Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970455 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18285 : 27 Temmuz 2015, 12:16:26 »
1999 euroleague şampiyonu zalgiris kaunas takımınun amerikali oyuncusu Tyus edney dixon dan da kısaydi
1.75 idi boyu ama hem sezonu şampiyon tamamladıkar hemde  edney mvp seçildi
keza mcintyre 1.78 boyu ile yillarca siena ve malaga sa çok güzel isler yaptı
birnoyuncu ya iyidir ya kötüdür
haa dixon uyum sağlamayabilir tutmayabilir her oyuncu da olduğu gibi bu trnafere işi bi risktir ama bu dixon in iyi oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez. Geçen senezonun şampiyonu mvpsi olduğunu unutmayın
kaç yıldır avrupa da

Ya ayrıca Türk milli takımı pg sizlikten dolayı adami devsirdi aiz hala tassak geciyorsunuz

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18286 : 27 Temmuz 2015, 12:17:20 »
Kenan gitmiyor asparasa haber demis bi arkadaş
ona istinaden yazdım

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18287 : 27 Temmuz 2015, 12:20:00 »
Zonebasket olarak aspragas haber yapmayiz görüşme doğru ama son karar ne olur bilinmez

Haber doğru...Ancak bizimkiler Kenan'ı Uşak'a vermek istiyor Kenan ise Karşıyaka'ya gitmek istiyor. Yine de Ricky dönene kadar takımda kalacak Kenan
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2015, 12:30:07 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18288 : 27 Temmuz 2015, 12:37:43 »
şimdi de suçlu Obradoviç oldu , nerden biliyorsunuz belki Kenan  daha çok süre almak için kendi istiyor gitmeyi ? benim şahsi düşüncem eğer Kenan giderse bu Kenan istediği için olur.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #18289 : 27 Temmuz 2015, 12:55:33 »
Kenan olayinda Kenan i kaybederse bu sube yatirimlarini kaybeder.

Olacak is degil, takimda yerli kalmadi..... ne uzerine kurulacak bu takim.

F4 oynamak icin kadromuzun kalitesini arttirmaliyiz. Bu kesin.
Turk oyuncular ile bu kaliteyi bulmak zor. Bunu da kabul ettik.
Olanlarda ya NBA de yada baska takimda. E bunu da kabnul ettik,
Ama eldekileri kaybetmek iste bunu kabul etmek istemiyorum.

Haberin dogrulugunu sorgulayamam, ama umudum yanlis olmasi.

Kenan gitmek isteyebilir, ama menajer veya koc oturup ikna etmeli. Oyuncuyu da memnun edecek ara yolu bulmalidir.

Bir de suna takildim; takimda halinden memnun bir oyuncu yok mu? herkes ilk firsatta gitmek icin yirtiniyor.... Birseyler yanlis ve anlamiyorum.

Somebodies garbage is others treasure.... Kenan da nereye giderse gitsin gibta ile izler soyleniriz yillarca.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı burakb

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18290 : 27 Temmuz 2015, 13:16:50 »
Öncelikle gitmek için yırtınanların kim olduğuna bakmak lazım. Zira gitmek için yırtınan adamlar gerçekten süre alan, çalışkan oyuncular ise ve gitmek istiyorlar ise orada sıkıntı vardır. Ama koç çalışmasını istediği için gitmek istiyorsa bir adam , yahut koç daha fazla çalış sana özel hoca tutalım dediğinde benim ihtiyacım yok diyecek kadar kendi bulunduğu durumun farkında değil ise adam, ameliyat olması gereken yahut olmuş bilmiyorum bir adam çarşaf çarşaf tatil fotoğrafları  verirse kendini toparlaması için çalışması gerekirken tabiki gitmek için yırtınır. Burada da problem oyunculardadır. Kenan ne yazık ki istenilen gelişimi iki yıldır gerçekleştiremedi. evet hala potansiyeli var ama kendisinin farkına varması biraz ayaklarının yere basması gerekiyor.( Bu özel hoca konusu onun için diye bildiğimden bu yorumum) Bu aşamada gereken ilerlemeyi sağlayamayan oyuncunun yerine belki de koç biraz daha Berk' in üzerine düşmek istiyor bu yıl bilemeyiz. Ha kafalarda böyle bir düşünce varsa Berk' te şu Kenan'ın yaptığına yakın şeyler yapabilir. Kenan zira çok bir şey göstermiyor sahada. Bu bağlamda Kenan' ın gitmesi yerine rotasyona Berk' in gelmesi çok bir şey değiştirir mi? Kenan gidip Karşıyaka' da efsane de olabilir. Bunu bilemeyiz her şey ona bağlı, ama benim gördüğüm zaten mental olarak zorlanıyor Fenerbahçe' de sahadayken. O eşiği geçemedi ne yazık ki. Bu açıdan bu kadar yaygara koparacak bir hamle yahut koça yüklenilecek bir durumda olmaz bence.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #18291 : 27 Temmuz 2015, 13:25:54 »
Öncelikle gitmek için yırtınanların kim olduğuna bakmak lazım. Zira gitmek için yırtınan adamlar gerçekten süre alan, çalışkan oyuncular ise ve gitmek istiyorlar ise orada sıkıntı vardır. Ama koç çalışmasını istediği için gitmek istiyorsa bir adam , yahut koç daha fazla çalış sana özel hoca tutalım dediğinde benim ihtiyacım yok diyecek kadar kendi bulunduğu durumun farkında değil ise adam, ameliyat olması gereken yahut olmuş bilmiyorum bir adam çarşaf çarşaf tatil fotoğrafları  verirse kendini toparlaması için çalışması gerekirken tabiki gitmek için yırtınır. Burada da problem oyunculardadır. Kenan ne yazık ki istenilen gelişimi iki yıldır gerçekleştiremedi. evet hala potansiyeli var ama kendisinin farkına varması biraz ayaklarının yere basması gerekiyor.( Bu özel hoca konusu onun için diye bildiğimden bu yorumum) Bu aşamada gereken ilerlemeyi sağlayamayan oyuncunun yerine belki de koç biraz daha Berk' in üzerine düşmek istiyor bu yıl bilemeyiz. Ha kafalarda böyle bir düşünce varsa Berk' te şu Kenan'ın yaptığına yakın şeyler yapabilir. Kenan zira çok bir şey göstermiyor sahada. Bu bağlamda Kenan' ın gitmesi yerine rotasyona Berk' in gelmesi çok bir şey değiştirir mi? Kenan gidip Karşıyaka' da efsane de olabilir. Bunu bilemeyiz her şey ona bağlı, ama benim gördüğüm zaten mental olarak zorlanıyor Fenerbahçe' de sahadayken. O eşiği geçemedi ne yazık ki. Bu açıdan bu kadar yaygara koparacak bir hamle yahut koça yüklenilecek bir durumda olmaz bence.

mükemmel yorum olmuş , ellerinize sağlık.
bu yoruma ilave edecek birşey yok ama şu özel antreman olayına koçun ne kadar önem verdiğini herkes biliyor , bizim takımda özel çalışdığını net olarak bildiğim iki oyuncu var Bogdan ve Vesely.
diğerleri çalışmıyor diyemem hakkına girmeyeyim ama Bogdan'ın özel çalıştığını koç da zaten söylemişti.
vesely de 2 yaz arka arkaya özel antrenörle çalışmış.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18292 : 27 Temmuz 2015, 13:49:10 »
...ama benim gördüğüm zaten mental olarak zorlanıyor Fenerbahçe' de sahadayken.

Çok doğru, geçmişte büyük yıldız olacak denilen Hakan Demirel de aynı bu şekilde anksiyete problemine sahipti ve bu problemini yenemediğinden kaybolup gitti. Bir oyunkurucuda soğukkanlılık çok önemlidir. Kimse bana tecrübe demesin zira 17 yaşında Rubio'nun neler yaptığını bir incelemelerini öneririm kendilerine, olacak olan oluyor...

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #18293 : 27 Temmuz 2015, 13:51:00 »
Gelenler:Dixon,Barış
Gidenler veya gitmesi gündemde olanlar:Emir Oğuz Semih Kenan Serhat

Yerli konusunda nasıl bir planlama var ben de merak ediyorum ben geçen seneki yerli kadrosunu çok yeterli bulmuyordum üstüne takviye lazım diyordum ama şimdi iyice boşalttık Hidayet gelip Semih kalmıyorsa işimiz sıkıntı gibi duruyor.

« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2015, 14:14:11 Gönderen: Undisclosed Desires »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #18294 : 27 Temmuz 2015, 14:11:33 »
Gelenler:Dixon

Yerli konusunda nasıl bir planlama var ben de merak ediyorum ben geçen seneki yerli kadrosunu çok yeterli bulmuyordum üstüne takviye lazım diyordum ama şimdi iyice boşalttık Hidayet gelip Semih kalmıyorsa işimiz sıkıntı gibi duruyor.

barış ?

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #18295 : 27 Temmuz 2015, 14:12:13 »
barış ?

Aaa unuttum onu haklısınız edit yapıp ekleyeyim :D

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #18296 : 27 Temmuz 2015, 14:17:31 »
1999 euroleague şampiyonu zalgiris kaunas takımınun amerikali oyuncusu Tyus edney dixon dan da kısaydi
1.75 idi boyu ama hem sezonu şampiyon tamamladıkar hemde  edney mvp seçildi
keza mcintyre 1.78 boyu ile yillarca siena ve malaga sa çok güzel isler yaptı
birnoyuncu ya iyidir ya kötüdür
haa dixon uyum sağlamayabilir tutmayabilir her oyuncu da olduğu gibi bu trnafere işi bi risktir ama bu dixon in iyi oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez. Geçen senezonun şampiyonu mvpsi olduğunu unutmayın
kaç yıldır avrupa da

Ya ayrıca Türk milli takımı pg sizlikten dolayı adami devsirdi aiz hala tassak geciyorsunuz

Ahh ahh. Halil Üner çapsızı gelmeseydi takımın başına o sezonun şampiyonu da MVP'si de değişebilirdi.
O şampiyon olan Zalgiris'i ezdiğimiz maçın kaydı halen mevcuttur bende.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #18297 : 27 Temmuz 2015, 14:26:47 »
Kurumsallıktan bahsedilen yerlerde kesin olan bir şey vardır . O da: "Hiç kimse vazgeçilmez değildir!"

Şayet öyle gerekiyorsa Kenan'da gidebilir, bir başkası da. Oyuncuların durumunu en iyi bilenlerin başında Obradoviç geliyor. Ve koç öyle uygun görüyorsa benim asla itirazım olmaz.

"Yok Semih gitmesin, yok Kenan gitmesin..."  Tamam gitmesin de, kaldığı zaman ne yapıyorlar, ne yapacaklar? Kendi kafalarına göre takılmaya devam edeceklerse hiç birisinin kalmasına gerek yok (Semih ve Kenan'la ilgili hiç bir duyum ve bilgim yok. Sadece isimleri vazgeçilmez olarak görmemek gerektiğini belirtmek için yazdım. Biz, bahsedilen isimleri sadece belli yönleri ile tanıyoruz. bir de  7/24 onlarla birlikte olanlar var. Bırakalım da onlar karar versin)
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #18298 : 27 Temmuz 2015, 14:33:36 »
Öncelikle gitmek için yırtınanların kim olduğuna bakmak lazım. Zira gitmek için yırtınan adamlar gerçekten süre alan, çalışkan oyuncular ise ve gitmek istiyorlar ise orada sıkıntı vardır. Ama koç çalışmasını istediği için gitmek istiyorsa bir adam , yahut koç daha fazla çalış sana özel hoca tutalım dediğinde benim ihtiyacım yok diyecek kadar kendi bulunduğu durumun farkında değil ise adam, ameliyat olması gereken yahut olmuş bilmiyorum bir adam çarşaf çarşaf tat.......

mükemmel yorum olmuş , ellerinize sağlık.

Emin oncelikle sikinti elestiride degil, gerceklikten cikmakta. Genc oyuncu kazanmak herkezin harci degil. Ama sadece koc isi de degil. Menajer de takim sorumlulari da pesinde olacak.... Kobe icin yazilan efsaneleri hatirliyorum da' turkiye'de olsa ikinci lige yollardik adami ....
Dominoque Wilkins soyunma odasi efsaneleri, yada Magic Johnson in seks partileri adamlari takimlarindan uzaklastirmaya yetmedi. Neden??? Cunki oyuncu kolay yetismez ....

Bak bu adamlar 30 yasinda degil, ben o yasta kendimi hatirliyorum ayagim nasil yere basmiyordu. Hata yapabilirler ama bazi oyuncular vardir, uzerine yatirim yapar hatalarini gormezden gelirsin ve yetistirirsin. Koc sadece tavsiye verir ve sure verir. Birileri de bunlarin aklini yikayip basketbola kanalize etmeli. Ben bunu goremiyorum.

Gelenler:Dixon,Barış

Bu yaziyada sonuna kadar katiliyorum. Yerli kadromuz gucsuzlesti. Kisa zamanda Efes e gibta ile bakar, bu gunlerimizi tartisiriz....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı burakb

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18299 : 27 Temmuz 2015, 15:05:46 »
Öncelikle gerçeklikten çıkmıyor aksine şu an ki gerçeklere göre bakıyorum. Evet tabiki de genç oyuncu kazanmak herkesin harcı değil ve genç oyuncu kazanmak yerli oyuncu yetiştirmek son derece önemli . Ancak  ilk olarak bu takımdan gitmek isteyen adamlar içerisinde sadece Kenan genç ve potansiyeli olan oyuncu. Ve ne yazık ki şu ana kadar verilen süreleri iyi değerlendirmedi ve en kötüsü benim kanımca ilerisi içinde bir ışık vermedi. Ayrıca yurt dışında ki örneklerle bizim ülkemizdekileri ne yazık ki karşılaştırmak mümkün değil. Bunu da sadece kendi sosyal ve iş hayatımda uluslar arası alanlarda yaptığım gözlemlere dayanarak söyleyebilirim. Zira onlarla her alanda bakış açılarımız farklı ve hayatlarımızda yaptığımız işlerde bunlara göre şekilleniyor. Birde o adamların o hataları yaptıklarında ne durumda oldukları, hangi gelişim aşamasında oldukları, gelişime ne kadar daha açık oldukları, istekleri vb. tüm parametreleri çıkarıp ona göre evet Kenan ' la birebir durumları aynı ama biz Kenan' ı yolladık onlar yollamadı kazandılar diyebilmek gerekir, aksi takdirde düz mantık ile karşılaştırma yapmak hatalı sonuç doğurur.  Zaten Kenan' ın durumunu gelişimini, gelişime daha ne kadar istekli olduğunu vesaire en iyi koç değerlendirebilir biz ne desek boş. Kısacası bence burada ki bir adamın yaptığı işi, buradaki faktörleri, buradaki aldığı kültürü vs. göz önünde bulundurmadan yurt dışından örneklerle karşılaştırmak doğru değil.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2015, 15:18:38 Gönderen: burakb »