Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970477 defa)

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #645 : 01 Ocak 2014, 19:15:08 »
Tartışmak , atışmak, münakaşa etmek güzeldir. Yorumlarınızı zevkle okuyorum ve her gün buradan bir şeyler öğreniyorum. İkinize de şunu söylemek isterim ikili diyaloglarda bir birinizi kırıcı sözler söylemeyin çünkü ikinizde Fenerbahçe'nin başarısını düşünerek yorum yapıyorsunuz.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #646 : 02 Ocak 2014, 00:05:40 »
Kıta dışı opsiyonlar ile ilgili pek bir fikrim yok takip etmediğim için ama Obradovic'de diğer tüm yugoslav ekolü koçlarda olduğu gibi Amerikalilara karşı bir ön yargı var bence özellikle uzun konusunda (Batiste'i hariç tutuyorum) buda hamle şansimizi kisitliyor eger boyle bir istek varsa.

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #647 : 02 Ocak 2014, 08:31:52 »
ben izlemedim ama 2F1B programında bir yabancı oyuncu alınacağı söylenmiş sanırım.
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #648 : 02 Ocak 2014, 15:51:24 »
bu arada eğer Mardy Collins bize gelseydi, neden transfer yapmıyoruz diye düşünen pek çok kişi, ala ala Bornovada oynamış Amerikalı mı getirdiniz diyecekti.

Dipnot: Karşıyaka, Amerikadan çöp bidonu getirse onu dahi alırım. Onda bile bir cevher vardır
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #649 : 02 Ocak 2014, 16:16:48 »
bu arada eğer Mardy Collins bize gelseydi, neden transfer yapmıyoruz diye düşünen pek çok kişi, ala ala Bornovada oynamış Amerikalı mı getirdiniz diyecekti.

Dipnot: Karşıyaka, Amerikadan çöp bidonu getirse onu dahi alırım. Onda bile bir cevher vardır

böyle denmesinde garip olan ne var ki?

mesela tripkovic geldiği zaman "adam almadı demesinler diye alındı, hiç transfer yapılmasa daha iyiydi" demiştim,
finley transferine "yorum yapmıyorum" demiştim, zira yorum yapılacak bir transfer değildi.
jerrells ve gist için "3. sınıf oyuncular, takıma extra bir şey katmazlar" demiştim.

transfer iyiyse övülür, kötüyse beğenilmez.
bundan doğal bir şey yok ki...

forumda transfer yapılmasını en çok isteyen kişi muhtemelen benim,
ama tripkovic, finley, jerrells, gist vb. çöp alınacaksa hiç transfer yapılmasın daha iyi.

mandy'i tanımıyorum, tanımadığım adam hakkında yorum yapmazdım o yüzden. (adını bile yazamıyorum adamın)
ama tanıdığım bir çöp transfer edilseydi ağır konuşurdum.
yanlış olan ne bunda?

yanlış olan çöp alındı diye ağır konuşmak mı, yoksa takıma çöp transfer etmek mi?
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2014, 16:23:18 Gönderen: iskoch »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #650 : 02 Ocak 2014, 16:27:27 »
böyle denmesinde garip olan ne var ki?

mesela tripkovic geldiği zaman "adam almadı demesinler diye alındı, hiç transfer yapılmasa daha iyiydi" demiştim,
finley transferine "yorum yapmıyorum" demiştim, zira yorum yapılacak bir transfer değildi.
jerrells ve gist için "3. sınıf oyuncular, takıma extra bir şey katmazlar" demiştim.

transfer iyiyse övülür, kötüyse beğenilmez.
bundan doğal bir şey yok ki...

forumda transfer yapılmasını en çok isteyen kişi muhtemelen benim,
ama tripkovic, finley, jerrells, gist vb. çöp alınacaksa hiç transfer yapılmasın daha iyi.

mandy'i tanımıyorum, tanımadığım adam hakkında yorum yapmazdım o yüzden.
ama tanıdığım bir çöp transfer edilseydi ağır konuşurdum.
yanlış olan ne bunda?

yanlış olan çöp alındı diye ağır konuşmak mı, yoksa takıma çöp transfer etmek mi?

Sevgili kardeşim,

her transfer her an eleştirilebilir. Eleştirilerimizin destek noktası önemli sadece.

Ben transfer hakkında konuşmamaya çok dikkat ederim, zira Fenerbahçe dışındaki takım ve oyuncuları fazlaca takip etme fırsatım olmuyor.

Benim lafım, transferleri, oyuncuyu tanımadan, izlemeden, sadece google'layarak eleştiren kişilerdir. Adını bilmediği oyuncuyu kötü diye yaftalayanlardır. Bu sebepten ötürü, Mersin'den 200bin dolara alamıyorsun McCalebb'i de Partizandan 1 milyon dolara alıyorsun. Küçük takım=küçük oyuncu önyargısından bahsediyorum kısaca.

Sevgiler,

Okan
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #651 : 02 Ocak 2014, 16:33:01 »
Dixon bizim aradığımız oyuncu değil diyenlerle, Bobby Dixon mı bize F4 yaptıracak diyen adamın yorumu arasındaki fark önemli mutlaka. Bizim aradığımız oyuncu bire bir Bobby Dixon olsa dahi ikinci yorumu yapan adamlar o transfere aynı bu alaycı gözle bakacaklar çünkü.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2014, 16:33:39 Gönderen: phenom_07 »
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #652 : 02 Ocak 2014, 16:35:55 »
Sevgili kardeşim,

her transfer her an eleştirilebilir. Eleştirilerimizin destek noktası önemli sadece.

Ben transfer hakkında konuşmamaya çok dikkat ederim, zira Fenerbahçe dışındaki takım ve oyuncuları fazlaca takip etme fırsatım olmuyor.

Benim lafım, transferleri, oyuncuyu tanımadan, izlemeden, sadece google'layarak eleştiren kişilerdir. Adını bilmediği oyuncuyu kötü diye yaftalayanlardır. Bu sebepten ötürü, Mersin'den 200bin dolara alamıyorsun McCalebb'i de Partizandan 1 milyon dolara alıyorsun. Küçük takım=küçük oyuncu önyargısından bahsediyorum kısaca.

Sevgiler,

Okan

çıkış noktanıza önemli ölçüde katılıyorum...

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #653 : 02 Ocak 2014, 16:40:49 »
Dixon bizim aradığımız oyuncu değil diyenlerle, Bobby Dixon mı bize F4 yaptıracak diyen adamın yorumu arasındaki fark önemli mutlaka. Bizim aradığımız oyuncu bire bir Bobby Dixon olsa dahi ikinci yorumu yapan adamlar o transfere aynı bu alaycı gözle bakacaklar çünkü.

Çok katılmıyorum.
"Dixon mu bize F4 yaptıracak adam?" demek de normal, "Dixon bizim aradığımız oyuncu değil" demek de normal.

Coach "takımı bir seviye yukarı çekecek oyuncu bulursak alırız" demişti hatırlarsan.
Bu söylem ışığında "Dixon mu bu takımı bir seviye yukarı çekecek adam?" sorusu çok normal.
Açık ve net şekilde değil çünkü...

Çevrimdışı thamerist

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #654 : 02 Ocak 2014, 16:48:14 »
Arkadaşlar forumda Obradovic transfer yok dediyse olmamalı ondan daha mı iyi biliyorsunuz gibi bir savunma mekanizması var yada ben öyle hissettim okuduklarımdan . Ben şahsım adına bu tavırı yanlış buluyorum bu bir kere insan olmanın doğasına aykırı . Obradovic'te bizler gibi insan ve oda hata yapma hakkına sahip yapacaktırda . Kaldı ki Pana döneminde hata yapmıştır ki o kadroyla Pana'nın şampiyon olamadığı sezonlar olmuştur Euroleague'de . Bende takıma transfer yapılması gerektiğini düşünüyorum hatta genelde herkesin söylediğinin aksine kısa değil uzun takviyesinin gerekli olduğunu düşünüyorum . Öyle yada böyle bu insana dayalı bir oyun ve günlük performansların oyuncuların psikolojilerinin yiyip içtiklerinin bile sonuca tesir ettiği bir spor . Ondandır ki herkes çözümü daha iyiye ulaşmayı farklı yoldan öneriyor . 2-3 ay sonra belki ben yanıldığımı düşüneceğim belki diğer arkadaşlar belkide Obradovic ama kesin olan birşey var ki hata yapma lüksüne hepimiz sahibiz he Obra tecrübesi ve yeteneğiyle bu olasılığı en aşağıya çekmiş adamdır orası ayrı .

Sonuç olarak tartışmaları "Obradovic böyle diyorsa bir bildiği vardır" şekline çekip kısırlaştırmamalıyız diye düşünüyorum . Gayet tabii ki bir bildiği vardır ama burası bizim bildiklerimizin düşündüklerimizin konuşulduğu platform . Obradovic zaten bildiğini sahada bize sürekli yıllardır gösteriyor .

Zaman bulup yazamasamda forumu takip etmeye çalışıyorum arkadaşlar . Umarım kusura bakmazsınız yapıcı eleştiriler yapmaya çalıştım .

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #655 : 02 Ocak 2014, 17:02:42 »
Çok katılmıyorum.
"Dixon mu bize F4 yaptıracak adam?" demek de normal, "Dixon bizim aradığımız oyuncu değil" demek de normal.

Coach "takımı bir seviye yukarı çekecek oyuncu bulursak alırız" demişti hatırlarsan.
Bu söylem ışığında "Dixon mu bu takımı bir seviye yukarı çekecek adam?" sorusu çok normal.
Açık ve net şekilde değil çünkü...

bugün geldiğimiz noktada Dixon aradığımız oyuncu olmayabilir ancak dediğim gibi Dixon direk aradığımız oyuncu olsa da bu transferi istemeyecek insanlar var isim beklentisi yüzünden. Hackett'ı bu sene değil, 2 sene önce almak istesek genel olarak yazılacaklar belli.
SADECE FENERBAHÇE ...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #656 : 02 Ocak 2014, 17:20:58 »
Arkadaşlar forumda Obradovic transfer yok dediyse olmamalı ondan daha mı iyi biliyorsunuz gibi bir savunma mekanizması var yada ben öyle hissettim okuduklarımdan . Ben şahsım adına bu tavırı yanlış buluyorum bu bir kere insan olmanın doğasına aykırı . Obradovic'te bizler gibi insan ve oda hata yapma hakkına sahip yapacaktırda . Kaldı ki Pana döneminde hata yapmıştır ki o kadroyla Pana'nın şampiyon olamadığı sezonlar olmuştur Euroleague'de . Bende takıma transfer yapılması gerektiğini düşünüyorum hatta genelde herkesin söylediğinin aksine kısa değil uzun takviyesinin gerekli olduğunu düşünüyorum . Öyle yada böyle bu insana dayalı bir oyun ve günlük performansların oyuncuların psikolojilerinin yiyip içtiklerinin bile sonuca tesir ettiği bir spor . Ondandır ki herkes çözümü daha iyiye ulaşmayı farklı yoldan öneriyor . 2-3 ay sonra belki ben yanıldığımı düşüneceğim belki diğer arkadaşlar belkide Obradovic ama kesin olan birşey var ki hata yapma lüksüne hepimiz sahibiz he Obra tecrübesi ve yeteneğiyle bu olasılığı en aşağıya çekmiş adamdır orası ayrı .

Sonuç olarak tartışmaları "Obradovic böyle diyorsa bir bildiği vardır" şekline çekip kısırlaştırmamalıyız diye düşünüyorum . Gayet tabii ki bir bildiği vardır ama burası bizim bildiklerimizin düşündüklerimizin konuşulduğu platform . Obradovic zaten bildiğini sahada bize sürekli yıllardır gösteriyor .

Zaman bulup yazamasamda forumu takip etmeye çalışıyorum arkadaşlar . Umarım kusura bakmazsınız yapıcı eleştiriler yapmaya çalıştım .
sen yaz değerli kardeşim niye kusura bakalım :)

Çevrimdışı FenerliDoğuş

• Üye
« Yanıtla #657 : 02 Ocak 2014, 17:41:58 »
bugün geldiğimiz noktada Dixon aradığımız oyuncu olmayabilir ancak dediğim gibi Dixon direk aradığımız oyuncu olsa da bu transferi istemeyecek insanlar var isim beklentisi yüzünden. Hackett'ı bu sene değil, 2 sene önce almak istesek genel olarak yazılacaklar belli.
Tamamda 2 sene önceki hackettla bu seneki hackett aynı performansta mı ?

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #658 : 02 Ocak 2014, 17:42:46 »
Bobby Dixon'u Hackett'a tercih ederim.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #659 : 02 Ocak 2014, 17:46:18 »
Tamamda 2 sene önceki hackettla bu seneki hackett aynı performansta mı ?

2 sene önceki Hackett daha faydalı bir oyuncuydu hele geçen sene Bobby'ye yardım eden hali de kesinlikle daha iyiydi.
Zaten onu en çok isteyenlerin başında gelen @iskoch ile de çok sohbet ettik ve oda söyledi , hackett geçen seneve ondan önceki formatta gelecek ise gelsin , bu seneki oyun yapısı ile gelmesin. bire bir savunmada sinan'a geçilen bir oyuncunun bize faydası olmaz...