Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970640 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hkn7

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17280 : 30 Haziran 2015, 19:48:45 »
Obradovic fanatiği aşığı müridi olan ben, Antiç dedikodularını duyduğumdan beri moralim bozuktu hep kendimi kandırdım olmaz diye fakat bugün açıklanınca cidden yıkıldım. Gecen sene kadro kurduğumda  (Nemanja'nın gitceğini düşünerek) ilk tercihim Brown ikincisi de Dunston oluyordu bu dönem alınacak oyuncular içinde , guard olarakta tabiki Calathes ama olmassa Sloukas ve Granger ikilisi olsa fena da olmaz diordum. Hepside FA'di. Bobby Dixon transferini Türk olduğu için burun kıvırmama rağmen oturtmuştum. Fakat Antiç'te cidden yıkıldım. Basketboldaki ezeli rakibimizin hamlelerini görünce bide cidden büyük bir yıkım gibi duruyor. Bugün işi gücü bırakıp tüm mesaimi Antiç videolarını izleyerek gaçirdim ve gördüğüm tek şey malesef yayın gerisinde bekleyen top gelince de saha sola bakmadan yüzdesiz sallayan bir adam, başka hiç bir özelliği yok ne ribaund ne savunma ne fundemental hiçbir özelliği olmayan bir adam, hakkımızda hayırlısı diorum.
Fakat gecen dönemde aklıma transfer sezonu geliyor, çoğu kişi maçların başlamasıyla gou olsun hickman olsun hatta vesely olsun transferleri yerden yere vuruolardı, fakat F8 den sonra "seneye hiçbir transfere laf etmicem, reis beni bile alsa takıma koysa vardır bir bildiği diyeceğim"  diyen yazan çok kişi gördüm. Obra'ya sonsuz güveniorum belki de bu yüzden azda olsa rahatım , Reis istemişse vardır bir bildiği diorum ama diğer yandan da çok ümitisizm Brown, Dunston boştayken Antiç hamlesini hiç sindiremiyorum. Yani kafamda deli sorular.
Reis lütfen bizi yine yanılt...

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #17281 : 30 Haziran 2015, 20:11:52 »
Antic bu kadar kötüyse, neden 3 sezondur NBA'de ve maç başı 18 dakika ortalamayla süre alıyor? Millet öyle bir yazıyor ki, sanırsın Fatih Solak'ı falan aldık. Çok çok iyi oyuncu olmayabilir, ama bu kadar da itin arkasına konacak oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Geçen sene Hickman alındığında da vay efendim Bo neden gitti, bu Hickman'ın ne özelliği var, hiçbir özelliği çok iyi değil, vıdı vıdı bıdı bıdı bir dünya yorum vardı. Adam bir sakatlandı, takım F4'te de ligde play-off'larda da tepetaklak oldu. Demem o ki bu kadar enseyi karartmaya gerek yok, vardır Obra'nın bir planı. Böyle pozisyon dışı özelliği olan çok yönlü adamları da sever, bu şekilde rakibin savunma dengesini bozma yolunu sıkça denediğini biliyoruz zaten. Sözleşmeyi 2 yıllık gibi düşünün, +1 olayını kafaya takmaya gerek yok, biz istemezsek uzamayacak nasıl olsa.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 20:12:18 Gönderen: bothersome man »
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #17282 : 30 Haziran 2015, 20:24:52 »
Antic bu kadar kötüyse, neden 3 sezondur NBA'de ve maç başı 18 dakika ortalamayla süre alıyor? Millet öyle bir yazıyor ki, sanırsın Fatih Solak'ı falan aldık. Çok çok iyi oyuncu olmayabilir, ama bu kadar da itin arkasına konacak oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Geçen sene Hickman alındığında da vay efendim Bo neden gitti, bu Hickman'ın ne özelliği var, hiçbir özelliği çok iyi değil, vıdı vıdı bıdı bıdı bir dünya yorum vardı. Adam bir sakatlandı, takım F4'te de ligde play-off'larda da tepetaklak oldu. Demem o ki bu kadar enseyi karartmaya gerek yok, vardır Obra'nın bir planı. Böyle pozisyon dışı özelliği olan çok yönlü adamları da sever, bu şekilde rakibin savunma dengesini bozma yolunu sıkça denediğini biliyoruz zaten. Sözleşmeyi 2 yıllık gibi düşünün, +1 olayını kafaya takmaya gerek yok, biz istemezsek uzamayacak nasıl olsa.

Ya abi NBA'de ne kazmalar süre alıyor. Antic'in 48 dakika üzerinden oynanan maçta 18 dakika oynaması mı bize garanti sunacak? Antic bence tartışmasız biçimde yanlış transferdir. Adamın en önemli özelliği olarak gösterilen dış şutu neredeyse rezalet seviyesinde. Hani geçen sene kadromuzdaki oyuncuların seveni vardı sevmeyeni vardı ama her oyuncu için sevenleri bir özelliklerini ön plana çıkarabiliyordu. Antic'in savunulacak bir tarafı yok yahu.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17283 : 30 Haziran 2015, 20:42:53 »
San emeterio gelir mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 20:43:10 Gönderen: HakeemOlajuwon »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #17284 : 30 Haziran 2015, 20:44:45 »
100 defa daha "Antic rezalet bir transfer" deyince yapilan transfer iptal edilebiliyormus; 150 defa soyleyince de forumdakilerin hepsi sonunda Antic'in hayli kotu bir transfer oldugunu idrak edebiliyormus.  Ha gayret! 

Bir de su dakika basi kadro yazmaya acayip kilim cunku kadro yazabilme kabiliyetinden yoksun biriyim.  Kompleksim var :)

• Üye
« Yanıtla #17285 : 30 Haziran 2015, 20:59:56 »
Ya abi NBA'de ne kazmalar süre alıyor. Antic'in 48 dakika üzerinden oynanan maçta 18 dakika oynaması mı bize garanti sunacak? Antic bence tartışmasız biçimde yanlış transferdir. Adamın en önemli özelliği olarak gösterilen dış şutu neredeyse rezalet seviyesinde. Hani geçen sene kadromuzdaki oyuncuların seveni vardı sevmeyeni vardı ama her oyuncu için sevenleri bir özelliklerini ön plana çıkarabiliyordu. Antic'in savunulacak bir tarafı yok yahu.

Kardeşim tamam da bu adam geçtiğimiz sezon NBA'de %30 isabet oranıyla oynamış. Navarro da %35 ile üçlük atmış mesela geçen sezon EL'de. Ki Navarro EL'nin en güvenilir şutörlerinden biridir, yanılıyor muyum? Mukayese edersen aslında hiç de kötü olmadığını görürsün, hele rezalet demek epey acımasızlık olur. En yüksek yüzdeyle atanlar, ki onlar da Jaycee Carroll ve Goudelock oluyor, %48 ve %47 üçlük isabet oranları yakalamışlar. Bu adam 2.10 boyunda bir 5 numara, hatırlatırım.

Yineliyorum, bu transfer beğenilmeyebilir, çokça eleştiri alabilir, takımın yapısına/oyun felsefemize aykırı denebilir hepsine varım ama Zeki Gülay muamelesi çekmeye de gerek yok. Hele durun, daha transfer bitmedi. Muhtemelen 3-4-5 numaralara hala ilk 5 oyuncusu olabilecek kalitede adamlar gelecek. Takım nerdeyse sil baştan yenileniyor. Kimin kimin yerine alındığı da önemli, hangi oyuncunun ne kadar süre alacağı da. Barış Hersek (gelirse) çıkıp 25 dakika oynamayacak. Ben Obra'ya güveniyorum, rahatım şahsen.

Çevrimdışı Diop.

• Üye
  • Yer: İstanbul Pendik
    • BerkayCoskunFB
« Yanıtla #17286 : 30 Haziran 2015, 21:03:47 »
Kendisini bende çok istemiyordum ama iyi bir 4.5 numara bence 7.yabancı olarak alındıysa fena transfer değil ama pota altına freeland gibi biri lazim ama verdiğimiz maaş ve 2+1 yıllık kontrat çok fazla bence

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #17287 : 30 Haziran 2015, 21:08:40 »
Kardeşim tamam da bu adam geçtiğimiz sezon NBA'de %30 isabet oranıyla oynamış. Navarro da %35 ile üçlük atmış mesela geçen sezon EL'de. Ki Navarro EL'nin en güvenilir şutörlerinden biridir, yanılıyor muyum? Mukayese edersen aslında hiç de kötü olmadığını görürsün, hele rezalet demek epey acımasızlık olur. En yüksek yüzdeyle atanlar, ki onlar da Jaycee Carroll ve Goudelock oluyor, %48 ve %47 üçlük isabet oranları yakalamışlar. Bu adam 2.10 boyunda bir 5 numara, hatırlatırım.

Yineliyorum, bu transfer beğenilmeyebilir, çokça eleştiri alabilir, takımın yapısına/oyun felsefemize aykırı denebilir hepsine varım ama Zeki Gülay muamelesi çekmeye de gerek yok. Hele durun, daha transfer bitmedi. Muhtemelen 3-4-5 numaralara hala ilk 5 oyuncusu olabilecek kalitede adamlar gelecek. Takım nerdeyse sil baştan yenileniyor. Kimin kimin yerine alındığı da önemli, hangi oyuncunun ne kadar süre alacağı da. Barış Hersek (gelirse) çıkıp 25 dakika oynamayacak. Ben Obra'ya güveniyorum, rahatım şahsen.

Abi %25-30 kötü, %30-35 vasat, 35-40 iyi, 40-45 çok iyi, 45+ mükemmeldir bence üç sayı yüzdesi için.

Bir de Antic eğer gerektiğinde oyunu çirkinleştirecek, serleştirecek oyuncu olarak alınsaydı ben de sevinirdim bu transfere. Ama 33 yaşındaki Antic için yıllık 1.5 milyon $ ve 2+1 sözleşmeyi onaylayacak birisi olduğunu sanmıyorum forumda.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17288 : 30 Haziran 2015, 21:23:56 »
Tabelacı mantığı ile bakıldığında Antic transferi mantıksız gelebilir. Bu adam Olympiakos kadrosunda EL şampiyonu olmuş. Atlanta kadrosunda ise konferans finali görmüş. Bu kadrolarda yer bulması tesadüf müydü ? Elbette değildi ! Peki dış şutu ribaund yeteneği ile mi buralara geldi ? Hayır !

Bu adamın hususiyeti "sert" olmasıdır. Amiyane tabirle "pislik" olmasıdır. Bir zamanların efsane ismi Bill Laimbeer "bad boys" Detroit kadrosunda bu işi görürdü. Baksan beyaz bir kazmaydı ama görünmeyen işler yapardı. Antic de öyle işte, zıplamaz bloklamaz ribaund almaz ama bezdirir. Zoc KSK serisinde çocuk gibi sopa yediğimizde bu eksikliği gördü ve nokta atışını yaptı.

• Üye
« Yanıtla #17289 : 30 Haziran 2015, 21:30:56 »
Abi %25-30 kötü, %30-35 vasat, 35-40 iyi, 40-45 çok iyi, 45+ mükemmeldir bence üç sayı yüzdesi için.

Bir de Antic eğer gerektiğinde oyunu çirkinleştirecek, serleştirecek oyuncu olarak alınsaydı ben de sevinirdim bu transfere. Ama 33 yaşındaki Antic için yıllık 1.5 milyon $ ve 2+1 sözleşmeyi onaylayacak birisi olduğunu sanmıyorum forumda.

Tamam, sen rezalet diyorsun ama :)  %30 rezalet bir yüzde değil, hele bir pivot için hiç değil. EL'de bu yüzdeyle atan başka bir 5 numara gösterebilir misin bana? Şunda hemfikir oluruz sanırım, rakip Antic'i üçlük çizgisinin gerisinden kesinlikle boş bırakamayacak, riske edemeyecek. E zaten Obradovic'in de istediği bu :)

Koçun onu nasıl kullanacağını bilmiyoruz, Antic üzerinden nasıl setler çizeceğini bilmiyoruz, yanına yöresine alınacak diğer tamamlayıcı 4 ve 5 numaraların kimler olacağını bilmiyoruz. O yüzden şu an biraz fevri ve ezbere konuşuyoruz gibime geliyor. Hani millet rebound çekemez, hantal oyuncu, yumuşak oyuncu filan diyor da rebound almak sırf atletizmle becerilebilecek bir husus değil ki. Spacing'i iyi bilen (ki bu özelliği muhtemelen Obra'nın aklını çelmede etkili olmuştur) , bence denildiği kadar da yumuşak olmayan, gücü kuvveti yerinde bir oyuncu Antic; fakat ağır olduğu doğrudur. Sırtı dönük oyunu sevmez, bu da doğru ama belki de şut tehdidi üzerinden setler çizerek kullanacak onu Obra. Bir de böyle düşünün.

Ben muhasebe işlerine karışmayı pek sevmem ama, evet rakam doğruysa daha makul bir rakama anlaşılabilirdi.

Çevrimdışı Diop.

• Üye
  • Yer: İstanbul Pendik
    • BerkayCoskunFB
« Yanıtla #17290 : 30 Haziran 2015, 21:40:56 »
Jeff Taylor serbest kalmış çökmek lazim

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #17291 : 30 Haziran 2015, 21:45:36 »
Bence antic yokmuş gibi yapalım güzel konulardan bahsedelim :)

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17292 : 30 Haziran 2015, 21:49:33 »
Maccabi Brian Randle'ı bırakıyormuş.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #17293 : 30 Haziran 2015, 21:50:36 »
Antic bu kadar karalar bağlanacak transfer degil direkt bjelica yerine almadiusak..datome gibi bir şutör ve birde tavares gibi bir uzun daha alırsak super olur..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı drazan petroviç

• Üye
  • Yer: turkiye
« Yanıtla #17294 : 30 Haziran 2015, 21:53:04 »
3 lük atışı olan antiç ,
çemeraltı vesely,
 orta mesafe şutu olan palacius
bir sonraki transfer olacaktır 4-5 numarada da oynayabilen 3 oyuncu şimdilik diğer oyuncu kim olur?
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 21:54:39 Gönderen: drazan petroviç »