Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970298 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17775 : 13 Temmuz 2015, 01:25:39 »
Kalinic transferine olumsuz bakmıyorum.Son yıllardaki eksiğimiz olan sert 3 numara oyuncu eksikliğini giderecektir.Sloukas-Bogdan-Kalinic'in olduğu beş savunma dozajını yükseltir.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17776 : 13 Temmuz 2015, 01:32:50 »
Kalinic geliyorsa yanında skorer bir 2-3 daha gelmeli.Kadronun tamamlanmış halini görmek lazım .

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #17777 : 13 Temmuz 2015, 02:19:39 »
Emir gitmedi mi hala?  Onun gitmesi ile bu senenin en olumlu hamlesini yapmis oluruz. 

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #17778 : 13 Temmuz 2015, 03:52:06 »
Kalinic gerçekten beğendiğim bir oyuncu ancak skorer dış oyuncu eksiğimizi kapatmaz böyle bir transfer yapılması içinde gelecek 4 veya 5 numaralardan birinin Türk olması lazım ya Semih kalacak ya Hido gelecek eğer Semih kalırsa zoricin yerine hayal ettiğimiz 5 numara transferi yapılmamış olur ve uzun rotasyonumuz geçen senenin çokta önünde olmaz

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #17779 : 13 Temmuz 2015, 04:03:58 »
Cem, kemal... hacılar niye birşey yazmıyorsnuz gazımızı alın bari o işler öyle olmuyor siz bir şeyden çakmıyosunuz falan yazın arada..

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #17780 : 13 Temmuz 2015, 09:20:27 »
Sacramento Kings'in önerisini geri çeviren Andrea Bargnani, Brooklyn Nets ile imzaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili bilgilendirme Brooklyn Nets Genel Menajeri Billy King'ten geldi.

Çevrimdışı Tyler Khan

• Üye
« Yanıtla #17781 : 13 Temmuz 2015, 09:28:44 »
datome'yi koc istemis , gherardini ikna edememis yani ?
kesin bilgi mi ?

kesin bilgi mi bilemem de böyle olmuş olması gayet olasıdır diye düşünüyorum.

obradovic'e sallayamıyorsunuz falan denilmiş. yoo gayet sallıyorum. çıkan haberlere göre dunston bize önerilmiş 900'e. biz onu reddedip 1.5'a antiç'i aldık. bana göre berbat tercih ama hocaya saygı duyarım. şimdi yapacak hamle kalmadı. gelecek adam yok doğru dürüst. kaliniç'i almışız büyük ihtimal denilenlere göre. bu da yanlış transfer. takımda goudelock olsa anlarım. ama bu takımda kaliniç sırıtır. mesela goudelock'ı bırakmasına da sallarım koçun her zaman. ama koçu ne kadar sevdiğimi de değiştiremez. yine de keşke gou'yu bırakmasaydı.

inşallah kaliniç gelirse bir skorer kısa daha alınır hickman'ı yollayıp. ama bu hamle de yapılmaz. hickman'ın maalesef sakatlıktan iyi dönme ihtimali yok gibi bir şey. keşke dönse ama zor. keşke goudelock'ı bırakmasaydık.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2015, 09:32:49 Gönderen: Tyler Khan »

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17782 : 13 Temmuz 2015, 10:31:11 »
Dünya üzerinde bakın avrupa demiyorum dünyada kadro mühendisliği konusunda Obradovic'ten iyi koç yok. Bu savunma ağırlıklı takım muhabbetini de Ömer Onan'ın Goudelock transferinden kurtulmak için ortaya çıkardığını düşünüyorum. Zira Obradovic sadece savunma yapan oyuncuyu barındırmaz takımında.

Uzun pozisyonunda sıkıntı yaşayacağımızı da düşünmüyorum. Beni asıl endişelendiren 2-3 numara pozisyonu.

obradovicin mühendisligi dedigin seyin temelinde birçok pozisyonda oynatabildigi oyuncu sevmesi. bu da kendisinin gözünü karartıyor her sene x pozisyonu y kişisiyle kapatırız hayallerine giriyor ve kapatamıyor. buna harika kadro mühendisligi dersen eyv ama ben o kadar basarılı oldugunu düşünmüyorum.

kalinic bize ov harika!! seviye atlatır, tam aradıgımız adam vs vs dedirtmez sadece sfyi doldurur. saha içinde de aman aman bi katkısı olmaz. bu sene obra dixon sloukas eline bakacagız. benim obra ve kostasa inancım var. planlaması ne kadar kötü olsa da elindekinden bişeyler cıkarabilen sayılı adamlardan obra. ama dixon eline bakmak nedir... biz karsıyaka mıyız anlamıyorum bunu... neyse bakalım obra ve gherardini avrupaya getirmek için pj tarzı kimleri bulacaklar... acıkcası bu benzetmeme de kızmayın cünkü yine dar havuzdan adam bulup sapkadan tavsan cıkarmasını bekleyecegiz... durum o zamanla yaklasık aynı yine...

bu arada bu kadroyu gecen senenin basıyla kıyaslayanları pompalıyla kovalarım cok acık söylüyorum. simdiden birisi su cümleyi yazacaksa diye bastan uyarayım: " gecen sene de kimse kadrodan memnun degildiiii. azcık güvenin koca ve takımına. kimsenin begenmedigi takım f4 yaptı..." cok pollyanna olmayın sonra buralarda aglarsınız.

yine kötümser oldu ama yapacsk bişey yok ortam öyle...
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #17783 : 13 Temmuz 2015, 10:43:45 »
Kalinic transferi doğruysa hiç memnun değilim bu transferden, şimdi başıma bir şey gelmeyecekse gözümüzün önündeki Brokheoff'un bu adamdan ne eksiği var mesela biraz atletizm harici? Anderson'dan Weems'den geldiğimiz nokta Kalinic midir yani alternatifi olarak  ??? Sloukas hariç tüm transferler bakımından büyük hayal kırıklığı yaşıyorum bu sene... Umarım şaşıran yine biz oluruz.

Bu mesaj üzerinden alıntı yaparak yazıyorum ama sözüm myildirim a değil, dixon hakkınde bu şekilde düşünen arkadaşların hepsine :)

Genel kanı ve en çok yapılan yorum da şöyle, dixon size olarak el için hafif kalır, savunmalar sertleştiğinde bu defolar ortaya çıkacak.
Şimdi şunu sormak istiyorum, bu dixon denen adam, playofflar da son 9 maçta el de f4 ve f8 yapmış 2 takıma karşı karşıyakayı sırtlamadı mı ? Bizim maçlarda boş pozisyonda top eline geldiğinde hangimiz rahatsız olmadık yada savunmacısı 1-2 adım geride kaldığında ? serbest atış kullanacağı zaman kaçırır umudunuz varmıydı ? Son saniyelerde pas aldırmamak için uğraştığımız oyuncu kimdi ?
Şuna eminimki eğer dixon ı ispanyada barca ve reali eleyip şampiyon olan bir takımdan yada yunanistanda oly-pana yı eleyen bir takımdan alsaydık yer yerinden oynardı. Ama biz karşıyakadan, yali ligin kalbur üstü ama bizim rahatça yenmemiz gereken bir takımdan aldığımız için kimseyi memnun etmiyor.
Bence bu kadar küçümsemeyelim, buradaki genel kanının aksine çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ayrıca Kenan ve Melih den de çok umutluyum bu sene, umarım yanılmam.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17784 : 13 Temmuz 2015, 11:04:58 »
Bu mesaj üzerinden alıntı yaparak yazıyorum ama sözüm myildirim a değil, dixon hakkınde bu şekilde düşünen arkadaşların hepsine :)

Genel kanı ve en çok yapılan yorum da şöyle, dixon size olarak el için hafif kalır, savunmalar sertleştiğinde bu defolar ortaya çıkacak.
Şimdi şunu sormak istiyorum, bu dixon denen adam, playofflar da son 9 maçta el de f4 ve f8 yapmış 2 takıma karşı karşıyakayı sırtlamadı mı ? Bizim maçlarda boş pozisyonda top eline geldiğinde hangimiz rahatsız olmadık yada savunmacısı 1-2 adım geride kaldığında ? serbest atış kullanacağı zaman kaçırır umudunuz varmıydı ? Son saniyelerde pas aldırmamak için uğraştığımız oyuncu kimdi ?
Şuna eminimki eğer dixon ı ispanyada barca ve reali eleyip şampiyon olan bir takımdan yada yunanistanda oly-pana yı eleyen bir takımdan alsaydık yer yerinden oynardı. Ama biz karşıyakadan, yali ligin kalbur üstü ama bizim rahatça yenmemiz gereken bir takımdan aldığımız için kimseyi memnun etmiyor.
Bence bu kadar küçümsemeyelim, buradaki genel kanının aksine çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ayrıca Kenan ve Melih den de çok umutluyum bu sene, umarım yanılmam.

bak normalde dixon küçümsenecek bir adam degil ama yazdıklarına su cevabı vereyim. dixonu o yazdıgın takımlardan da alsan aynı yorumu yaparım ve ayrıca böyle takımlardan cıkan hangi adam avrupada inanılmaz iş yaptı sadece basketbol degik hentbola rugbye kadar sorgula. adam bu yasa kadar bu sene patlamıs bi tek. sadece bu sene performansı cok iyi ve tek avantajı Türk olması.

geciyorum bize ve efese karsı inanılmaz oynadıgı dogrudur ama ne biz ne de efes ona karsı el bile gösteremedi. biz zaten bitiktik o seride bizi geciyorum direk. önden kim savundu abi dixonu efes serisinde adam gibi. bize f4de realin yaptıgı o ön savunmada bi dixonu hayal et. ne yapacak boy avantajını kullanıp bacak arasından mı gececek savunmacının (cok agresif oldu agır biliyorum sadece abartmak için yazdım) itin g.tüne sokacak degilim dixonu ama karsıyakada yaptıgını bizde yapamaz. bunu beklemek su takımda anticin kevin love performansı göstermesini beklemekle aynıdır. hayallerden gerceklere gelin sadece. sunu da unutmayalım asıl guardımız sloukas backup Türk olması avantajı ile dixon. Türk olmasa yüzüne bakar mıydık. buna cevap verin bir tek. saygılar.
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #17785 : 13 Temmuz 2015, 13:34:12 »
Hendrix ile Kuban yollari ayirmislar.....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17786 : 13 Temmuz 2015, 13:40:34 »
Hendrix ile Kuban yollari ayirmislar.....

iyi oyuncu hendrix, ben sahsen begeniyorum , gs hemen coker ustune , schortsianitis'den daha faydali olur onlara.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2015, 13:40:56 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #17787 : 13 Temmuz 2015, 14:50:33 »
Bende begeniyorum ama yine bu takimin oyuncusu degil sanki .....

5 e marjanovich yada ajinca gibi oyuncu alma sansimiz kalmadigina gore ...... 4 numaramiza cok is dusecek, rebound yani cok kuvvetli ve screenleri sert olmali (bu sene daha fazla takim oyunu oynayacaigimizi ve bos sut yaratmak icin cizili oyunlarimiz olacagini dusundugumden soyluyorum)....

Sanki tam o adam degil Hendrix .... Ama katiliyorum GS coreklenecektir, ve orada da basarili olmasi muhtameldir.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17788 : 13 Temmuz 2015, 14:55:32 »
ilginc istatistik : gecen sezon Bogdan ve Gou'nun lig maclarinda 3'luk yuzdeleri :

bogdan 155 ucluk kullanmis, 64'u isabetli , yuzde 41,3 eder.
goudelock 142 ucluk kullanmis , 50'si isabetli , yuzde 35,2 eder.

euroleague'de de tam tersi.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #17789 : 13 Temmuz 2015, 15:17:39 »
Kalinic icin bakalim ne kadar odeyecegiz kontrat cikisi icin .........