Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Yer: Bursa
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19050 : 19 Eylül 2015, 23:49:18 »
Ciddiyim bence Berk Kenan'dan daha iyi oyuncu.Üst yapıda Kenan hiçbir şey kanıtlamadı.Berk'le her türlü kıyaslanabilir.
Önemli değil ben sizin fikrinize saygı duyarım.Berk > Kenan demek bence çok makuliyetten uzak birşey değil ama neyse.

Pozisyon farketmiyorsa hepsini sayalım.Çok iyileri saymayalım,genelde beğenilenmeyenlerle başladım sonra diğer gençleri yazdım.
Göksenin,Doğuş,Birkan,Engin,Cedi,Furkan,Berk,... (bence)
Cedi Kenan'ın daha gerisindeyken şimdi Kenan'la kıyaslanamayacak seviyeye geldi.
Kenanin birsey kanitlamadigini son sezona gore mi degerlendiriyoruz ? Geldigi ilk sezon neden gozardi ediliyor anlamadim. Ki kenan yasinda bu seviyede birsey kanitlamis yerli/ yabanci bir oyuncu var mi ?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #19051 : 19 Eylül 2015, 23:59:19 »
burada yapılan eleştiriler de övgüler de hatta sıvacılıkta takıma destek olmak yada köstek olmak olarak yorumlanabilir mi?
İster yorumlayın ister yorumlamayın, mesele bu değil ki. Mesele bugün Kenan olur, geçen sene Goudelock'du, seneye Bogdan olur falan filan. Mesele sürekli takacak oyuncu aranması, mesele eleştiri adı altında hemen her türden şeyin yazılabilmesi, mesele daha Eylül ayında, Avrupa şampiyonası bile bitmemişken oyuncuların eleştirilmeye başlanması...

Ortada daha ne yapılmış maç var, ne Kenan'ın sıçmışlığı var ne de başka menfii bir durum mevcut. Bir kimse de demiyor ki aga bu nedir? Kenan'dan daha iyileri varmış. Kimmiş bunlar? Kime göre? Ender'i alıp her zamanki goygoyu yapmak istemiyor belki koç. Bu yerli mevzunda işin sonu nereye çıkıyor biliyoruz. Serhat'a, Can'a para verilmesi de buradan şiddetle eleştirilmedi mi? 20 yaşındaki bir oyuncuya sıkıntısız gireceği bir senede bir şans daha verilmesinin neresi kötü? Bu çocuğa bu kadar takacak ne var ayrıca? Bir Berk'tir gidiyor, babadan zengin çocuk, kiralık git diyorlar gitmiyor. Bu mudur Kenan'dan daha iyi olma şekli? Kafa açısından kastediyorum yalnız, kendisinin fiziki olarak falan daha iyi olma şansı yok zaten.

Neyse çok sıkıldım artık, sezon başlasın da, geçen seneki gibi isteyen istediği kadar saydırır. Sonrasında F4 falan olunca da...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #19052 : 20 Eylül 2015, 00:47:10 »
Kenanin birsey kanitlamadigini son sezona gore mi degerlendiriyoruz ? Geldigi ilk sezon neden gozardi ediliyor anlamadim. Ki kenan yasinda bu seviyede birsey kanitlamis yerli/ yabanci bir oyuncu var mi ?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Bir Cedi var o da Kenan'ın çok gerisindeyken şimdi karşılaştırılamayacak bir seviyeye geldi.
Benim orda yazmak istediğim Kenan Berk kıyaslanamaz,Berk Kenan'dan iyi oyuncu kesinlikle söylenemez lafına ithafendi.Kenan üst yapıda birşey kanıtlamadı ki Berkle arasında uçurum olsun,onu kastettim.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2015, 00:47:36 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #19053 : 20 Eylül 2015, 02:48:59 »
Bir Cedi var o da Kenan'ın çok gerisindeyken şimdi karşılaştırılamayacak bir seviyeye geldi.
Benim orda yazmak istediğim Kenan Berk kıyaslanamaz,Berk Kenan'dan iyi oyuncu kesinlikle söylenemez lafına ithafendi.Kenan üst yapıda birşey kanıtlamadı ki Berkle arasında uçurum olsun,onu kastettim.

Yav simdi bir sey kanitlamadi diyorsun, gidiyorsun, Berk'in ondan daha iyi oldugunu dusunuyorum diyorsun.  Bu ne yaman bir celiskidir?  Berk ne yapmis, neyi kanitlamis Allah askina?  Berk'in sokakta arkadaslari ile oynadigi maclari mi izliyorsun?  Ciddi ciddi soruyorum. 

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #19054 : 20 Eylül 2015, 03:08:37 »
Yav simdi bir sey kanitlamadi diyorsun, gidiyorsun, Berk'in ondan daha iyi oldugunu dusunuyorum diyorsun.  Bu ne yaman bir celiskidir?  Berk ne yapmis, neyi kanitlamis Allah askina?  Berk'in sokakta arkadaslari ile oynadigi maclari mi izliyorsun?  Ciddi ciddi soruyorum.

Berk Kenan'dan tartışmasız iyi demiyorum bunun tam tersini söyleyen sizsiniz.
Bence aralarında şu kesin daha iyidir Kenan Berkden kesinlikle daha iyidir bu tartışılamaz farkı yok.Kenan daha iyi diyene çok ses etmem yani.
Kenan tartışmasız daha iyi olduğunu söylemek için Kenan'ın üst yapıda birşeyler kanıtlaması,Berk'inde Kenan'ın bu senesine benzer etkisiz bir performans sergilemesi gerek.
Bizim lig maçları dahil hepsini izliyorum.Kenan ve Berk'in süre aldığı ve yakın zamandaki U18,U19 performansına göre konuşuyorum.
Berk konusu çok abartıldı.Ben harika oyuncu olacak,müthiş potansiyel falan da demiyorum.Kenan'a göre "olma" ihtimali daha fazla bence ve en azından 1 sene zaman zaman ligde şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.Kenan ŞU HALİYLE Doğuş'tan Göksenin'den hatta Soner Şentürk'ten bir farkı yok
Ben Kenan'ı beğenmiyorum,şu oyununu beğenen varsada saygı duymaktan başka yapacağım birşey yok.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2015, 03:15:53 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #19055 : 20 Eylül 2015, 07:58:08 »
zeljkoo

öncelikle benim goremedigim bir seyi senin berk te görmene sevindim..... cunki kendi yasitlari ile oynadigi turnuvada dahi one cikmadi benim gozumde.

Sonucta Erdal Kosan i bilir misin, yada o donem fenerbahceyi izledin mi  bilmem.... ama benim jenarasyonumun gece yattiginda ruyalarina giren bir performansti. Berk te ne yazik ki bana Erdal i hatirlatiyor oyun tarzi olarak,..... umarim yanilirim ......

En onemli sikintisi boyu ve dis sutu. Ikiside gelisecek gibi gelmedi, 3 senedir izliyorum biraz bile degisiklik gostermedi (tekrar umarim yanilirim) ....

Bizim sistemimize uygunluğuna gelirsek; Kenan daha uygun. Neden? Onemli bir farkı var boyu ve savunması. Miss match olduğunda uzunu nasıl savunacagini ogrendi. Oyun içerisinde çok kayarak savunuyoruz, bu Obra nin oyun anlayisidr; "her oyuncu her pozisyonu savunabilmeli"
Iste bu neden ile devamlı savunmada adamlar arasında kaymalar oluyor; kısalar uzunları, uzunlar kisalari savunuyor. Zaten bu neden ile çok dominant uzun olarak lanse edilen uzunlar da bize uymuyor.

Gecen sene Kenan'in bence en kotu sezonu olmasına rağmen en buyuk kazanimi buydu... uzun savunmasini ogrendi ve uzunlarla iyi Mücadele etti...  fakat berk bunu yapamıyor zaten fizik olarak da yapabilmesi çok zor zaten.

Fakat ornek veriyorum gergin, erman kunter yada halil uner gibi koclar in oyun sisteminde bu bir dezavantaj degil.... Iste bu neden ile bana sorarsan Berk yerine Kenan derim....

Sanirim hoca da bunu dusunuyor ki Kenan daha çok sans alıyor ve su ana kadar kiralanmadı.... Inan hoca istese bu saate uzamazdi bu is coktan kira isi biterdi .... En kotu dackaya giderdi ....

Ama ilk cumlemle ozetliyeyim, bunlar benim fikirlerim... goremedigim birsey gormus ve hakli olabilirsin, ve umarim haklisindir......
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19056 : 20 Eylül 2015, 10:54:15 »
İster yorumlayın ister yorumlamayın, mesele bu değil ki. Mesele bugün Kenan olur, geçen sene Goudelock'du, seneye Bogdan olur falan filan. Mesele sürekli takacak oyuncu aranması, mesele eleştiri adı altında hemen her türden şeyin yazılabilmesi, mesele daha Eylül ayında, Avrupa şampiyonası bile bitmemişken oyuncuların eleştirilmeye başlanması...

Ortada daha ne yapılmış maç var, ne Kenan'ın sıçmışlığı var ne de başka menfii bir durum mevcut. Bir kimse de demiyor ki aga bu nedir? Kenan'dan daha iyileri varmış. Kimmiş bunlar? Kime göre? Ender'i alıp her zamanki goygoyu yapmak istemiyor belki koç. Bu yerli mevzunda işin sonu nereye çıkıyor biliyoruz. Serhat'a, Can'a para verilmesi de buradan şiddetle eleştirilmedi mi? 20 yaşındaki bir oyuncuya sıkıntısız gireceği bir senede bir şans daha verilmesinin neresi kötü? Bu çocuğa bu kadar takacak ne var ayrıca? Bir Berk'tir gidiyor, babadan zengin çocuk, kiralık git diyorlar gitmiyor. Bu mudur Kenan'dan daha iyi olma şekli? Kafa açısından kastediyorum yalnız, kendisinin fiziki olarak falan daha iyi olma şansı yok zaten.

Neyse çok sıkıldım artık, sezon başlasın da, geçen seneki gibi isteyen istediği kadar saydırır. Sonrasında F4 falan olunca da...

obradovic ilk geldiğinde de yazmıştım yine yazıyım bizim için koç şanstır fırsattır eğer buradan eurolig şampiyonlukları kazanmadan giderse çok büyük yazık olur kulüp tarihinin en büyük başarısızlıklarından biri olur. hocanın oyuncu tercihlerinin bazılarına katılmamam bunu değiştirmez. 

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #19057 : 20 Eylül 2015, 11:07:27 »
zeljkoo

öncelikle benim goremedigim bir seyi senin berk te görmene sevindim..... cunki kendi yasitlari ile oynadigi turnuvada dahi one cikmadi benim gozumde.

Sonucta Erdal Kosan i bilir misin, yada o donem fenerbahceyi izledin mi  bilmem.... ama benim jenarasyonumun gece yattiginda ruyalarina giren bir performansti. Berk te ne yazik ki bana Erdal i hatirlatiyor oyun tarzi olarak,..... umarim yanilirim ......

En onemli sikintisi boyu ve dis sutu. Ikiside gelisecek gibi gelmedi, 3 senedir izliyorum biraz bile degisiklik gostermedi (tekrar umarim yanilirim) ....

Bizim sistemimize uygunluğuna gelirsek; Kenan daha uygun. Neden? Onemli bir farkı var boyu ve savunması. Miss match olduğunda uzunu nasıl savunacagini ogrendi. Oyun içerisinde çok kayarak savunuyoruz, bu Obra nin oyun anlayisidr; "her oyuncu her pozisyonu savunabilmeli"
Iste bu neden ile devamlı savunmada adamlar arasında kaymalar oluyor; kısalar uzunları, uzunlar kisalari savunuyor. Zaten bu neden ile çok dominant uzun olarak lanse edilen uzunlar da bize uymuyor.

Gecen sene Kenan'in bence en kotu sezonu olmasına rağmen en buyuk kazanimi buydu... uzun savunmasini ogrendi ve uzunlarla iyi Mücadele etti...  fakat berk bunu yapamıyor zaten fizik olarak da yapabilmesi çok zor zaten.

Fakat ornek veriyorum gergin, erman kunter yada halil uner gibi koclar in oyun sisteminde bu bir dezavantaj degil.... Iste bu neden ile bana sorarsan Berk yerine Kenan derim....

Sanirim hoca da bunu dusunuyor ki Kenan daha çok sans alıyor ve su ana kadar kiralanmadı.... Inan hoca istese bu saate uzamazdi bu is coktan kira isi biterdi .... En kotu dackaya giderdi ....

Ama ilk cumlemle ozetliyeyim, bunlar benim fikirlerim... goremedigim birsey gormus ve hakli olabilirsin, ve umarim haklisindir......

Yapıcı ve basketbol özelinde yazınız için teşekkürler.Kenan'ın savunmasının geliştiğini bende kabul ediyorum ama hücümda 0 katkı yapıyor daha doğrusu yapmaya bile çalışmıyor.
Son haberlere göre kira işi kesin düşünülüyor sadece ücret konusu pazarlıkta,resmi sitede Karşıyaka'ya kesin gittiğini yalanlarken kiralık gidebileceğini yalanmadı.
Bence kiralanması doğru,eğer kalırsa hücümü iyice unutacak bence.Üçüncü guard lig(5-10 dk) hariç pek sürede alamaz.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2015, 11:09:55 Gönderen: zeljkoo »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #19058 : 20 Eylül 2015, 12:46:58 »
obradovic ilk geldiğinde de yazmıştım yine yazıyım bizim için koç şanstır fırsattır eğer buradan eurolig şampiyonlukları kazanmadan giderse çok büyük yazık olur kulüp tarihinin en büyük başarısızlıklarından biri olur. hocanın oyuncu tercihlerinin bazılarına katılmamam bunu değiştirmez. 

Koç bizim için şanstır cümlesi anlatmakta yetersiz kalıyor bana kalırsa. Ama bir şampiyonluk mutlaka gelecektir şahsi fikrim. Katılmadığın oyuncu tercihleri nelerdir, onu da merak ettim. Bu seneki kadro geçen seneye göre çok daha mobil ve savaşçı. Yerli sıkıntısı var gibi görünüyor kağıt üzerinde ama zaten elde fazla olsa ne katkı alıyoruz, o da tartışmalı.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #19059 : 20 Eylül 2015, 17:21:11 »
Vesely cıkmıs Fenerbahce cok mutluyum,gelişimimden de memnunum demiş.
Adam alenen sözleşme yenileyin demiş, bakalım bizimler yine son haftayı mı bekleyecek.

İmzalayın su adamla ne duruyorsunuz
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #19060 : 20 Eylül 2015, 18:57:12 »
Keselj'nin durumunu tam olarak bilen var mı ? (bu arada şampiyon oly kadrosunda sloukas-antic-keselj birlikte oynamıştı yanlış hatırlamıyorsam.)
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2015, 18:58:28 Gönderen: fundamental »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #19061 : 20 Eylül 2015, 20:55:56 »
Bu Keselj çok acayip şutördü, ne oldu acaba sonra? Hem de bayağı 'oversiezed' bir oyuncudur pozisyonuna göre.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #19062 : 21 Eylül 2015, 01:18:21 »
Bu Keselj çok acayip şutördü, ne oldu acaba sonra? Hem de bayağı 'oversiezed' bir oyuncudur pozisyonuna göre.
Nam-ı diğer İvkovic'in prensi  :)

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #19063 : 21 Eylül 2015, 20:53:19 »
Keselj kamp kadrosunda, eğer yeterli görülürse devam edileceği yönünde iddialar var ama 9 yabancıyla başlar mıyız çok emin değilim. Henüz 27 yaşında, her yıl çektiğimiz sakatlık dertlerini de düşünürsek bence kalması faydalı olabilir.
Zadar için kamp kadromuz:
Pero Antic
Ekpe Udoh
Melih Mahmutoğlu
Berk Uğurlu
Egehan Arna
Ömer Faruk Yurtseven
Mario Keselj
Vuk Radivojevic
Arco Salva
Ercan Bayrak
Kostas Sloukas
Barış Hersek
Ali Muhammed

Maçları ntvspor yayınlayacakmış.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #19064 : 22 Eylül 2015, 08:46:40 »
Keselj kamp kadrosunda, eğer yeterli görülürse devam edileceği yönünde iddialar var ama 9 yabancıyla başlar mıyız çok emin değilim. Henüz 27 yaşında, her yıl çektiğimiz sakatlık dertlerini de düşünürsek bence kalması faydalı olabilir.
Zadar için kamp kadromuz:
Pero Antic
Ekpe Udoh
Melih Mahmutoğlu
Berk Uğurlu
Egehan Arna
Ömer Faruk Yurtseven
Mario Keselj
Vuk Radivojevic
Arco Salva
Ercan Bayrak
Kostas Sloukas
Barış Hersek
Ali Muhammed

Maçları ntvspor yayınlayacakmış.

Tarihler ve saatler belli olunca burda paylaşırmısın?