Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970317 defa)

0 Üye ve 77 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17295 : 30 Haziran 2015, 21:57:37 »
Antic'in şut yüzdesi vs eleştirilirde sert değil denmesi bana garip geliyor.4 numara için Randle-Datome nasıl olur.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #17296 : 30 Haziran 2015, 22:00:59 »
Antic transferine sevinmemekle beraber, daha hiç bir şey görmeden yermeye de lüzum görmüyorum.

Geçen sene başında beklenen guard transferi olmayınca bu sezon da çöpe gitti F4 hayal denmişti, bu sene de bir Antic transferine bakıp daha şimdiden adama sallamaya gerek yok.

Bekleyelim görelim belki beğenmediğimiz Antic, beğendiğimiz transferlerden daha iyi katkı verir :) Belli olmaz!

hustle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17297 : 30 Haziran 2015, 22:22:52 »
Arkadaşlar cidden geçen sene bu takım başarılı mıydı?
30 milyon € bütçe (Avrupa'da en yüksek 3. bütçe ) 0 kupa ve final 4( iki maçtada fark 20lere çıktı)
Bu kadar paraya kurulan takımın gerçek anlamda 1 ve 5 numarası yoktu.Bu nasıl bir planlama diyeceğimize Obra bir çözümünü bulur diyoruz inanılmaz bir şekilde.
Antic sanki Avrupa'nın gözdesi yeni süperstar adayı gibi 2+1 yıllık sözleşme yapıyoruz.Biri de çıkıp +1'den çıkarız memnun kalmazsak diyor  :D 1 yıllık yapsan seneye bu adamı 2 milyon verip elinden mi kapacaklar?
Birisi Navarro'yla kıyaslıyor :D Savunmacının nefesini hissederek el üstü, dribbling üstü, perde çıkışı şut atan adamın yüzdesiyle dışarı devrilip boş şut atan adamın yüzdesini kıyaslamak bize mahsus olsa gerek.
%30la 3lük atan 5 numara mı var diyor birisi.Ben de ona %40larla 2lik atan kaç tane milyon dolarlık 5 numara var diyorum.

Obradovic benim için idol ama böyle transfer yapılmaz.Bu kadar para sokağa saçılmaz.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17298 : 30 Haziran 2015, 22:26:44 »
vesely ile sahada iken spacing sorununa yardımcı olabilir. Sonuçta 5 numara için %25 üçlük fena sayılmaz. Ağırdır ama göğüs dayadı mı püskürtür teması seven biri oğuz veya zoriç ile kıyaslamamak lazım. Herşeyden önemlisi tecrübeli biri bu yıl madridde epey eksikliğini hissetmiştik.

Sayko tipi ile bizim nocioni miz olur belki ;)

yaş , para ve kontrat durumları ise malesef çok sıkıntılı
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 22:32:10 Gönderen: tiyofencenk »
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #17299 : 30 Haziran 2015, 22:27:19 »
30 milyon € bütçe (Avrupa'da en yüksek 3. bütçe ) 0 kupa ve final 4( iki maçtada fark 20lere çıktı)
Bu kadar paraya kurulan takımın gerçek anlamda 1 ve 5 numarası yoktu.Bu nasıl bir planlama diyeceğimize Obra bir çözümünü bulur diyoruz inanılmaz bir şekilde.
Antic sanki Avrupa'nın gözdesi yeni süperstar adayı gibi 2+1 yıllık sözleşme yapıyoruz.Biri de çıkıp +1'den çıkarız memnun kalmazsak diyor  :D 1 yıllık yapsan seneye bu adamı 2 milyon verip elinden mi kapacaklar?
Birisi Navarro'yla kıyaslıyor :D Savunmacının nefesini hissederek el üstü, dribbling üstü, perde çıkışı şut atan adamın yüzdesiyle dışarı devrilip boş şut atan adamın yüzdesini kıyaslamak bize mahsus olsa gerek.
%30la 3lük atan 5 numara mı var diyor birisi.Ben de ona %40larla 2lik atan kaç tane milyon dolarlık 5 numara var diyorum.

Obradovic benim için idol ama böyle transfer yapılmaz.Bu kadar para sokağa saçılmaz.

başarılıydı tabi, ilk kez F4 gördük. 30 milyon bütçe ile sıfırdan takım oluşturduk, var olan takımı devam ettirmedik bence arada ciddi fark var.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17300 : 30 Haziran 2015, 22:29:07 »
Hepimiz FB liyiz.Antic dedikosunu Nisan gecmesine ragmen Nisan 1 Sakası olarak dusunuyordum.Ama ciddi ciddi almısız.Birsey diyemiyorum.Alınan ve adı gecen isimlerden Sloukas haric en duzgunu bence Palacios idi.İnsallah seneye Ligde tum kupaları,EL de de en az yine F4 yaparız demekten baska bir sey diyemiyorum.Antic transferinden de hiiic memnun degilim.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #17301 : 30 Haziran 2015, 22:35:02 »

Hahahaha :D

Kardeşim, cidden basketbol bilgin pek iyi seviyelerde değil. Söylediklerin ya eksik bilgiden kaynaklı yanlış yorumlar, ya da aşırı ön yargılısın bu adama karşı. Neyse sezon başlasın da ak koyun kara koyun belli olur. Umarım etrafına doğru adamlar alınır da iyi bir takım ve iyi bir pota altı izleriz hep birlikte.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #17302 : 30 Haziran 2015, 22:36:32 »

Senin gibiler yüzünden antiç, barış herseki bile savumak zorunda kalıyoruz, ağız tadıyla eleştiremiyoruz, yapmayın bunu bize, ne demek "cidden bu takım başarılı mıdır" yahu nankörlüğün luzumu yok.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 22:38:24 Gönderen: Civa »

hustle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17303 : 30 Haziran 2015, 22:42:40 »
Hahahaha :D

Kardeşim, cidden basketbol bilgin pek iyi seviyelerde değil. Söylediklerin ya eksik bilgiden kaynaklı yanlış yorumlar, ya da aşırı ön yargılısın bu adama karşı. Neyse sezon başlasın da ak koyun kara koyun belli olur. Umarım etrafına doğru adamlar alınır da iyi bir takım ve iyi bir pota altı izleriz hep birlikte.

Haklısın kardeşim , doğru bir 5 numara üçlük yüzdesi üzerinden değerlendirilir benim hatam.Mesela savunma , ribaund , blok , 2 sayı yüzdesine hiç gerek yok. Kariyeri boyunca çift haneli ortalamalara sadece 1 veya 2 sezon çıkan bir adam sadece 3lük yüzdesi üzerinden değerlendirilir.
Senin için bizim takıma bir 4 numara tavsiyesinde bulunayım o zaman: Zoran Erceg. 3lük yüzdesi iyidir.

hustle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17304 : 30 Haziran 2015, 22:46:00 »
Senin gibiler yüzünden antiç, barış herseki bile savumak zorunda kalıyoruz, ağız tadıyla eleştiremiyoruz, yapmayın bunu bize, ne demek "cidden bu takım başarılı mıdır" yahu nankörlüğün luzumu yok.

Cidden soruyorum ama 30 milyon €'ya Final 4 başarı mıdır. Avrupa'daki en yüksek 3. bütçe. 0 kupa.
Çok iyi bir Fenerbahçeliyim ben ama takımın başında Obra'nın olması herşeye o bilir dememi gerektirmez.
Yahu neden eleştirmek nankörlük oluyor.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 22:49:21 Gönderen: hustle »

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #17305 : 30 Haziran 2015, 22:48:39 »
vesely ile sahada iken spacing sorununa yardımcı olabilir. Sonuçta 5 numara için %25 üçlük fena sayılmaz. Ağırdır ama göğüs dayadı mı püskürtür teması seven biri oğuz veya zoriç ile kıyaslamamak lazım. Herşeyden önemlisi tecrübeli biri bu yıl madridde epey eksikliğini hissetmiştik.

Sayko tipi ile bizim nocioni miz olur belki ;)

yaş , para ve kontrat durumları ise malesef çok sıkıntılı

Abi 5 numara 10 numara farketmez %25 bir basketbol oyuncusu için çok kötü bir üçlük yüzdesidir. %25'le üçlük atan pivot olmamasının yegane sebebi %25'le üçlük atan pivota üçlük attırılmamasıdır.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #17306 : 30 Haziran 2015, 22:52:30 »

Evet f4 dedigin ne ki?Zaten her sene oynuyoruz.Sosyal medya geçen sene istediğim oyuncular alınmadı,takım başarısız olsun mantığında olan insanlarla doluydu.Keza burada.Takım iyi sonuç aldığı zaman burada veya sosyal medyada göremezdik kendilerini.Neyse sen takım kötü sonuç alsın diye bekle kenarda,en ufak olumsuzlukta çık sahneye ya da başka takımların formunds yaz çünkü şu an onlar gibi yaziyorsun.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #17307 : 30 Haziran 2015, 23:01:48 »
Bu forumda yazan kimsenin takımın başarısızlığını pusuda bekleyeceğini düşünmüyorum. Geçen sezon takımın başarılı olduğunu düşünen de olabilir başarısız olduğunu düşünen de. Ben genele baktığımda takımın ne başarılı ne başarısız olduğunu düşünüyorum.

Türk insanının en büyük sorunun öz eleştiri olduğunu düşünüyorum. Forum gibi tamamen insanların tartışmasına olanak sağlamak amaçlı oluşturulan bir ortamda iyi, kötü eleştirilere karşı tahammülsüz olmak bence yanlış.

Obradovic dünyanın en iyi koçu mudur? Bana göre evet.
 Şu ana kadar Fenerbahçe'de yanlış yapmış mıdır? Bence yaptığı büyük yanlış tercihler vardır.
 Obradovic'e güvenmeli miyiz? Bana göre evet.
 Obradovic'in yaptığı hamleleri eleştirebilmeli miyiz? Bence evet.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #17308 : 30 Haziran 2015, 23:05:28 »

bize rahmetli McRae gibi bir uzun lazım...

Yok abi topu bloklayıp tribüne gönderen değil, dallas comegys lazım bize..

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17309 : 30 Haziran 2015, 23:07:42 »
acaba barış hersek açıklanınca da "en iyi yerli 4 numara , başka kimi alsaydık" yazan çıkacak mı ben onu merak ediyorum.
şuan alabileceğimiz en iyi yerli pivot da cemal nalga , cemal'ı da alalım o zaman ?
cemalde pürüz çıkarsa en iyi ikinci yerli pivot ersin dağlı var , nabız yoklayalım ne dersiniz ?

bir insanı sevmek onun yanlışlarını söylemeyi engellememeli.