Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970276 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17085 : 28 Haziran 2015, 00:15:12 »
NBA onumuzdeki yillarda avrupa klupleri icin daha buyuk problem olacaga benziyor. Cunku salary cap yukselecek buda maddi olarak ikna edemedikleri bazi oyuncularinda gidebilecegi riskini yukseltiyor. Dolayisiyla artik her daim parlayan oyuncunun NBA deneyebilecegini goz onunde bulundurmak ve alternatif yollar aramak lazim. Degilse avrupada kalite gunden gune dusucek.

bu sene 7. siradan draft edilen Emmanuel Mudiay kolej liginde oynamak yerine cin ligine gitmeyi tercih etti. zannediyorum 1.2 $ almis bir senede. bu lise biteren yildiz adayi oyuncular icin bir alternatif olabilir mi? hem avrupa ligi cin liginin cok onunde onlarin gelisimine fayda saglar, hem 1-2 sene kolejlerde kole gibi calistirilmazlar. avrupa klupleri de daha kaliteli oyuncular bulundurur kadrolarinda. ileriki senelerde boyle bir yol denenbilir mi acaba?

Çok daha kötü olur bence Avrupa kulüpleri açısından. Avrupa tamamiyle NBA'in altyapısına dönüşür.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17086 : 28 Haziran 2015, 00:29:16 »
kesinlikle bende böyle bişeyin olmasını istemem hani zaten adamları burdan yetiştirip elden kacırdıgımzdan bahsederken adam o durumda tamamen buraya nba öncesi antreman için gelcek. bırakalım da o işi çin yapmaya devam etsin. burası her daim nba in tutunamayanları için cennet olucak. ayrıca salary artsın sonucta takımlar kac oyuncu oynayabilirler ki sonucta her türlü buraya da düşecek ordan kaliteli oyuncular. ama işte piyasayı daha iyi takip etmek sart olacak bundan sonra
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #17087 : 28 Haziran 2015, 00:35:50 »
Walter Tavares 1 yıl daha Gran Canaria'da kalmaya da sıcak bakıyormuş. http://piratasdelbasket.net/tavares-sopesa-la-idea-de-quedarse-un-ano-mas-en-gran-canaria/
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17088 : 28 Haziran 2015, 00:42:16 »
Walter Tavares 1 yıl daha Gran Canaria'da kalmaya da sıcak bakıyormuş. http://piratasdelbasket.net/tavares-sopesa-la-idea-de-quedarse-un-ano-mas-en-gran-canaria/

anlasılan harbi bizim iş yaz sonuna kaldı... ordan ne toplarsak artık...
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #17089 : 28 Haziran 2015, 00:47:58 »
bu gece felaket tellalı gibi hisettim kendimi.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #17090 : 28 Haziran 2015, 01:18:04 »
Geçen yılda Bogdan final maçından sonra Partizan da kalacam demişti ama sonunu gördük işte o yüzden oyuncuların demeçlerine bakarak karar vermek doğru gelmiyor bana.
Ben kadro tam kurulmadan o geldi,bu gelmedi demeyi de doğru bulmuyorum şimdilik,oyuncular alınır tabloyu görürüz,ona göre kendimizce doğru bulduğumuz veya yanlış bulduğumuz şeyleri yazarız.
Biz transfer rotamızı tamamen Nba e çevirmişiz bence piyasada ciddi anlamda isim çıkmaması da bundan kaynaklanıyor,temmuzun 2.haftasına kadar da kadro netleşmez.Ama umarım koçun aklındaki isimler ya Nba den dönmeyi kabul eder yada Nba de şansını denemek isteyenler orda kontrat bulamaz.Yoksa mecburen 2. veya 3.plandaki oyuncular alınmak zorunda kalacaktır ve buda hem koçun hemde bizim istediğimiz bir seçenek olmaz.
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #17091 : 28 Haziran 2015, 01:35:14 »
Mehmet ‏@bjelica8 5 dk.5 dakika önce

Sloukas-Dixon-Kenan
Bogdan-Melih
Kalinic-Serhat
Palacios-Barış
Vesely-Semih. Hayırlı olsun,Gherardini uyuzuyla anca bu.James-Tavares yatmış
0 retweet 0 favori
Mehmet ‏@bjelica8 3 dk.3 dakika önce

Başta Obradovic olmasa izlemezdim bile seneye bu takımı.Üzüntü çekmekten bıktım.F4 yaptık burnumuzdan getirdiniz lanet olsun
0 retweet 0 favori

diye tweet atmışlar.doğruluğu varmıdır?
Abi yok öyle birşey sağdan soldan gördüklerini yazmış o arkadaş,birazda transfer olmamasından dolayı sitem etmiş.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17092 : 28 Haziran 2015, 01:49:39 »
sahsen emir, semih ve hido gelene kadar serhat'la devam ederim..

semih kalitesinde pivot yok yerli..
serhat kalitesinde hido gelene kadar alabilecegimiz sf de yok..
ayrıca emir donsuumlu devsirme olarak oynayabileceginden gondermenin alemi yok..

8 yabancı+2 devsirme+5 yerli..

Sloukas-Dixon*-Kenan
Bogdan-Melih-Hickman 8
xxxx-Emir*-Serhat(Hido)
xxxx-Vesely-Barış
xxxx-Semih-xxxx 7

ozellikle 3-4 numaralara bence ciddi isimler almalıyız..amerikalı olarak anderson ve randolph super olurdu...
5 numaraya da birbirini tamamlayan 2 pivot iyi gider..esasen palacaios ve tavares cidden iyi olur...

Sloukas-Dixon*-Kenan
Bogdan-Melih-Hickman 8
Anderson-Emir*-Serhat(Hido)
Randolph-Vesely-Barış
Tavares-Semih-Palacaios 7

bence cok ideal kadro olur...

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #17093 : 28 Haziran 2015, 01:56:21 »
sahsen emir, semih ve hido gelene kadar serhat'la devam ederim..

semih kalitesinde pivot yok yerli..
serhat kalitesinde hido gelene kadar alabilecegimiz sf de yok..
ayrıca emir donsuumlu devsirme olarak oynayabileceginden gondermenin alemi yok..

8 yabancı+2 devsirme+5 yerli..

Sloukas-Dixon*-Kenan
Bogdan-Melih-Hickman 8
xxxx-Emir*-Serhat(Hido)
xxxx-Vesely-Barış
xxxx-Semih-xxxx 7

ozellikle 3-4 numaralara bence ciddi isimler almalıyız..amerikalı olarak anderson ve randolph super olurdu...
5 numaraya da birbirini tamamlayan 2 pivot iyi gider..esasen palacaios ve tavares cidden iyi olur...

Sloukas-Dixon*-Kenan
Bogdan-Melih-Hickman 8
Anderson-Emir*-Serhat(Hido)
Randolph-Vesely-Barış
Tavares-Semih-Palacaios 7

bence cok ideal kadro olur...

Abi sana birtek yer hariç tamamen katılıyorum😀
Katılmadığım yer ise bence Vesely 5 numarada daha iyi katkı veriyor.O yüzden pivot olarak Tavares veya Freeland alsak,yanına da Vesely koysak,iki tane 4 numara alsak daha iyi olur gibi.Çunku Vesely 4 oynadığında spacing sorunu oluşuyor,şut tehdidi olmamasından dolayı.

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
« Yanıtla #17094 : 28 Haziran 2015, 02:16:10 »
Mehmet ‏@bjelica8 5 dk.5 dakika önce

Sloukas-Dixon-Kenan
Bogdan-Melih
Kalinic-Serhat
Palacios-Barış
Vesely-Semih. Hayırlı olsun,Gherardini uyuzuyla anca bu.James-Tavares yatmış
0 retweet 0 favori
Mehmet ‏@bjelica8 3 dk.3 dakika önce

Başta Obradovic olmasa izlemezdim bile seneye bu takımı.Üzüntü çekmekten bıktım.F4 yaptık burnumuzdan getirdiniz lanet olsun
0 retweet 0 favori

diye tweet atmışlar.doğruluğu varmıdır?
Şu kadronun doğruluğuna inanmıyorum inanmak istemiyorum geçen sene Avrupa'nın en iyi 4 numara rotasyonu bizdeydi birde şuraya bak

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #17095 : 28 Haziran 2015, 02:26:11 »
2 yabancı uzun+ 2 yabancı kısa forvet (1sf+1sg de olabilir.) + sloukas transferleri olacağını düşünüyorum. Vesely varken uzun rotasyonuna 2 yabancı + Semih yeter de artar bence.

Bence bu sezon ne oyun kurucu pozisyonunda ne de uzunlarda sıkıntı yaşayacağız zayıf karnımızın 2-3 numaralar olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #17096 : 28 Haziran 2015, 03:05:17 »
Takımın basındakilere sonuna kadar güveniyorum oyuzden içim rahat bnm için sıkıntı yok. Bahsi geçen konular ile ilgili kısa kısa düşüncelerimi paylaşayım;

Semih tutulmak isteniyor ancak suan o da nba de kontrat arıyor

Tavares 1 yıl daha kalmak istiyorum dememiş kaladabilirim en iyi seceneği yapacağım demiş

Valla radu yu istiyoruz ama muhtemelen isteyen herkes son 5 senede sadece dünya kupasında izledi ne öncesi var ne sonrası :)

Gou yu cok özleyeceğim ve umarım bi avrupa takımında izlemek zorunda kalmam

Emir bnce kalmalı ve ona yapılan çöp muamelesi bnce objektif bir yaklaşım degildir. Bizim dışımızda herkes adamı elit sf olarak görüyor avrupada bi biz beğenmiyoruz tmm olması gereken yere gelemedi ama ztn gelmiş olsa 2-3 yıldır nba de izliyorduk ancak

Beyler bi kaç yıl daha el izleriz sonrası'nda elite oyuncu kalmayacak avrupada artık dünya ligi mi kurarlar ne kurarlar bilmem ama böyle gitmez bu düzen adam kalmayacak

Eurocup EL ayrımı cidden cok fasafiso arkadaşlar ya EL sertliği fln yalan arkadaşlar yok öyle bişey EL de de 5-6 takım anca var gerisi ztn traş ki o kadar takım eurocup da da var öyle futboldaki lig klas farkı burda yok yani boşa kasmaya gerek yok eurocup 'daki adam çıkar catır catırda oynar bi bok da fark etmez oyuzden boşa kasmaya gerek yok

Hiç adı geçmeyen adamları alıcaz ve isimleri duyunca hepimiz göt olucaz benden söylemesi

Barış hersek in ta a.q ama daha iyi yerli pf var diyen de varsa tartışalım bnm aklıma geliyor
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2015, 03:07:45 Gönderen: daredevil »
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17097 : 28 Haziran 2015, 13:03:24 »
Eurohoops Datome ile ilgilendiğimizi yazmış.Nemanjanın gitmesinden sonra çok da alternatif kalmadığını düşünürsek çok iyi hamle olur.Zaten Randolph ve Datomeden başka birisi gelmiyor aklıma

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #17098 : 28 Haziran 2015, 14:10:25 »
İlgi var teklif yok demişler. Kaynakları kim acaba?

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #17099 : 28 Haziran 2015, 14:59:23 »
sloukas dixon kenan
bogdan melih hickmann
xxxx datome serhat
randoplh barış
Freeland vesely

Şu kadroda nba olması muhtemel uzun randoplh olur 2+1 imzalanırsa buy out verilebilir bence ömerin adı geçmeyen oyuncularla ilgileniyoruz demesi üzerine yazdım:)

3 numaraya j.anderson weems gibi dominant adamların gelmeyeceğini varsayarak datomeyi 3 e kaydırdım. Tavares gelirse de gider seneye freeland olmazsa da palacios gelir :o
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem