Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970422 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18435 : 29 Temmuz 2015, 08:53:24 »
Pota altı rotasyonumuz geçen seneye göre daha sert.3 numara için gönlümden geçen isim Kalinic veya Dragic.Nedense Manuchar'ı istemiyorum.Gerek twitte'da gerek burada Dixon transferini çok eleştirdim ama temennim Dixon'ın beni utandırması ve iyi bir performans göstermesi.Nihayetinde Dixon ne kadar iyi performans gösterirse takım daha başarılı olacaktır,Emir yabancı olarak kalmasın,nedendir bilmem Serhat ve Semih takımda kalacak diye bir his var içimde,eğer öyle olursa gayet mutlu olurum.Dixon transferini eleştirdim ama ilk yenilgide soteye yatmam merak etmeyin,özellikle siz sayın MR Ağrak :D,hatta hiç soteye yatmam :D Çok şükür istemediğimiz oyuncu alındı veya istediğim oyuncu alınmasın diye takım başarısız olsun diyecek taraftar değilim :D
mevzu senin dixon u beğenip beğenmemen değil apo... begenmeyebilirisn en doğal hakkındir
ama temcit plavi gibi. Her gün dixon efendi şöyle dixon efendi  böyle zart zurt diye yazilmaz .  gerek yok.  Ayrıca mantıklı da değil bazi dediklerin. Kadro daki yerli değişiminin Dixon ile ne alakasi var
az sakin

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18436 : 29 Temmuz 2015, 08:57:07 »
Teo jackson
Fridozon de colo kulagin
Higgins kurbanov
Nicholos voron khrypa
Hines freeland
46 milyon usd lik Cska kadrosu. Buraya belki 1 sf gelebilir

Ahanda buyrun burdan sohbet edek
 Weems Kaun Marko Ak47  gitti  yerine gelenler yukarida.

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #18437 : 29 Temmuz 2015, 08:59:21 »
Fenerbahçe instagram üzerinden bütün oyuncularının doğumgünümü kutlar, dün de semih erden in dgünüymüş fakat herhangi kutlama mesajı yok

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #18438 : 29 Temmuz 2015, 09:23:45 »
Oncelikle Udoh 1M ... gercekten iyi. Kimse bunu inkar etmesin. 

Bu kadro rahatca F8 yapar. Buna da icten inaniyorum.

Hickman in iyi donme olasiligi, ve ara transfer sansimiz hala var bu nedenle cikabilecek sorunlar cozulebilir bence.

3 numaraya takviye sene icinde Hidayet le olabilir. 5 numaraya Furkan olabilir duruma gore....

Euroleage de pozisyona gore sure dagilimi (birazda umdugum dagilim) da alttaki gibi;

1- Sloukas(15) Dixon (15) Kenan Berk (10)
2- Sloukas (10) Bogdan (15) Melih (10) Yabanci 3 (5)
3- Bogdan (10) yabanci 3 (20) Serhat (5) Datome (5)
4  Datome (20) Antic (5) Vesely (10) Baris (5)
5- Antic ( 8 ) Vesely ( 8 ) Udoh (20) Omer (4)

*Emir ve Kenan isinin klubun yararina cozulurse bu sene icin bence iyi baslangic yaptik. Lig maclarinda hala rotasyonda zorlanacagimizi dusunuyorum, ozellikle Efes e karsi. Ama o da cozulur umarim.... Ara transfer sansimiz hala var....
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2015, 09:32:09 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18439 : 29 Temmuz 2015, 09:45:11 »
Oncelikle Udoh 1M ... gercekten iyi. Kimse bunu inkar etmesin. 

Bu kadro rahatca F8 yapar. Buna da icten inaniyorum.

Hickman in iyi donme olasiligi, ve ara transfer sansimiz hala var bu nedenle cikabilecek sorunlar cozulebilir bence.

3 numaraya takviye sene icinde Hidayet le olabilir. 5 numaraya Furkan olabilir duruma gore....

Euroleage de pozisyona gore sure dagilimi (birazda umdugum dagilim) da alttaki gibi;

1- Sloukas(15) Dixon (15) Kenan Berk (10)
2- Sloukas (10) Bogdan (15) Melih (10) Yabanci 3 (5)
3- Bogdan (10) yabanci 3 (20) Serhat (5) Datome (5)
4  Datome (20) Antic (5) Vesely (10) Baris (5)
5- Antic ( 8 ) Vesely ( 8 ) Udoh (20) Omer (4)

*Emir ve Kenan isinin klubun yararina cozulurse bu sene icin bence iyi baslangic yaptik. Lig maclarinda hala rotasyonda zorlanacagimizi dusunuyorum, ozellikle Efes e karsi. Ama o da cozulur umarim.... Ara transfer sansimiz hala var....

Dostum selamlar.
her boka atlar gibi olmasın ama Furkan kardeşimiz gelme ihtimali yok gibi. kendisi bayağı Nba de oynamayı süre almayı kafasına takmış .çok çalışkan bir kardeş. hem sözleşmesi de var.
keşke gelse çok iyi olurdu

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18440 : 29 Temmuz 2015, 09:48:18 »
Dostum selamlar.
her boka atlar gibi olmasın ama Furkan kardeşimiz gelme ihtimali yok gibi. kendisi bayağı Nba de oynamayı süre almayı kafasına takmış .çok çalışkan bir kardeş. hem sözleşmesi de var.
keşke gelse çok iyi olurdu

Cem merhaba,

Onu da seneye alırız o zaman :D
Ama büyük kontrat önerildiğinde zor tabii.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18441 : 29 Temmuz 2015, 10:53:26 »
Cem merhaba,

Onu da seneye alırız o zaman :D
Ama büyük kontrat önerildiğinde zor tabii.
abi selamlar. dış şut çalışıyormuş Furkan, 3lük filan atıyor , kendisini geliştiren bir insan ,
iyi profosyonel , eğer bu sene tutunabilirse NBA de daha Avrupa ya dönmez abi , sağlam bir kontrat peşindedir bence

Çevrimdışı Tyler Khan

• Üye
« Yanıtla #18442 : 29 Temmuz 2015, 11:15:14 »
Emir'i tutup da yabancı 3 numara almazsak tüm emeklerimizi boşa atmış oluruz.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18443 : 29 Temmuz 2015, 11:19:52 »
nasıl ki pero antiç transferini maddi yönden eleştirdik udoh transferini de övmek lazım o zaman.
udoh 1 milyon usd çok temiz iş , nba'de kariyeri boyunca hep benchwarmer olan birini bile getirsen zaten 1 milyon'dan açıyorlar kapıyı.
bu udoh bucks'da hatırı sayılır dakikalar almış zamanında , kolejde blok kralı ve en iyi savunma takımına seçilmiş, sakatlık olmasa iyi katkı verir , güzel transfer.

ama sf almayıp emir'i yabancı olarak tutarlarsa çok kötü hamle olur.

Çevrimdışı Ersin

• Üye
  • Yer: Bahçelievler-İSTANBUL
« Yanıtla #18444 : 29 Temmuz 2015, 11:22:03 »
emir ve kenan kalıyor..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18445 : 29 Temmuz 2015, 11:34:54 »
nasıl ki pero antiç transferini maddi yönden eleştirdik udoh transferini de övmek lazım o zaman.
udoh 1 milyon usd çok temiz iş , nba'de kariyeri boyunca hep benchwarmer olan birini bile getirsen zaten 1 milyon'dan açıyorlar kapıyı.
bu udoh bucks'da hatırı sayılır dakikalar almış zamanında , kolejde blok kralı ve en iyi savunma takımına seçilmiş, sakatlık olmasa iyi katkı verir , güzel transfer.

ama sf almayıp emir'i yabancı olarak tutarlarsa çok kötü hamle olur.

Pero 1.5 milyon usd almadı..
1.2veya 1.3 milyon usd ye geldi.
çok eleştirilecek bir yanı yok bu rakamın.
tipini tarzını beğenmesek te 2 euroleague şampiyonluğu olan - Atlantada oldukça iyi işler yapan bir adamı 800 900 e alamayız.
ben sevmem Antici ama 1.2 1.3 verilen para mevcut AVrupa şartlarında oldukça makul bir rakam tabi bence :)
değerli Eminim de Souzam ;) 8)

birde bu oyuncu maaş yorumları çok sağlıklı değil , çünkü % 100 tutturmak cidden bence çok zor
misal Bjelica bizde 2 sene boyunca senelik 1 milyon euro ya oynadı. ama aldığın katkı 3 4 milyon euro luk oldu.
Zoriç 1.3 civarı bir para oynadı ama aldığımız katkı 300 bin euroluk oldu :(
veysel de 1.9 milyon euro civarı bir para alıyor ama aldığı para helali hoş olsun , hakkını verdi fazlasıyla.
bu çok bu az olayı cidden çok yüzeysel geliyor bana.
takıma katkı verdimi vermedi tarafından bakmak sanki daha faydalı olur gibi .
ama alışkanlık var bende yapıyorum. kaç paraya almışıuz bu yüksek bu düşük ama neye göre
şimdi Freeeland 3 milyon usd aldığı yerde Antic 1.3 milyon usd alması bedava...misal
Hines Cska da 1.8 m,lyon eur kazandı ama oraya gitmeden önce Olimpiakos takımında 400 bin usd ye oynuyordu.
Dusnton 900 bin euro ya efese geldi , en son 400 bin usd ye oynuyordu.

yani bunlar hep arz talep meselesi. bir oyuncu için vereceğin para kendi bütçen içinde ona biçtiğin rol ve kısım ile alakalıdır.
kaç alırsa alsın aldığının hakkını versin de gerisi sanki önemsiz :) 8)
ne dersin ?
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2015, 11:44:11 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18446 : 29 Temmuz 2015, 11:40:00 »
Emir'i tutup da yabancı 3 numara almazsak tüm emeklerimizi boşa atmış oluruz.
yakışıklım aynı fikirdeyim ,şahsi fikrim de Emir ile bir şekilde yollarımızı ayıracağımız şeklinde.
ya Cem abi duyum var diyeceksin , duyum yok kardeşim,

@dr_tyler dostumun dün söylediğine göre Tbl de yönerge değişmiş
takımlar hangi oyuncuyu devşirme oynatacaksa sezon başında federasyona bildiriyor ve tüm sezon boyunca o geçerli oluyor.
yani bizim düşündüğümüz gibi Dixon ve EMir e lisans çıkartırız duruma göre 1 tanesini oynatırız olayı ne yazıkki Şehir Efsanesi oldu :)
devşirme hakkımızı da Dixon '' the Koca Yürek '' den yana kullanacağımıza göre Emir in durumu boka sarar
2 tane ihtimal var.
1- 8nci yabancı olarak emir kadroda tutulur
2- karşılıklı oturursun bir miktar para üzerinden anlaşıp yollarını ayırırsın , kendisine bundan sonraki spor hayatında başarılar dilersin.
9ncu yabancı gibi durumda biraz hayalcilik.
beklentileri bu şekilde ayarlamak lazım diye düşünüyorum

sıvacıyımdır ama mantıklı insanımdır.
:) 8)

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18447 : 29 Temmuz 2015, 11:43:57 »
yakışıklım aynı fikirdeyim ,şahsi fikrim de Emir ile bir şekilde yollarımızı ayıracağımız şeklinde.

takımlar hangi oyuncuyu devşirme oynatacaksa sezon başında federasyona bildiriyor ve tüm sezon boyunca o geçerli oluyor.
yani bizim düşündüğümüz gibi Dixon ve EMir e lisans çıkartırız duruma göre 1 tanesini oynatırız olayı ne yazıkki Şehir Efsanesi oldu :)
devşirme hakkımızı da Dixon '' the Koca Yürek '' den yana kullanacağımıza göre Emir in durumu boka sarar
2 tane ihtimal var.
2- karşılıklı oturursun bir miktar para üzerinden anlaşıp yollarını ayırırsın , kendisine bundan sonraki spor hayatında başarılar dilersin.

abi birinci ihtimal olursa çok net kötü olur ya , geçen sene gou'dan dolayı bogdan 3 oynadı zaman zaman.
şimdi bogdan daha çok sg oynayacak haliyle 3 numarada şuan zaten eksiğiz , emir kalır sf alınmazsa bi yanımız eksik kalır.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2015, 11:46:44 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Tyler Khan

• Üye
« Yanıtla #18448 : 29 Temmuz 2015, 12:04:16 »

2 tane ihtimal var.

Dixon 2 sene sonra gidince devşirmesiz ne yapacağız onu bilmiyorum ama abi zaten Türk havuzu çok dar :) Emir'i geri alırız artık.
İnşallah 2. dediğin seçenek olur. 9 yabancı olayı bana da pek olası gelmiyor. Kalinic'i alıp Kenan'ı tutup transfer dönemini kapatırz gibime geliyor.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18449 : 29 Temmuz 2015, 12:13:56 »
Dixon 2 sene sonra gidince devşirmesiz ne yapacağız onu bilmiyorum ama abi zaten Türk havuzu çok dar :) Emir'i geri alırız artık.
İnşallah 2. dediğin seçenek olur. 9 yabancı olayı bana da pek olası gelmiyor. Kalinic'i alıp Kenan'ı tutup transfer dönemini kapatırz gibime geliyor.

vallaha 2 sene sonra ne olur bilinmez dediğin gibi
birde @sambaras kardeşim ile sohbet ederken aklımıa geldi , bu Fiba nın kurmaya çalıştığı bizim de @zonebasket olarak haberini yaptığımız ( dr serkan haberidir ) kapalı lig mevzusu olursa şartlar değişebilir , misal kapalı ligde sınırsız yabancı olayı olabilir , bunların hepsi ihtimal dahilinde.
türk oyuncuların durumu vahim ne yazıkiki vahim :(
domestik oyuncuların çok önemli olduğu kanısındayım ben hep ama çalışmıyorlar arkadaş , biraz sivrilen az yetenekli olan da NBa rüyasıyla Amerikaya gidiyor.
baksana Cedi kardeşim bile Efes ile avrupa kupası alıp NBa yapacam diyor :(
eee bu şartlar altında takımın ana kimyasını hiçbir türke güvenip yapamazsın , çok can sıkıcı konular bunlar