Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970383 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gurol1967

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #660 : 02 Ocak 2014, 17:50:39 »
Arkadaşlar forumda Obradovic transfer yok dediyse olmamalı ondan daha mı iyi biliyorsunuz gibi bir savunma mekanizması var yada ben öyle hissettim okuduklarımdan . Ben şahsım adına bu tavırı yanlış buluyorum bu bir kere insan olmanın doğasına aykırı . Obradovic'te bizler gibi insan ve oda hata yapma hakkına sahip yapacaktırda . Kaldı ki Pana döneminde hata yapmıştır ki o kadroyla Pana'nın şampiyon olamadığı sezonlar olmuştur Euroleague'de . Bende takıma transfer yapılması gerektiğini düşünüyorum hatta genelde herkesin söylediğinin aksine kısa değil uzun takviyesinin gerekli olduğunu düşünüyorum . Öyle yada böyle bu insana dayalı bir oyun ve günlük performansların oyuncuların psikolojilerinin yiyip içtiklerinin bile sonuca tesir ettiği bir spor . Ondandır ki herkes çözümü daha iyiye ulaşmayı farklı yoldan öneriyor . 2-3 ay sonra belki ben yanıldığımı düşüneceğim belki diğer arkadaşlar belkide Obradovic ama kesin olan birşey var ki hata yapma lüksüne hepimiz sahibiz he Obra tecrübesi ve yeteneğiyle bu olasılığı en aşağıya çekmiş adamdır orası ayrı .

Sonuç olarak tartışmaları "Obradovic böyle diyorsa bir bildiği vardır" şekline çekip kısırlaştırmamalıyız diye düşünüyorum . Gayet tabii ki bir bildiği vardır ama burası bizim bildiklerimizin düşündüklerimizin konuşulduğu platform . Obradovic zaten bildiğini sahada bize sürekli yıllardır gösteriyor .

Zaman bulup yazamasamda forumu takip etmeye çalışıyorum arkadaşlar . Umarım kusura bakmazsınız yapıcı eleştiriler yapmaya çalıştım .

Tebrik ederim tamamına katıldığım bir yorum olmuş.

Çevrimdışı FenerliDoğuş

• Üye
« Yanıtla #661 : 02 Ocak 2014, 17:54:00 »
2 sene önceki Hackett daha faydalı bir oyuncuydu hele geçen sene Bobby'ye yardım eden hali de kesinlikle daha iyiydi.
Zaten onu en çok isteyenlerin başında gelen @iskoch ile de çok sohbet ettik ve oda söyledi , hackett geçen seneve ondan önceki formatta gelecek ise gelsin , bu seneki oyun yapısı ile gelmesin. bire bir savunmada sinan'a geçilen bir oyuncunun bize faydası olmaz...
Abi zaten bize gelince bu sene sienada oynadığı oyunu oynayamazki.Bi kere kullandığı top sayısı en az yarıya düşücek.Sienada başıboş bi sistemde oynuyordu aynı bojanın geçen sene bizde yaptığı gibi ama bizde Obra onu adam ederdi.Hackett aynı Mc calebb gibi istediğinde çok iyi savunma yapabilen birisi ki zaten fiziksel özellikleri pozisyonuna göre muazzam.Gelişimide çok iyi.2 sene önce bomboş kaldığında potaya şut atmaya bile korkan hackett gitti bu sene el üstü dinlemeden atan adam geldi.Zaten bize gelseydi onun sienadaki gibi 1 oynayacağını düşünmüyorum.Kenan veya Bo ile beraber oynardı.Bence hala kendi şutunu yaratan kısa eksikliğimiz var ama transfer yapılmayacak.Bundan sonra artık yapılacak tek şey takıma güvenmek

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #662 : 02 Ocak 2014, 18:10:40 »
bugün geldiğimiz noktada Dixon aradığımız oyuncu olmayabilir ancak dediğim gibi Dixon direk aradığımız oyuncu olsa da bu transferi istemeyecek insanlar var isim beklentisi yüzünden. Hackett'ı bu sene değil, 2 sene önce almak istesek genel olarak yazılacaklar belli.

Oyuncuların geldiği takımdan ötürü küçümsenmesi doğru değil, önemli olan elbette oyuncunun kalitesi.
Ama oyuncunun geldiği takımın önemsiz olduğunu söylemek de çok doğru değil.
Mesela TBL'de gözüm kapalı alıp 20 dakika üzeri süre vereceğim 2 oyuncu var; Marcus Denmon ve Elonu...
Ama "yahu bu adamların büyük hedeflere oynayan takımlarda ne vereceği muamma, Tofaş'ta iyi oynuyorlar ama zorluk seviyesi yükseldiğinde ne tepki vereceklerini bilmiyoruz. Ne vereceği daha garanti adamlar alalım" diyen adam da haksız değil.
Avrupa'nın en üst düzey 3-5 takımından biriyiz şu anda, o yüzden alınacak oyuncunun katkı yapacağından şüphe olmamalıdır,
25 milyon Euro harcayan bir takımın zar atma veya potansiyelli oyuncu transfer etme lüksü olduğunu düşünmüyorum.

Dixon da ligde en beğendiğim oyunculardan, gelirse katkı yapacağını ve olumsuz konuşan çok kişiyi yanıltacağını düşünüyorum.
Ama sadece düşünüyorum zira o da ne vereceği garanti olan biri değil.
Bu seviyede ne vereceğini görmedik ya da geçmişte göstermedi çünkü.
Ama Hackett, Teodosic, Zisis, Calathes ayarında birini aldığın zaman ne vereceğini az çok tahmin edebilirsin.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #663 : 02 Ocak 2014, 22:30:20 »
Dixon ı  bugünkü  Maccabi deki Rice gibi kullanabiliriz sanki ...

Çevrimdışı Emre ÖVEY

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #664 : 02 Ocak 2014, 23:02:12 »

Bobby çok iyi oyuncu. Karşıyaka'da da çok maçını izledim ama bizim ihtiyacımız olan oyun kurucu değil bence.Çünkü takımı oynatma konusunda çok iyi değil. Ayrıca bazen maçtan çok kopuyor. Bir örnek vereyim mesela geçen Banvit maçında 3.periyottu sanırım maçtan öyle bir düştü ki ne takımı oynatabildi, ne takımın ihtiyacı olan tek üçlüğü atabildi ve bu arada da Banvit 10 sayıdan geri geldi. Tabi kritik son dakikaları oynama konusunda ligde en güvenilir oyunculardan biri. O son 5 dakika geldiğinde biliyorsun ki topu eline alacak ve o 3 sayılık basketi sokacak.Perde çıkışında attığı 3lükler de bir diğer avantajı.Tabi bunları bizim takıma ne kadar taşıyabilir.O 3lükler leblebi gibi girmez Euroleague'de sonuçta karşıda Tofaş,Olin yok.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2014, 23:02:37 Gönderen: Emre ÖVEY »
Shame on you, shame on you! - Z.Obradovic

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #665 : 04 Ocak 2014, 00:48:07 »
Orlando Magic, Hido'yu serbest bırakmış. Aslında Hido'yu şimdi alıp özellikle kısıtlı yerli rotasyonunda ondan faydalanabiliriz. En azından Emir'i özellikle ligde daha fazla dinlendirme şansımız olur. Ben gelmesine sıcak bakan kesimdenim. NBA'den bir kaç takımdan teklif aldığı konuşuluyor. Bakalım kararı ne olacak. Gerçi tanıdığımız Hido, NBA'den teklif varsa kalmayı tercih edecektir.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2014, 00:49:39 Gönderen: Tolga Gümüş »
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Gökhan Bulut

• Üye
« Yanıtla #666 : 04 Ocak 2014, 00:49:51 »
edit
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2014, 00:50:35 Gönderen: Gkhnbltfb »
biz hayatta en çok Fenerbahçe'yi sevdik....

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #667 : 04 Ocak 2014, 00:54:57 »
Herkes fikrini açıklamada özgür ama cidden şu transfer de transfer muhabbeti can sıkıcı olmaya başladı.Maç kötü sonuçla bitince herhangi  bir oyuncu hakkında  şöyle oynadı böyle oynadı demeden direkt transfer konuşulması anormal geliyor . Üstelik her maçtan sonra. Almak istemiyorsa koç bizim sürekli dillendirmemizin de pek bir katkısı olacağını düşünmüyorum.Koç istemiyorsa elindekilere güveniyor ve  iyi durumda değillerse bile iyiye gideceğini düşünüyordur. Motivasyonlarını bozmaktan başka bir şeye yararı yok bence bu konunun.

Gökhan biz nasıl motivasyon bozabiliriz..Yapma gözünü seveyim..Biz konuşuyoruz diye mi üzülecekler...

Takıma transfer şart..Ama Obradoviç egolu bir adam ve yapmıycam demişse yapmaz..

OBRADOVİÇ olası bir sıkıntıda..Benim yüzümden oldu der.Başarısızlığı üzerine alır..Başarılı olursa da TAKIM der..Kendine pay biçmez...

Obradoviç kumar oynuyor şu an...Başarısız olursa kredisi var ama bence bizim başarısız olma hakkımız maalesef geçen sene doldu...

Yani demem o ki TRANSFER YAPMAMA bir kumar...Ya turarsa dedik..

İYİ BİR KUMARBAZA KÖTÜ KARTLAR vermek onun kazanma şansını azaltmazmı?
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Gökhan Bulut

• Üye
« Yanıtla #668 : 04 Ocak 2014, 01:06:30 »
Gökhan biz nasıl motivasyon bozabiliriz..Yapma gözünü seveyim..Biz konuşuyoruz diye mi üzülecekler...

Takıma transfer şart..Ama Obradoviç egolu bir adam ve yapmıycam demişse yapmaz..

OBRADOVİÇ olası bir sıkıntıda..Benim yüzümden oldu der.Başarısızlığı üzerine alır..Başarılı olursa da TAKIM der..Kendine pay biçmez...

Obradoviç kumar oynuyor şu an...Başarısız olursa kredisi var ama bence bizim başarısız olma hakkımız maalesef geçen sene doldu...

Yani demem o ki TRANSFER YAPMAMA bir kumar...Ya turarsa dedik..

İYİ BİR KUMARBAZA KÖTÜ KARTLAR vermek onun kazanma şansını azaltmazmı?
Egosundan mı yapmıyor yani abi ? Tek sebep bu yani kesin? Bu takımın tek  çıkış yolu OBRADOVIC farkındasınızdır umarım abi,yok yani bu olmazsa diyebileceğimiz başka biri daha yok basketbol aleminde..Ben de istiyorum transfer ama bir yandan da ligi düşünüyorum ne olacak diye.. Bir de sezon başı oo genç de kazandıracak diye yorumlar yapıp maç kaybettikçe o gençleri yerin dibine sokarsak hiç bir şey kazanamayız  biz. 10 TANE de transfer yapsak Emir Kenan ve Melih'e mecburuz . belki de El de sürelerini kısıp lig için motivasyonlarını kaybetmelerini istemiyor ? Düşünemez mi bu şekilde,ego en son aklıma gelen şey olur benim.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #669 : 04 Ocak 2014, 01:13:55 »
Egosundan mı yapmıyor yani abi ? Tek sebep bu yani kesin? Bu takımın tek  çıkış yolu OBRADOVIC farkındasınızdır umarım abi,yok yani bu olmazsa diyebileceğimiz başka biri daha yok basketbol aleminde..Ben de istiyorum transfer ama bir yandan da ligi düşünüyorum ne olacak diye.. Bir de sezon başı oo genç de kazandıracak diye yorumlar yapıp maç kaybettikçe o gençleri yerin dibine sokarsak hiç bir şey kazanamayız  biz. 10 TANE de transfer yapsak Emir Kenan ve Melih'e mecburuz . belki de El de sürelerini kısıp lig için motivasyonlarını kaybetmelerini istemiyor ? Düşünemez mi bu şekilde,ego en son aklıma gelen şey olur benim.

Ben EGOSUNDAN yapmıyor demedim..EGOLU bir adam ve inandığı bir şey dışında bir işe kalkışmaz dedim...

Ego her zaman kötü manada algılandığı için sende dediklerime aldandın...

Evet zor adam..Belki inat da etmiş olabilir.Olamazmı?
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Gökhan Bulut

• Üye
« Yanıtla #670 : 04 Ocak 2014, 01:20:12 »
Ben EGOSUNDAN yapmıyor demedim..EGOLU bir adam ve inandığı bir şey dışında bir işe kalkışmaz dedim...

Ego her zaman kötü manada algılandığı için sende dediklerime aldandın...

Evet zor adam..Belki inat da etmiş olabilir.Olamazmı?
Egosuna da kabulüm abi.. ben de  transfer istiyorum ama yapmıyorsa bu takımdan bir şey olmaz demem hayatta .Geçen sene ben dahil çoğu Fenerbahçe'li basketbol topundan nefret eder hale geldik ,bunu hiç unutmam.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #671 : 04 Ocak 2014, 01:23:38 »
Egosuna da kabulüm abi.. ben de  transfer istiyorum ama yapmıyorsa bu takımdan bir şey olmaz demem hayatta .Geçen sene ben dahil çoğu Fenerbahçe'li basketbol topundan nefret eder hale geldik ,bunu hiç unutmam.

Bu sene başarılı olmazsak 1 gene aynı şeyleri konuşacağız merak etme
HaBaBaM GüM GüM GüM

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #672 : 04 Ocak 2014, 01:24:49 »
Euroleague'de oynayan takımlar arasında yerlilerinden açık ara en az katkı alan takımız. Sorunu burada aramak lazım , takımın kemiğinde yerli oyuncuların olması şart.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #673 : 04 Ocak 2014, 01:29:00 »
Euroleague'de oynayan takımlar arasında yerlilerinden açık ara en az katkı alan takımız. Sorunu burada aramak lazım , takımın kemiğinde yerli oyuncuların olması şart.

Ama kardeşim Euroligdeki takımlarda böyle bir dert yokki...

Maccabi de kaç İsrailli var?

Barcada kaç İspanyol var?

Cska da kaç rus var?

Panada da bile 3 tane işe yarar Yunan var..Yani durum bu...

Hayır bizde 8 yabancı alabiliyoruz...Sana zorla alma demiyorlar ki..Ama alırsan bu seferde başka boyutları var..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Gökhan Bulut

• Üye
« Yanıtla #674 : 04 Ocak 2014, 01:31:45 »
Bu sene başarılı olmazsak 1 gene aynı şeyleri konuşacağız merak etme
farketmez,geçen senenin sonunda şu anki durumu teklif etseler  hayal derdim,daha da iyi olacak .. Transfer olsa da ,olmasa da. Sahada bu sezon kendi adına en iyi oyununu oynamış ,sana da aşırı derecede bilenmiş son EL şampiyonuna deplasmanda  kaybedince üzülecek duruma geldik çok şükür.