Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970238 defa)

0 Üye ve 75 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19170 : 28 Eylül 2015, 21:31:30 »
Şu Zadar turnuvasını izleyince "sezona bu elemanlarla mı girsek acaba?" demedim değil. Takım resmen aktı, kalbimizin sahibi Antic'le beraber. Acaba koç bu turnuvadan sonra Datome'yi daha çok 3 düşünüp Ömer'e süre vermeyi aklından geçirmiş midir?

Sloukas-Dixon-Kenan-Berk
Melih-Bogdan-Hickman
Kalinic-Datome-Egehan
Antic-Barış-Ercan
Vesely-Udoh-Ömer

15 kişilik güzel bir kadro.

EL'de;

Sloukas-Dixon-Kenan(Berk)
Melih-Bogdan
Kalinic-Datome
Antic-Barış
Vesely-Udoh-Ömer

Ligde;

Sloukas-Dixon-Kenan(Berk)
Melih-Bogdan
Datome-Egehan
Antic-Barış
Vesely-Udoh-Ömer

İlk etapta Kalinic dışarıda kalır sanki.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2015, 21:33:10 Gönderen: Umut »
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #19171 : 29 Eylül 2015, 07:02:40 »
Bence Kalinic oynar ama Antic (yaşından dolayı) ve zaman zaman da dinlendirmek için Vesely, Udoh dışarıda kalır. Sakatlık vs olmadığında tabi..

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #19172 : 29 Eylül 2015, 10:19:52 »
Bu kadar Transfere ragmen ben hala Nemanja Bjelica'nın yeri doldurulamıyacağı kanısındayım.

Burda okadar çok konuşmalar oldu ki birileri kalinic diye yanarlarken birileride istemiyordu ben genelde tanımadığımdan dolayı Fransız kaldım ama bende pek beğenmedim.İnşallah yanılırım.

Darüşafaka'yı seyrederken Serhat,Oğuz ve Semih'e bakınca içim cız etti.
Futboldada hazır Emre,Eğemen ve Bekir'i yollayıp yerine yabancı aldılar ama hala yollamakta acelemi ettik diyorum.
Bayan Baskettede Nevriye ve Saziye gibi yerlileri yolladıklarındada aynı soru işaretleri vardı bende,Aynı şekilde özellikle Semih'te acele ettiğimiz kanısındayım.Özellikle lig başladığında başımız agrıyacak.
Kimse gücenmesin Herkes kadar profosyonel bilgim olmasada en azından iyi bir seyirciyim Barışla Semih'in yerini dolduramazsınız ki nerdeyse bir Barış alındı 5 Yerli gitti.Hazırlık maçlara göre ben gençlerimizden memnunum yeterki gerçek maçlardada süre verilsin.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19173 : 29 Eylül 2015, 13:17:42 »
abi SErhat ve oğuz a bakıp bir insanın içi nazıl cız eder lütfen açıklarmısın hele ki rinaund alamayan savunma zafiyeti maşallah olan götü yerden 5 cm kalkmayan ve daçka da rezil performans gösteren ( zadar turnuvasından bahsediyorum ) Oğuz'a bi insan nasıl üzülür .

tüm samimiyetim ile soruyorum.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #19174 : 29 Eylül 2015, 13:41:42 »
oguzu rakip olarak izlemek cok keyifli valla :D
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #19175 : 29 Eylül 2015, 13:44:43 »
abi SErhat ve oğuz a bakıp bir insanın içi nazıl cız eder lütfen açıklarmısın hele ki rinaund alamayan savunma zafiyeti maşallah olan götü yerden 5 cm kalkmayan ve daçka da rezil performans gösteren ( zadar turnuvasından bahsediyorum ) Oğuz'a bi insan nasıl üzülür .

tüm samimiyetim ile soruyorum.

%1500 katılıyorum. İyi ki bu negatif enerji kaynaklarını göndermişiz diye diye izledim ben de her saniye. Onlar olsalardı bu pırıl pırıl gençleri izleyemeyecektik. Şimdi içimde yeni transferlerin yarattığı heyecan kadar bu gençleri izleyecek, Obra tedrisatında gelişimlerine tanıklık edecek olmanın da heyecanı var.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19176 : 29 Eylül 2015, 13:48:19 »
bende oğuz'un daçka dan senelik 1.1 milyon euro alacağını hatırlarken içim cız etti.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #19177 : 29 Eylül 2015, 13:56:27 »
Gerçekten bunu söylerken ciddiyim beğenmeme rağmen karaktersiz bulduğum Semih'e , kamplumbağa Oğuz'a ve ederi bu kadar olan Serhat'a kendine ihanet eden Emir'e ve Abartılan Kenan'a yüz kere tercih ederim Dixon Berk Egehan Ömer ve üzülerek söylüyorum Barış'ı ☺ Hatta Serhat Kenan ve Oğuz'dan daha iyileri en azından forma aşkıyla aramızda bile vardır 😉

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #19178 : 29 Eylül 2015, 15:37:20 »
Benim içimin cız etmesi bütün yazılarımı okunduğunda ortaya çıkacaktır.Bırakın Oğuz'u Semih'te benim çok çok sevdiğim ayılıp bayıldığım oyuncular değiller.
Yazımın tamamını okursanız yabancı sınırmalamasının olduğu bir yerde Yerli sayımızın düşmesinin doğru olmadığını dikkat çekiyorum,Çok sevmediğim halde benim Esas üzüldüğüm Semih'tir,ha bu üçünüde yollarsınız hatta Melihide yollayın ama karşılığında Barış'ı almak çözümdeğil onlardan katkat iyisini getirin ozaman üzülmem.herkes diyorki gençler bende isterim gençler bir yerlere gelsin ama gerçek maçlar başlayınca gençlere kim güveniyor.Sen Oğuz'u,Semih'i,Serhat'ı yolla ama karşılığında adam alma benim lig maçlarında yerli rotasyonum düşmüş olmayacakmı?Bunların yerine neden Jedi'yi,Ersanı'Furkan'ı,Birkan'ı,Doğuş'u almıyorsunuz ozaman.Bana nekadar karşı çıkarsanız çıkın Semih iyisini almadığınız sürece bu takımdan göndermek yanlıştır.
Herkesin görüşüne saygı duyarım ama buda benim düşüncem.Bugüne kadar giden tüm yerli oyuncuların arkasında oldum zaman beni hep haklı gösterdi. Naz,Emre Batur,Nevriye,Saziye,Begüm,Emre,Mert,Eğemen,Bekir,Aurellio ismini unuttuğum onlarca yerli statüsünde oynıyan oyuncular.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2015, 17:04:41 Gönderen: ahadeli »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19179 : 29 Eylül 2015, 15:47:10 »
omer faruk'un bu performansını gordukce lig icin cok umitleniyorum...cok sure alacak..keza berk'te...

ama daha ercan'ın zamana ihtiyacı var...keza egehan'ın...ama egehan tarzında bir kısa 2-3 numara lazım gibi takıma...

Sloukas-Dixon-Berk
Melih-Bogdan-Hickman
Kalinic-Datome-Egehan
Antic-Barış-Ercan
Vesely-Udoh-Ömer

15 kişilik kadro bu kenan dısarıda kalınca...

EL'de;

Sloukas-Dixon-Berk*
Bogdan-Melih-(Hickman*)
Kalinic-Datome
Antic-Barış
Vesely-Udoh-Ömer

oluruz hickman iyilesene kadar...sonrasında berk ile degisir yerini...

Ligde;

Sloukas-Dixon-Berk
Bogdan-Melih
Datome (Kalinic)-Egehan
Antic-Barış
Vesely-Udoh-Ömer

olacak bence de..o yuzden egehan'ın hazır olması lazım ligde 3 numarada biraz daha rahatlamak icin...

keske kenan'ı yerli bir 3 numara ile degisebilsek...

isin aslı keselj'nin yerli versiyonu olsa keske takımda...serhat takımda kalabilirdi mesela...(emir'i nihayet anladım da  :) ) mesela metecan hic dusunulmedi bu sezon..

acaba efes'e kenan'ı alın verin birkan'ı desek yerler mı...esasında erkan veyseloglu bile dusunulebilirdi...obra erkan gibi calıskan oyuncuları sever...keza birkan'da oyle...kenan'ı karsılıklı boyle bir hamlede kullansak keske...gerek kiralık; gerekse de obra bilir ama bonserivsiyle..

ama akıllar hido'da tabii...

« Son Düzenleme: 29 Eylül 2015, 15:52:02 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #19180 : 29 Eylül 2015, 15:51:02 »
bu yaştaa bu smaç stili bence çok iyi..

https://www.youtube.com/watch?v=r8gZA6KhYXc

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #19181 : 29 Eylül 2015, 16:16:45 »
kaliniç konusunda ben şahsen yüzde yüz eminim , çok sevecek taraftar , hickman olayını çabuk unutuyor bizim taraftar, daha geldiği 2 ay olmamışdı  "gönderilsin bundan adam olmaz falan yazıldı" ,sonra sakatlanınca "benim aşilimi hickmana verin yeter ki o oynasın" yazıldı.

kaliniç belki 3 maç arka arkaya sayı atmaz , ama oynadığı her saniye formanın hakkını verir , papanikolau tarzı bir oyuncu henüz aralarında seviye farkı var , k-pap gibi topsuz oyunda çok faydalı olucak, bogdan'ı da datome'yi de çok rahatlatacak.

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
« Yanıtla #19182 : 29 Eylül 2015, 16:18:15 »
Benim içimin cız etmesi bütün yazılarımı okunduğunda ortaya çıkacaktır.Bırakın Oğuz'u Semih'te benim çok çok sevdiğim ayılıp bayıldığım oyuncular değiller.
Yazımın tamamını okursanız yabancı sınırmalamasının olduğu bir yerde Yerli sayımızın düşmesinin doğru olmadığını dikkat çekiyorum,Çok sevmediğim halde benim Esas üzüldüğüm Semih'tir,ha bu üçünüde yollarsınız hatta Melihide yollayın ama karşılığında Barış'ı almak çözümdeğil onlardan katkat iyisini getirin ozaman üzülmem.herkes diyorki gençler bende isterim gençler bir yerlere gelsin ama gerçek maçlar başlayınca gençlere kim güveniyor.Sen Oğuz'u,Semih'i,Serhat'ı yolla ama karşılığında adam alma benim lig maçlarında yerli rotasyonum düşmüş olmayacakmı?Bunların yerine neden Jedi'yi,Ersanı'Furkan'ı almıyorsunuz ozaman.Bana nekadar karşı çıkarsanız çıkın Semih iyisini almadığınız sürece bu takımdan göndermek yanlıştır.
Herkesin görüşüne saygı duyarım ama buda benim düşüncem.Bugüne kadar giden tüm yerli oyuncuların arkasında oldum zaman beni hep haklı gösterdi. Naz,Emre Batur,Nevriye,Saziye,Begüm,Emre,Mert,Eğemen,Bekir,Aurellio ismini unuttuğum onlarca yerli statüsünde oynıyan oyuncular.
abi kısmetten haklısın ama bu saydığın diğer branşlardaki oyuncular genelde takımda çok önemli rolleri olan oyunculardı bu yıl basket takımından  ayrılan oyunculardan emir hariç euroleague de 10 dakika ortalaması olan bile yoktu ayrıca bütçe düştü bu sene bir yerden kısıntıya gidilmek zorundaydı semihe de teklif yapıldı kendisi kabul etmedi yani semih gönderilmedi kendisi gitti gelmesi için yazdığınız yerlilere gelirsek cedi en geç 2 seneye nba yapıcak muhtemelen ve efesin belkide tüm ligdeki en iyi yerliyi direk rakiplerinden birine vermesi olanaksız adamlar van persie parası cediyi bize vermek için ersanda nba de burda ona verilebilecek paranın kat be kat fazlasına oynuyor keza furkan da öyle hem kontratı var orda hemde yılda 3 milyon kazanıyor kulüp böyle paralar verebilecek olsa zaten bjelicayı tutardı yani bu saydığınız 3 oyuncunun fenerbahçeye maliyeti şu anki takımın bütçesine denk gelir

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #19183 : 29 Eylül 2015, 17:37:04 »
Türkiye'deki oyuncular pahallı,Bütçe düştü kısıntıya gittik,
Ozaman neden bukadar yabancı transfer yapıldı.Türkiye liğinde geçen sene şampiyon olamadın ama bu sene elindeki yerlileride gönderip bu senede şampiyon olmasakda olurmu demeye getiriliyor?
Okan'la Volkan'dada aynı şey oldu.Bunlar yerli ama yabancılardan çok para ediyor.Yabancı sınırlaması varsa bence önce yerli oyunculara ağırlık verilmeli bedeli ne olursa olsun.Evet Efes,Vakıfbank,Halkbank gibi tekeller tek branşta oldukları için Haksız rekabet oluyor ama bizde Fenerbahçe'yiz.Bir branşta yer alacaksan formalite alma lüksün yok.ya bu branşın hakkını ver yada o branşa girme.Bu sadece Amotör şubelerde değil Futboldada zaman zaman oldu.Takımın en iyi zamanında Sırf fazla para istendi diye orta sahanın beyni Mehmet yollandı.Takım kaç sene o açığı kapıyamadı.Eğemen'le Bekir varken bukadar aciz kalıyormuyduk.
Nemanja Bjelica para konusundan gitmedi.Ama gelen Kalinic gibi oyuncularda beni tatmin etmedi.
Aslında farklı şeyler düşünmüyoruz bende aman aman öldüm bittim demedim ama bu Barış gidenlerin yerini dolduracak kapasitedemi?Hem diyoruzki her kulvarda şampiyonluğa adayız hemde Türkiye liginde Rotasyonu daratıyoruz.Semih'i bu takım arayacak.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19184 : 29 Eylül 2015, 19:04:11 »
Doğuş mu ?
Dünya üzerinde Doğuş'un daha iyi olabilecegi 1 basketbolcu henuz doğmadı