Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970337 defa)

0 Üye ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17325 : 01 Temmuz 2015, 01:00:37 »
bu arada @besim kardeşim kadro yazmakta bişey yok ya ;D cok adam bilmiyorsan burayı 12numarayı twitterı oku... yazılanlar 3asagı 5 yukarı aynı adamlar zaten ;D sen de ondan biraz sundan 100gram derken yaparsın kadroyuu :) 8)

@Besim;

Senin için bir kadro yazacaktım ama uykum geldi.

@samuraiX, interneti hatmetsem, yine de o kadar detayli kadrolar yazamam.  Bir sanat dali gibi goruyorum bunu: ya yetenegin vardir, ya da yoktur.  Her duyum uzerine, gunluk kadro yazabilmek cok sabir isteyen bir sey...

@Umut, dort gozle bekliyorum.  Sanatciya saygim sonsuz!

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #17326 : 01 Temmuz 2015, 01:02:23 »
Bu arada, Tavares ve Anderson'i alacagimizi dusunuyorum.  Simdi donup, bu isimleri icine alan bir kadro yazilmis mi, ona bakacagim.

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #17327 : 01 Temmuz 2015, 01:05:58 »
Antic transferi verdiğimiz para ve kontratın süresi açısından kötü bir transfer ancak eleştirinin de bir dozu var takım bitti eyvahlar olsun yandık bittik kül olduk ne demek oluyor geçen sezon NBA de normal sezonu ikinci bitirmiş ve konferans finali yapan Atlanta da Mike Scott la birlikte en fazla süre alan 3. uzun olmuş antic horford ve millsap ten sonra şimdi ben şunu sormak istiyorum 3. uzunu antic olan Atlanta Hawks NBA şampiyonluğuna oynayabiliyor ama 4. uzunu antic olan Fenerbahçe euroleague şampiyonluğuna oynayamaz öyle mi

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #17328 : 01 Temmuz 2015, 01:12:13 »
Cidden soruyorum ama 30 milyon €'ya Final 4 başarı mıdır. Avrupa'daki en yüksek 3. bütçe. 0 kupa.
Çok iyi bir Fenerbahçeliyim ben ama takımın başında Obra'nın olması herşeye o bilir dememi gerektirmez.
Yahu neden eleştirmek nankörlük oluyor.
eleştirmek nankörlük değil f4 başarı mıdır demek nankörlük, mesela en pahalı takımlardan barca yapamadı bu sene bir de şu 30 milyon bütçe olayını basit bir matematik ile çıkarır mısın oyuncu maaşlarıyla yok öyle bir dünya,  o parayı futbol takımına aktardıkları çok açık, yerli şişirmeleri bile koysan 20 milyonu geçemez bu takım.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 01:13:00 Gönderen: Civa »

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #17329 : 01 Temmuz 2015, 01:12:39 »
Antic transferi verdiğimiz para ve kontratın süresi açısından kötü bir transfer ancak eleştirinin de bir dozu var takım bitti eyvahlar olsun yandık bittik kül olduk ne demek oluyor geçen sezon NBA de normal sezonu ikinci bitirmiş ve konferans finali yapan Atlanta da Mike Scott la birlikte en fazla süre alan 3. uzun olmuş antic horford ve millsap ten sonra şimdi ben şunu sormak istiyorum 3. uzunu antic olan Atlanta Hawks NBA şampiyonluğuna oynayabiliyor ama 4. uzunu antic olan Fenerbahçe euroleague şampiyonluğuna oynayamaz öyle mi

4.uzuna 1.5 milyon $ veren Fenerbahçe NBA'de bile şampiyonluğa oynar.

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #17330 : 01 Temmuz 2015, 01:14:51 »
En yüksek 4.bütçe olması lazım 3 değil.En yüksek bütçeli Cska El 3.sü oldu keza Barca da saha avantajı varken Oly'e elendi.Realin Barcanın Cskanın yıllar içinde yaşadığı başarısızlıkları saymıyorum ama bizim taraftar olduk bitti havasına girmiş belli.

Bir arkadaş güzel demiş bazı kişiler yüzünden Antici Barış Herseki bile savunmak iyi tarafından bakmak zorunda kalıyoruz çünkü pusuda bekleyip vuran kitle var.

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
« Yanıtla #17331 : 01 Temmuz 2015, 01:15:40 »
4.uzuna 1.5 milyon $ veren Fenerbahçe NBA'de bile şampiyonluğa oynar.
maliyet açısından çok kötü olduğunu söyledim zaten oyuncunun maliyeti yüksek diye oyuncuya Çin 3.liginden gelmiş muamelesi yapmak saçma

hustle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17332 : 01 Temmuz 2015, 01:23:03 »
Yusufkaleli arkadaşım çok güzel anlatmış  forumun amacını.Forum toplu tartışma demektir.Tartışma olabilmesi için karşıt görüşlerin varolması gerekir.Her farklı yoruma bu Gsli veya falan sporlu demek ufak çapta bir faşistlik örneğidir.Ben sadece fikrimi yazıyorum.Katılmadığım yerleri nedenleriyle yazıyorum istatistik veriyorum ama bana karşı yapılan eleştirinin açıklaması, nedeni yok.
Bakın yine yazacağım bu transferi neden eleştirdiğimi.
1-Verilen para.
2-Kontratın uzunluğu.
Bu adam 5 numara diye alınmış bir adam ve okuyorum burda Oğuz ve Zoricle kıyaslanmış ve onlardan iyi olduğu söylenmiş.Kısmen doğru olsada 1,5 milyonluk adamı ben neden Tomic,Dunston,Hynes,Dorsey vb adamlarla kıyaslamıyorum da saç baş yoldurmuş adamlarla kıyaslıyorum.Bunun açıklamasını yapamıyorum.Para yok dense anlıycam ama vasat bir adama üstelik 2 senelik kontrat yaparak geleceğimizi ipotek ettiriyoruz.Varsayalım bu adam Kleiza gibi istenileni veremedi gelecek sene nasıl elden çıkarıcaz, kim verecek bu adama 1,5 milyon.Nba'de 1.2 milyon kontratı, şimdiye kadar Avrupa'da aldığı en yüksek maaş 1,5 milyonun yarısı , soruyorum elimizde mi patlayacak seneye?
Rol adamı dediğin oyuncuya 400-500 verirsin beğenmedin mi gönderirsin sıkıntı olmaz.1,5 milyona rol oyuncusu alınmaz.Sonra 3 milyon €ya kurulan takım elinden 2 kupa alırsa kimselere birşey anlatamazsın.
Verilecek cevaplar aynı olacak biliyorum (Obra'nın vardır bildiği, sen daha mı iyi bileceksin)ve niye ısrarla yazıyorum bilmiyorum ama ben gerçekten basketbolu seviyorum ve en öncesi Fenerbahçe'yi seviyorum ve kıt kaynakların böyle plansızca kullanılması beni üzüyor.Amatör şubelerde yaşananları görüyorsunuz(Erkek voleybol , kadın basketbol)Musluk şimdi akıyor ama biz sponsordan gelen paranın tamamını hatta daha fazlasını harcıyoruz her sene.Yugoslav menajerleri zengin ediyoruz her sene.Geleceğe yönelik tek bir yatırım yok.Altyapıya senelik 1-2 milyon ayırsak çıkan oyuncular Nba yapsa bile buy-outlar ve bu çocukların yapacağı 3-4 senelik katkı bizi çok da fazla olmayan bütçelerle her sene zirveye oynayacak konuma getirecektir.Basketbola 10 milyonlar aktaracak sponsor yok Türkiye'de eğer Ülker tamamen çekilirse, Gs'nin Bjk'nin aldığı paralar ortada.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17333 : 01 Temmuz 2015, 01:30:11 »
Vallah gou konusunda bana da haksizlik etmeyin..gelir gelmez ayağını tozuyla çıktığı birkac idman sonrası bana haber gelmişti muazzam adam alindi diye..yaniltmadi.bizi çoğu zaman..eksikleri vardı ama artışında çoktu.
Esasen gou tüm parçaları tam Hır kadroda daha çok is yapardı..ama gecen sene maalesef gene eksiğimiz vardı..bu sene umarım eksik olmaz en azından.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 01:30:40 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #17334 : 01 Temmuz 2015, 01:30:39 »
Bu arada Antic için 1.5 milyon dolar verildiği de doğru olmayabılır,basın zamanında Kleiza için 3.3 mılyon euro alıyor demişti,bunu da unutmamak lazım.
Forumun yöneticilerinden birisi olan Kemal Abi twitterde 1 milyon dolar civarı dedi ki,söylediklerine her zaman inanırım bence sizde hemen inanmayın 1.5 mılyon muhabbetine
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17335 : 01 Temmuz 2015, 01:31:38 »
Bende 1.5 olduğunu sanmıyorum..1-1.2 arasıdır..o kadar çıkmazlar antic icin kesinlikle.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #17336 : 01 Temmuz 2015, 01:47:05 »
Yaklaşık 2 yıldır en çok istediğim adamların başında Pero Antic geliyor.

Endişeli olanları, eleştirirenleri anlıyorum, saygı duyuyorum. Lakin kendi açımdan bakarsam eğer bu kadar istediğim bir adamın gelmesine haliyle sevindim. Antic konusunda çoğu eleştiriye de katılmadığımı belirtmek isterim. Bundan 1 hafta önce bir haber yapmıştık, o haberde koçun savaşan, mücadele eden bir takım istediğinin altını çizmiştik. Antic tam anlamıyla bu tanıma uyuyor.

Antic karakter anlamında bu takıma çok şey katacaktır. Bazen her şey ikili oyun, hücum çeşitliliği ve savunma bilgisi değildir. Kaldı ki Antic'in hücumu ne abartıldığı kadar kötüdür, ne de savunması yerin dibine sokulduğu kadar berbattır.

Antic bu takıma savaşçı ruhuyla önemli bir karakter kazandıracaktır.

Gelenleri değerlendirirken gidenlere bakmak lazım. Zoric'e lanet okuyanların haddi hesabı yoktu. Oğuz'un artık israf olduğu söyleniyordu. Antic'in bu 2 oyuncudan eksik bir yanı mı var ki bu kadar eleştiriliyor. Giden 2 oyuncudan da çok daha iyi seviyede. En azından benim için öyle. Ben buna bakarım, buna göre değerlendiririm, sonucun çıkarımını buna göre yaparım.

Antic'i yeri gelir 4, yeri gelir 5 kullanırız, iyi transfer.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 01:49:20 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #17337 : 01 Temmuz 2015, 02:16:38 »
Herkes her şeyi beğenecek diye bir kaide yok.Herkesin beğendiği kendine.

Senin beğenmeye, pozitif olmaya hakkın varsa, başkasının da negatif olmaya hakkı var.

Kemal'in yazdığı mesela. Ne güzel fikrini belirtmiş. Kimseyi orospu evladı ilan etmemiş, beğenmeme ambargosu koymamış...
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 02:32:35 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #17338 : 01 Temmuz 2015, 02:28:42 »
Bu arada; Dixon için resmi açıklama yok henüz.
Umutla resmi açıklama belki olmaz, Dixon gelmez diye beklesek çok mu safiyane bi beklenti olur?

Şöyle bi durum var sanırım.
Dixon ile anlaştığımızda yanlış anlamadıysam 2 devşirmeye izin vardı ligde.
24 Haziran'da TBF yeni yönerge açıkladı, devşirme sayısını 1'e indirdi.

Bu durumda Dixon transferinden vazgeçebilir miyiz?

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
« Yanıtla #17339 : 01 Temmuz 2015, 03:08:40 »
Bu arada; Dixon için resmi açıklama yok henüz.
Umutla resmi açıklama belki olmaz, Dixon gelmez diye beklesek çok mu safiyane bi beklenti olur?

Şöyle bi durum var sanırım.
Dixon ile anlaştığımızda yanlış anlamadıysam 2 devşirmeye izin vardı ligde.
24 Haziran'da TBF yeni yönerge açıkladı, devşirme sayısını 1'e indirdi.

Bu durumda Dixon transferinden vazgeçebilir miyiz?
Sanmıyorum emir gönderilir muhtemelen