Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970237 defa)

0 Üye ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18555 : 31 Temmuz 2015, 10:25:21 »
Forumda takip edenler Dixon transferini eleştirdiğimi bilir,fakat Dixon'ın play off serilerindeki maçlarını tekrar izledim,KSK ile Eurocup'ta da fena maçlar çıkarmadı,şimdi Dixon hamlesi için iyi hamle diyebiliyorum.Ufuk Sarıca ile ikili oyununu gelistirdi,hatırlıyorun Asvel'de bu kadar oynamıyordu hatta Ksk'da ögrendi diyebilirim,ikili oyun oynaması ve perde çıkışı dış sut tehditi artı yönleri,savunmada zayıf kalacaktır muhtemelen ki eksi yönü bu ama Barış hakikaten olmaz.Sadece ligde süre alacaktır diye düşünüyorum.Datome artık 3 numarada zor oynar,euroleague'de Antic ile 4  numarayı götürür,5 numarada Vesely-Udoh.Kalırsa Semih'te süre alabilir.Serhat Çetin takımda kalacak gibi geliyor bana,Kenan gitmemeli gidecekse bile kiralık gitmeli.Gerçi bizden kiralık giden oyunculardan Erbil,Maxim,Mete,Ayberk(2 yıl daha kiralık) hiçbiri aşama kaydedip FB forması giyecek seviyeye gelemedi,değil FB ortalama bir TBL takımında ana opsiyon değiller.Berkay Candan Olin,Ted yavaş yavaş seviye yükseltiyordu bu iki takımdan daha iddialı Banvit'te süre alamadı.Berk kiralanmali yoksa ikinci Erbil Eroğlu olur.3 numara transferine gelirsek benim gönlümden geçen isim Kalinic.K-Pap Nba'de kalır,Dragic ve Manuchar ile ilgilendiğimizi sanmıyorum.Bu sene kiralık giderse Berk gider,bence gitmeli,şutunu geliştirmeli.Bizim alt yapıdan son yıllarda çıkan guardların şutu hep problemli.Berk,Erbil,Doğuş.Eğer Kalinic'de gelirse Kostas-Bigan-Kalinic parkedeyken efsane kısa savunması yaparız.Datome ve Antic oyunu elektriklendirip takımı ve seyirciyi ateşleyecek işleride yapacaktır.

Cem abi her boka atlıyon diyeceksin :)
de dün datome belli dönemlerde 3 numaradan süre aldı hatta çoğunlukla ordan süre aldı..
sporda büyük konuşmamak lazım derim :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18556 : 31 Temmuz 2015, 10:26:44 »
Bu "ufak ekleme" gerçekten "büyük fark" oluşturuyor :)
abi her takımın bütçesi ihtiyaçları farklılık gösterebiliyor , dediğin gibi kağıt üzerinde cidden büyük farklılıklar var
bakalım oyuncuların takımlarına faydaları ne seviyede olacak

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #18557 : 31 Temmuz 2015, 10:58:31 »
Dixon transferini ilk duyduğumda hem sosyal medyada hemde forumda epeyce eleştirmiştim. Takımın Dixon'a emanet edilip sezona başlaması bizim için büyük bir yıkım olabilirdi. Ancak Kostas Sloukas hamlesiyle bu fikrim değişti. Ben önümüzdeki sezon koçun takımın ana oyun kurucusunu Sloukas olarak belirleyeceğini düşünüyorum. Dixon hamlesini eleştirirken yanına alınan Sloukas transferini çok göz ardı ediyoruz. Açıkçası Dixon ve  Sloukas hamleleri 1 numara rotasyonunda birbirini tamamlayan çok değerli hamleler. Her iki oyuncununda sahip olduğu birbirinden değerli özellikleri mevcut. Koç sezon boyunca bu özelliklerinden faydalanmaya çalışacak. Ayrıca hepimiz Dixon'ın üzerine yoğunlaşıyoruz ama bence koç Sloukas'ın üzerinde daha fazla duruyor. Açıkçası ben koçun Sloukas ile yeni bir Diamantidis yaratacağına inanıyorum. O nedenle birazda Sloukas üzerine yoğunlaşsak hiç fena olmaz. Bence takımın uzun süre 1 numara pozisyonunda görebileceğimiz potansiyelde ve çalışkanlıkta olan bir oyuncu. Neden bizim de bir Diamantidis'imiz olmasın? :)
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #18558 : 31 Temmuz 2015, 11:01:27 »
Alıntı
Fenerbahçe Ülker’in yeni oyuncusu Ekpe Udoh, transfere ilişkin görüşlerini ve taraftarlara mesajlarını Fenerbahçe resmi internet sitesiyle paylaştı.

İlk olarak Fenerbahçe’ye transferiyle ilgili duygularını anlatan Udoh “Çok heyecanlıyım. Fenerbahçe formasını sahada ve saha dışında temsil etmem için bana verilen bu fırsattan dolayı kendimi oldukça heyecanlı hissediyorum. Ailem benim için çok önemli ve onlardan uzun süreliğine ayrı kalacağımdan ötürü onları da özleyeceğimi söyleyebilirim” dedi.

Euroleague’de oynayacak olmanın önemine de değinen Udoh “Euroleague organizasyonunun NBA’dan sonra gelen en üst seviye turnuva olduğunu biliyorum. Euroleague’de atmosfer ve enerji hep en üst düzeyde oluyor. Bu turnuvada oynayacak olmaktan dolayı heyecanlıyım ve takımımla birlikte bu organizasyonda şampiyonluğa ulaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe formasıyla ulaşmak istediği hedeflerden de bahseden Udoh “Takımıma, elimden gelen her şekilde yardım etmeye çalışacağım. Parkeye enerji getirmek ve bu sayede taraftarları heyecanlandırmak istiyorum. Fenerbahçe’nin en iyi taraftarlara sahip olduğunu duydum ve onların karşısında basketbol oynamak için sabırsızlanıyorum. Bence takımımızın hedefi Euroleague ve Türkiye Ligi’ni kazanmak olacaktır” dedi.

Son olarak taraftarlara mesaj ileten Ekpe Udoh “Onlarla tanışmak sabırsızlanıyorum ve bu harika taraftarların önünde basketbol oynayacak olmaktan ötürü çok heyecanlıyım” sözlerini kullandı. FENERBAHÇE.ORG

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #18559 : 31 Temmuz 2015, 11:05:54 »
Bu arada Hidayet, Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda "NBA’da 1000 maç hedefimi tamamlayacağım. 3 maçım kaldı, ancak bu sezonu NBA’da tamamlamayı planlıyorum. NBA’dan dönecek olursam oynayacağım tek takım Fenerbahçe." demiş. Yine her zamanki klasik Hidayet açıklaması olmuş. Yahu 1000 maçı tamamlayınca ne olacak? Adam neredeyse son 5 yıldır Türkiye'ye dönersem Fenerbahçe'de oynarım diyor. Ama takımın ihtiyacı olduğu zaman değil kendi keyfim ne zaman isterse gelirim diyor.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18560 : 31 Temmuz 2015, 11:32:05 »
diamond   => sloukas
d.nicholas => dixon
sato          =>kalinic
fotsis        => datome
kaimak     => antic
batiste     => udoh

batiste udoh pek uymadi ama idare edin. 
ekstradan bogdan ve vesely var , onlara uygunu cikmadi pana'nin sampiyon kadrosundan.

allah sakatliklardan korusun , kalinic'i de alalim onumuze bakalim, sonra bir iki turk yedek genc alinir gerekli gorulurse.
benim korkum eurobaskette cok oyuncumuz var , antremanlara katilim iyi olmaya bilir ilk zamanlar , aralik-ocak gibi istenen takimi goruruz sahada.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #18561 : 31 Temmuz 2015, 11:39:06 »
Forumda bir çok kişi Hidayet'i Fenerbahçe kadrosuna yazıyor ama ben Hidayet'in bizde başarılı olacağına ihtimal vermiyorum. Sebebi de şu: Hidayet, gerek yaş, gerek kariyer olarak bundan sonra Fenerbahçe'de verimli olmaz.  Daha doğrusu Obradoviç'in olduğu bir takımda başarılı olması çok zor. Obradoviç'in maçlardaki görüntüsünü biliyoruz. Düşünsenize, Hidayete bağırıp sinirlendiğinde ne olur?

Zannediyor musunuz ki " Haklısın koç!" diyeceğini?
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #18562 : 31 Temmuz 2015, 12:42:00 »

oğuz hücumda yetenekli olabilir ama sertlik olarak ancak bayanlar liginde oynar..Ama Fowles veya Greneer ile baş edebileceğinden bile şüpheliyim...adam perde bile koyamıyor daha doğrusu perde diye bir şey yapıyor ama rakibi sivri sinek kadar rahatsız etmiyor. Ayrıca attığı kadar da yaptığı saçma sapan fauller itirazlar yüzünden aldığı teknik faullerle sayı da yedirdiği için gidişinin artısı eksisi sadece kadronun boy ortalaması olur. Ribaundları saymıyorum bile.Bakalım Darüşşafaka'da ne oynayacak

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #18563 : 31 Temmuz 2015, 12:43:36 »
Calathes çok komple bir adam bana göre.Savunması iyi.Penetre iyi.Şut vasat üstü.Saha görüşü mükemmel.Tam bir lider.Ama Datome 2 dersen de bir şey diyemem:)

Ama NBA'de bu özellikleri ne oldu şüpheli..körelmiş de olabilir

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #18564 : 31 Temmuz 2015, 13:13:42 »
Marko Tomas Ted'e gelmiş.Ne çok severdim sakatlanana kadar çok iyiydi gitmesine çok üzülmüştüm.
Ben de aynı sekilde çok modern bir oyuncuydu o dönemde 😊 GS ile Sinan erdemde bi maçımız vardı salondan izlediğim son saniyede gordon kaçırınca 2 Say'ı farkla kazanmıştık çok ta eksiklerimiz vardı o maç Ukic başta olmak üzere.. Ama maçı Tomas çevirmişti üst üste 2 üçlüğüyle 😊

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #18565 : 31 Temmuz 2015, 13:14:13 »

oğuz hücumda yetenekli olabilir ama sertlik olarak ancak bayanlar liginde oynar..Ama Fowles veya Greneer ile baş edebileceğinden bile şüpheliyim...adam perde bile koyamıyor daha doğrusu perde diye bir şey yapıyor ama rakibi sivri sinek kadar rahatsız etmiyor. Ayrıca attığı kadar da yaptığı saçma sapan fauller itirazlar yüzünden aldığı teknik faullerle sayı da yedirdiği için gidişinin artısı eksisi sadece kadronun boy ortalaması olur. Ribaundları saymıyorum bile.Bakalım Darüşşafaka'da ne oynayacak
Mason rocca geldi aklıma perde diyince 😊

Çevrimdışı truant

• Üye
  • Yer: İstanbul/Antalya
    • Truant10
« Yanıtla #18566 : 31 Temmuz 2015, 15:08:24 »
Ben de aynı sekilde çok modern bir oyuncuydu o dönemde 😊 GS ile Sinan erdemde bi maçımız vardı salondan izlediğim son saniyede gordon kaçırınca 2 Say'ı farkla kazanmıştık çok ta eksiklerimiz vardı o maç Ukic başta olmak üzere.. Ama maçı Tomas çevirmişti üst üste 2 üçlüğüyle 😊

Marko'nun 2. Üçlüğünde yıkılmıştı adeta salon, en çok zevk aldığım basketbol maçlarının başında gelir:)
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2015, 15:08:51 Gönderen: truant »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18567 : 31 Temmuz 2015, 15:10:30 »
Marko Tomas Ted'e gelmiş.Ne çok severdim sakatlanana kadar çok iyiydi gitmesine çok üzülmüştüm.

Aynen katılıyorum, adam gibi adamdır. Şimdi baktım da; yaşı da halen 30. Sakatlık yaşamaz umarım bundan sonra.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18568 : 31 Temmuz 2015, 15:54:11 »
isimler herkesi memnun etmese de en azından pozisyonlara doğru oyuncular alındığını - alınacağını düşünüyorum.
first pass diye yırtındık durduk. buyrun Sloukas...
oyun kurucumuzun şutu olsun zisis dahi boş bırakıyorlar dendi : Dixon
3 numaramız sert olsun iyi savunma yapsın : gelirse Kalinic
İçeride atlet tokatlayan potayı koruyan bir uzunumuz olsun : Udoh
Skorer bir 4 numara da lazım deniliyordu : Datome
takım çok beyefendi oraya bir tane ''piç'' lazım deniliyordu : Antic ..

artık gerisi de Obradoviç reisin elinde

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #18569 : 31 Temmuz 2015, 15:56:42 »
Transfer dönemine sloukas sonrası dixon-barış-antic ile girince herkeste moraller bozuldu ama sonradan gelen 3 hamle çok yerinde oldu. Şu anda geçen seneden daha dengeli bir kadro var. Bundan sonrası için tek temenni, Kenan-Semih kalsın, ligde elimiz kolumuz bağlı kalmayalım.

Sent from my LG-D802
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2015, 15:58:19 Gönderen: Del Piero »