Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970251 defa)

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18060 : 21 Temmuz 2015, 03:23:26 »
Öncelikle sayın Cem Ağrak'ı uzun süre sonra burada görmek beni mutlu etti :D 3 numarada back up olarak Metecan Birsen düşünülebilir.Eskişehir'de Brad Greenberg gelene kadar gayet iyi süreler almıştı ama daha sonra süre almadığı maçlar oldu.Dixon ve Barış transferini eleştirdim,ama başarılı olmalarını tabi ki isterim,benim beğenmediğim oyuncular alındı diye takım başarısız olsun diyecek kadar küçülmedim çok şükür.
Sloukas-Kenan-Dixon
Bogdanovic-Melih-Hickman
Kalinic-Metecan
Datome-Barış
Vesely-Tyus(Semih)-Antic

Abi Metecan'ın u20 turnuvasında bütün maçlarını izledim. Maalesef 3 numaraya backup olarak yazılacak seviyede değil. Belki rotasyonu genişletmek için tutulabilir takımda ama fazlası olmaz şu an için.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 03:23:39 Gönderen: yusufkaleli »

Çevrimdışı yes

• Üye
« Yanıtla #18061 : 21 Temmuz 2015, 03:49:53 »
Ben açıkcası Semih'in takımda tutulmamasının büyük bir hata olacağını düşünüyorum..NBA de oynayan yerli oyuncuları saymazsak Oğuz'u da kaybetmişken ülkede  başka iyi uzunumuz yok malesef..Kalinic ve Dubljevic için görüşülen buy -out rakamlarını görünce Semih'le neden hala anlaşmadığımızı anlayamıyorum..Ben Emir'in kadroda tutulması taraftarıyım..Hido eğer gelecekse Emir den vazgeçilebilir..Taraftarı heyecanlandıran transfer kesinlikle Hido transferi olur..İnşallah kadro planlamamızda vardır..Obradoviç her yönüyle  efsane bir coach eyvallah ama oyuncu seçimlerinde hata yapmaz demek de mümkün değildir..Zaten her transfer de bir risk vardır..Oyuncunun takıma, ülkeye uyumu vs..

Ben düşünülen Kalinic transferinde daha atlet ve skor gücü yüksek bir oyuncuya yönelmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum..Gou sonrası, düzen dışı sayı üretme özelliğine güvenebileceğin oyuncu sıkıntısı var takımda..Mevcut oluşturulan kadro ile geçen sezon hücumda elde ettiğimiz sayı istatistiklerine çıkmamız zayıf gözüküyor..Dixon bu anlamda ilaç olabilir ama pota altında Semih gibi bir oyuncun varsa Dixon üzerindeki baskı sorun yaratmaz..

Semih'le anlaşılmama sebebi bizden ziyade Semih'ten kaynaklanıyor gibi görünüyor. Ömer Onan'ın açıklamalarından benim yorumum takımda düşünülüyor ama Semih hocayla pek anlaşamadığı ve çalışmayı sevmediği için kalma taraftarı değil gibi tabi yanılıyor da olabilirim ama gözlemlediğim bu.
Ek olarak eğer ortada mali problem varsa da Semih zam hak edecek bir performans göstermedi aynı kontratı teklif ediyorsak bence öpüp başına koymalı 800.000$ az para değil.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #18062 : 21 Temmuz 2015, 09:40:07 »
Ben açıkcası Semih'in takımda tutulmamasının büyük bir hata olacağını düşünüyorum..NBA de oynayan yerli oyuncuları saymazsak Oğuz'u da kaybetmişken ülkede  başka iyi uzunumuz yok malesef..Kalinic ve Dubljevic için görüşülen buy -out rakamlarını görünce Semih'le neden hala anlaşmadığımızı anlayamıyorum...

Bu sorunuzun cevabı elbette başta Obradovic olmak üzere, teknik ekip ve yönetimdedir.

Ama naçizane ben şöyle bir örnek vereyim. Diyelim ki  siz bir işletme sahibi veya o işletmede Genel Müdürsünüz. Doğal olarak ne istersiniz? Elbette tüm çalışanların dürüstçe ve sorumluluk duygusu içerisinde şirket çıkarları için çalışmasını ve diğer çalışanlara iyi örnek olmasını.

Bir personelin iş tecrübesi, CV'si ne kadar parlak olursa olsun, şayet yaptığı iş sizi memnun etmiyorsa, kendisi de yaptığı işten ve ortamdan mutsuzsa en doğrusu ayrılıktır.  Şartlar ne olursa olsun, hiç bir profesyonel işletme kişilere muhtaç olarak çalışmaz.

Ben Semih'in durumunu da buna benzetiyorum.
Obradoviç'in, Semih'ten beklentileri var ama Semih bunu karşılayamıyor. Zaten geçtiğimiz sezonda bunu sık sık gördük. Koç ile Semih arasında bir negatiflik var. Bu negatiflik ister istemez diğer oyuncuları da etkiliyor. Bunu bile bile "Semih" demenin bir anlamı yok.

Ya Obradoviç ya da Semih.

Gönül ister ikisi de olsun ama olmuyor işte.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18063 : 21 Temmuz 2015, 10:40:51 »
efes tyus ile anlaşmaya yakınmış, dunston varken gereksiz olmuş ama piyasada uzun olmayınca efes hava timi kurmakla çözmüş işi

Obranın istediği uzun kim olacak merakla bekliyoruz
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18064 : 21 Temmuz 2015, 10:46:17 »
Salah Mejri'yi bırakmış Real, bu gidişle ona kalmayız umarım :) o kadar olmaz sanırım.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #18065 : 21 Temmuz 2015, 10:58:56 »
genis kadron butcen varsa iyidir..zararı olmaz..
ozellikle senede 70 civarı mac yapacaksan...
sanırsam 10+14+5+2: min 31 el macı
6 turkiye kupası macı
30+2+3+4:min 39 lig macı..

sanırsam 76 mac etti...

...

Hocam el max olarak hesaplanmış galiba :)

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #18066 : 21 Temmuz 2015, 11:15:35 »
efes tyus'u almıs..imzalamıs..menejeri yazmıs...misko efendi..
biz bakalım kimi alıyoruz..
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 11:15:59 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #18067 : 21 Temmuz 2015, 12:03:28 »
2.17 lik pivot bobana kıyasla atletik bile sayılır, tavares sonrası hamle yapılabilirdi ama pao ile anlaştığı söyleniyor :o
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #18068 : 21 Temmuz 2015, 12:34:15 »
bobby i resmen açıkladık..

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #18070 : 21 Temmuz 2015, 14:00:08 »
Bobby hayırlı olsun, daha sahaya bile çıkmadan çok eleştirildi ancak ben başarılı olacağını düşünüyorum :)

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #18071 : 21 Temmuz 2015, 14:34:03 »
Salah Mejri'yi bırakmış Real, bu gidişle ona kalmayız umarım :) o kadar olmaz sanırım.
Abi ben beğeniyorum ya :)

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18072 : 21 Temmuz 2015, 14:39:17 »
Dixon hayırlı olsun. İnşallah utandırır olumsuz yazıp çizen, düşünenleri.

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18073 : 21 Temmuz 2015, 14:51:05 »
Bağbi Dixon hayırlı olsun. Onu, Sloukas ile birlikte parkede bolca göreceğimizi düşünüyorum. Kendi skorunu yaratmaya en yakın kısamız olacak büyük ihtimalle. Yeterli verimliliği sağlaması için 25 dk civarında oyunda kalmalı. Oyunda kaldığı dakikalarda zaten gerekli özgürlüğü koç ona verecektir. Performansının bu yıl geleceğimiz noktayla paralel olacağını düşünüyorum. Umutlandırıp utandırmaz inşallah mvp reis.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18074 : 21 Temmuz 2015, 14:56:55 »
Semih konusunda balık hafızalı olmaya gerek yok ,
NBa den geri dönüp Efese imza attıktan sonra herkes küfür ediyordu, hatta bize alındığı zamn dahi ZEki abim harici hemen hemen herkes küfür ediyordu.
neyse sene içinde Semih kendine geldiyse ya kafaca değişmiş filan dediysek de bu kendisi + obradciç sayesindedir.

doğruluk payına emin değilim ama benim duyduğum sezon bitince menajerine '' bana Nba den takım bul demiş , zoc ile çalışmaktan çok memnun değilmiş ''  ... mevzu bu beyler. biraz götten uydurma gibi algılandı ise kusura bakılmasın
doğru da olmayabilir ama bunu bana söyleyen kişiye güvenirim. şubeden birisi değil ama böyle duyum geldi , yani şimdi oyuncu gitmek istiyorsa ne yapalım yalvaralım mı kal diye ?

yılmaz abi
sevmediğim Antic, Semih kardeşimizden daha yeteneksiz olabilir ama kazandığı kupalar ile NBa de yaptıkları toplarsan Makedonya dan Ataşehir e yol olur.
Semih o dediğin parayı da almıyor ayrıca.
hoca tutmak istiyorsa kendiside kalacaksa kalsın tabiki ..
ama olmayacaksa da 4yabancı + barış orayı götürür Ligde de ara sıra genç Ömer oynar miss gibi ,

3 numaraya Hİdo olmazsa , egehan girsin rotasyona , her seferinde yazıcam bunu , 12nci adam olarak dursun orda. ara sıra girer bizde heyecanlarınızır.