Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970525 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18585 : 31 Temmuz 2015, 19:03:42 »
Resmi açıklama geldi kızılyıldız cephesinden buyout çok fazla

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18586 : 31 Temmuz 2015, 19:12:21 »
bonservisi cok diyen herkese eyvallah bence de cok, ama bir de soyle dusunun.
bir pantolon ve ya bir tshirt gordunuz hosunuza gitti ama 100 lira
baska bir pantolon var kalite falan hersey ayni ama 10 lira , butceniz de 100 liralik pantolonu almaya uygun.
pantolon harici bir ihtiyaciniz da yok, yani ucuzunu alayim geri kalan parayla baska birsey alayim olayi yok.
hosunuza gitmeyeni mi alacaksiniz illa ucuz diye ? 
obradovic illa kalinic'i istiyorum demis olamaz mi acaba ?
zaten son transfer kalinic , para kalsin baska transfer yapalim deme luksu yok. (8 yabanci)

tekrar yazmayim daha once fikrimi yazmistim , hayirli olsun cok istedigim oyuncuydu allah utandirmasin

http://parkedefener.com/forum/index.php?topic=44.msg107406#msg107406
http://parkedefener.com/forum/index.php?topic=44.msg107509#msg107509
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2015, 19:15:26 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #18587 : 31 Temmuz 2015, 19:21:33 »
Sloukas Dixon Kenan
Bogan Hickman Melih
Kalinic Serhat
Datome Vesely Barış
Udoh Antic Ömer

Mayıs ayında bu isimleri berlinde görmek orda görüşmek üzere :)
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #18588 : 31 Temmuz 2015, 19:22:57 »
Kalinic hayırlı olsun.Tam koçun oynatmayı istediği oyuna uygun bir kadro oluşturuldu.Bu sene geçen seneden daha başarılı olacağımıza inanıyorum.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2015, 19:24:30 Gönderen: HakeemOlajuwon »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18589 : 31 Temmuz 2015, 19:28:08 »
sloukas-dixon-kenan
bogdan-hickman-melih
kalinic-serhat
datome-antic-baris
vesely-udoh

defosuz kadro mu ? hayir.
turk oyuncularin durumunu ve yabanci sinirini dusununce defosuz kadro kuramazsin.
ama minimum defolu kadro, bana gore eksik tarafi bir tane guvenecegimiz net sutor.
net sutor olsa bu kadro sampiyonluk adayi.

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18590 : 31 Temmuz 2015, 19:33:07 »
Kalinicin buy out yüksek olabilir ama buy out bir kere ödenen birşey sonuçta maaşın düşük olması daha önemli belkide 10 yıl boyunca fenerbahçe ye hizmet edecek bu adam hiçbirimiz bilemeyiz

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #18591 : 31 Temmuz 2015, 19:38:24 »
Hicman'ın ne zaman ve nasıl döneceği meçhul. Onun yerine Kc Rivers hamlesi fena olmazdı. Özellikle de Bogdan'ın gününde olmadığı zamanlarda..
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #18592 : 31 Temmuz 2015, 19:52:48 »
Kaliniç hayırlı olsun. Ödediğimiz buy-out'u Kaliniç'in sezonluk alacağından keseriz diye tahmin ediyorum. En azından öyle umuyorum :) Bu arada bu sezon Bogi'yi gerçek kimliğiyle yani skorer olarak izleyecek olmak beni fazlasıyla heyecanlandırıyor. Kendisinden beklentim çok büyük bu sezon.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2015, 19:57:53 Gönderen: Tolga Gümüş »
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #18593 : 31 Temmuz 2015, 20:07:15 »
Hakikaten iyi transferler oldu. Haydi hayırlısı.

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #18594 : 31 Temmuz 2015, 20:10:43 »
Gördüğüm en kötü Obradovic transferi bence maddi açıdan.

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #18595 : 31 Temmuz 2015, 20:12:47 »
Uzun zamandır yazmıyorum,kadro üzerine genel düşüncelerimi paylaşayım.

Zeljko hocam geldiğinden beri ilk defa bu kadar dengeli bir kadro kurduk.Kadronun denge dışında diğer iyi bir yanı,NBA'ye gitme ihtimali neredeyse olmayan bir omurga kuruluyor.Vesely ile sözleşme uzatırsak bir tek Bogdan'ın NBA tehlikesi var.Yani 1-3-5 te sağlam bir omurga olmuş olacak.Seviye atlayan bir Sloukas-Kalinic+Vesely ile.Diğer oyuncularda NBA tehlikesi olmayan oyuncular.Ben memnunum kadrodan,Zeljko hocama güvenim tam.Yolun sonu Berlin olsun!
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #18596 : 31 Temmuz 2015, 20:47:19 »
Savunma açısından taş gibi bi takım olduğumuzu düşünüyorum

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #18597 : 31 Temmuz 2015, 20:48:43 »
Aynen. Bende iyi transferlerden bunu kasdetmiştim.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #18598 : 31 Temmuz 2015, 20:55:42 »
Kadro belli olduğuna göre düşüncemi tam olarak yazayım, bulunsun buralarda...

Öncelikle rica ediyorum yazdıklarıma mümkünse cevap vermeyin, tartışmak gibi bir amacım yok.
Dediğim gibi transfer döneminin başından beri çok salladım, kadro tamamlandığına göre tam olarak yazayım düşüncemi.
Başarılı olursak çok kişi küfür edecek nasıl olsa, alıntı falan yapar öyle edersiniz...

Konu başlıklarım biraz fazla, madde madde yazayım daha anlaşılır olması için...

1. Bütçenin verimli kullanıldığını düşünmüyorum: Dixon, Kalinic ve Antic için bonservisiyle birlikte 4.5-5 milyon dolar civarı ödeme yaptık. Öküz alınırdı o parayla çok afedersiniz. Yazık günah kulübün kaynaklarına...

2. Mümkün olan en iyi kadronun kurulduğunu düşünmüyorum: Kurulan kadro ve alınan oyuncuların, bütçe ışığında mümkün olan en iyiler olduğunu düşünmüyorum. Obradovic'in kadro mühendisliğine inanmadığımı söylemiştim burda daha önce. 3 senede 3. kez yeniden yapılanmaya gittik, bence optimum sonucu yine alamadık...

3. Devşirme olarak Dixon tercihini beğenmedim: Kısa ve net. Emir'in daha iyi oyuncu olduğunu düşünüyorum Dixon'dan. Eğer tek devşirme hakkımız olacaksa yanlış tercih bence.

4. Kadronun son hali güzel ama kusursuz değil: Emir'in takımda kalmasını biraz eğrisi doğrusuna geldi diye tanımlıyorum. Dixon-Kenan-Hickman-Melih çok yetersiz bir kısa rotasyonu olacaktı. Emir'in kalması kadro derinliğini azımsanmayacak oranda arttırdı. Hickman da geçen sene bıraktığı noktanın %80'ine ulaşabilirse rotasyon konusunda sorun yaşamayız ama Hickman'dan pek ümitli değilim. İnşallah iyi döner... Uzun rotasyonundan memnunum...

5. Düzen dışı skorer ve kısalarda atletizm eksiği yaşamamız muhtemel: Düzen dışı skorer zaten herkesin çekincesi, bence özellkle kısa savunmasında atletizm ve kuvvet eksiği yaşama ihtimalimiz yüksek. Bu yüzden Kalinic yerine KC Rivers'ı tercih ederdim elimde olsa. Kalinic de iyi transfer ama.

6. Top 8 göreceğimizden şüphem yok, F4 yapacağımıza dair pek umudum yok: Bence herkese "bu takım F4 yapar" dedirtecek bi kadro kurulmalıydı. Kurulduğunu düşünmüyorum. Üst düzey oyunculara sahibiz ama bir Hickman'ın iyi dönmesi, Bogdan'ın düzen dışı skorer rolünü kaldırabilmesi, Sloukas'ın liderlik rolünün üstesinden gelebilmesi, Dixon'un katkı sağlayabilmesi gibi bilinmezlerin tamamına yakınının gerçekleşmesine bağlıyız. Devre arası Hickman'ın durumuna göre 2 numara takviyesi belki şansımız arttırır. Hayırlısı olsun...

Tekrar rica edeyim, alıntı ile veya alıntısız cevap veren olmazsa memnun olurum.
F4 yaparsak isteyen sövebilir...

Kalın sağlıcakla...

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #18599 : 31 Temmuz 2015, 21:01:41 »
Kadro belli olduğuna göre düşüncemi tam olarak yazayım, bulunsun buralarda...

Öncelikle rica ediyorum yazdıklarıma mümkünse cevap vermeyin, tartışmak gibi bir amacım yok.
Dediğim gibi transfer döneminin başından beri çok salladım, kadro tamamlandığına göre tam olarak yazayım düşüncemi.
Başarılı olursak çok kişi küfür edecek nasıl olsa, alıntı falan yapar öyle edersiniz...

Konu başlıklarım biraz fazla, madde madde yazayım daha anlaşılır olması için...

1. Bütçenin verimli kullanıldığını düşünmüyorum: Dixon, Kalinic ve Antic için bonservisiyle birlikte 4.5-5 milyon dolar civarı ödeme yaptık. Öküz alınırdı o parayla çok afedersiniz. Yazık günah kulübün kaynaklarına...

2. Mümkün olan en iyi kadronun kurulduğunu düşünmüyorum: Kurulan kadro ve alınan oyuncuların, bütçe ışığında mümkün olan en iyiler olduğunu düşünmüyorum. Obradovic'in kadro mühendisliğine inanmadığımı söylemiştim burda daha önce. 3 senede 3. kez yeniden yapılanmaya gittik, bence optimum sonucu yine alamadık...

3. Devşirme olarak Dixon tercihini beğenmedim: Kısa ve net. Emir'in daha iyi oyuncu olduğunu düşünüyorum Dixon'dan. Eğer tek devşirme hakkımız olacaksa yanlış tercih bence.

4. Kadronun son hali güzel ama kusursuz değil: Emir'in takımda kalmasını biraz eğrisi doğrusuna geldi diye tanımlıyorum. Dixon-Kenan-Hickman-Melih çok yetersiz bir kısa rotasyonu olacaktı. Emir'in kalması kadro derinliğini azımsanmayacak oranda arttırdı. Hickman da geçen sene bıraktığı noktanın %80'ine ulaşabilirse rotasyon konusunda sorun yaşamayız ama Hickman'dan pek ümitli değilim. İnşallah iyi döner... Uzun rotasyonundan memnunum...

5. Düzen dışı skorer ve kısalarda atletizm eksiği yaşamamız muhtemel: Düzen dışı skorer zaten herkesin çekincesi, bence özellkle kısa savunmasında atletizm ve kuvvet eksiği yaşama ihtimalimiz yüksek. Bu yüzden Kalinic yerine KC Rivers'ı tercih ederdim elimde olsa. Kalinic de iyi transfer ama.

6. Top 8 göreceğimizden şüphem yok, F4 yapacağımıza dair pek umudum yok: Bence herkese "bu takım F4 yapar" dedirtecek bi kadro kurulmalıydı. Kurulduğunu düşünmüyorum. Üst düzey oyunculara sahibiz ama bir Hickman'ın iyi dönmesi, Bogdan'ın düzen dışı skorer rolünü kaldırabilmesi, Sloukas'ın liderlik rolünün üstesinden gelebilmesi, Dixon'un katkı sağlayabilmesi gibi bilinmezlerin tamamına yakınının gerçekleşmesine bağlıyız. Devre arası Hickman'ın durumuna göre 2 numara takviyesi belki şansımız arttırır. Hayırlısı olsun...

Tekrar rica edeyim, alıntı ile veya alıntısız cevap veren olmazsa memnun olurum.
F4 yaparsak isteyen sövebilir...

Kalın sağlıcakla...

Dixon sizi çok yanıltacak şimdiden söyleyeyim.