Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970279 defa)

0 Üye ve 75 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17760 : 12 Temmuz 2015, 23:58:57 »
Kalinic ile 2+1 anlaşılmış yazıyorlar.

edit: Kızılyıldız'lılar da, o iş olmaz, kontratı var diyor.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2015, 00:32:13 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #17761 : 13 Temmuz 2015, 00:01:51 »
var mı yok mu bilmem.

3 yılda 3. kez sıfırdan kadro kurduğu için bu konuda kendisine inanmıyorum müsade varsa.

Sizin için kısa bir özet geçeyim. Bahsettiğiniz ilk yılda kadro Obradovic'in kadrosu değildi. Bahsettiğiniz 2.yılda sıfırdan kadro kurup takımı F4'a taşıdı. Bahsettiğiniz 3.yıl henüz oynanmamış durumda ama takımdan gitmesi gereken bütün oyuncular gönderildi (Bjelica kaçtı). Avrupa'da 8 kez 1 numaralı kupayı kazanan koç için kadro mühendisliğinden anlamıyor demek abesle iştigal..

Kalinic transferine de ben olumlu bakıyorum. Hickman eğer sağlıklı dönerse Dixon ve Bogdan 2-3 numaradan skor yükünü rahat rahat çeker

Çevrimdışı ilkerz

• Üye
    • ilkerzzz
« Yanıtla #17762 : 13 Temmuz 2015, 00:02:10 »
Kalinic gelir dertler biter diye dusunuyorlarsa 1 yerde 1 yanlislik var mercedese binerken neden sahine gonderiz ki? Bu Nba olayi bizimkilerin kimyasini bozmus dicektim datome kimkiye gitmis...buyuk hayal kirikligi gerardini...
En son umutlar ölür !

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #17763 : 13 Temmuz 2015, 00:06:21 »
Avrupa'da 8 kez 1 numaralı kupayı kazanan koç için kadro mühendisliğinden anlamıyor demek abesle iştigal.

bunu nerde dedim?

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17764 : 13 Temmuz 2015, 00:07:17 »
birsey sorayim , kalinic'in gelmesini istemeyenler yarin k-pap geliyor diye haber ciksa ne derler acaba ?
baska amacim  yok cidden soruyorum , mesele tarz ise eger k-pap da istenmemeli o zaman , yok oyunculuksa eger kalinic k-pap arasinda daglar kadar fark yok , k-pap 10 uzerinden 8'lik oyuncuysa kalinic de 6,5'dir.
kalinic'in gelmesi baska kisa gelmeyecek manasina mi geliyor ? belki bir sutor daha alirlar nerden biliyoruz ?

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #17765 : 13 Temmuz 2015, 00:10:05 »
bunu nerde dedim?

Kadro mühendisliğine güvenmiyorum dediniz. O zaman iki seçenek var ya Obradovic kadro mühendisliğinden anlamıyor ya siz. Ben ikinci seçenek üzerinde duruyorum.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #17766 : 13 Temmuz 2015, 00:22:32 »
Kadro mühendisliğine güvenmiyorum dediniz. O zaman iki seçenek var ya Obradovic kadro mühendisliğinden anlamıyor ya siz. Ben ikinci seçenek üzerinde duruyorum.

inanmıyorum dedim.
gerisi senin düşüncelerin.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2015, 00:23:33 Gönderen: pikenrol »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17767 : 13 Temmuz 2015, 00:22:58 »
Eğer takıma skorer bir kısa alınmayacaksa Kalinic net yanlış transfer.Tabi benim görüşüm bu.Neden Hickman tutuldu da Goudelock gönderildi?Hickman sakatlanana kadar da iyi performans göstermiyordu.Sert takım olalım da neden güvenildi Hickmana?Sakatlıktan iyi döneceğine nasıl bu kadar eminiz?Bence yanlış hamleler yapılıyor ama bekleyip görmek lazım.
Yine de şu bir gerçek ki geçen seneye göre daha iyi bir savunma takımı kuruluyor.Hakkını verelim.Ama bu takımın kısaları skor konusunda ciddi sıkıntı yaşar.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17768 : 13 Temmuz 2015, 00:24:12 »
Kalinic transferi doğruysa hiç memnun değilim bu transferden, şimdi başıma bir şey gelmeyecekse gözümüzün önündeki Brokheoff'un bu adamdan ne eksiği var mesela biraz atletizm harici? Anderson'dan Weems'den geldiğimiz nokta Kalinic midir yani alternatifi olarak  ??? Sloukas hariç tüm transferler bakımından büyük hayal kırıklığı yaşıyorum bu sene... Umarım şaşıran yine biz oluruz.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17769 : 13 Temmuz 2015, 00:24:32 »
Ben israrla söylüyorum..hickman ya 9.yabancı olacak yada gidecek...hickman için emir harcanmamali..çünkü hickman nasıl dönecek bu sakatlıktan ve tekrar sakatlnamyacagi meçhul...

Sloukas-dixon-kenan
Bogdan-melih-hickman(9-sadece el)
Kalinic-emir-serhat
Vesely-datome-baris
Lauvergne-antic-semih

Bu son iki isim yani 4+5 transferleri cok önemli...ben kalinici yanlış bulmuyorum..sert ve ceza sutu atan oyuncu...geleceği parlak...Boğdan artik takimin skoreri olacak..zaten dixon yeteri kadar skor katkısı yapacak...bunu kimse düşünmüyor...

Ama son 2 oyuncu kim olacak cidden muamma ...uzunlar dert olacak..
Bence datome yada lauvergne kesin alınmalı...diğer oyuncu için NBA den fırsat kollanmali...datome gelirse saf 5 arayaxagiz..lauvergne gelirse 4-5 oynayan alsak da olur...

Ama hem datome hem lauvergne güzel olur.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2015, 00:25:12 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #17770 : 13 Temmuz 2015, 00:28:38 »
Kalinic transferi doğruysa hiç memnun değilim bu transferden, şimdi başıma bir şey gelmeyecekse gözümüzün önündeki Brokheoff'un bu adamdan ne eksiği var mesela biraz atletizm harici? Anderson'dan Weems'den geldiğimiz nokta Kalinic midir yani alternatifi olarak  ??? Sloukas hariç tüm transferler bakımından büyük hayal kırıklığı yaşıyorum bu sene... Umarım şaşıran yine biz oluruz.

kalinic broekhoff'dan 1 gomlek daha iyi oyuncudur.
weems ve anderson'un alternatifi kalinic olmamali cumlesine katiliyorum.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #17771 : 13 Temmuz 2015, 00:32:08 »
Bogdan Bogdanovic komple oyuncudur, iyi oyuncudur fakat sadece takımınızda kısa olarak  onun şutuna güvenecek, tek dış kısa skorer yapacaksanız hedefler doğrultusunda sükut-u  hayale uğrarsınız diye düşünüyorum. Daha genç oyuncu, gününde olduğu zaman ateş etsede maalesef hiç istikrarlı olmayan bir şutu var hala.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #17772 : 13 Temmuz 2015, 00:43:53 »
kalinic broekhoff'dan 1 gomlek daha iyi oyuncudur.
weems ve anderson'un alternatifi kalinic olmamali cumlesine katiliyorum.

2 senedir çok iyi takip ediyorum Brokheoff'u bjkli bir arkadaşım ile beraber birçok maçını da canlı izledim. Şöyle söyleyebilirim karşılaştırmam gerekirse. Savunma bakımından iki oyuncuda benzer size ve benzer savunma karakterliler, pek bir fark yok bence bu açıdan. Dış şut bakımından ikiside ceza şutörü, yüzdeleri bilemiyorum ama az farkla bence brokheoff'un yüzdesi daha iyidir, dünya şmpda falan da baya yüzdeli atıyordu. Kalinic'in ondan en büyük artısı atletizmi denilebilir, içeri drive'ı pek seven oyuncu profili değiller her ikiside hücumda. Son olarak bir sf için brokheoff'un çok özel bir ribaunt sezgisi var, pozisyon alması, müchadele azmi falan baya enteresan ribaunt konusunda. Yani bence arada gömleklik fark yok dostum :) Biz bogdanı tamamlamak için ceza şutörü değilde daha şutuna güvenilebilir, daha komple bir isim almalıydık oraya bence. Ha gou kalsaydı bu tarz savunmacı ceza şutörlerine ben de hayır demezdim. Ama mesela alacağınız power forvet 3'ten de oynayabilir, dış şutu iyi olan bir forvetse belki düşünülebilir. Claver, Monia, Kaimakoglou, son halini bilmiyorum ama Datome gibi vs. Umarım o tarz bir hamle yaparız bari. Umudum git gide azalıyor transferler bakımından :(

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #17773 : 13 Temmuz 2015, 00:58:54 »
Kalinic'i Radnicki'den beri takip ediyorum. Rahatlıkla söyleyebilirim ki bence Broekhoff'tan 4 gömlek üstün bir oyuncu. İhtiyacımızı karşılar mı, onu göreceğiz.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #17774 : 13 Temmuz 2015, 01:08:00 »
son olarak şunu söyleyim , kaliniç daha bizimle ismi çıkmamış gelmesini istiyorum yazmıştım.
size olarak 4 numaraya koy sırıtmaz , hatta 4 numarayı da 3 gibi savunur, kuzminskas ve kaliniç bence kendi tarzlarının avrupada en iyi 2 oyuncusu.
şimdi bir tane skorer-şutör lazım , istikamet belli ya marshon brooks ya da langford.