle sruckey houstan'a giderse ve mıles giderse kesin kalır.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Leggenda di Trieste

• Üye
  • Yer: Pendik
« Yanıtla #17082 : 27 Haziran 2015, 23:22:48 »
abiler ümit kırmak olmasın ama anderson pacers kadrosuna takılır özellikle sruckey houstan'a giderse ve mıles giderse kesin kalır.

C.J. nereye gidiyor?
Zaten Paul George dan başka bir o var.
Anderson rahat yer bulur o takımda o zaman.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2015, 23:23:55 Gönderen: Leggenda di Trieste »

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #17083 : 27 Haziran 2015, 23:30:52 »
C.J. nereye gidiyor?
Zaten Paul George dan başka bir o var.
Anderson rahat yer bulur o takımda o zaman.
cj kalıyormuş pardon ama stuckey giderse ve 2 numaraya takviye yapılmazsa kesin kadroda tutulur kesin
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı hercumerc

• Üye
  • Yer: Tampa,FL
« Yanıtla #17084 : 27 Haziran 2015, 23:33:35 »
NBA onumuzdeki yillarda avrupa klupleri icin daha buyuk problem olacaga benziyor. Cunku salary cap yukselecek buda maddi olarak ikna edemedikleri bazi oyuncularinda gidebilecegi riskini yukseltiyor. Dolayisiyla artik her daim parlayan oyuncunun NBA deneyebilecegini goz onunde bulundurmak ve alternatif yollar aramak lazim. Degilse avrupada kalite gunden gune dusucek.

bu sene 7. siradan draft edilen Emmanuel Mudiay kolej liginde oynamak yerine cin ligine gitmeyi tercih etti. zannediyorum 1.2 $ almis bir senede. bu lise biteren yildiz adayi oyuncular icin bir alternatif olabilir mi? hem avrupa ligi cin liginin cok onunde onlarin gelisimine fayda saglar, hem 1-2 sene kolejlerde kole gibi calistirilmazlar. avrupa klupleri de daha kaliteli oyuncular bulundurur kadrolarinda. ileriki senelerde boyle bir yol denenbilir mi acaba?