Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18360 : 28 Temmuz 2015, 10:39:19 »
egehan arna var , sg/sf yedekler.

Egehan i ben izlemedim. Ahkam kesemem, ama playoff turunda sf n sakatken sahaya surer misin ilk 5 te yada ikinci 5 te .... surersen sorun yok ...

dedigim gibi izlemedim ama bizim genclerimiz gec yetisiyor. Bu nedenle sanki zor gibi.

Kenan i izledigimde 5 ila 10 dakika sure alir demistim yillar once.... ve geldigi sezon sasirtmadi ... taki o saibeli sakatliga kadar.....

Omer Faruk u izledim, oda fiziksel sikintilara ragmen ikinci 5 te rotasyona katki saglar ....

Sonucta gecen sene playoff taki cincon gibi ilk 5 le mac tamamlayan kadro istemiyorum .... sanirim kimse de istemez.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #18361 : 28 Temmuz 2015, 10:48:39 »
Eğer Emir'in kontratında indirim işi doğruysa bu işten her şekilde biz kazançlı çıkarız.
İndirimi kabul edip kalırsa yıllık 600K euro artıya geçer bütçe. Bu da transfer için ek gelir demek. Kalırsa da iki sene Dixon'ın etinden faydalandıktan sonra Emir ile günün şartına göre devam etme şansımız olur.
İndirimi kabul etmez ve giderse zaten sıkıntı yok. Ama ben Daçka'nın makul rakamla onu kadroya katabileceğini düşünüyorum.
İndirimi kabul etmezse de çıkacak tribüne. Yapacak bişey yok bence. Ama en güzeli Emir'den kurtulmak. Oldu olacak diye beklemenin bi anlamı yok.

Arkadaşlar kimse endişe etmesin. Koç, verim alamayacağı hiçbir oyuncuyu kadroda görmek istemiyor. Ben iki transfer ile çok iyi bir noktaya geleceğimizi düşünüyorum. Üç numaraya savunmacı şutu olan (gönül k-pap ister ama bence Kaliniç olacak )bir oyuncu  ve pnr oynamayı bilen ayakları hızlı bir beş numara ile transferi bitireceğiz.

Kenan konusunda ise; bu takım ve koç ona çok büyük değer verdi. Bunun kıymetini bilmesi gerekir. Giderse de hiç sıkıntı yok bence. Ona verilen şans Berk'e verilseydi bence Berk daha fazla ilerleme kaydederdi. Benim görüşüm tabii ama bence Berk'in oyun bilgisi ve savunması Kenan'ın çok üstünde. Tek eksiği şutu. Şut da çalışmayla düzelecektir.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #18362 : 28 Temmuz 2015, 11:06:05 »
Emir 1 milyon euro etmez.Emir  basketbolun Selçuk Şahin'i oldu..

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #18363 : 28 Temmuz 2015, 11:17:51 »
En iyi senaryo, Emir'in kiralik olarak gitmesi olur.  Hem butcede muhim bir rahatlama olur hem de Dixon'in performansina gore devsirmeyi geri getirme opsiyonunu elde tutariz.  1 milyon Euroluk yabanci oyuncu olarak kadroda olmasi bu takima en cok zarari veren sey olur.  Acik ve net.

Bu arada Berk'i hic begenmiyorum.  Cocukta ben basketbol adina hicbir potansiyel goremiyorum.  Bana gore, Kenan ile karsilastirmak bir yana, ayni cumlede adini bile kullanmamak lazim.

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
« Yanıtla #18364 : 28 Temmuz 2015, 11:28:58 »
En iyi senaryo, Emir'in kiralik olarak gitmesi olur.  Hem butcede muhim bir rahatlama olur hem de Dixon'in performansina gore devsirmeyi geri getirme opsiyonunu elde tutariz.  1 milyon Euroluk yabanci oyuncu olarak kadroda olmasi bu takima en cok zarari veren sey olur.  Acik ve net.

Bu arada Berk'i hic begenmiyorum.  Cocukta ben basketbol adina hicbir potansiyel goremiyorum.  Bana gore, Kenan ile karsilastirmak bir yana, ayni cumlede adini bile kullanmamak lazim.

Besim, mevcut 1.6'lık yıllık ücreti ile kimse kiralık almaz Emir'i. Maaşının bir bölümünü yine biz öderiz. Biz ödeyip dışarıya kiralık vereceğimize maaşını düşürelim takımda kalsın, bence yeğdir.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2015, 11:29:31 Gönderen: bohannon_1907 »
Kuşandık sarı laciyi

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18365 : 28 Temmuz 2015, 11:46:15 »
Besim gibi hukuk adamımın çizdiği Emir senaryosu çok komik :)
yahu herif hemde spor hukuk üzerine uzmanlaşmış birisi..
Emir zaten salak diyecek ki ben para istemiyorum , beni kiralayın :)
ulan Besim tam lazsın anasını satayım . sevmediğin bir kişi durum olduğu zaman işi kendine göre yontup yorumlamana hayranım
hukukçu kimliğini unutma lütfen ;)

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #18366 : 28 Temmuz 2015, 11:57:02 »
Besim gibi hukuk adamımın çizdiği Emir senaryosu çok komik :)
yahu herif hemde spor hukuk üzerine uzmanlaşmış birisi..
Emir zaten salak diyecek ki ben para istemiyorum , beni kiralayın :)
ulan Besim tam lazsın anasını satayım . sevmediğin bir kişi durum olduğu zaman işi kendine göre yontup yorumlamana hayranım
hukukçu kimliğini unutma lütfen ;)

Sevgili Cem, surekli beni elestiriyorsun ama elestirdigin kadar yazdiklarima dikkat etsen, buna gerek kalmayacagini goreceksin.  "En iyi senaryo", "en ideal olan" demisim.  Yani ne demek?  Bizim icin en guzeli boylesi olurdu.  Ben Fenerbahce ve dolayisiyla da taraftar acisindan baktim olaya.  Sen de yeni sezona Bosna'daki villasinda havuz partileriyle hazirlanan Emir acisindan bakmissin.  Tamam, gucsuzun, garibanin yaninda olmak lazim ama bu durumda ben ne gucsuz ne de gariban gorebiliyorum.  :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18367 : 28 Temmuz 2015, 12:01:26 »
emir in 1.6 milyon euro dan 2 senelik kontratı var-( bu kontrat yapılırken Emir eurolegue in en değerli 2 3 oyuncusundan birisiydi -koçun geldiği ilk sezon ki ilk grup performansları hatırlayalım - ayrıca o kontrat yapılırken yabancı sınırı 3+ 2 idi )
yani sallarken bazı şeyleri bilip sallamak lazım , sonraki performansı çok düştü ve aldığı parayı bence kesinlikle hak etmiyor.
ikincisi bu adamın elinde sözleşme var . 1.6 milyon euro bu adama vermek zorundasın.. öyle kiralık vereyim gitsin öyle bir dünya yok
pazarlıklar tek taraflı olmaz , karşılıklı herkes taviz verir.
8nci yabancı Emir olması bence çok büyük büyük bi hata olur , bu yola başvurmazlar diye umut ediyorum.
statü tam olarak nedir orasını bilmiyorum ama 2 sene önceki kadın basketbol takımımızdaki durum olabiliyorsa ve Emir den makul şartlartda çıkamıyorsak en mantıklı çözüm yolu da o gibi duruyor.
yani emir ve Dixon 2 sine de lisasns çıkartırsın. ama ligde sadece 1 tanesi TÜRK olarak oynatırsın. ligde ikisi birden oynayamaz. ( yerli yabancı olması önemsiz ) çünkü lig için 7 oyuncuya lisasn çıkartma hakkın var. yani Emir ve Dixon durumu özel bir durum gibi olur. ikisi de türk gibi lisans alır ama kadroda yer almaz. garip bir durum oluyor...
8 yabancı + dixon + emir avrupa kadrosu olabilir ...

ikincisi senelik 1.6 alan Emirden maaşını düşür talebi olmuştur ( tam bilmiyorum öyle duyduk ) ama Emir de hee babam diye bunu kabul etmez , o da buna karşılık birşey istemiş olabilir , yani emir 1 milyon euro yu kabul etmiştir ama buna karşılık sözleşmesinin 3 veya 4 yıl olmasını istemiştir. tahmin yürütüyorum.
diyelim ki benim dediğim lisans şartları bu sene için oluyor. bu bize ne sağlar senelik 600 bin euro - yani 700 bin usd gibi bir bütçe de yer açılır gidersin bu para ile de başka oyuncu alırsın.

bu mantıklı bir senaryodur. ben sıvacı olduğum kadar da mantıklı bir insanımdır. Besim gibi laz değilim :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #18368 : 28 Temmuz 2015, 12:02:47 »
Besim, mevcut 1.6'lık yıllık ücreti ile kimse kiralık almaz Emir'i. Maaşının bir bölümünü yine biz öderiz. Biz ödeyip dışarıya kiralık vereceğimize maaşını düşürelim takımda kalsın, bence yeğdir.

Dogru, haklisin.  Ama bir de soyle bir sey var.  Yabanci olarak hic forma sansi bulamayacagini bilen bir oyuncu, 1.6 milyonu bir seneligine almak yerine, uzun vadeli dusunup, bunu belli oranda dusurmeyi secebilir (o sezonda gosterecegi performans ile cok daha iyi veya ayni seviyede kontrati garantilemek icin).  Atiyorum, 1 milyon'a dusurup, kiralik gitmeyi kabul etti diyelim.  1.6 yerine, buyuk bir ihtimalle verecegin rakami en az yari yariya azaltmis oluyorsun.  Bunlar cok onemli.  Neden onemli oldugunu Zoric'in ikinci senesinde gorduk.  Butce acisindan ona karsi olan sorumluluklarimiz elimizi ciddi anlamda bagladi.  Emir hususunda da bunu mumkun oldugunca minimize etmek lazim. 

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18369 : 28 Temmuz 2015, 12:03:32 »
Sevgili Cem, surekli beni elestiriyorsun ama elestirdigin kadar yazdiklarima dikkat etsen, buna gerek kalmayacagini goreceksin.  "En iyi senaryo", "en ideal olan" demisim.  Yani ne demek?  Bizim icin en guzeli boylesi olurdu.  Ben Fenerbahce ve dolayisiyla da taraftar acisindan baktim olaya.  Sen de yeni sezona Bosna'daki villasinda havuz partileriyle hazirlanan Emir acisindan bakmissin.  Tamam, gucsuzun, garibanin yaninda olmak lazim ama bu durumda ben ne gucsuz ne de gariban gorebiliyorum.  :)
sevgili BEsim kendini acındırma, Londra ya geleceğim seneye yanında konaklayacağım hemde ailem ile ona göre hazırlıklarını yap ,
ikinci konu taraftar gözüyle yaklaşırken gerçekler ve kanunları göz önünde bulundurmalısın. sonra apo gaza geliyor ,
gaza geldiğimi onun tuşu göndere basılı kalıyor sonra aynı mesajı günde 5 kere yazıyor 8)

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #18370 : 28 Temmuz 2015, 12:08:17 »
sevgili BEsim kendini acındırma, Londra ya geleceğim seneye yanında konaklayacağım hemde ailem ile ona göre hazırlıklarını yap ,
ikinci konu taraftar gözüyle yaklaşırken gerçekler ve kanunları göz önünde bulundurmalısın. sonra apo gaza geliyor ,
gaza geldiğimi onun tuşu göndere basılı kalıyor sonra aynı mesajı günde 5 kere yazıyor 8)

Sevgili Cem, tekrar ediyorum, yazdigim iki misralik yerde Fenerbahce icin en ideal senaryoyu belirttim.  Bu benim temennimdi.  Eger sevgili Emir kardesimiz icin en ideal olani da yazmam gerekseydi, bunun icin bir iki misra daha yazardim.  Ha dersen ki, bu forumda temenniler degil, gercekler konusulur, o zaman baska...  Sonucta yonetici olan sensin :)

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18371 : 28 Temmuz 2015, 12:21:32 »
udoh işi ne oldu ??
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #18372 : 28 Temmuz 2015, 13:03:55 »
udoh açıklandı hayırlı olsun.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #18373 : 28 Temmuz 2015, 13:06:28 »
udoh işi ne oldu ??
K-pap işini de bi sorsan. Udoh ne oldu dedin yarım saat geçmeden resmi açıklama geldi.

Çevrimdışı ilkerz

• Üye
  • Yer: istanbul
    • ilkerzzz
« Yanıtla #18374 : 28 Temmuz 2015, 13:08:53 »
http://fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=46053
Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe Ülker, geçtiğimiz sezon NBA takımlarından Los Angeles Clippers forması giyen Birleşik Amerikalı oyuncu Ekpe Udoh ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

1987 doğumlu pivot, yeni sezonda sarı lacivertli formanın başarısı için mücadele edecek.

Ekpe Udoh’a Fenerbahçe Ülker’e hoş geldin diyor, sarı – lacivertli forma ile birlikte başarılar, zaferler ve şampiyonluklar dolu bir yıl diliyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

https://www.youtube.com/watch?v=fnW8oO7Ipho

Ekpe Udoh Kimdir?

20 Mayıs 1987 tarihinde Oklahoma’da dünyaya gelen 2.08 boyundaki Ekpe Udoh, 4 ve 5 numaralı pozisyonlarda oynayabiliyor.

Lise yıllarında Edmond Santa Fe forması giyen Udoh, kolej yıllarında ise Michigan ve ardından Baylor University ile basketbol kariyerini sürdürdü. Kolej dönemiinde özellikle 2009-2010 sezonundaki performansıyla dikkat çeken Udoh, Baylor formasıyla maç başına 13.9 sayı, 9.8 ribaund, 2.7 asist, 3.7 blok ortalamaları tutturdu. Udoh, bu performansıyla kendi konferansının blok lideri olurken, en iyi savunma takımında da yer aldı.

Kolej kariyerinin ardından 2010 NBA Draft’ına katılan Udoh, 1. tur 6. sıradan Golden State Warriors tarafından seçildi.

NBA kariyerine Golden State ile başlayan Udoh, 2010-2011 sezonunda 58 maça çıktı ve 4.1 sayı, 3.1 ribaund, 1.5 blok istatistikleri yakaladı. İkinci sezonuna da Golden State ile başlayan Udoh, ardından Milwaukee Buck’a takas edildi. 2011-2012 sezonunda Golden State ile 38 karşılaşma oynayan Udoh 5.5 sayı, 3.9 ribaund, 1.7 blok istatistikleri yakalarken, Milwaukee formasıyla da 23 maçta 5.7 sayı, 4.7 ribaund, 1.6 blok istatistikleriyle oynadı.

Udoh 2012-2013 sezonunu Milwaukee’de geçirirken 76 normal sezon karşılaşmasında 4.3 sayı, 3.3 ribaund, 1.1 blok istatistikleri yakaladı. Udoh, aynı sezonda 4 de Playoff maçına çıktı. Ekpe Udoh, 2013-2014 sezonunu da Milwaukee’de geçirdi ve 42 maçta forma giyerken 3.4 sayı, 3.5 ribaund, 1.0 blok istatistikleri tutturdu.

Udoh, NBA’daki son sezonunu Los Angeles Clippers ile geçirdi ve Clippers formasıyla 33 karşılaşmaya çıktı.

Udoh, profesyonel kariyerindeki tek kıta dışı tecrübesini ise 2011’de NBA’daki lokavt döneminde İsrail’in Bnei Herzliya takımıyla yaşadı. İsrail ekibiyle bir maça çıkan         Udoh 22 sayı, 16 ribaund, 3 asist ve 4 blok istatistikleri tutturdu.

Ekpe Udoh, dört ve beş numaralı pozisyonlarda forma giyebilen çok yönlü bir isim. Udoh’un oyununda en çok dikkat çeken nokta blok ve ribaund özellikleriyle birlikte çember altında yaratabildiği savunma tehdidi. Udoh, bir uzun oyuncuya göre çabuk, parkeyi iyi koşabilen ve pasör özellikleri de oldukça başarılı bir uzun. Bir savunma uzmanı olarak tanımlanabilecek Udoh’un, Fenerbahçe Ülker’in Kostas Sloukas ve Bobby Dixon gibi ikili oyun konusunda uzman gardlarıyla birlikte hücumda da büyük katkı vermesi bekleniyor.

Ekpe Udoh, Zeljko Obradovic yönetiminde yine büyük hedefler peşinde koşacak Fenerbahçe’nin 2015-2016 kadrosunda yer alacak. Udoh’a "hoş geldin" der, sarı lacivertli forma altında başarılarla dolu bir sezon dileriz.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2015, 13:10:28 Gönderen: ilkerz »
En son umutlar ölür !