Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 70 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18240 : 25 Temmuz 2015, 19:22:46 »
3000e yakın kombine yenilemesi olmuş. Pazartesi genel satışlar baslıyomuş. Bu yüksek fiyatlara ragmen bence hiçte fena olmayan bi rakam. Gecen sene aylık satılan paketler hariç toplam satılan kombine 5000 lerdeydi. Bu senede genel satışlarla bence 5bin e yaklasacaktır bu rakam yine. Bu son 2transferde hareketlendirir tahminimce taraftarı.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 19:23:10 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18241 : 25 Temmuz 2015, 19:27:01 »
sezon basinda yapilan yorumlara bakayim derken bazi yorumlar gordum allah korusun her insanin basina gelebilir ama cok fena dalga malzamesi mesajlar var .. cok komik ahahahhahaha neyse mesela bu var

CASAK - 27 Eylül 2014, 13:18:38

"İlla skorer alinacaksa bu isim Goudelock olmamaliydi.Kendini ELde ust seviyede kanitlamis verecegi katki az cok belli Langford varken Goudelock transferi yanlistir.

Simdi diyoruzki Gou iyi ama iste tercih hatalari var,topu elinde cok tutuyor,EL sertligine nasil reaksiyon verecegi supheli vs.vs."

hayatta ne olacagi belli degil o yuzden kesin konusmamak lazim.

« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 19:27:51 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18242 : 25 Temmuz 2015, 19:56:49 »
şu kurulan takımın Efes'ten neyi eksik merak ediyorum...Aksine çok daha iyi oluyoruz ama bizim bir türlü beğenmeme, şüpheyle yaklaşma huyumuz yok mu?

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #18243 : 25 Temmuz 2015, 20:06:47 »
surasi belki yeri degil ama aklimdayken yazayim kusura bakmayin , kombine fiyatlarini elestirenler var , neden elestiriyorsunuz demiyorum ama
bence eger Fenerbahce'yi hayatinizda on siralara koyuyorsaniz bu paralari vermek cok da sikintili olmamali.
400, 450 500, 600, 850 tl'ye kombine var yahu , 3 tane futbol formasi fiyatina bir kombine geliyor, pahali falan degil.

ben kendi adima konusayim , istanbulda yasasaydim mutlaka alirdim aksini dusunemiyorum bile.
iki kez istanbula geldim , marketde tesadufen sigara fiyatlarina bakdim aklim durdu , 8-10 tl , daha da pahalilari var.
bir ay kullanma sigara , 30 gun x 10 tl, 300 tl ediyor , uzerine de koy biraz git kombine al, hem akcigerlerin bayram etsin hem de maca git.
ulker ayrildi malum hem butce dusmesin diyoruz iyi oyuncular istiyoruz ama biletler pahali ? olmuyor iste oyle sey.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 20:09:51 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Yer: Bursa
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #18244 : 25 Temmuz 2015, 20:09:53 »
bu arkadas gecen sezon başında Obradovic'e küfürler edip istifasini isteyen F4 yapinca da methiyeler duzen bir arkadasti. Sukur forumdan ihrac edildi.
sezon basinda yapilan yorumlara bakayim derken bazi yorumlar gordum allah korusun her insanin basina gelebilir ama cok fena dalga malzamesi mesajlar var .. cok komik ahahahhahaha neyse mesela bu var

CASAK - 27 Eylül 2014, 13:18:38

"İlla skorer alinacaksa bu isim Goudelock olmamaliydi.Kendini ELde ust seviyede kanitlamis verecegi katki az cok belli Langford varken Goudelock transferi yanlistir.

Simdi diyoruzki Gou iyi ama iste tercih hatalari var,topu elinde cok tutuyor,EL sertligine nasil reaksiyon verecegi supheli vs.vs."

hayatta ne olacagi belli degil o yuzden kesin konusmamak lazim.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18245 : 25 Temmuz 2015, 20:33:58 »
surasi belki yeri degil ama aklimdayken yazayim kusura bakmayin , kombine fiyatlarini elestirenler var , neden elestiriyorsunuz demiyorum ama
bence eger Fenerbahce'yi hayatinizda on siralara koyuyorsaniz bu paralari vermek cok da sikintili olmamali.
400, 450 500, 600, 850 tl'ye kombine var yahu , 3 tane futbol formasi fiyatina bir kombine geliyor, pahali falan degil.

ben kendi adima konusayim , istanbulda yasasaydim mutlaka alirdim aksini dusunemiyorum bile.
iki kez istanbula geldim , marketde tesadufen sigara fiyatlarina bakdim aklim durdu , 8-10 tl , daha da pahalilari var.
bir ay kullanma sigara , 30 gun x 10 tl, 300 tl ediyor , uzerine de koy biraz git kombine al, hem akcigerlerin bayram etsin hem de maca git.
ulker ayrildi malum hem butce dusmesin diyoruz iyi oyuncular istiyoruz ama biletler pahali ? olmuyor iste oyle sey.

Sigara konusunda haklısınız, cidden bırakınca insanın ciğerleri bayram ediyor :)

Ama kombine fiyatları konusuna bir de şöyle bakabilirsiniz:

Birincisi geçtiğimiz seneye göre gelen zam oranları, çünkü 300 tl'lik yerler 540 tl'ye yükselmiş durumda, oysa ki maaşlarımız yüzde 80 artmadı.

İkincisi diğer takımların kombine fiyatları, diğer tüm takımlardan daha pahalıya satıyoruz, üstüne üstlük salonun dezavantajlı yeri, salon içi fiyatların Türkiye ortalamasına göre yüksek olmasını falan da hesaba katarsak adeta insanlar gelmesin diye çaba harcıyoruz gibi.

Son olarak şu Avrupa'daki kombine fiyatlarıyla kıyaslama hadisesi var ki evlere şenlik bir durum, bu tür hesaplarda Avrupa'daki asgari geçim ücreti ve kombine fiyatları ile Türkiye'yi kıyaslamamız gerekir. Yoksa onlar 30 euro'ya satıyor, biz de 60 tl, o halde daha uyguna satıyoruz savunması pek de geçerli değil.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #18246 : 25 Temmuz 2015, 21:27:48 »
Sigara konusunda haklısınız, cidden bırakınca insanın ciğerleri bayram ediyor :)

Ama kombine fiyatları konusuna bir de şöyle bakabilirsiniz:

Birincisi geçtiğimiz seneye göre gelen zam oranları, çünkü 300 tl'lik yerler 540 tl'ye yükselmiş durumda, oysa ki maaşlarımız yüzde 80 artmadı.

İkincisi diğer takımların kombine fiyatları, diğer tüm takımlardan daha pahalıya satıyoruz, üstüne üstlük salonun dezavantajlı yeri, salon içi fiyatların Türkiye ortalamasına göre yüksek olmasını falan da hesaba katarsak adeta insanlar gelmesin diye çaba harcıyoruz gibi.

Son olarak şu Avrupa'daki kombine fiyatlarıyla kıyaslama hadisesi var ki evlere şenlik bir durum, bu tür hesaplarda Avrupa'daki asgari geçim ücreti ve kombine fiyatları ile Türkiye'yi kıyaslamamız gerekir. Yoksa onlar 30 euro'ya satıyor, biz de 60 tl, o halde daha uyguna satıyoruz savunması pek de geçerli değil.

abi diğer takımlar dediğin gs taraftarları mesela zoran erceg gitti diye küfür ediyorlar , bize gelecek deseler kaç kişi ister erceg'i ? onlardan f4 beklenmiyor , keza bjk de öyle , eurocup'da son 16'ya kalsa yeter onlar için.
futboldan gelen para ffp kurallarına uygun olarak basketbola aktarılamıyor , ülker de  artık o kadar para vermiyor, e o zaman bu parayı bir yerden bulacak şübe , çünkü hepimiz f4 , iyi oyuncular istiyoruz , valla ben türkiye'nin durumunu çok iyi anlıyorum , çünkü bizde asgari ücret türkiyedekinden de daha düşük.
bide şöyle birşey var , direk 400 tl vermek imkanın yoksa 8 taksitle ödeyebilirsin, ayda 50 tl eder, çok fazla yük olmaz bence , ya da bana öyle geliyor.

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #18247 : 25 Temmuz 2015, 21:32:54 »
Bugün akşamüstü salona gittim yer değişimi için bakacaktım ama geçmek istediğim bölümdeki kombinelerin hepsi yenilemiş..yenilemeler önceki senenin üzerindeymiş..yaklaşık 2000 civarında..ancak herkesin görüşü aynı kombineyi yenileriz de % 90 a yakın  artışlar neyin nesi..bi de tepki mailleri atıyorsun en ufak cevap verilmiyor..kombine yenilemesi sırasında ordaki yetkililere de bu konuyu ilettik..kurumsal yönetim diyerek kurumsallık olmuyor..birtakım eleştirileri dikkate almak cevaplamak lazım..sonuç olurak kazıklansak ta bu sene de destek olmak devam edecez uöarım yolun sonu yine f4 olur

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
« Yanıtla #18248 : 25 Temmuz 2015, 22:25:16 »
abi diğer takımlar dediğin gs taraftarları mesela zoran erceg gitti diye küfür ediyorlar , bize gelecek deseler kaç kişi ister erceg'i ? onlardan f4 beklenmiyor , keza bjk de öyle , eurocup'da son 16'ya kalsa yeter onlar için.
futboldan gelen para ffp kurallarına uygun olarak basketbola aktarılamıyor , ülker de  artık o kadar para vermiyor, e o zaman bu parayı bir yerden bulacak şübe , çünkü hepimiz f4 , iyi oyuncular istiyoruz , valla ben türkiye'nin durumunu çok iyi anlıyorum , çünkü bizde asgari ücret türkiyedekinden de daha düşük.
bide şöyle birşey var , direk 400 tl vermek imkanın yoksa 8 taksitle ödeyebilirsin, ayda 50 tl eder, çok fazla yük olmaz bence , ya da bana öyle geliyor.
herkes için söylemiyorum ama bizdeki taraftar mantığı böyledir ne yazık ki en ucuz bileti Alıp en Pahalı Oyuncuları seyretmek isteriz

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #18249 : 26 Temmuz 2015, 00:19:14 »
kombine fiyatından çok kombine alıp maça gitmeyen, bizim sporcularda görünce çok sinir yaptığımız "maç seçme" olayına giren kombineliler problem.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #18250 : 26 Temmuz 2015, 00:56:51 »

Kombine fiyatı belirlerken ölçüt olarak alınan Avrupa ülkelerindeki kişi başına düşen milli gelire, asgari ücrete bakın bir de bizim kişi başına düşen milli gelire ve asgari ücrete bakın.

Biz Fenerbahçe'yi bu fiyatları belirleyenlerden daha çok ön sıraya koyuyoruz. Ama yok Nani geldi, RVP geldi, Obradovic geldi tabii ki daha fazla para vereceksiniz diyip futbolda bir hazırlık maçını 60 lira yapan, basketbolda da f4 başarısından sonra hemen işgüzarlık peşinde koşup kombinelere %70 zam koyan zihniyete anlayış göstermenin Fenerbahçeli ruhuyla bağdaştığını düşünmüyorum.

Öyle veya böyle ezeli rakibin salonun her yerine 12 TL'den (öğrenciye 7TL) satış yapıyor. Sen insanlara uzaydan maç izleyebilmesi için 25-30 TL'den kapı açıyorsun üstelik öğrenci indirimi de yok. Bizim paragöz yöneticilerimizin artık Türkiye gerçeklerinin farkına varması lazım. Asgari ücretle geçinen bir insan için en ucuz yerden futbol ve basketbol kombinesi 2 aylık maaşa denk geliyor. Biraz seyredilebilir yerlerden 2 kombine 3-4 aylık maaşa denk geliyor. Yöneticilerin bilmesi gereken de şu; Asgari ücretle geçinen vatandaşın da en az sizin kadar Fenerbahçe'yi izleme hakkı var ve siz o hakkı gasp ediyorsunuz.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #18251 : 26 Temmuz 2015, 01:12:50 »
herkes için söylemiyorum ama bizdeki taraftar mantığı böyledir ne yazık ki en ucuz bileti Alıp en Pahalı Oyuncuları seyretmek isteriz

Eğer en pahalı oyuncular beni, asgari ücretle geçinen bir işçiyi, 10 yaşındaki bir çocuğu kısacası halkı Fenerbahçe'den ayıracaksa ben seyretmek falan istemiyorum en iyi oyuncuları.

Ulaş abi, Hoeness'in bilet fiyatları politikası hakkındaki görüşlerini paylaşmıştı. Ben de tekrar paylaşayım burada.

"Transfer görüşmesi yaparken bir kaç milyon euro fazla harcamaya karar vermek sadece 15 saniye sürer. Masada otururken karar verirsin."

"Bu, bir kulüp için hiçbir şeydir. Ama bir taraftar için 300 euro ile 400 euro arasında çok fark vardır."

"Biz, sadece 15 saniye içinde aldığımız bir kararın bedelini taraftara ödetemeyiz. Bu hiç adil olmaz."

-Uli Hoeness, Bayern'in eski başkanı. Almanya'daki asgari ücret Ocak 2015 itibariyle 1470 euro. Türkiye'nin 4,5 katı.

-Bayern Münih'in en ucuz kombinesi 140 euro. Fenerbahçe'nin sattığı en ucuz kombinenin yarı fiyatından az.

Bayern'deki yıldızlar, Bayern'deki başarılar bizde olsa demek ki stada girmek için vize çıkarmamız gerekecek.

Ufak bir matematikle (asgari ücret-bilet fiyatı oranı) Avrupa'nın gelmiş geçmiş en başarılı 4-5 takımından biri olan Bayern'den 10 kat daha pahalı bilet satıyoruz. Ama satılacak tabii değil mi yıldızlar kolay gelmiyor :)

Eğer josef de souza gibi kendini ispat etmemiş bir oyuncuya bir kalemde serbest kalma maddesini kullanıp 8 milyon € verirsen ben bilet fiyatında 1 liranın bile hesabını sorarım çünkü bu kulüp kimsenin babasının kulübü değil halkın kulübüdür.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2015, 01:13:11 Gönderen: yusufkaleli »

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
« Yanıtla #18252 : 26 Temmuz 2015, 02:12:21 »
Eğer en pahalı oyuncular beni, asgari ücretle geçinen bir işçiyi, 10 yaşındaki bir çocuğu kısacası halkı Fenerbahçe'den ayıracaksa ben seyretmek falan istemiyorum en iyi oyuncuları.

Ulaş abi, Hoeness'in bilet fiyatları politikası hakkındaki görüşlerini paylaşmıştı. Ben de tekrar paylaşayım burada.

"Transfer görüşmesi yaparken bir kaç milyon euro fazla harcamaya karar vermek sadece 15 saniye sürer. Masada otururken karar verirsin."

"Bu, bir kulüp için hiçbir şeydir. Ama bir taraftar için 300 euro ile 400 euro arasında çok fark vardır."

"Biz, sadece 15 saniye içinde aldığımız bir kararın bedelini taraftara ödetemeyiz. Bu hiç adil olmaz."

-Uli Hoeness, Bayern'in eski başkanı. Almanya'daki asgari ücret Ocak 2015 itibariyle 1470 euro. Türkiye'nin 4,5 katı.

-Bayern Münih'in en ucuz kombinesi 140 euro. Fenerbahçe'nin sattığı en ucuz kombinenin yarı fiyatından az.

Bayern'deki yıldızlar, Bayern'deki başarılar bizde olsa demek ki stada girmek için vize çıkarmamız gerekecek.

Ufak bir matematikle (asgari ücret-bilet fiyatı oranı) Avrupa'nın gelmiş geçmiş en başarılı 4-5 takımından biri olan Bayern'den 10 kat daha pahalı bilet satıyoruz. Ama satılacak tabii değil mi yıldızlar kolay gelmiyor :)

Eğer josef de souza gibi kendini ispat etmemiş bir oyuncuya bir kalemde serbest kalma maddesini kullanıp 8 milyon € verirsen ben bilet fiyatında 1 liranın bile hesabını sorarım çünkü bu kulüp kimsenin babasının kulübü değil halkın kulübüdür.
Iyi güzel söylüyorsun da bayern Münih in sponsorluk gelirleri yayın haklarından aldığı para dünya çapındaki taraftar sayısı bizimkinden kat kat fazla bayern Münih bizden ucuza kombine ve maç bileti satarken yıllık geliri 500 milyon euro civarında bizimki ise 150 yi zor buluyor

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #18253 : 26 Temmuz 2015, 03:34:08 »
Iyi güzel söylüyorsun da bayern Münih in sponsorluk gelirleri yayın haklarından aldığı para dünya çapındaki taraftar sayısı bizimkinden kat kat fazla bayern Münih bizden ucuza kombine ve maç bileti satarken yıllık geliri 500 milyon euro civarında bizimki ise 150 yi zor buluyor
önceki mesajda bizim taraftarımız en pahalı oyuncuları en ucuza izlemek ister demişsiniz ama en pahalı dediğiniz bi Nani bi RVP adamların yedek oyuncuları bile dünya yıldızı ? Kaldıki adamın benim stad gelirim yayın gelirim fazla biletleri ucuza yapim deme gibi bi zorunluluğu yok ki zaten ne kadar pahalı yaparsa yapsın adamlar Bayern Münih o bilet her türlü satılır buna rağmen uygun fiyata veriyor.Ayrıca o paraya adam en kötü yarı finale kadar şampiyonlar ligi maçı seyrediyor bizim Avrupa'da 4 ön eleme maçından fazla maç oynayacağımızın garantisi var mı? Bizim takım Bayern Münih kadar başarıya,yıldızlara,gelire,taraftar kitlesine sahip olsa eminim ki bizim yönetim canımızı isterdi.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2015, 03:36:27 Gönderen: south »

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #18254 : 26 Temmuz 2015, 03:41:44 »
önceki mesajda bizim taraftarımız en pahalı oyuncuları en ucuza izlemek ister demişsiniz ama en pahalı dediğiniz bi Nani bi RVP adamların yedek oyuncuları bile dünya yıldızı ? Kaldıki adamın benim stad gelirim yayın gelirim fazla biletleri ucuza yapim deme gibi bi zorunluluğu yok ki zaten ne kadar pahalı yaparsa yapsın adamlar Bayern Münih o bilet her türlü satılır buna rağmen uygun fiyata veriyor.Ayrıca o paraya adam en kötü yarı finale kadar şampiyonlar ligi maçı seyrediyor bizim Avrupa'da 4 ön eleme maçından fazla maç oynayacağımızın garantisi var mı? Bizim takım Bayern Münih kadar başarıya,yıldızlara,gelire,taraftar kitlesine sahip olsa eminim ki bizim yönetim canımızı isterdi.

Mesajın sonlarına doğru gelirken tam kafamda "Bizim yönetim stadın dolacağından emin olsa biletleri şu anki sattığının en az 5 katına satar." düşüncesi geçiyordu. Mesajın sonunda siz yazmışsınız zaten.

Bizdeki bilet fiyatlarının yıldız, başarı, sponsorluk geliri, yayın hakkı vs. ile hiçbir ilgisi yok. Tamamiyle taraftara, garibana ne kadar geçirebiliriz onun derdindeler. Bütün maçlarda stadın dolduğunu, bütün kombinelerin satıldığını varsayarak hesap yapsak geçen seneki gelirle bu seneki gelir arasındaki fark 2 tane yerli oyuncunun maaşını karşılar en fazla. Ha bir de madem bu kadar bilet gelirini düşünüyor değerli yönetimimiz, o zaman 1 sezon boyunca Okul Açık'ı kapatıp Fenerbahçe'ye maddi zarar verirken akılları fikirleri başka yerdeydi herhalde. Kim koydu Fenerbahçe'nin kasasına o gelemeyen bilet paralarını? Cevap vereyim. Kimse. Dediğim gibi camianın evladı ayağına yerli oyunculara hak ettiğinin 4-5 katı verilirken maddi sıkıntı yok ama iş taraftara, garibana gelince başarı istiyorsanız fiyatlar böyle.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2015, 03:41:58 Gönderen: yusufkaleli »