Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970282 defa)

0 Üye ve 79 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CanCan

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17700 : 11 Temmuz 2015, 11:42:05 »
Alır mıyız bilmem ama Datome'yi defansta Gou ile karşılaştırmak insafsızlıktan başka bir şey olmaz. Hatta defansif anlamda Gou'yu profesyonel herhangi bir basketbolcu ile karşılaştırmak insafsızlıktır. Misal şu videolardaki defansif performansı Gou'dan görmek imkansızdır.

https://www.youtube.com/watch?v=wSTe-hNf1Dc
https://www.youtube.com/watch?v=Ey9XRvxdEQM
https://www.youtube.com/watch?v=ryFgxgf6auA

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #17701 : 11 Temmuz 2015, 11:56:56 »
O degil de piyasa bu kadar kotu ve adam bulmak bu kadar zorlasmisken .... Justin Carter nasil gider .....

Baska seye degil ama buna uzuluyorum .....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #17702 : 11 Temmuz 2015, 12:04:15 »
Bu arada Zoric sanki kalacak gibi geliyor ama.... bakalim
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #17703 : 11 Temmuz 2015, 13:38:22 »
Zoric sanırım b münih yolcusu

Çevrimdışı bugra

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17704 : 11 Temmuz 2015, 14:08:45 »
Zoric gitti yahu :)

Datome'yi 2013'te 2 veya 3 kez canlı izledim milli maçlarda, fiziğinden beklenmeyecek şekilde blok tehdidi ve sezgisi olan bir adam. Savunması bence Goudelock kadar kötü değil.

Goudelock'un kontratında şöyle bir durum vardı. Fenerbahçe opsionu kullanıp uzatsa bile adamın 30 Temmuz'a kadar NBA çıkış hakkı vardı, teknik kadro planlama anlamında bunun riskini almak istememiş olabilir (Tabiki sezon içerisinde yaşanan bazı olaylar da tuzu biberi olmuştur)

Çevrimdışı ilkerz

• Üye
  • Yer: istanbul
    • ilkerzzz
« Yanıtla #17705 : 11 Temmuz 2015, 14:29:16 »
kardeşim nba'de o kadar takım var , cemal'i Lakers'e mi yakıştırdın..
aynen klatılıyorum tamam Lakjers olarak bu senelerde boynumuz bukukte o kadar da degil:)
En son umutlar ölür !

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #17706 : 11 Temmuz 2015, 14:45:17 »
Alır mıyız bilmem ama Datome'yi defansta Gou ile karşılaştırmak insafsızlıktan başka bir şey olmaz. Hatta defansif anlamda Gou'yu profesyonel herhangi bir basketbolcu ile karşılaştırmak insafsızlıktır. Misal şu videolardaki defansif performansı Gou'dan görmek imkansızdır.

https://www.youtube.com/watch?v=wSTe-hNf1Dc
https://www.youtube.com/watch?v=Ey9XRvxdEQM
https://www.youtube.com/watch?v=ryFgxgf6auA
3. videoda datome sayı attıkça yorumcu gülüyor derdi neyse :)

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #17707 : 11 Temmuz 2015, 14:54:12 »
janderson boban weems tavares teletovic hatta nemanja ilgilendiğimiz bu isimlerin nba yapmama ihtimalleri çok düşüktü zaten.

Bunlar nasıl nba yapar diye şaşırmamak lazım. Şaşırtıcı olan llull , gentile young gibi oyuncuların avrupada kalması burada da koç ve kulüp vizyonları ön planda oldu hep.

Nemanja işi söylendiği gibi ise reis e fena çalım atmış.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17708 : 11 Temmuz 2015, 14:54:17 »
3. videoda datome sayı attıkça yorumcu gülüyor derdi neyse :)

nba yorumcularinda avrupadan gelen oyunculari kucumsemek gibi bazi yorumlari tavirlari oluyor.
antic'le de toronto-atlanta serisinde airball attikdan sonra dalga gecmisdiler baya, keza teletovicle de.
abd'liler yapinca birsey yok tabi.

datome konusuna gelirsek , videolari koyan arkadas kusura bakmasin ama 2 metre uzerinde boyu olan bir oyuncu 2-3 blok yapsin artik bir zahmet, o videolar datome'nin savunmasinin kotu olmadigini gostermez ki..iyi basketbolcu kotu basketbolcu goreceli kavramdir ama savunma konusu bence baska , bir oyuncu ya iyi savunmacidir, ya vasat savunmacidir ya da kotu savunmacidir, datome de kotu savunmacidir.

Çevrimdışı guraygun

• Üye
  • Yer: şırnak
« Yanıtla #17709 : 11 Temmuz 2015, 19:29:44 »
block fallan iyi de bir oyuncunu iyi savunmacı olduğu bloklara bakılarak anlaşılmaz. tabiki etki eder ancak yanıltıcı da olabilir. avrupa basketbolunda savunmada- ribaunda pozisyon alma , yardım savunması ve kenarda çizilen oyunu harfiyen yerine getirme daha önemli.herkes hatırlar james gist vardı. gerçi bizden sonra yürüdü gitti ancak bizde oynarken her maç 4-5 tane smaç blok vs. şov hareketi vardı ama pozisyon hataları yüzünden yediğimiz sayıların haddi hesabı yoktu. 

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17710 : 11 Temmuz 2015, 20:37:01 »
datome konusuna gelirsek , videolari koyan arkadas kusura bakmasin ama 2 metre uzerinde boyu olan bir oyuncu 2-3 blok yapsin artik bir zahmet, o videolar datome'nin savunmasinin kotu olmadigini gostermez ki..iyi basketbolcu kotu basketbolcu goreceli kavramdir ama savunma konusu bence baska , bir oyuncu ya iyi savunmacidir, ya vasat savunmacidir ya da kotu savunmacidir, datome de kotu savunmacidir.

Datome iyi savunmacı diyen olmadı. Gou kadar kötü savunmacı değil dedim. Zaten kimse Gou kadar kötü savunmacı olamaz. Bunu iddia etmek komedi olur.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17711 : 11 Temmuz 2015, 22:13:32 »
1 ay falan once Bargnani yazdigimda tasak geciliyordu ama avrupaya donmeye karsi degilmis Bargnani.
belki Fenerbahce'ye de gelir gherardini faktoru sayesinde.
zoric yerine bargnani , emenike yerine van persie ayni sey , level atlatir.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #17712 : 11 Temmuz 2015, 22:29:04 »
Datome ve Bargnani transferleri olursa büyük hayal kırıklığına uğrarım kendi adıma. Bir de Datome, Bargnani, Vesely, Antic gibi bir uzun rotasyonumuz olacak. Datome ve Bargnani mücadeleyi ve sertliği sevmeyen Antic ve Vesely mücadele ve sertlikle beslenen oyuncular. Koç nasıl bir rotasyon uygulayabilir bilemiyorum. Datome'yi NBA'de pek takip etmedim ama eğer 3 numara oynayabileceği düşünülüyorsa iyi bir rotasyon olabilir. Ama her açıdan sürprizlerle dolu bir sezon olacak gibi bizim için. İnşallah sonu iyi biter.

Çevrimdışı fbarena

• Üye
  • Yer: İstanbul-Adana
« Yanıtla #17713 : 11 Temmuz 2015, 23:14:48 »
Bargnani - Datome  ikilisindense Bargnani - Randolph ikilisini isterim (gelme durumları varsa). Böylelikle Bargnani-Antic 'in ayak yavaşlığını Randolph-Vesely ile telafi ederiz. Hamlelerimizi merakla bekliyorum. Obra - Gerardini şapkadan tavşan çıkarır her durumda. :)
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2015, 23:15:28 Gönderen: fbarena »

Çevrimdışı bugra

• Üye
« Yanıtla #17714 : 11 Temmuz 2015, 23:27:30 »
Bargnani + Randolph çok çok güzel olur.