Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970549 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18645 : 01 Ağustos 2015, 14:47:21 »
Allahım sen bize zoricten kurtulmayı nasip ettin..
emir icin de mevzuyu biliyorsun

amin
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18646 : 01 Ağustos 2015, 14:50:26 »
Katılıyorum bu dediğini de bu yüzden p&roll oyunlarından bahsediyorum  bu kez savunma dengesi bozma taktiğimiz bu olacak

Sistemin değişeceği açık tabii, sadece endişenilen nokta skor bulma değil pozisyon bulma. Bunu anlatmak istedim.

Bütün hücumlar p&r üzerinden oynanmaz. Bireysel yaratıcılık, düzen dışı skor gerecek muhakkak. Bence birçok sorunun çözümü Koç ile Dixon'ın uyumundan geçiyor. O uyum şart.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #18647 : 01 Ağustos 2015, 14:51:31 »
Skor gücü düştü diyoruz Takımın ama şöyle düşünmeli Sloukas > Zisis Gou>Dixon(dixon da ligi domine eder EuroLeague'de 10 atar bence) Kalinic>Emir Datome>Bjelica Udoh&Antic&Barış(sevmesem de) >Zoric&Oğuz&Semih
Gelenleri ve gidenleri sayı katkısı ihtimalleri üzerinden karşılaştırdım ve sadece Gou dixon değişiminde Sayı Düşüşü var diğer tüm karşılaştırmaların sonuna kadar arkasındayım ve Göreceksiniz dediğim gibi olucak? Bu takım nasıl geride kalır diyorsunuz sayı potansiyeli olarak anlamıyorum gerçekten. Bide şu da var pass first ve atlet zenci de aldık p&r falan sayısı artacak 😉 ayrıca şu da var Bogdan daha çok katkı verecek yeni rolüyle Melih kendine daha cok güveniyor ve bence çok çok temiz şutör gerçekten

skor gücü düştü iddialarının tek sebebi dixon'ın Gou kadar atamayacağının düşünülmesi..Oysa Dixon'ın boyu 1.,78 değil de 1.88 olsa bunlar konuşulmazdı..Kaldı ki adam atıyor 7 metreden 8 metreden isabet buluyor...Dibine girersen de geçip gidiyor zaten..Artı savunmada Gou'dan çok daha aktif...Ama bana göre fizik olarak EL'de kimseye -Ben de şüpheliyim hala- güven vermiyor...Bekleyip göreceğiz   

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #18648 : 01 Ağustos 2015, 14:56:20 »
Şube Hickman dönene kadar Preldziç'i 8.yabancı olarak kadroda tutmayı düşünüyo olabilir mi .

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18649 : 01 Ağustos 2015, 15:02:33 »
cp3'un boyu 183 sm , nba'in en iyi savunmaci pg'lerinden biri , benim icin birincisi.
nba'de ornek uygun olmadiysa avrupada dj cooper var, o da 183 sm.
dj cooper de cok iyi savunmaci.
boyu onemli degil.
dixon takim savunmasini asagiya ceken oyuncu degil, eurocup'da 2 , ligde 1.9 top calma ortalamasi var.
top calmak iyi savunmaci demek degil ama dixon topa baskiyi yapar mi yapar , savunmada agresif olsun yeter.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #18650 : 01 Ağustos 2015, 15:05:14 »
Biz gecen sene 80 küsür sayı ortalaması yakalamıstık, cok ciddi bir rakam bu.

Lakin 75-80 bandı ile de her türlü galibiyet alınabiliyor.
savunmada gecen seneki sıkıntıları görmeyecegimizi düşünürsek  cok da bir kaybımız yok,
Burdaki sıkıntı diger takımların yaptıgı atılımlar..

Gecen seneye göre maccabi, pao Efes khmki ciddi yatırım yapmıs durumda.. Cok keyifli bir sezon olacak..

Yıllardır bu kimlikli bir takım izlememiştik. Merakla bekliyorum

Dixon konusunda benim ufak bir süphem yok, bircok kere canlı izledim o adamda o yürek varken sıkıntı yok :)
Adamın potaya gidişleri yeter valla.. Su an kadrodaki en delici oyuncu.. cok net
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2015, 15:13:31 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #18651 : 01 Ağustos 2015, 15:10:06 »
bu arada kalinic hala açıklanmadı. K-pap durumu pazar günü netleşecek deniyordu acaba yarın yada pazartesi sürpriz olur mı ??
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #18652 : 01 Ağustos 2015, 15:12:17 »
Serhat gittiğine göre emir kalacak gibi duruyor. Hickmann nasıl döner ne zaman form tutar belli değil. Hickmann ı yok sayıp emirli 8 yabancı ile çıkmak en mantıklısı. Dixon sonrası devşirme olarak devam ederiz.

3+2 kuralı varken verilen 1.6€ kontrat sonrası 1€ yıllık kabul edilebilir fiyat sonuçta 500€ oyna denemez.

sloukas dixon kenan
bogdan melih
kaliniç emir
gigi antıc barış
vesely udoh

Emir sezon sonlarına doğru performansı düşüyor zaten hickmann iyileşene kadar verim alsak kafi
yıllardır yerli oyunculara sövdük kural olmasa 12 yabancı olsa derdik lig için 6 yabancı +dixon + kenan ve melih yeterli olabilecektir sakatlık olmasın yeter.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2015, 15:15:39 Gönderen: tiyofencenk »
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #18653 : 01 Ağustos 2015, 15:21:14 »
O bireysel Hücum karşılaştırmalarını iyi bir sistemle oynayacağımızı varsayarak yaptım ki Obradovic'e bu konuda güveniyorum en iyi sistemi oynayacaktır . Düzen dışı skorer olayında da Katılıyorum ama Dixon da yapacaktır benzer seyleri Gou kadar olmasa da sistemimiz tıkandığında tabi yine de bu konuda asıl güvendiğim adam Datome . Bjelica evet üzerinden set kurmak için daha iyiydi ama Datome de bence 4lere karşı bire bir oynama konusunda biçilmiş kaftan üzerine çekip şut atar çok yaklaşırlarsa Avrupa'daki 4leri de her türlü basıp geçecek bir adam.. Avrupa Datome'yi nasıl savunacağını düşünmeye başlasın şimdiden Çünkü AVRUPA'YI kasıp kavuracak bu adam
    We have Datome they don't !!😉

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #18654 : 01 Ağustos 2015, 15:24:28 »
Cem abi bence Barış yaşı  itibariyle 30 dakika fazla gelebilir mantığıyla Datome 28 yaşında yazmış 😊
kardeşim bu burdan dönmez :))
Ben de "28 yaşın 30 dakikayı kaldıramayacağını" kastetiğini sanmıştım.Sadece Cem doğrusunu anlamış :)

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #18655 : 01 Ağustos 2015, 15:25:57 »
Ben de "28 yaşın 30 dakikayı kaldıramayacağını" kastetiğini sanmıştım.Sadece Cem doğrusunu anlamış :)
abi cem abi bnm ciğerimi bildiği için bnm yazdıklarımda onun tepkilerini dikkate alın :))
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #18656 : 01 Ağustos 2015, 15:26:11 »
Aynen valla şaşırdım 😂

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #18657 : 01 Ağustos 2015, 15:29:34 »
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #18658 : 01 Ağustos 2015, 15:31:06 »
hido olurmu olmazmı bilmem ama ben kadrodan çok memnunum özellikle uzun rotasyonu gayet iyi ama 3 numaraya serhat olmaz sanki oraya bi adam daha lazım gibi.
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18659 : 01 Ağustos 2015, 15:31:48 »
bu arada kalinic hala açıklanmadı. K-pap durumu pazar günü netleşecek deniyordu acaba yarın yada pazartesi sürpriz olur mı ??
Olabilir barış neden olmasın
Hayat suprizler ile dolu.
Hem kizilyildiz 1 milyon euro kazanmış olur hemde kalinici bize göndermemis olur.
Adamlar zor durumda
Destek olmuş oluruz...
Nasıl güzel senaryo mu ? ;)