Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970255 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18480 : 29 Temmuz 2015, 15:08:03 »
Ekpe Udoh'u detaylı olarak değerlendirebilecek birisi var mı?

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #18481 : 29 Temmuz 2015, 15:21:14 »
Teo jackson
Fridozon de colo kulagin
Higgins kurbanov
Nicholos voron khrypa
Hines freeland
46 milyon usd lik Cska kadrosu. Buraya belki 1 sf gelebilir

Ahanda buyrun burdan sohbet edek
 Weems Kaun Marko Ak47  gitti  yerine gelenler yukarida.

Bence abartı ve yenilmeyecek bi takım değil abi Göreceksiniz yine Başımızın belası Real olacak sadece o 1-2-3 rotasyonuyla(ama bu bölgede artık çok daha iyi savunmacılarımız da olduğu unutulmamalı tabi) bakalım Rudy'nin Kocası olarak kimi getiricez 😊

Çevrimdışı truant

• Üye
  • Yer: İstanbul/Antalya
    • Truant10
« Yanıtla #18482 : 29 Temmuz 2015, 15:37:59 »
Selamlar, uzun zamandır yazmıyordum bir yorum geçeyim dedim. Öncelikle Yerli Dixon > Yerli Emir bence.  Emir'in geçen seneki Eurolig istatistikleri 5.1s 2.7r 3.1a. 1.6m euro yabancı kuralı daha sınırlıyken mantıklıydı ama ortalama bir Amerikalıyı 500bin dolara getirip şu katkıyı alırsın. Öte yandan 2 sene sonra devşirmesiz kalma riski de var ve benim duyduğum Emir'e 4 senelik 1m €'luk teklif yapıldığı ve ben bu paraya kalmasını isterim açıkcası tabi bir 3 numara daha almamız gerekiyor. Emir de gidecekse orada Serhat'ı tutmak gerekiyor lig için. Dixon bence bahsedildiği kadar kötü savunmacı değil final serisinde Heurtel'i gayet iyi savundu ki bunu 35+ süre alRak. Dixon transferinde benim için tek soru işareti idare kendisinde değilken/takım sütüne yapılmamışken nasıl bir katkı alabilceğimiz. Gou'dan ofansif olarak çok daha sınırlı bir oyuncu ama ona göre artısı da potaya gidip faul alma tehdidi.

Datome-Antiç 10 numara transferler ikisini 4-5 oynatmayı düşünürsek belirli anlarda acayip bir spacing olacak takımda bu da penetre eden oyunculara(Dixon-Bogdan-Sloukas) güzel koridorlar açacak. Bjelica sonrası kşm gelse burun kıvrılacaktı ama Datome şut ve hücum tehdidi(bire bir) hücum olarak Bjelica'dan daha iyidir. Bjelica'nın yaratıcılığını Sloukas-Bogdan-3 numara(?)'dan kompanse edeceğiz artık. Antiç de çok eleştirildi ama anlayamadım ben bunu, 10 numara karakter koyar, savaşçıdır, iyi ribaund alır, post up da oynar. Tek sıkıntısı bi başladı mı tuğlaları art arda atması, umarım şut ritmini yakalar.

Pat Young gelse burada herkes bayram yapardı ama Young'un defansif özellikleri abartılıyor bence. Çok iyi ribaundçudur eyvallah ama nblok kovalayacağım diye savunmadaki kaymaları atladığı da çok olmuştur. İşte Udoh Young'dan daha iyi bir takım savunmacısıdır, iyi faul atar, hücumda sınırlı ama oyuna katarsan iyi bitirir ki Young ve Dunston gibi herkesin bizde oynamasını isteyeceği oyuncular da öyle. Bana göre o paraya gayet iyi bşr transfer oldu nba'in piyasayı ne hale getirdiği düşünülünce.

Sloukas'ı direk es geçiyorum, Yunan olsun çamurdan olsun inşallah 10 numara katkı alacağız ve takımın lideri olacak. Zisis'den daha iyi organizatör, daha delici ve daha güvenilir şutu var. Savunmada da Zisis'den daha hızlı ayaklara sahip.

Geldik bu senenin en önemli ve tamamlayıcı hamlesine. Geçen sene 3 numarada yaşadığımız sıkıntılar düşünülünce, yabancı 3 numara elzem ve ismi geçen 4 isim de bu sene kurulan takım kimyasına uyacak, sert savunmacı isimler ve elbette hepsinin kendisine göre bir dezavantajı var. K-Pap>Dragiç>Marko>Kaliniç olurdu benim sıralamam. K-Pap elbette çok önemli bir oyuncu hem de Sloukas ve Antiç'le beraber 2 sene üst ğste başardığımişler de ortada. Dezavantajı yüksek bir ücret talep etmesi olacaktır(2m$ ?) Dragiç, kostas'tan daha delici oyuncu, 3 numarayı da gayet güzel kotarır ama onun da şutu çok istikrarlı değil ama Sloukas-Bogdan-Dragiç-Datome-Antiç gibi bir 5'le deliciliğinin ve hareketli oyununun çok ekmeğini yeriz. Marko sert savunmacı, daha az atlet ama iyi bir ceza şutörü, geçen seneden sonra piyasasının da düştüğü göz önüne alınırsa(cska'dan 1m $ alıyordu galiba) 700bin$ gibi bir rakama güzel transfer olur benim gözümde. Kaliniç'i bu 4lü içinde son sıraya koydum, şu 4'lünün en atlet ismi ve bence K-Pap'la beraber bir çok pozisyonu savundurabileceğin en güvenilir isim ama mesela Dragiç'e şutu kötü diyorsak, Kaliniç de en az onun kadar kötü ki Dragiç ya da k-Pap gibi üstünden topla oyun kurabileceğin bir isim de değil, Marko'nun kendisine göre avantajı daha güvenilir şut tehdidi ve daha ucuza mal edilecek olması.

Kenan ve Semih bence ligi düşünerek takımda tutulmalı, Emir de fiyatını düşürürse kalmalı yoksa mümkün olduğunca az zararla gönderilse hayır demem ama bu sefer de Serhat'ı tutalım. Hickman'ın dönüşü Aralık-Ocak gibi deniyor ki form tutması Şubat'a ancak o yüzden ben olsam 9 yabancı riskine girip Emir'i düşük kontrata ikna edip tutardım takımda.

Dixon-Sloukas-Kenan
Bogdan-Melih-Hickman
K-pap/Dragiç-Emir/Serhat
Datome-Antiç-Barış
Udoh-Vesely-Semih/Ömer Faruk.

Geçen seneden hücum olarak daha kısıtlı ama overall olarak çok daha dengeli ve sert savunmacı bir takım ki 4-5 numaralardan çok daha verim alırız bu kadroyla geçen seneye göre. Geçen seneye göre en büyük dezavantajımız Goudelock gibi güvenilir nbir skor tehdidinin olmaması onu da artık takımda daha belirgin bir role oturan Bogdan ve yeni Diamantidisi Sloukas, Dixon gibi isimlere patlaştırabiliriz diye umuyorum. Bir de K-Pap ya da Dragiç olursa 10 üstünden 9'luk kadro yapılanması.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18483 : 29 Temmuz 2015, 16:05:50 »
kalinic'in bu sene playoff'da partizan'a karsi yaptiklari > https://www.youtube.com/watch?v=NsG_c8qSoN8
lig, euroleague, aba karisik 2014-2015 yaptiklari > https://www.youtube.com/watch?v=o4MXFEIOTP4 (1:40 ve 3:20 dk'lara ozellikle dikkat)

boyle yurekden oynayan oyuncular lazim bize bogdan vesely gibi , kalinic vesely'nin 3 numara oynayan version'u.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #18484 : 29 Temmuz 2015, 16:20:06 »
Manuchar gelsin, hem karakterli adam, hem iyi savunmacı, hem de şutu risk edilmez, hem de maliyet olarak en uygun alternatif o olacaktır.

Sent from my LG-D802

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #18485 : 29 Temmuz 2015, 16:53:02 »
Kaliniç'i bu 4lü içinde son sıraya koydum, şu 4'lünün en atlet ismi ve bence K-Pap'la beraber bir çok pozisyonu savundurabileceğin en güvenilir isim ama mesela Dragiç'e şutu kötü diyorsak, Kaliniç de en az onun kadar kötü ki

bunu neye istinaden yazdiniz ?

dragic ve kalinic'in son senelerini baz aliyorum ,  esitlik olsun diye ( kalinic de dunya kupasindan sonra ismini duyuran oyuncu oldugu icin sutlarini karsilatirmak adina) son senelerini karsilastirmak lazim

zoran dragic - ispanya ligi  29 mac , 77 ucluk denemesi , yuzde 28,6 isabet
zoran dragic- euroleague  22 mac   79 ucluk denemesi , yuzde 35,4 isabet

nikola kalinic - adriatic ligi  34 mac, 110 ucluk denemesi , yuzde 38,2 isabet
nikola kalinic-  serbia ligi   18 mac,  53  ucluk denemesi,   yuzde 35,8 isabet
nikola kalinic- euroleague 24 mac,  62 ucluk  denemesi,   yuzde 35,5 isabet

onceki senelerdeki 3'luk yuzdelerini merak ediyorsaniz burdan bakabilirsiniz
dragic > http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=003514&seasoncode=U2011#!careerstats
kalinic > http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=004866#!careerstats
(link'lere tikladikdan sonra stats bolumune girin gecmis senelerdeki istatistikler orda mevcut)

dragic'i sevebilirsiniz ama sutu kotu bu apacik birsey.  Kalinic'in sutu iyi.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2015, 16:58:18 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #18486 : 29 Temmuz 2015, 16:56:22 »
Valla benim geçen yaz ve bu sene EL'de izlediğim Kalinic'in de şutu riske edilmez. Ayrıca Udoh-Vesely-Kalinic üçlüsü sahadayken potaya da biraz zor gider rakipler.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18487 : 29 Temmuz 2015, 17:03:46 »
Ha bak hatırladım alacağımız adam Misko'nun oyuncusu olacak
misko nun oyuncusu olup bizim alabileceğimiz tek isim var abi Marko...
emiri saymıyorum ;) :)

Çevrimdışı Tyler Khan

• Üye
« Yanıtla #18488 : 29 Temmuz 2015, 17:14:53 »
Tercih sıram:

K-Pap > Kalinic > Dragic > Markoishvili

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18489 : 29 Temmuz 2015, 17:17:26 »

Bence abartı ve yenilmeyecek bi takım değil abi Göreceksiniz yine Başımızın belası Real olacak sadece o 1-2-3 rotasyonuyla(ama bu bölgede artık çok daha iyi savunmacılarımız da olduğu unutulmamalı tabi) bakalım Rudy'nin Kocası olarak kimi getiricez 😊
ben cska kadrosunu begenmiyorum zaten. 
 şunu demek istedim;
birçok soru işareti olan bir kadro kuruyorlar
ama sorsan cska oooo ahhh.uvvvvv

Çevrimdışı yes

• Üye
Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18490 : 29 Temmuz 2015, 17:18:53 »
Marko'yu Gürcistan'dan İtalya'ya getiren Gherardini'dir. Reisin bir telefonuna bakar o iş

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2015, 17:19:14 Gönderen: yes »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18491 : 29 Temmuz 2015, 17:19:52 »
Tercih sıram:

K-Pap > Kalinic > Dragic > Markoishvili
tabi 4 isim mi istiyor muyuz orasini bilen 3 isim var. Bizim yaptigimiz makul mantıklı tahminler
bu isimler arasında herkesin sıralamasi farklı olabilir
tek rahatlık su ki 4 isimden hangisini alirsak alalım.
Karakter oyuncu yapısı anlaminda bize mutlaka faydasi olacaktır.  O yüzden sıralamam benim de var ama hangisi olsa kabulüm.
Olumlu katkı verecek birbirinden farklı özellikleri olan oyuncular

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #18492 : 29 Temmuz 2015, 18:00:15 »
Su anda kpap i getirmek istesek vericegimiz maaş 2 milyon usd civarı olur

yalniz eger cidden 2 milyon usd civarinda paraya gelirse o para anasinin ak sutu gibi helaldir kostas'a.
pis isleri yapacak oyuncuya o kadar para verilir mi diyenler de olabilir saygi duyarim ama kostas ozel oyuncu.
1den 4'e herkesi savunabilecek enerjiye, cabukluga , yurege sahip oyuncu.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18493 : 29 Temmuz 2015, 18:05:10 »
Forvet için ismi geçen 4 oyuncu da adamdır. Hangisi gelirse diğer üçünden daha iyi oyuncu olduğunu iddia edip sıvama moduna geçerim.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #18494 : 29 Temmuz 2015, 18:14:55 »
misko nun oyuncusu olup bizim alabileceğimiz tek isim var abi Marko...
emiri saymıyorum ;) :)

iyi o zaman