Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970223 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17370 : 01 Temmuz 2015, 12:45:17 »
Bu arada; Dixon için resmi açıklama yok henüz.
Umutla resmi açıklama belki olmaz, Dixon gelmez diye beklesek çok mu safiyane bi beklenti olur?

Şöyle bi durum var sanırım.
Dixon ile anlaştığımızda yanlış anlamadıysam 2 devşirmeye izin vardı ligde.
24 Haziran'da TBF yeni yönerge açıkladı, devşirme sayısını 1'e indirdi.

Bu durumda Dixon transferinden vazgeçebilir miyiz?

Iskender, umutlarini kirmak istemem ama Emir gonderilir bu durumda...

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17371 : 01 Temmuz 2015, 12:57:20 »
Hocam daha önce de sormuştum cevap alamadım. Kısa süre önce şu mesajı atmıştın. Takımın ismi de Fenerbahçe Samsung olacak demiştin. Alınan ve anılan isimlere bakınca olmadı galiba bu dediklerin.

anlasma imzalanmadi daha

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #17372 : 01 Temmuz 2015, 12:58:31 »
Hocam daha önce de sormuştum cevap alamadım. Kısa süre önce şu mesajı atmıştın. Takımın ismi de Fenerbahçe Samsung olacak demiştin. Alınan ve anılan isimlere bakınca olmadı galiba bu dediklerin.

bu arada harxanan paralar az degil ki

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17373 : 01 Temmuz 2015, 13:15:51 »
Iskender, umutlarini kirmak istemem ama Emir gonderilir bu durumda...

ben o 2 olayının emir-dixon'ın donusumlu oynamasına engle olmaycagınaı dusunuyorum...tıpkı quanitra ve nevin'in 2 sezon once ligde donusumlu oynamsı gibi oynayabilirler...

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #17374 : 01 Temmuz 2015, 13:22:13 »
Son gunlerde bu mecrada siklikla denk geldigim bir mantik hatasi var. 

Deniyor ki, "her seyi elestirme hakkimiz var; neyi elestiremeyecegimizi veya konusamayacagimizi bize soyleyemezsin".  Simdi arkadasim, soyledigin seyin icinde varolan mantiga gore, senin soyledigin her seyi elestirme hakki da mevcut.  "Antic cok kotu bir oyuncu" demek istiyorsan, tabii ki soyle.  Ama bir digeri cikip da "Antic cok kotu bir oyuncu demek yanlis" diyebilsin.  Senin bir seyleri soyleme hakkina sahip olman, soylediklerini elestirme hakkini da icinde barindiriyor...

Çevrimdışı Leggenda di Trieste

• Üye
  • Yer: Pendik
« Yanıtla #17375 : 01 Temmuz 2015, 13:27:36 »
2 devşirme.Kadınlardaki Nevlin-Q olayında birden ikiye yükseltilmişti.Geçen senede aynı şekilde belirlendi.
Yerli oynatma zorunluluğu yönergesi şeklinde

22.1.1.
Erkekler 1. ligi için en az beş (5) en fazla on iki (12) sporcu
a. Ülkemiz ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişmiş en az altı (6) sporcu
b. Doğumdan sonra Türk vatandaşlığına geçmiş ve büyükler kategorisinde Türk Milli takımlarında oynayarak veya ilgili lig yönergesine göre ülkemiz ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişmiş koşulunda istisna kapsamına giren en fazla iki (2) sporcu.

22.1.1. Basketbol Süper Ligi için en az beş (5) en fazla on iki (12) sporcu;
a. Ülkemiz ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişmiş en az beş (5) sporcu,
b. Doğumdan sonra Türk vatandaşlığına geçmiş ve büyükler kategorisinde Türk Milli takımlarında oynayarak veya ilgili lig yönergesine göre ülkemiz ümit, genç ve yıldız takımlarından yetişmiş koşulunda istisna kapsamına giren en fazla bir (1) sporcu,

Bugün siteye konulan yönerge.
Kadın basket takımı için iki yapılmıştı;
Bu takımda hem Emir hem Dixon yerli olamasın diye 1 e düşürüldü.
Ergin hojjanın parmağı olduğu belli sanki.
Emirin parasını indirip kalması ihtimali yüksekti.
Emir yabancı sayılamayacağına göre gönderilecek.
Kalsın isterdim.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17376 : 01 Temmuz 2015, 13:33:09 »
bu arada harxanan paralar az degil ki
Hocam sen bu islerin icindesin.Sence Ali Muhammed-Kostas Sloukas-Pero Antic neler katar?Nasıl bir takım olusur ve oyun planı olur?

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #17377 : 01 Temmuz 2015, 13:36:15 »
Son gunlerde bu mecrada siklikla denk geldigim bir mantik hatasi var. 

Deniyor ki, "her seyi elestirme hakkimiz var; neyi elestiremeyecegimizi veya konusamayacagimizi bize soyleyemezsin".  Simdi arkadasim, soyledigin seyin icinde varolan mantiga gore, senin soyledigin her seyi elestirme hakki da mevcut.  "Antic cok kotu bir oyuncu" demek istiyorsan, tabii ki soyle.  Ama bir digeri cikip da "Antic cok kotu bir oyuncu demek yanlis" diyebilsin.  Senin bir seyleri soyleme hakkina sahip olman, soylediklerini elestirme hakkini da icinde barindiriyor...

Kim ne istiyorsa desin ama ek olarak birilerinin köpekliğini yapmasınlar. Hoş hata bende az evvel fevri davranıp boynunda tasması olan köpeğe sövdüm. Bunu yapmak yerine doğrudan atmak en iyisi.

Köpek sadık bir hayvandır ama sahibine.

Bu sahiplerin bir kısmı menajer, bir kısmı eski idareci, bir kısmı eski basketbol adamı ! olabilir. Salıyorlar bunları taraftar forumlarına, enjekte ediyorlar zehri, bizde tuzağa düşüyoruz.

Bunların sahipleri gelsin bu foruma, ismiyle, cismiyle gelsin.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #17378 : 01 Temmuz 2015, 13:56:13 »
Forum çok gerilmiş gene @Cem Ağrak abiye ihtiyaç var kati suretle :)

Anladığım kadarıyla bu Pero sertlik ve çirkeflik kontenjanından ibaretle takımda iş yapabilir, mali konuları falan anlamam ama, senelerdir hem taraftarın geneli hem de özellikle bu seneki realle olan maçtan sonra veryansın ettim bu konuda nocioniyi falan görünce :) Sanırım bazen böyle isimlere de ihtiyaç oluyor takımlarda bazen, umarım faydalı olur pero. Mali konuları bilmiyorum demiştim ama bir şeye de kimse değinmemiş doğrusu şu para hususunda ona şaşırdım. Nba'den avrupaya dönen en kötü isimler bile nba patenti sayesinde gayet uçuk fiyatlar istiyor arkadaşlar, maalesef şu anki yapıda eu basketbolu bunun önünü alamıyor ve alamamaya devam edecek gibi görünüyor. Misal efes semihin katkıdan çok zarar verdiği sezon semihe ne kadar vermişti? Ya da ters örnek, biz nbade şaban muamelesi gören ama şu an amiyane tabirle avrupayı inleten ve profil avatarımı süsleyen çek havayolları Jaan Veselyyy kardeşimize ne kadar veriyoruz bilginiz var mı? Yani mali husus hakkında biraz nba-eu dengesini de baz almanız gerektiğini düşünüyorum şahsen antic konusunda. Neyse umarım hayırlı bir transfer olmuştur klübümüz için. Bekleyip görelim.

Bu arada Makedonlar bu sene eurobasket oynayacak mı ve Antic kadroda mı acaba?
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 13:57:33 Gönderen: myildirim »

Çevrimdışı Leggenda di Trieste

• Üye
  • Yer: Pendik
« Yanıtla #17379 : 01 Temmuz 2015, 14:28:05 »
Antic 1 hafta önce Eurobaskette oynamayacağını söyledi.
ZOC oynama dinlen demiştir belki !??
Makedonyanın geniş kadrosu daha inmedi.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 14:28:40 Gönderen: Leggenda di Trieste »

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #17380 : 01 Temmuz 2015, 14:37:56 »
İstediginiz kadar savunmacı takım olusturun bir skorer bir kısaya ihtiyacınız var.
Bu takıma 13-15 sayı bandında skor bulacak bir 3 numara sart..

anderson iyi bir aday.. Gentile sahane olurdu mesela :D
ben hala ordayım la
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 14:42:39 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #17381 : 01 Temmuz 2015, 14:51:00 »
Teletovic olur belki o skorer.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #17382 : 01 Temmuz 2015, 14:56:04 »
Söylentilere göre 3 isim daha alıcaz yabancı olarak. Bende 2 uzun ve 1 kısa olacağını tahmin ediyorum. Bence bu transferlerdeki en önemli hamle herkesin bahsettiği üzere Anderson. Hep beraber çok odaklandık umarım olur bu iş, zira avrupada weems kalacaksa onun haricinde bu pozisyonu boşta olup doldurabilecek bir isim daha yok bizim açımızdan. Komple oyuncu ve transferi bizim için çok elzem. Uzunlar konusunda ise ben 4 numaraya temiz şutör birini istiyorum. Randolph olur, olmazsa Datome'de olur ne kadar savunmada yumuşak olsada şutör bir pf'ye ihtiyacımız çok açık bence. Randle çok çok iyi bir savunmacı tamam ama şutu hiç güven vermiyor ne yazık ki. Bazı forumlarda Teletovic'de dillendiriliyor misal o da olabilir. 5 numara için ise ilk tercihim Freeland olur, olmazsa Tavares ya da Boban'a da fitim her türlü.

Emir konusunda ciddi üzüldüm şimdi 1 devşirme olayıyla beraber, ne kadar kızsak da bizle doğdu bizle büyüdü basketbol anlamında KAPTAN. Severiz sayarız kendisini ne kadar yeteneklerine ihanet ettiğini de düşünsek. Gideceğini duyunca içim burkuldu sanki. Bari umarım gs ya da efese değilde daçkaya gider de daha da üzülmeyiz. Yeni kariyerinde başarılar KAPTAN. Yolun açık olsun :(

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17383 : 01 Temmuz 2015, 14:56:21 »
teletovic 10 tane datome eder.
madem skorer 4 isteniyor , o isin ustadini alalim.
mirza'nin sutu datome'ye nazaran cok daha iyi.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17384 : 01 Temmuz 2015, 14:56:53 »
Bir oyuncunun doğru transfer olup olmadığı bir önceki sezonun istatistiklerinden ve geçmiş performanslarından bağımsızdır. Öyle olmasaydı Hickman Romanya Finlandiya liglerinden EL şampiyonluğuna giden yola ulaşamazdı.

Misal CSKA Antepli Higgins'i transfer etmiş. Bunu biz yapmış olsaydık şu forum yerle bir olurdu. Para yok demek ki bittik böyle transfer mi olur muhabbetleri sakız gibi uzardı. Ama belki seneye bu forumda "vay be şu burnumuzun dibindeki Higgins'i göremedik" muhabbeti yapacağız.

O yüzden bekleyelim görelim bir zahmet...