Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970221 defa)

0 Üye ve 88 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19035 : 19 Eylül 2015, 17:42:44 »
Bak güzel kardeşim, senin için yazmadım sadece ama madem haklı olarak üstüna alından, sana yazayım: Eleştirene saldırmaktan zevk mi alıyorsun sorusu da dahil forumun amacına kadar yaptığın şeyin adı demogojidir. Bu mantıkla yürünürse zaten hiçbirşey yapılamaz malumun.

Ne demeye çalışıyorum? Daha hazırlık kampı başlamamış bir sezonun öncesinden başladınız "şu bizim kalibrede değil, bu F4 oyuncusu değil" falan filan. Yahu bir durun ya... Evet bu kenan kendi yaş grubunun MVP'si idi. Geçen sene ciddi sakatlıktan döndü. Mevcut ortamda yerli oyuncu havıuzu da dar. Ne yapalım, yeterli miktarda karbonu, hidrojeni bir araya getirip kendi oyuncumuzu kendimiz mi üretelim? Yahu daha sezon başlamadan oyuncu eleştirmeye başlıyorsunuz ya. Bir durun kardeşim, ne bu acele? Takım resmi maç oynasın bir.

Ha bu arada, evet amına koyayım, bu forum siz daha sezon başlamadan birkaç ay önce takımı ve oyuncuları itin götüne sokun çıkarmaya başlayasınız diye var. Ortamlarda da adına eleştiri dersin, kim bilecek?

Eleştirilerden biri bendim doğal olarak üstüme alındım.
Takımımı eleştirmişiz,kim takım kötü demiş ki burada önce izleyelim diyorsunuz.
Oyuncu özelinde konuşuyoruz ve zaten Kenan'ında kiralanması gündemde,o maçlarda belkide oynamayacak bile.Oynasada 2 ayda tamamen değişecek halide yok bana göre.
Eleştiri nedir buyrun söyleyin ona göre eleştirelim.Eleştiri anlayışınızı gerçekten merak ediyorum.
Size göre Kenan müthiş oyuncu olabilir yada olmayabilir BENCE "şuan" değil.Bunu belirteyeceksem F4 oyuncusu değil deme hakkım yoksa hemen banlayın beni.Kenan bu milli takımın hazırlık dönemi ve geçen seneki performansıyla BENCE F4 oyuncusu değil.
Yerli havuzu diyoruz.Bende diyorum ki sosyal medyada sürekli dalga geçilen Göksenin ve Doğuş'un ŞUAN Kenan'dan ne eksiği var?
Ayrıca bu sinir bu üslüp niye?
Neyse bu konuyu uzatıp kavga etmek gibi bir amacım yok.Üslüp olarak sakinleşecekseniz tartışmaya basketbol özelinde devam edebiliriz.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2015, 18:07:08 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #19036 : 19 Eylül 2015, 18:14:51 »
Eleştirilerden biri bendim doğal olarak üstüme alındım.
Takımımı eleştirmişiz,kim takım kötü demiş ki burada önce izleyelim diyorsunuz.
Oyuncu özelinde konuşuyoruz ve zaten Kenan'ında kiralanması gündemde,o maçlarda belkide oynamayacak bile.Oynasada 2 ayda tamamen değişecek halide yok bana göre.
Eleştiri nedir buyrun söyleyin ona göre eleştirelim.Eleştiri anlayışınızı gerçekten merak ediyorum.
Size göre Kenan müthiş oyuncu olabilir yada olmayabilir BENCE "şuan" değil.Bunu belirteyeceksem F4 oyuncusu değil deme hakkım yoksa hemen banlayın beni.Kenan bu milli takımın hazırlık dönemi ve geçen seneki performansıyla BENCE F4 oyuncusu değil.
Yerli havuzu diyoruz.Bende diyorum ki sosyal medyada sürekli dalga geçilen Göksenin ve Doğuş'un ŞUAN Kenan'dan ne eksiği var?
Ayrıca bu sinir bu üslüp niye?
Neyse bu konuyu uzatıp kavga etmek gibi bir amacım yok.Üslüp olarak sakinleşecekseniz tartışmaya basketbol özelinde devam edebiliriz.
Tamam o zaman, uzatmayalım, sen bana Kenan'ın yerine bir tane F4 ouncusu yaz yerli, onu konuşalım.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #19037 : 19 Eylül 2015, 18:16:52 »
Benim kenan a karşı herhangi bir önyargımda yok..sölemek istediğim şu..kenan yabancı olsa bu takımda kalabilir mi??bence imkansız..sadece yerli ve genç olduğu için tutunabiliyor kulüpte..

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #19038 : 19 Eylül 2015, 18:22:12 »
Benim kenan a karşı herhangi bir önyargımda yok..sölemek istediğim şu..kenan yabancı olsa bu takımda kalabilir mi??bence imkansız..sadece yerli ve genç olduğu için tutunabiliyor kulüpte..
Bu zaten normal değil mi? Sınırsız yabancı olsa planlamanı ona göre yaparsın ancak kendi yaş grubunda MVP olmuş 20 yaşındaki bir oyuncuya bu kadar yüklenilmesi anlamsız, bu yoklukta...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #19039 : 19 Eylül 2015, 18:26:06 »
Tamam o zaman, uzatmayalım, sen bana Kenan'ın yerine bir tane F4 ouncusu yaz yerli, onu konuşalım.

Ben F4 kalitesinde yerli oyuncular var demiyorum ki ama şu oyunuyla Kenan'dan daha tercih edilebir yerliler var.Aslında konunun çıkış noktası Berk'in Kenan'dan daha iyi oyuncu olduğumu düşünmem.Ben Kenan yerine Berk'e şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Açıkçası oyun kurucu pozisyonun 2 yabancıyla geçilmesi gerektiği fikrindeyim.Bu 2 oyuncudan biri fizikli olursa çok büyük bir avantaj olur.Üçüncü guard olarak kimin olacağını önemli de olmaz böylelikle.Bu senede Dixon benim içim biraz soru işareti olsada benzer yapı (yabancı bağlamında) var.
Kenan şu haliyle bizim takımda oynaması hem kendisi hem bizim için iyi olmaz.Kenan'ın kiralık gitmesi iki taraf içinde en hayırlısı olacak.
Zaten Sloukas ve Dixon var o pozisyonda.Ligde eğer süre alırsa Berk'in Kenan'dan daha fazla katkı yapacağını düşünüyorum.
Kenan 0 sıfır sorumluluk alıyor ve hücümda varlığı yokluğu belli değil.Berk en azından sorumluluk alıyor,birşeyler yapmaya çalışıyor.
Yani MVP olmuş Kenan'ın hücümda sıfır sorumluluk alıp sadece savunma yapması ve topu yarısahaya getirmesinden memnum değilim.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2015, 18:34:37 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #19040 : 19 Eylül 2015, 19:17:18 »
Kenan Bey'den hep birşeyler bekledim beğenmesem de ağır eleştirmedim ama kabak Tadı verdi artık Kenan Kenan mvp kenan daha iyisi yok vs. Sakatlıktan Çıkma olayına zaten hepten tavım. Bu kadar genç adam sakatlığın pençesinde bu kadar kalamaz 1.5 yıl oldu nerdeyse hala sakatlıktan çıktı . Şu adamı gerçekten bu kadar önemsemeye gerek yok kiralık mı gider satılık mı yada kalır mı bilmem ama gitsin kardeşim gitsin yani . Kenan'ın eksiklerini söylemeye gerek yok artılarını söylesem yeterli sadece ve sadece fiziği var ve aralıklarla karşısındaki oyuncuya ters geldiğinde iyi savunma yapıyor o kadar (el kol sallaması değil tabi ) atletizm ballhandling şut vs ise 0 . Bi oyuncunun şutu ileri değil de daha çok geri gidiyorsa net çalışmıyordur ve takımımız için çalışmayan bir oyuncunun bahsini yapmaya bile gerek yok

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #19041 : 19 Eylül 2015, 19:19:14 »
Benzer fiziğe sahip satoranskye baksanız yeter zaten he kimse bi satoransky Olmasını beklemiyor ama onun tek kolu olsa da yeterdi bu kadar eleştirilmezdi

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #19042 : 19 Eylül 2015, 19:39:29 »
Kenan yas farkiyla kendinden gençleri domine etti, büyüklerin arasına girince ne olduğu belli oldu, hepsi bu.

Sent from my LG-D802

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #19043 : 19 Eylül 2015, 20:57:43 »
"Ben F4 kalitesinde yerli oyuncular var demiyorum ki ama şu oyunuyla Kenan'dan daha tercih edilebir yerliler var."

Kimmiş bunlar çok merak ettim

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #19044 : 19 Eylül 2015, 21:20:26 »
"Ben F4 kalitesinde yerli oyuncular var demiyorum ki ama şu oyunuyla Kenan'dan daha tercih edilebir yerliler var."

Beğenmediğim Doğuş ve göksenin mesela  . İkisini de çok beğenmem ama Kenan'a tercih edilir olmaları Kenan'ın halini ortaya koyuyor .

Kenan yas farkiyla kendinden gençleri domine etti, büyüklerin arasına girince ne olduğu belli oldu, hepsi bu.

Sent from my LG-D802

Çok doğru ve iyi tespit bir kaç mesaj önce Bahsettiğim gibi sadece fizik avantajı

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19045 : 19 Eylül 2015, 21:29:02 »
"Ben F4 kalitesinde yerli oyuncular var demiyorum ki ama şu oyunuyla Kenan'dan daha tercih edilebir yerliler var."e

örnek vermek gerekirse semih bizde hemen hemen hiç katkı vermedi ama semihli milli takım ciddi katkısıyla italyayı geçti yada oğuz geçen sene bizde hiç katkı vermedi diyebilir misin? ender ve cenk eurolig tecrübesi olan oyuncular.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19046 : 19 Eylül 2015, 21:32:29 »
F4 yaptığımız maçta Kenan 1dk'da sahada kalmış olabilir, sorun yok. O son topta parkede miydi? Evet... Gerisi laf-ı güzaf.

Hem ben Kenan'ın ne kadar iyi oyuncu olduğunda falan değilim, zevk mi alıyorsunuz bu kulübün takımlarındaki oyuncuları itin götüne sokup çıkarmaktan? Sürekli birileri bazı oyunculara takıyor, veriyor veriştiriyor. Ne kazanıyorsunuz bu işten? Ego mu tatmin ediyorsunuz?

Yeter artık yahu. Daha 2 gün önce Van Persie'yi ıslıkladı bu kulübün taraftarı. İnanılır gibi değil. Bunun spor sevmekle, takım desteklemekle falan alakası yok. Bu, bambaşka bir psikoloji ve mental bir bozukluk belirtisi, başka izahım yok.

Evet Kenan'dan da, Berk'ten de cacık olmaz. Hatta bundan sonra takıma gelecek hiçbir oyuncu da F4 hedefine uygun değildir ve bu takımı yukarı götüremez; yabancılar dahil. Sloukas neyi ispat etmiş? Antic NBA'de tutunamamış, Bogdan savruk, Kalinic kötü faul atıyor, Vesely'nin şutu yok, Barış ahahashsdssd, Bobby kısa, Hickman sakat, Datome 'undersized', Melih milli takımda sıçtı... Dur lan, listeyi genişleteyim. Teodosic loser, Calathes kazma, Kopponen Finlandiyalı, Rudy adam değil, Rodriguez'i Hakan Demirel şeyapıştı, Reyes yaşlı, Gentile psikopat, Vorontsevic dengesiz, Navarro bitik, Tomic yumuşak...

Daha da gider bu. Bir siz iyisiniz, doğrusunu bilirsiniz. Üç-beş de rakam, istatistik yazarsın, olur biter.

Tekrar yazayım madem: Kenan geçen sene F4 yapan takımın oyuncusuydu. Sakatlık atlattı, geldi, vereceği en iyi katkıyı F8 maçlarında verdi. Kadroda kalacağı da belli değil şu an. Tek temennim bizim taraftarın bir gün oyuncu yermek için götünü yırtmak yerine mevcut kadroya destek vermeyi öğrenmesidir.

burada yapılan eleştiriler de övgüler de hatta sıvacılıkta takıma destek olmak yada köstek olmak olarak yorumlanabilir mi?

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #19047 : 19 Eylül 2015, 21:52:35 »
Ben F4 kalitesinde yerli oyuncular var demiyorum ki ama şu oyunuyla Kenan'dan daha tercih edilebir yerliler var.Aslında konunun çıkış noktası Berk'in Kenan'dan daha iyi oyuncu olduğumu düşünmem.Ben Kenan yerine Berk'e şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Açıkçası oyun kurucu pozisyonun 2 yabancıyla geçilmesi gerektiği fikrindeyim.Bu 2 oyuncudan biri fizikli olursa çok büyük bir avantaj olur.Üçüncü guard olarak kimin olacağını önemli de olmaz böylelikle.Bu senede Dixon benim içim biraz soru işareti olsada benzer yapı (yabancı bağlamında) var.
Kenan şu haliyle bizim takımda oynaması hem kendisi hem bizim için iyi olmaz.Kenan'ın kiralık gitmesi iki taraf içinde en hayırlısı olacak.
Zaten Sloukas ve Dixon var o pozisyonda.Ligde eğer süre alırsa Berk'in Kenan'dan daha fazla katkı yapacağını düşünüyorum.
Kenan 0 sıfır sorumluluk alıyor ve hücümda varlığı yokluğu belli değil.Berk en azından sorumluluk alıyor,birşeyler yapmaya çalışıyor.
Yani MVP olmuş Kenan'ın hücümda sıfır sorumluluk alıp sadece savunma yapması ve topu yarısahaya getirmesinden memnum değilim.

Genc kardesim, normalde hicbir tartismaya boyle yaklasmam.  Makul oldugu surece herkesin fikrine saygi duyar, fikri alisverisi yaparim.  Ama sen ciddi ciddi Berk'in Kenan'dan daha iyi oldugunu dusunuyorsan, seninle basketbolu tartismam ben. 

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2015, 21:54:43 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #19048 : 19 Eylül 2015, 22:04:44 »
Genc kardesim, normalde hicbir tartismaya boyle yaklasmam.  Makul oldugu surece herkesin fikrine saygi duyar, fikri alisverisi yaparim.  Ama sen ciddi ciddi Berk'in Kenan'dan daha iyi oldugunu dusunuyorsan, seninle basketbolu tartismam ben.

Ciddiyim bence Berk Kenan'dan daha iyi oyuncu.Üst yapıda Kenan hiçbir şey kanıtlamadı.Berk'le her türlü kıyaslanabilir.
Önemli değil ben sizin fikrinize saygı duyarım.Berk > Kenan demek bence çok makuliyetten uzak birşey değil ama neyse.

Pozisyon farketmiyorsa hepsini sayalım.Çok iyileri saymayalım,genelde beğenilenmeyenlerle başladım sonra diğer gençleri yazdım.
Göksenin,Doğuş,Birkan,Engin,Cedi,Furkan,Berk,... (bence)
Cedi Kenan'ın daha gerisindeyken şimdi Kenan'la kıyaslanamayacak seviyeye geldi.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2015, 22:06:41 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #19049 : 19 Eylül 2015, 22:52:48 »

Çok merak edilecek derecede enteresan bir cümle gibi gelmedi bana. Hatta son derece normal bir görüş.