Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970541 defa)

0 Üye ve 90 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19290 : 27 Ekim 2015, 11:04:09 »
Alternatif uzun alınacaksa mevcut oyunculardan farklı özellikleri olan birisi bulunmalı. Mesela topa vurup çembere gidebilen, yahut leblebi gibi orta mesafe şutu olan bir uzun... Öyle birisi bulunur mu? Yahut kim olabilir? Bunlar elbette alternatif göstermek şartıyla tartışılabilir. Ama sonuçta bu oyun kadronda kim olursa olsun sahaya beş kişiyle çıkılan bir oyun ve aynı tip isimlerle -kaliteleri ne olursa olsun- takım kurmak bence kadro şişkinliğinden başka bir şey olmaz. Hani gol atacak adamın yok, üç tane sol açık var elinde; yahut sol bekin yok, dört stoper almışsın gibi anlamsız olur kanaatindeyim. Bu takımın sıkıntısı geçen senenin iki yaratıcı isminin şu an elimizde olmaması... Furkan'lık bir zafiyet yok ki. Dolayısıyla skor kısırlığı çeken bir ekip çözümü buralarda aramalı.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #19291 : 27 Ekim 2015, 11:08:03 »
Dediklerin çok mantıklı. Dönüp dolaşıp aynı yerlerde tıkanıyoruz. Yerli oyuncu kalitesi, avrupada oyuncu havuzunun darlığı..
bana göre furkanın tek avantajı, uduh ve antic e göre pota aldında daha fazla yer kaplayabilir ve sert.
birde biz almazsak kime gideceği de önemli.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #19292 : 27 Ekim 2015, 11:10:19 »
Lig için güzel hamle olur, udoh dışarda kalır, 4 numarada seçeneğimiz artar. Avrupa için olsa da olur olmasa da.

Sent from my LG-D802

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #19293 : 27 Ekim 2015, 11:18:08 »
furkan'ı mutlaka almalıyız...rotasyona buyuk katkısı olur...

ınanılmaz rahatlarız ligde ve avrupa'da rotasyonda...umarım alınır...cem hocam biliyordur o madde var mı yok mu...
ben oldugunu pek sanmıyorum o maddenin..

Furkan'ın Türkiye'ye dönerse sadece Galatasaray'da oynar anlaşmasını soruyorsan var böyle bir imza.
NTVSpor'dada açıklama yapıldı, zaten Galatasaray'da açıklama yaparak,Furkan Aldemir'in daha sonra Türkiye'ye dönmesi halinde yalnızca Galatasaray'da oynayacak olması kayıt altına alınmıştır dedi.
Philadelphia 76ers, Furkan Aldemir'e yeni sezon kadrosunda yer vermedi. Philadelphia, anlaşma gereği Furkan'ın bu sezon için alacağı 2.8 milyon dolar (7.8 milyon TL) garanti ücreti Aldemir'e ödeyeceği belirtildi.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #19294 : 27 Ekim 2015, 11:38:10 »
Geçen sezondaki eksiklerimizi giderip bu sene daha güçlü takım olacağız parolasıyla çıkılırken , Sizce Transferler yeterlimi?,Gelenler Gidenleri aratırmı?Bjelica'nın yerini doldurabildik mi? diye sorunca tepkiler alıyordum daha liglerin başında takviye yapalım mı  diye konuşuyoruz.
Eğer alma durumumuz varsa özellikle ligimizde ve Rotasyon darlığında Furkan'ın yararı olacağı kanısındayım.''Vesely ve Udoh varken Furkan'ın israf olacağını düşünüyorum'' Devamlı oynıyabilirlerse ve formda olurlarsa belki ama Rotasyon geçen sene bile 5-6 isim vardı sanırım.Bu sene iki isimle hem lig hem avrupa hem kupa çok zorlanırızki.daha sezon başındaki iki süpriz Yenilginin verdiği soru işaretleride cabası.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #19295 : 27 Ekim 2015, 12:14:44 »
Furkan'ın Türkiye'ye dönerse sadece Galatasaray'da oynar anlaşmasını soruyorsan var böyle bir imza.
NTVSpor'dada açıklama yapıldı, zaten Galatasaray'da açıklama yaparak,Furkan Aldemir'in daha sonra Türkiye'ye dönmesi halinde yalnızca Galatasaray'da oynayacak olması kayıt altına alınmıştır dedi.
Philadelphia 76ers, Furkan Aldemir'e yeni sezon kadrosunda yer vermedi. Philadelphia, anlaşma gereği Furkan'ın bu sezon için alacağı 2.8 milyon dolar (7.8 milyon TL) garanti ücreti Aldemir'e ödeyeceği belirtildi.

Ergin basketfaul e dönmek isterse gelsin ama almak için rekabete girmeyiz demiş. Alacak bütçeleri de olduğunu sanmıyorum Furkanın büyük bir fedakarlık yapmaması durumunda.
butür maddelerin hukuksal geçerliliği nedir bilmiyorum, furkan ın istediği parayı gs vermezse, furkanda verilen parayı kabul etmezse gidemeyecek mi bir yere ?

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #19296 : 27 Ekim 2015, 12:15:28 »
Furkan'ın hücumda kapasitesi belli tabi ama ribaundlarda çok rahatlatır bizi. Bjelica'dan sonra orada da sıkıntı yaşıyoruz.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #19297 : 27 Ekim 2015, 12:31:01 »
Vesely ve Udoh varken Furkan'ın israf olacağını düşünüyorum. Çünkü Furkan pota altında bu ikilinin yaptığından farklı bir şeyler yapacak opsiyonlara sahip değil ki? Sırtı dönük pivot oyunları var mı? Yok. Orta mesafe şutu var mı? O da yok. Hani kötü oyuncu demiyorum ama zaten ona vereceğimiz rolü en az onun kadar yerine getirecek iki tane isim var kadroda. Şu ekibe bir de Furkan takviyesi yapmak futbol takımının Mehmet Topal ve Meireles varken Souza ve Ozan'a tonla para saçması kadar anlamsız bir hamleye imza atması olur. Senin Melih dışında keskin şutörün yok, kenardan gelip bire bir yaratıcılığı ile doğrudan sayıya gidecek klasik anlamda bir altıncı adamın yok (ki acaba Hickman dönerse bu rol Dixon'a verilir mi; Dixon ne kadar bire bir yaratıcılığı olan oyuncu; bütün bunlar tartışılabilir), böyleyken Udoh, Vesely ve hatta Antic'li kadroya Furkan'ı eklemek için bir yığın para harcamak bence olur şey değil. Bütçe varsa yaratıcı, aldığı beş on dakika içinde kafasına göre takılacak, bire birde her türlü rakip savunmanın dengelerini bozacak zıpzıp bir kısa alsınlar bench için.

Hakan orta mesafe sutu  gelistirdi furkan... son donemde takip etmedigini dusunuyorum....

Ve Furkan Turk rotasyonuna katkidir en onemlisi .... Hadi herseyi biraktik, euroleage deki en onemli rebound ve savunma oyuncularindan biri Furkan.....

Neyi farkli yapiyor dersen iyi yer tutuyor, blok kovalamak yerine rakibi potadan uzak tutan savunma anlayisi var ...

Illa sut kullanmak icin top pesinde degil ve her rebound a atliyor iyi kotu karistiriyor ...

Ben demiyorum ki bir Ajinca etkisi yapar yada dunyanin en iyi pivotudur ama Fenerbahce alirsa 3-4 sene rahatlikla kullanabilecegi (NBA diye aglamayan), kimi zaman ilk 5 cikarabilecegi ve TURK bir oyuncusu olur .....

Seneye Vesely gidince yeniden yeni takim kurmak yerine bu seneden altyapisi kurulabilir ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19298 : 27 Ekim 2015, 12:38:28 »
Geçen sezondaki eksiklerimizi giderip bu sene daha güçlü takım olacağız parolasıyla çıkılırken , Sizce Transferler yeterlimi?,Gelenler Gidenleri aratırmı?Bjelica'nın yerini doldurabildik mi? diye sorunca tepkiler alıyordum daha liglerin başında takviye yapalım mı  diye konuşuyoruz.
Eğer alma durumumuz varsa özellikle ligimizde ve Rotasyon darlığında Furkan'ın yararı olacağı kanısındayım.''Vesely ve Udoh varken Furkan'ın israf olacağını düşünüyorum'' Devamlı oynıyabilirlerse ve formda olurlarsa belki ama Rotasyon geçen sene bile 5-6 isim vardı sanırım.Bu sene iki isimle hem lig hem avrupa hem kupa çok zorlanırızki.daha sezon başındaki iki süpriz Yenilginin verdiği soru işaretleride cabası.

Ahedeli ... Acikcasi o donemi hatirliyorum ve hepinizde hatirliyorsunuzdur ....
Once Furkan Sozlesmesini fesetti.... Sonra gidemez dediler .... Sonra ara yolla anlasmaya gittiler... Furkan alacaklarindan vazgecti onlarda ufak bir imza parasi aldilar ....

Bence GS den baskasina donemez o donem icin taraftar tepkisini toplamamak icin yapilmis bir aciklama idi....

Ayrica yasalligi tartismaya acik bir madde .... GS onceliklidir denebilir ama baska takimda oynayamaz ... bu madde sanki spor yasasina aykiri diye bir yorum okumustum .... (daha once ayni konu 3-4 sene once baska spor dallarinda da konusuldu ama ... kimsenin oynamadigini gormedim)

Ve dogru soyledigini dusunuyorum ... ve bastan bu yana turk rotasyonumuzun zayif oldugunu transfere ihtiyacimiz oldugunu dusunen biriyim ....

Ve daha otesi seneye Vesely icin NBA deniyor .... Bjelica daki gibi en onemli oyuncu gidince takimi yeniden kurmamak veya daha az hamle ile takim kurmak adina bu seneden takviyeye baslanabilir .....

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #19299 : 27 Ekim 2015, 12:42:38 »
Furkan'ın geliştirdiği orta mesafe Vesely ve Udoh'un şu haliyle atabildiği kadardan fazlası değil. Geçen sene 76'ers organizasyonu onu dışarıdan bol şut denemeye teşvik etti ama netice fiyasko oldu. Zaten onları belli bir seviyeye getirmeyi başarabilseydi sanmam ki kontratı bir çırpıda feshedilsin. Takımın şu an her şeyi tam da, tek eksiği Furkan olarak düşünülüyorsa (ki öyle az paraya gelmeyeceğini varsayarak söylüyorum bunu) alınsın; ama benim kanaatim lüks olur. Furkan kötü bir oyuncu olduğu için söylemiyorum bunu. Alınırsa da niye alındı diye ağlayacak halimiz yok. Buyursun alsınlar.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19300 : 27 Ekim 2015, 14:31:04 »
Furkan'ın geliştirdiği orta mesafe Vesely ve Udoh'un şu haliyle atabildiği kadardan fazlası değil. Geçen sene 76'ers organizasyonu onu dışarıdan bol şut denemeye teşvik etti ama netice fiyasko oldu. Zaten onları belli bir seviyeye getirmeyi başarabilseydi sanmam ki kontratı bir çırpıda feshedilsin. Takımın şu an her şeyi tam da, tek eksiği Furkan olarak düşünülüyorsa (ki öyle az paraya gelmeyeceğini varsayarak söylüyorum bunu) alınsın; ama benim kanaatim lüks olur. Furkan kötü bir oyuncu olduğu için söylemiyorum bunu. Alınırsa da niye alındı diye ağlayacak halimiz yok. Buyursun alsınlar.

Hakan mesele sadece eksik tamamlamak mi .... mesele oysa bence hic transfere gerek yok .... cunku eksik ten degil takim oyunu olmadigindan ve mucadele etmedigimizden kaybediyoruz... gelecek bir oyuncu bunu degistirmez ....

Ama konustugumuz fenerbahce geneli ise Furkan i kesinlikle luks olarak gormuyorum.... Uzun periyorttan bahsediyoruz, bana soyler misin Vesely 2-3 haftalik bir sakatlik gecirse (ki baskette bu olagan bir durum) kimi koyacaksin yerine???

Sakatligi biraktim .... dinlendirmek istedin bir hafta kim baslayacak ilk 5 te .... Bourusis le kimi eslestireceksin yada Tomic ile ....

Ikincisi seneye Vesely dedi ki gidiyorum (ve NBA yapma olasiligi yuksek), Bogdan dedi ki NBA deneyecegim .... Yeniden 10 kisi mi alacagiz ....

En fazla bir yada iki oyuncu ile rotasyonu tamamlarsin eger back up larini onceden belirlersen.....

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #19301 : 27 Ekim 2015, 17:35:34 »
Ergin basketfaul e dönmek isterse gelsin ama almak için rekabete girmeyiz demiş. Alacak bütçeleri de olduğunu sanmıyorum Furkanın büyük bir fedakarlık yapmaması durumunda.
butür maddelerin hukuksal geçerliliği nedir bilmiyorum, furkan ın istediği parayı gs vermezse, furkanda verilen parayı kabul etmezse gidemeyecek mi bir yere ?

Hayır tabiki gidebilir.Sözleşmeler yapılırken öyle bir ibare konuyor.Tekrar Türkiye'ye dönüş yapınca Galatasaray'a gidecek diye ama Furkan bedava oynıyacak diye bir ibare yok.Kısacası Ergin Hoca istemiyorsa Furkan ve Fenerbahçe isterse bizde oynıyabilir.Fenerbahçe olmazsada boşa çıkar başka takım arıyabilir.Furkan zaten cebine 7.8 milyon TL koymuş olarak kafası rahat geliyor.Biz kendi kendimize gelin güvey oluyoruz ama bakalım Furkan ve Fenerbahçe ne düşünüyor.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #19302 : 27 Ekim 2015, 17:40:29 »
Furkan geleceğine Ömer'e süre verilmesini çok daha fazla isterim.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #19303 : 27 Ekim 2015, 19:30:21 »
Furkan geleceğine Ömer'e süre verilmesini çok daha fazla isterim.

Haklısın kardeşim buda bir bakış açısı ama Hoca Furkan'ı direk parkeye sürerken aynı bakış açısıyla sürecekse neden olmasın.kafamdaki kuşkuyu anlamışındır sanırım.

Sağlıcakla kal.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19304 : 27 Ekim 2015, 19:43:47 »
hoca datomeyi nasıl kullanmayı düşünüyor acaba.