Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 68 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18405 : 28 Temmuz 2015, 16:59:41 »
Uzun zamandır yoktum, herkese merhaba, yazılanları dikkatle okuyorum ..

« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2015, 16:59:54 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18406 : 28 Temmuz 2015, 17:14:50 »
nikola kaliniç alınmalı , buyout'u yüksek ama geçen burda yazıldığı gibi alacağı yıllık 500 bin euro civarında olucaksa totalde gayet uygun olur maliyeti.

buyout-900 bin
1. sene -500
2. sene -600
3. sene -700

3 senelik maaliyeti 2,7 milyon euro..senelik 900 bin eder.
taş gibi oyuncu kalinic , 4 numarayı da savunur sıkışırsan, hayvan gibi fiziği var.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18408 : 28 Temmuz 2015, 17:24:26 »
nets iyi oldu ama keske okc yerine chicago ve ya lakers olsaydi.
enes'den dolayi nefret ediyorum okc'den , enes hangi takima giderse o takimdan nefret edecegim.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18409 : 28 Temmuz 2015, 17:52:22 »
Amerika turu çok önemli olay ..
güzel reklam olacak..
emeği geçen herkesten Allah razı olsun

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #18410 : 28 Temmuz 2015, 18:00:59 »

k-pap , kaliniç, markoishvili, zoran dragiç.

bunların içinde en çok istediğim papanikolau, sonra kalinic.
4'ü de iyi savunmacı , hatta ilk ikisi harika savunmacı.
yani hangisi gelirse gelsin savunma olarak artı yazacak.
dragiç hariç hepsinin dış şutu güvenilir.
en skoreri , bire biri en kuvvetli oyuncu dragiç.

acaba hangisi bize daha uygun olur ?

Emin, belki farketmişsindir, çok fazla oyuncu yorumu yapmıyorum ama dragiç derim bu konuda tartışmasız. Patlayan bir oyun yapısı var, çoştumu tutmak imkansız. O güvenmediğin şutu ile bile dağıtır. Dediğin gibi savunmada var, blok, ribaund.. Ama kostas a da dayır denmez. Ama imkan varsa dragiç..
Bence tabiki.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #18411 : 28 Temmuz 2015, 18:07:00 »

Yani şu Ömer Aşık ve Ersan'a hayret ediyorum. Nba'de ne uzarlar ne de kısalırlar. Sırf para için dönmek istemiyorlar.
Oysa ki zaten kazanacağın kadar kazandın, hazır Obra'da burdayken dönünde çocuklarınıza anlatacak bir şeyleriniz olsun..

Ne yaptın abi :)
Ömer ve Ersan kadar oynayacaksan f4 kazanmak kadar değerli şeylerin olur anlatacağın.

Şöyle düşün,  nba için yaşlı yada gidememiş oyuncuların arasında şampiyon olduk..

Yada,

Birgün bi baktım lebron almış topu potaya gidiyor, arkasından bir sıçradım.... :)

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #18412 : 28 Temmuz 2015, 18:09:37 »
gelene gidene bakalım..

zisis < sloukas
goudelock = dixon
bjelica > datome
zoric < udoh
oguz < antic
serhat* = barıs

semih belirsiz...

su tabloda guc kaybettik denmez..

Burada bile, (udoh-zoric) > (bjelica-datome)

Birde şöyle birşey var, bjelica nın bu kadar değerli olmasının sebebi, oyun kurucu noktasındaki defolarımızdı.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2015, 05:32:46 Gönderen: ayhan »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #18413 : 28 Temmuz 2015, 18:21:34 »
amerika turunun tarihleri sıkıntı
9 Ekim'de 2.maçı oynayıp istanbula dönücez. 11 Ekim'de istanbul'da olup 16 Ekim'de Bayern maçına çıkıcaz.

Saat farkı, turun yorgunluğu, son uçuş vesaire, Bayern maçında verilecek sürpriz bir kayıp orada burada salya saçan tipler için tam aradıkları fırsat olur
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #18414 : 28 Temmuz 2015, 18:38:37 »
Dediğim gibi Iskartaya çıkarılmis Emir kalır ve oraya adam almazsak hikaye
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Ersin

• Üye
  • Yer: Bahçelievler-İSTANBUL
« Yanıtla #18415 : 28 Temmuz 2015, 18:41:11 »
hickman ne zaman dönüyor? sponsor kim olacak? bilgisi olan var mı

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #18416 : 28 Temmuz 2015, 19:33:03 »
Ne yaptın abi :)
Ömer ve Ersan kadar oynayacaksan f4 kazanmak kadar değerli şeylerin olur anlatacağın.

Şöyle düşün,  nba için yaşlı yada gidememiş oyuncuların arasında şampiyon olduk..

Yada,

Birgün bi baktım lebron almış topu potaya gidiyor, arkasından bir sıçradım.... :)
Parkede Lebron ile ilgili anlatacakları müspet şeyleri olduğunu hiç sanmıyorum   :)

Abi şunu demek istedim;
Yıllardır oradalar, anlatacakları güzel anıları olmuştur. Hatırı sayılır miktarda para da kazanmışlardır. İkisi de takımları ve nba için herhangi bir oyuncular, vazgeçilmez değiller.
Bunun yanında nba'in eski lezzeti de kalmadı (bana göre)
Hevesini aldın, paranı da kazandın. Dön ve gönül verdiğin renkler için savaş.
Ribaund lideri ol, blok lideri ol. F4 ün, finalin en değerli oyuncusu ol, kupalar kazan. Adın tarihe yazılsın.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #18417 : 28 Temmuz 2015, 19:48:12 »
Vesely-Udoh-Datome-Antic.

Bu uzun rotasyonu Avrupa'nın en iyi 2-3 uzun rotasyonundan biridir. 2-3 kısmını temkinli konuşmak için söylüyorum. Bu rotasyonla birçok kombinasyon yapabilirsin. Hatta bu 4 isimden 3'ünü aynı anda kullanacağın rotasyonlar da yapabilirsin. Datome'yi yeri geldiğinde 3 numarada kullanıp, bu sayede bazı rakiplere karşı, bazı dakikalarda takımı uzatabilirsin.

Bunları zaten koç planlıyordur.

Belki de transfer döneminin en risksiz takımı Fenerbahçe ama aksi yorumlar gördükçe şaşırmadan edemiyorum.

Datome'nin nesi risk mesela, Sloukas'ın, Dixon'ın ya da Antic'in neyini risk olarak görüyoruz? Datome'nin başarısız görülen NBA kariyerini baz alıyorsak eğer, Vesely'nin NBA kariyerini nereye koyacağız ve nasıl değerlendirme yapacağız? Datome, Pistons'a gitmeden önce kendi liginin MVP'si olarak sezonu tamamladı. Ki o zaman İtalya Ligi'nin şimdiki gibi seviyesi düşük değildi. Datome şuan pozisyonunda Avrupa'nın en iyi birkaç oyuncusu arasında.

Antic'e gelince. CSKA'nın 3 milyon dolar bayıldığı Freeland'ın yarı fiyatına, hatta daha azına geldi ve yine o Freeland'ın nefes alamadığı NBA'de ondan kat be kat daha fazla verimli oldu. Datome'ye gelince ''Ama NBA'de süre alamıyordu yaaa'' deniyor, peki bu süre olayı o kadar önemliyse, Antic'e duyulması gereken saygıyı geçtim, Freeland'a niye bu kadar ah edilip vah ediliyor? Ki ben Freeland'ı geçen sene Fenerbahçe'ye istemiş bir adamım. Mevzu onun yeterli olup olmaması değil. CSKA adına iyi transfer. Mevzu bizim aldığımız her oyuncu için yaratılan havanın diğer takımlara gelince tam tersi şekilde yorumlanması. CSKA, Freeland'ı alınca risk olmuyor, sanki adam NBA'de 30-35 dakika süre alıyordu ama Fenerbahçe Antic'i ya da Datome'yi getirince bu risk oluyor.

Önce tutarsızlıkları gözden geçirmek lazım.

Sloukas, Bogdan, Datome ve Vesely gibi oyunculara sahip olan takım, net iyi takımdır. Bunun üzerine tamamlayıcı parçaların Dixon, Hickman, Antic ve Udoh gibi isimler. Tamamlayıcı olarak gördüğün adamları, başka bir takımda ana parça olarak kullanır, Euroleague'de çeyrek final hesapları yapan bir takım yaratırsın. Üstelik daha bunun Kenan'ı, Melih'i ve kalırsa Emir'i var. Daha buraya gelmesini beklediğimiz bir de 3 numara var. Ki o 3 numara gelmese bile, gelmeyecek anlamında demiyorum, geçen seneden daha sağlam bir takımız.

Kimse bana şuan, Real Madrid dışında, bizden 'net' üstün bir takım söyleyemez. Söylerse sabaha kadar tartışırız bunu. Barcelona ve CSKA Moskova gibi takımların yaşadıkları transfer sorunlarını da görüyoruz.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2015, 19:51:55 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı ilkerz

• Üye
  • Yer: istanbul
    • ilkerzzz
« Yanıtla #18418 : 28 Temmuz 2015, 19:53:21 »
hickman ne zaman dönüyor? sponsor kim olacak? bilgisi olan var mı
yılbasını bulur diolar.
En son umutlar ölür !

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #18419 : 28 Temmuz 2015, 20:47:48 »
Yalnız besım emır sımdı bosnada vıllasında degıl koyunde, kahvede ayaklarını uzatıp okey oynamayı tercıh eder...adamın jubıle sonrası planı bu..koyune donup orada yasamak..cok sevıyor

Eee abicim, bizim 60 seneye sigdiramayacagimiz "maceralari" 10 senelik genclige sigdirinca olacagi buydu zaten :) Dinginlik istiyor demek insan...