Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970457 defa)

0 Üye ve 90 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17340 : 01 Temmuz 2015, 03:28:02 »
valla ben ne resmi acıklamada nede sportando eurohoops gibi güvenilir sitelerde 1.5 milyon dolar tarzı bir rakam görmedim.biri bi rakam atıyor ortaya arkasından onlarca kişi gidiyor tıpkı birkaç kişinin antiç çöp adamdır diyince aha cok kötü adam almışız deyip ordan yürüdüğü gibi. Allah için kim kaç macını izledi yaw ben Atlanta da 3 Maçını izledim diyen ses versin :) ki acıkcası 1.5 milyon verilecek dahi olsa bence bu rakam cok da ucuk bir rakam degil yani su dönemde ne olursa olsun NBA de 15-20 dakikalar oynayan hangi uzunu 500.000 dolara getireceksiniz ya akıl var mantık var matematik var adam karın tokluguna mı gelsin? valla yararlı olur olmaz bekliyip görücez ama bence yararlı olma ihtimali olmama ihtimalinden daha yüksek

ha bu arada cidden bargnani ye de defansı kötü sakın almayalım çöp adam demiş bir taraftar topluluğuyuz buna da gülüyorum :)
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17341 : 01 Temmuz 2015, 03:30:48 »
Bu arada, Tavares ve Anderson'i alacagimizi dusunuyorum.  Simdi donup, bu isimleri icine alan bir kadro yazilmis mi, ona bakacagim.

işte mikemmel kadro yazabilmek için harika bi başlangıc..  :P
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı kanazawa1907

• Üye
  • Yer: Japonya
« Yanıtla #17342 : 01 Temmuz 2015, 04:24:32 »
Banvit Panadan Slaughteri almis.Ozellikle bizim ilk macta cosmustu.Euroleague de 12.3 ort .oynamis.Keske biz alsaydik Gou'nun yerine.Bogdan'i da 3e kaydirirdik .Dixon,Hickman,Slaughter,Anderson,Vessely ,Semih  ve Randlegibi bir  kadro ile muthis atletizm kazanirdik.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17343 : 01 Temmuz 2015, 04:51:23 »
Tavares ilk sirada...olmazsa palacios...ne alakaysa...Birbirinden tamamen zit iki adam

Çevrimdışı hkn7

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17344 : 01 Temmuz 2015, 08:30:01 »
Tavares ilk sirada...olmazsa palacios...ne alakaysa...Birbirinden tamamen zit iki adam

James Anderson? bu aralar hiç haber yok kendisinden

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17345 : 01 Temmuz 2015, 08:47:51 »
pero'nun tek mantikli aciklamasi olur da o da hucumda 4, savunmada 5 gibi kullanmak..vesely ile ayni anda sahada olduklarinda
hucumda vesely 5, antic 4, savunmada vesely 4, antic 5..sutu oldugu icin vesely'nin dezavantajini orter.
ama bu herif temasi da sevmiyor ki savunmada 5 gibi oynatalim.. yani aslinda mantikli gorunen sey de mantiksiz geldi simdi bana ..gelmesin bu herif.

antic transferine bakis acim bu.
geldi artik hayirli olsun demek duser, zoric'in yerine geldi diye dusunerek kendimi teselli ediyorum.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #17346 : 01 Temmuz 2015, 09:01:19 »
Yemin ediyorum, ceplerimi, hesaplarımı falan yokladım, biz mi cebimizden verdik diye düşünerek. Dünya'nın başka yerinde oyuncuya verilen parayı bu kadar, kendi parasıymış gibi tartışan başka da güruh yoktur sanırım.

Oyuncu kısmıysa; tipine kıl olmakla beraber elinden her iş gelen, Makedonya milli takımından gördüğümüz üzere bir takıma liderlik edebilen, her iki uzun pozisyonunu da oynayabilen bir oyuncu aldık. Adımız sıvacıya çıktığı için pozitif açıdan bakmamız yadırganmayacaktır gerçi ama bu kadar sıkıntıya düşürecek bir oyuncu olmadığını da idrak etmek lazım.

Yine dediğim gibi, resmin tamamının da ortaya çıkmasını beklemek lazım. Ha, beklerken konuşmayalım mı; konuşalım tabii. Ben kendi adıma Hidayet hamlesini bekliyorum misal. Bence en kritik hamle olacak. Takıma kazandıracak yerli potansiyel beklerken kullanılabilecek en iyileri de bulmak gerek. Takımın yaşlanıyor olması benim çok umrumda değil. Sıfırdan kadro düzenleyip F4 yapabilen bir ekibe sahibiz. Ayrıca bol rotasyonla oynayan bir takım için yaş çok da mühim değil.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #17347 : 01 Temmuz 2015, 09:09:01 »
Yemin ediyorum, ceplerimi, hesaplarımı falan yokladım, biz mi cebimizden verdik diye düşünerek. Dünya'nın başka yerinde oyuncuya verilen parayı bu kadar, kendi parasıymış gibi tartışan başka da güruh yoktur sanırım.

Oyuncu kısmıysa; tipine kıl olmakla beraber elinden her iş gelen, Makedonya milli takımından gördüğümüz üzere bir takıma liderlik edebilen, her iki uzun pozisyonunu da oynayabilen bir oyuncu aldık. Adımız sıvacıya çıktığı için pozitif açıdan bakmamız yadırganmayacaktır gerçi ama bu kadar sıkıntıya düşürecek bir oyuncu olmadığını da idrak etmek lazım.

Yine dediğim gibi, resmin tamamının da ortaya çıkmasını beklemek lazım. Ha, beklerken konuşmayalım mı; konuşalım tabii. Ben kendi adıma Hidayet hamlesini bekliyorum misal. Bence en kritik hamle olacak. Takıma kazandıracak yerli potansiyel beklerken kullanılabilecek en iyileri de bulmak gerek. Takımın yaşlanıyor olması benim çok umrumda değil. Sıfırdan kadro düzenleyip F4 yapabilen bir ekibe sahibiz. Ayrıca bol rotasyonla oynayan bir takım için yaş çok da mühim değil.

para cebimizden cikmiyor diye alacagi paraya laf edemez miyiz ?
mesela bu adama 1,5 verdigimiz icin baska bir transferi butcemiz yetmedigi icin alamama ihtimalimiz yok mu ?
basketbol futbol gibi degildir butce onceden belirlenir , borclanma gibi bir sey olmuyor , borclanma sansimiz olsa 1-2 milyon daha harcariz o zaman dediginiz dogru olur.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #17348 : 01 Temmuz 2015, 09:20:17 »
Umut, tipik bir Eski Türkiye refleksi vererek adamı tipiyle yargılamışsın, ancak Yeni Türkiye seni dürtmüş ve hemen sıva moduna geçmişsin. İlkini kınıyor, ikincisini alkışlıyorum.

mesela bu adama 1,5 verdigimiz icin baska bir transferi butcemiz yetmedigi icin alamama ihtimalimiz yok mu ?

Bu adama para verirken Gherardini de bu dediğini hesaplıyordur herhalde. X bir oyuncuyla masaya oturup, ''Lan dur ya, ben Pero'ya 1.5 vermiştim, tüh.'' diyerek, ''Kusura bakma bana eyvallah!'' demiyordur.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 09:20:55 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #17349 : 01 Temmuz 2015, 09:28:46 »
para cebimizden cikmiyor diye alacagi paraya laf edemez miyiz ?
basketbol futbol gibi degildir butce onceden belirlenir , borclanma gibi bir sey olmuyor , borclanma sansimiz olsa 1-2 milyon daha harcariz o zaman dediginiz dogru olur.
Emin'ciğim, neden bu kadar fevrisin? "Konuşamazsın" demiyorum canım kardeşim, "abartıyorsunuz" diyorum. Bak Kemal abin güzelce söylemiş, bu hesapları yapan birileri yok mudur sence? Ayrıca kimse resmi bir kanaldan "şu kadar aldı" demediği halde basında çıkan rakamlar üzerinden asıp kesiyorsunuz, etmeyin...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #17350 : 01 Temmuz 2015, 09:29:40 »
Ben önümüzdeki sene kenan ve melih den umutluyum, daha doğrusu büyük beklenti içindeyim. Onlar sınıf atlarsa o zaman gerçekten olur bu takım, yoksa kim gelirse gelsin bundan çok da öteye gidemeyiz, yabancılarla bu kadar olur bu iş..
Ben de bu sene Melih'ten patlama bekliyorum inşallah yanılmam :)

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #17351 : 01 Temmuz 2015, 09:30:33 »

Bu adama para verirken Gherardini de bu dediğini hesaplıyordur herhalde. X bir oyuncuyla masaya oturup, ''Lan dur ya, ben Pero'ya 1.5 vermiştim, tüh.'' diyerek, ''Kusura bakma bana eyvallah!'' demiyordur.

kocumuz Obradovic GM de maurizio oldugu icin transferleri ne sportif ne de maddi yonden elestirmek sansimiz kalmiyor o zaman , ben bu cevap'dan onu anladim.
ben her hamleye bok atan elestiren biri degilim , sloukas ismi ciktiginda da anderson'la ilgilendigimiz soylendiginde de yazdiklarim ortada.
cogu kisinin elestirdigi palacios'a da , bjelica'nin yedegi olarak geliyorsa mantikli hamle yazdim.

peki bir soru , farz edelim ki GM sizsiniz , 33 yasindaki Antic'e 2+1 , yillik de 1,5 milyon'dan sozlesme imzalar miydiniz ? ki bu adam sozlesmesinin son senesinde 35 yasinda olacak , +1 cok komik geliyor bana mesela.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #17352 : 01 Temmuz 2015, 09:33:30 »
Emin'ciğim, neden bu kadar fevrisin? "Konuşamazsın" demiyorum canım kardeşim, "abartıyorsunuz" diyorum. Bak Kemal abin güzelce söylemiş, bu hesapları yapan birileri yok mudur sence? Ayrıca kimse resmi bir kanaldan "şu kadar aldı" demediği halde basında çıkan rakamlar üzerinden asıp kesiyorsunuz, etmeyin...

basinda cikan rakamlar yanlissa zaten elestiriler cope gidiyor , benim elestirim de dahil buna.
ama 1,5 milyon rakami ortaya cikinca insan bide transferin maddi yonu hakkinda bir iki kelam etmek istiyor.
o zaman 1,5 milyon dogruysa diyerek baslamak lazim mesaja , bu konuda katiliyorum size.
ama resmi olarak da ne kadar alacagini ogrenecegimizi zannetmiyorum o kadar seffaf kulup degiliz.

Çevrimdışı Erdem2295

• Üye
« Yanıtla #17353 : 01 Temmuz 2015, 09:34:23 »
Bir Nocioni kadar çok yönlü olmasa da o tarz bir oyuncunun olması gerekliliği ortadaydı.Bu tarz ''sert'' oyunculardan 1'inin kadroda bulunması sıkıntı yaratmaz.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #17354 : 01 Temmuz 2015, 09:35:55 »
kocumuz Obradovic GM de maurizio oldugu icin transferleri ne sportif ne de maddi yonden elestirmek sansimiz kalmiyor o zaman , ben bu cevap'dan onu anladim.
ben her hamleye bok atan elestiren biri degilim , sloukas ismi ciktiginda da anderson'la ilgilendigimiz soylendiginde de yazdiklarim ortada.
cogu kisinin elestirdigi palacios'a da , bjelica'nin yedegi olarak geliyorsa mantikli hamle yazdim.

peki bir soru , farz edelim ki GM sizsiniz , 33 yasindaki Antic'e 2+1 , yillik de 1,5 milyon'dan sozlesme imzalar miydiniz ? ki bu adam sozlesmesinin son senesinde 35 yasinda olacak , +1 cok komik geliyor bana mesela.

Çok yanlış bir çıkarımda bulunmuşsun. Obradovic ve Gherardini var diye eleştiremezsiniz gibi bir cümlem yok. Hatta bir sayfa önce eleştirenlerin endişelerine saygı duyduğumu söylemiştim.

Sana bu hamleye bok atıyorsun da demedim.

Benim dediğim yanlış yerden eleştiriyorsun. Antic'e 1.5 verilip verilmediğini net olarak bilmiyoruz. Velev ki 1.5 değil, 3.5 verelim. Bunun herhangi bir şekilde başka bir transferi etkilemesi söz konusu olamaz. Zira yola çıkarken 7 oyuncu alacağız diyorsak, 7'si için bütçe belirlenmiştir, ona göre de her hamleye pay edilmiştir. Çocuk değil bunlar, 7 oyuncu almak için yola çıkıp, parayı bitirdik 5'le yetinelim desinler.

*7 rakamı örnektir.

Gelelim Antic mevzusuna. Yine bir sayfa önce, bu oyuncu hakkındaki düşüncelerimi yazmıştım, sanırım okumadın.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 09:38:17 Gönderen: Chauncey Billups »