Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970461 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19020 : 19 Eylül 2015, 01:08:18 »
Adam en azindan sahaya cikip, sure aliyor.  Kritik maclarda kritik katki da sagliyor.  Kenan ikili oyun oynamadan bitirdigi maclar oluyor demissin ama senin karsilastirdigin adam ikili oyun oynamayi birak, cogu maci 2 saniye sure almadan tamamliyor...

Çok yanlış mantık.
Kenan yaş olarak önde ve fizik olarak daha hazır çünkü.
Berk zaten kadroya düzenli olarak düşünülen bir isim değildi.Oynadığı maçlarda iyi kötü birşeyler yaptı.Belkide oynadığı zamanlarda Kenan'ın sezonda oynadığı kadar ikili oyun oynamış bile olabilir.
Kenan'ın Maccabi serisindeki bir maçı harici ne katkı yaptı?Hickman sakatlanmasa o da süre alamazdı.Eğer o maç hariç yaptıklarına katkı dersem bu adamdan tamamen umudumu kesmiş olurum.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2015, 01:09:03 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #19021 : 19 Eylül 2015, 01:30:31 »
Çok yanlış mantık.
Kenan yaş olarak önde ve fizik olarak daha hazır çünkü.
Berk zaten kadroya düzenli olarak düşünülen bir isim değildi.Oynadığı maçlarda iyi kötü birşeyler yaptı.Belkide oynadığı zamanlarda Kenan'ın sezonda oynadığı kadar ikili oyun oynamış bile olabilir.
Kenan'ın Maccabi serisindeki bir maçı harici ne katkı yaptı?Hickman sakatlanmasa o da süre alamazdı.Eğer o maç hariç yaptıklarına katkı dersem bu adamdan tamamen umudumu kesmiş olurum.

Yazdiklarini okudum ama gelip de bana mantik dersi verecek icerikte ve esasta seyler degil. 

Bir kez daha tekrar ediyorum.  Yaptigimiz sey Kenan ile Berk'i olduklari sekliyle karsilastirmak.  Bu kadar basit.  Yok, Kenan yas ve fizik olarak daha iyiymis de, suymus da buymus...  Gidip de Kenan'in ayni yasta ve fizikteki hali ile Berk'i karsilastirmanin pratikte bir faydasi var mi? Yok.  Ha, istersen onu da yapariz ve sonucta da pek degismez ama pratik degeri yok...

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #19022 : 19 Eylül 2015, 02:20:42 »
Kenan ın potansiyeli berkten yüksek ama kenan böyle giderse berk in olacağanın Yarısı kadar bile oyuncu olamaz takımda sadece 4 tane yerli varken kenanın kiralanması gündeme geliyorsa kenan şapkayı önüne alıp düşünmeli artık

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19023 : 19 Eylül 2015, 10:17:50 »
Hickman dönünce Berk sadece ligde fark 20 olunca oyuna girer. Hickman dönmeden önce süre alır mı orası da soru işaretidir. Keşke beni yanıltsa memnuniyetle özür dilerim. Bugüne kadar elle tutulur hiçbir başarısı olmayan bu arkadaş (en azından Kenan'ın bir turnuva MVP'si olmuşluğu var) gelip hakkında yazılanları okusa gözyaşlarına hakim olamazdı hey yarabbim  :)

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #19024 : 19 Eylül 2015, 10:23:14 »
Yazdiklarini okudum ama gelip de bana mantik dersi verecek icerikte ve esasta seyler degil. 

Bir kez daha tekrar ediyorum.  Yaptigimiz sey Kenan ile Berk'i olduklari sekliyle karsilastirmak.  Bu kadar basit.  Yok, Kenan yas ve fizik olarak daha iyiymis de, suymus da buymus...  Gidip de Kenan'in ayni yasta ve fizikteki hali ile Berk'i karsilastirmanin pratikte bir faydasi var mi? Yok.  Ha, istersen onu da yapariz ve sonucta da pek degismez ama pratik degeri yok...

Bu sene Kenan yerine Berk olacak zaten.Ayrıca Kenan bize bonservisle transfer oldu.Daha çok yatırım yapılan bir oyuncuya süre ve şans vermekten doğal birşey yok.
Kenan'ın Berk'den tartışılamayacak kadar iyi olduğu söyleyen sizsiniz?Bende diyorum  tartışılmaması için ne yaptı?
İlk yazdığımı yine yazıyorum topu yarısahaya geçirip "yan pas" yaparak köşeye geçilmekle ne iyi oyuncu olunur ne de oyun kurucu.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2015, 11:16:16 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #19025 : 19 Eylül 2015, 11:42:43 »
Tartışmaya gerek bile yok.her sene f4 hsyal ediyorsak bu tarz adamlar kadromuzda olabilecek adamlar değil..

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #19026 : 19 Eylül 2015, 12:07:07 »
Kenan'ın potansiyelinin veya saha içinde hangi alanda ne gibi bir yeteneği olduğunu ben 2 yıldır çözemedim. Giderse eğer bu sene gittiğine üzülmeyeceğim tek isim olur.

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Yer: Bursa
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #19027 : 19 Eylül 2015, 12:30:27 »
Kenan'ın potansiyelinin veya saha içinde hangi alanda ne gibi bir yeteneği olduğunu ben 2 yıldır çözemedim. Giderse eğer bu sene gittiğine üzülmeyeceğim tek isim olur.
Obradovic cozse yeterlidir zaten..

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #19028 : 19 Eylül 2015, 12:57:38 »
Yazarken, yazdığınız unsurlar arasında tutarlılık olmasına dikkat edin lütfen. Herkes için söylüyorum. Gelip buraya "Hedefi F4 olan takımda bu ikisi de olmaz" yazıyorsanız bu kelimenin en hafif tabiriyle tutarsızlık oluyor. Başka şekilde de ifade edebilirim de, gerek yok. Zira sizin uzun süreli hafızanız kötü olabilir ama benim değil ve bu takımın Kenan ile, hem de geçen sene F4 yaptığını çok net hatırlıyorum. Üstelik de gerçek anlamda sadece Zisis'in PG olduğu bir takımda ve bizi F4'e taşıyan son hücumda Pargo'yu savunma görevi Kenan'a verilerek...

Dolayısıyla beklentim tutarlılık yönünde olacak, "atıp tutmayın" demiyorum, takılın kafanıza göre ama kesin yargılarınızı kendinize saklayın. Zira bazısı komik oluyor gerçekten.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #19029 : 19 Eylül 2015, 13:19:52 »
Kenan ''şuan'' önemli bir oyuncu mudur?F4 hedefleyen bir kadro kursanız 2.PG olarak kadronuza yazar mısınız?Üçüncü PG olarak Berk,Kenan farketmez zaten alacağı süre 3-5 dk geçmez.
Örneğin pozisyonları farklı olmasına rağmen Göksenin'den ne artısı vardır yada Doğuş'tan?
Koca sezonda bir oyuncunun en iyi yaptığı şey faulse burda bir sıkıntı vardır.(Ortalama 1,8)
Kenan EL'de ortalama 9 dk toplamda 215 dk süre almış.İstatistiklerinde en yukarıda olan şey faul.İndex rating ortalama 0.2 (Toplamda 4)
Kenan top kaybı yapsın,şut kaçırsın,blok yesin ama birşeyler yapmaya çalışsın.Her maç beklemiyorum,Euroleague de zayıf rakiplere karşı yapsada benim için yeter.Geçen sene erken elenmemizden dolayı bu sene yaklaşık olarak 25 dk daha fazla oynamış,ona rağmen geçen seneki (13/14) istatistikleri bu sezondan (14/15) daha iyi.
F4 yaptığımız Maccabi maçında Kenan'ın istatistikleri 8 dk 0/1 üçlük 1 top çalma 2 faul -2 index rating.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2015, 13:23:21 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19030 : 19 Eylül 2015, 13:52:54 »
zisisi beğenmeyen ve geçen sene takıma yaptığı katkı küçümseyenler bizim maçların yerine başka maçları seyretmiştir kesin başka açıklaması yok

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #19031 : 19 Eylül 2015, 13:59:31 »
F4 yaptığımız maçta Kenan 1dk'da sahada kalmış olabilir, sorun yok. O son topta parkede miydi? Evet... Gerisi laf-ı güzaf.

Hem ben Kenan'ın ne kadar iyi oyuncu olduğunda falan değilim, zevk mi alıyorsunuz bu kulübün takımlarındaki oyuncuları itin götüne sokup çıkarmaktan? Sürekli birileri bazı oyunculara takıyor, veriyor veriştiriyor. Ne kazanıyorsunuz bu işten? Ego mu tatmin ediyorsunuz?

Yeter artık yahu. Daha 2 gün önce Van Persie'yi ıslıkladı bu kulübün taraftarı. İnanılır gibi değil. Bunun spor sevmekle, takım desteklemekle falan alakası yok. Bu, bambaşka bir psikoloji ve mental bir bozukluk belirtisi, başka izahım yok.

Evet Kenan'dan da, Berk'ten de cacık olmaz. Hatta bundan sonra takıma gelecek hiçbir oyuncu da F4 hedefine uygun değildir ve bu takımı yukarı götüremez; yabancılar dahil. Sloukas neyi ispat etmiş? Antic NBA'de tutunamamış, Bogdan savruk, Kalinic kötü faul atıyor, Vesely'nin şutu yok, Barış ahahashsdssd, Bobby kısa, Hickman sakat, Datome 'undersized', Melih milli takımda sıçtı... Dur lan, listeyi genişleteyim. Teodosic loser, Calathes kazma, Kopponen Finlandiyalı, Rudy adam değil, Rodriguez'i Hakan Demirel şeyapıştı, Reyes yaşlı, Gentile psikopat, Vorontsevic dengesiz, Navarro bitik, Tomic yumuşak...

Daha da gider bu. Bir siz iyisiniz, doğrusunu bilirsiniz. Üç-beş de rakam, istatistik yazarsın, olur biter.

Tekrar yazayım madem: Kenan geçen sene F4 yapan takımın oyuncusuydu. Sakatlık atlattı, geldi, vereceği en iyi katkıyı F8 maçlarında verdi. Kadroda kalacağı da belli değil şu an. Tek temennim bizim taraftarın bir gün oyuncu yermek için götünü yırtmak yerine mevcut kadroya destek vermeyi öğrenmesidir.

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #19032 : 19 Eylül 2015, 14:19:49 »
F4 yaptığımız maçta Kenan 1dk'da sahada kalmış olabilir, sorun yok. O son topta parkede miydi? Evet... Gerisi laf-ı güzaf.

Hem ben Kenan'ın ne kadar iyi oyuncu olduğunda falan değilim, zevk mi alıyorsunuz bu kulübün takımlarındaki oyuncuları itin götüne sokup çıkarmaktan? Sürekli birileri bazı oyunculara takıyor, veriyor veriştiriyor. Ne kazanıyorsunuz bu işten? Ego mu tatmin ediyorsunuz?

Yeter artık yahu. Daha 2 gün önce Van Persie'yi ıslıkladı bu kulübün taraftarı. İnanılır gibi değil. Bunun spor sevmekle, takım desteklemekle falan alakası yok. Bu, bambaşka bir psikoloji ve mental bir bozukluk belirtisi, başka izahım yok.

Evet Kenan'dan da, Berk'ten de cacık olmaz. Hatta bundan sonra takıma gelecek hiçbir oyuncu da F4 hedefine uygun değildir ve bu takımı yukarı götüremez; yabancılar dahil. Sloukas neyi ispat etmiş? Antic NBA'de tutunamamış, Bogdan savruk, Kalinic kötü faul atıyor, Vesely'nin şutu yok, Barış ahahashsdssd, Bobby kısa, Hickman sakat, Datome 'undersized', Melih milli takımda sıçtı... Dur lan, listeyi genişleteyim. Teodosic loser, Calathes kazma, Kopponen Finlandiyalı, Rudy adam değil, Rodriguez'i Hakan Demirel şeyapıştı, Reyes yaşlı, Gentile psikopat, Vorontsevic dengesiz, Navarro bitik, Tomic yumuşak...

Daha da gider bu. Bir siz iyisiniz, doğrusunu bilirsiniz. Üç-beş de rakam, istatistik yazarsın, olur biter.

Tekrar yazayım madem: Kenan geçen sene F4 yapan takımın oyuncusuydu. Sakatlık atlattı, geldi, vereceği en iyi katkıyı F8 maçlarında verdi. Kadroda kalacağı da belli değil şu an. Tek temennim bizim taraftarın bir gün oyuncu yermek için götünü yırtmak yerine mevcut kadroya destek vermeyi öğrenmesidir.

Çarpıtmaya ve saldırmaya gerek yok.Kenan'dan umudumu kesmediğimi yazmışım hatta,şu oyunu tatmin etse zaten umudu kesmiş olurdum.Kiralanması da bu sebeple doğru buluyorum.Oyuncularımıza eleştirmekten zevk almıyorum siz burada eleştirilere saldırmaktan zevk alıyor musunuz?
''MVP'' Kenan gerçekten sizi tatmin ediyorsa söyleyecek sözüm yok.Siz avrupanın en iyi PG'si olduğuna da inanabilirsiniz yada F4 oynayan her takımda olması gereken bir parça olduğuna da.Soruyorum ''şuan'' Göksenin yada Doğuştan ne artısı var diye cevap yok.
Herşeyi olumsuz yönden bakmak gibi olumlu yönden bakmakta hatalı bir bakış açısı.Ki ortada herşeye muhalefet olunan bir durum da yok.Sloukas,Datome transferlerine sevindim.Kalinic,Antic transferlerini doğru buluyorum.Barış'ı da nispeten anlıyorum.Tek istemediğim transfer Dixon.Semih'i ben burda gitmesi gerektiği söylediğimde de benzer şeyler söylenmişti.En son okuduğumda ''Semih işte '' ye dönmüş konu.Eleştireye tahammülü olmayan zihniyet bu,kusura bakmayın her yapılanı doğru bulamam.
Oyuncu ıslıklamaya karşıyım ayrıca onu da belirteyim.Geçen sene belkide bu ıslıklama yüzünden şampiyonluğu kaybettik.
F4 oynadı diye her oyuncu ''F4 oyuncusuysa'' biz boşuna geçen sene tüm kadroyu temizlemişiz.
Oyuncuları eleştirmeye hakkımız yoksa boşuna forum var,eleştiri yok herşey ne güzel demek için mi bu forum var?Öyle bir yazmışsınız ki sanki Kenan'a küfür,hakaret etmişim gibi.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2015, 14:32:09 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #19033 : 19 Eylül 2015, 16:47:18 »
şu haberde 5. resimde en soldakı adam Keselj değil mi ? http://fenerbahce.org/basketbolerkek/detay.asp?ContentID=46731
bi sitede yazılmışdı keselj antreman oyuncusu olarak alınmış diye, resimdeki de yüzde 99 o, çok benziyor.

9. yabancı olarak yıllık 200 bine oynatırız belki kendini gösterirse hazırlık maçlarında.

sloukas-dixon
bogdan-hickman
kalinic-keselj
datome-antiç
vesely-udoh
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2015, 16:47:42 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #19034 : 19 Eylül 2015, 17:06:08 »
Çarpıtmaya ve saldırmaya gerek yok.Kenan'dan umudumu kesmediğimi yazmışım hatta,şu oyunu tatmin etse zaten umudu kesmiş olurdum.Kiralanması da bu sebeple doğru buluyorum.Oyuncularımıza eleştirmekten zevk almıyorum siz burada eleştirilere saldırmaktan zevk alıyor musunuz?
''MVP'' Kenan gerçekten sizi tatmin ediyorsa söyleyecek sözüm yok.Siz avrupanın en iyi PG'si olduğuna da inanabilirsiniz yada F4 oynayan her takımda olması gereken bir parça olduğuna da.Soruyorum ''şuan'' Göksenin yada Doğuştan ne artısı var diye cevap yok.
Herşeyi olumsuz yönden bakmak gibi olumlu yönden bakmakta hatalı bir bakış açısı.Ki ortada herşeye muhalefet olunan bir durum da yok.Sloukas,Datome transferlerine sevindim.Kalinic,Antic transferlerini doğru buluyorum.Barış'ı da nispeten anlıyorum.Tek istemediğim transfer Dixon.Semih'i ben burda gitmesi gerektiği söylediğimde de benzer şeyler söylenmişti.En son okuduğumda ''Semih işte '' ye dönmüş konu.Eleştireye tahammülü olmayan zihniyet bu,kusura bakmayın her yapılanı doğru bulamam.
Oyuncu ıslıklamaya karşıyım ayrıca onu da belirteyim.Geçen sene belkide bu ıslıklama yüzünden şampiyonluğu kaybettik.
F4 oynadı diye her oyuncu ''F4 oyuncusuysa'' biz boşuna geçen sene tüm kadroyu temizlemişiz.
Oyuncuları eleştirmeye hakkımız yoksa boşuna forum var,eleştiri yok herşey ne güzel demek için mi bu forum var?Öyle bir yazmışsınız ki sanki Kenan'a küfür,hakaret etmişim gibi.
Bak güzel kardeşim, senin için yazmadım sadece ama madem haklı olarak üstüna alından, sana yazayım: Eleştirene saldırmaktan zevk mi alıyorsun sorusu da dahil forumun amacına kadar yaptığın şeyin adı demogojidir. Bu mantıkla yürünürse zaten hiçbirşey yapılamaz malumun.

Ne demeye çalışıyorum? Daha hazırlık kampı başlamamış bir sezonun öncesinden başladınız "şu bizim kalibrede değil, bu F4 oyuncusu değil" falan filan. Yahu bir durun ya... Evet bu kenan kendi yaş grubunun MVP'si idi. Geçen sene ciddi sakatlıktan döndü. Mevcut ortamda yerli oyuncu havıuzu da dar. Ne yapalım, yeterli miktarda karbonu, hidrojeni bir araya getirip kendi oyuncumuzu kendimiz mi üretelim? Yahu daha sezon başlamadan oyuncu eleştirmeye başlıyorsunuz ya. Bir durun kardeşim, ne bu acele? Takım resmi maç oynasın bir.

Ha bu arada, evet amına koyayım, bu forum siz daha sezon başlamadan birkaç ay önce takımı ve oyuncuları itin götüne sokun çıkarmaya başlayasınız diye var. Ortamlarda da adına eleştiri dersin, kim bilecek?