Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970448 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #720 : 04 Ocak 2014, 15:29:01 »
Bu sorduğun basketboldan ziyade kişilik yapısıyla ilgili bir durum. Bizimkiler sürekli ısrar eder. Koç "hadi alın öyleyse" der. Ya da benzer bir şey. "Mutabık kaldık" açıklaması zaten konunun tartışılıp koçun sonunda "okey" dediği anlamına geliyor. Kısacası, prosedür olarak koça rağmen yapılmış bir transfer olmayacak. Koç "ikna edilmiş ve okeyi alınmış" durumda olacak.

Ben her ne olursa olsun bizim yöneticilerin çapını gördükten sonra koçun burada fazla duracağını sanmam. 2015'te kontratı doluyor. En fazla önümüzdeki sene de burada olur.

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #721 : 04 Ocak 2014, 15:30:35 »
let the transfer war begin :)

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #722 : 04 Ocak 2014, 15:38:21 »
Bu arada koç transfer yapalım ısrarlarına boyun eğecek bir adam değil. Gerçekten ihtiyaç olduğunu düşündüğü için anlaşmıştır yönetimle.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #723 : 04 Ocak 2014, 15:40:15 »
Abi ben yine de koçun kendı ısteği olmadan oyuncu transfer edeceğini sanmıyorum belkide finansal olarak bi problem vardı onu hallettiler yani işin iç yüzünü bilmeden kimsenin günahını almak istemiyorum geçmişte çok hatalar yaptık ama unutmamak nlazım Obra şuan başımızdaysa yönetim sayesinde gerçekleşti bu olay o yüzden işin aslını öğrenene kadar beklemek daha mantıklı umarım yanlış anlamazsın beni Abi çünkü sana akıl vermek benim haddime değil
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #724 : 04 Ocak 2014, 15:42:00 »
Hidayet kokusu alıyorum
Hayırlısı olsun diyorum.
1 yerli 1 yabancı tranfer olur sanki . Avrupa da 6 maç oynayamaz gelen oyuncu/oyuncular.
Erdenay yönetmeliğe baktı. İsmail Şenol dediği doğru imiş.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #725 : 04 Ocak 2014, 15:42:02 »

Bu açıklama yapılmadan önce transfer yapılsa idi koçun açıklamalarının bir taktik olduğu düşünülebilirdi.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #726 : 04 Ocak 2014, 15:43:57 »
Ben de konuyla ilgili fikirlerimi söyleyeyim. Forumdaki çoğu kişi şube yöneticileri hakkındaki fikirlerimi az çok bilir. Ben Ahmet Özokur'a pek sıcak bakan birisi değilim. 1 gün öncesine dönüp şöyle bir geriye bakın. Koç şimdiye kadar katıldığı her program ve röportajda transfer düşünmediğini, çok iyi bir oyuncu bulunursa düşünülebileceğini söylüyordu hem yerli hem yabancı basına. İdareci ekibindeki Özokur da özellikle son 1 aydır transfer de transfer diye diye bir hal oldu. Hatta zaman zaman taraftarla hangi oyuncuların alınıp alınamayacağı konusunda diyaloglara bile girdi. Kasım'ın sonlarına doğru kendi hesabından yazdığı "transfer düşünmüyoruz" cümlesi beni hayli kıllandırmıştı. Akabinde koç ile arasında sorun olduğu söylentileri de çıkınca -ki bunlar ciddi söylentilerdi- iyice tedirginlik yarattı.

Diğer taraftan koçun hiç bir şeye baş eğmeyeceği, ona hiç bir şeyin dayatılmasına izin vermeyeceği durumu da var. Koskoca Giannakopoulos ailesine sahadan el çektirmiş bir adam işine birilerini bulaştırmaz. Buna rağmen çoğu insanda bir endişe var. Çünkü burası Fenerbahçe, burada ne olacağı hiç belli olmaz. Hayırlara vesile demekten başka çare yok şu an.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #727 : 04 Ocak 2014, 15:44:33 »
Obradovic'in isteği dışında bir iş yapılacağını düşünmüyorum.
Hoca "transfer istemiyorum" demedi ki zaten Ntvspor'daki programda.
"Takımı 1 seviye yukarı çekecek kalitesi olduğuna takımdaki oyuncuların da inanacağı birini bulursak alabiliriz" demişti.

Tabi gelecek oyuncuyu 8. haftaya dek kullanma şansımız yoksa bravo...

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #728 : 04 Ocak 2014, 15:51:03 »
transferin son günü 7 ocak diye duymuştum bir yerde, ona dair bir ibare yok mu yönetmelikte?

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #729 : 04 Ocak 2014, 15:57:46 »
transfer konusunda genelin aksine bir teorim var...

hoca her zaman "takımı yukarı çekecek oyuncuya hayır demem" diyordu.
hiç bir zaman, hiç bir yerde "transfer istemiyorum" diye bir açıklaması yok.
muhtemelen sağlam birilerini istedi hoca ama ülker geçmiş yıllarda olduğu gibi para harcamak istemedi.
düşük maliyetli birilerini almak istediler, hoca kimseyi almayın resti çekti.
dün gece rotasyonun ne kadar dar olduğunu kendileri de gördüler, paraya kıymaya karar verdiler.
ama iş işten geçti, geçmiş olsun...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #730 : 04 Ocak 2014, 16:02:57 »
Hidayet mi? Euzubismillah.

Hidayet en son kaç sene evvel -iyi demiyorum,- orta sîklet bir maç oynadı?

3 senedir ortalıkta görünmeyen Kleiza'yı toplayamadık daha. Kaldı ki, Avrupa şampiyonasında iyi görünen bir Kleiza'yı... Üstüne daha beter bir enkaz...

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #731 : 04 Ocak 2014, 16:25:23 »
Ben yönetici baskısıyla bu kararın alındığını düşünmüyorum. Şöyle bir kısa geçmişe baktığımızda Emir'in her maç 30 dakikanın üzerinde süre aldığını, Kenan'ın oyun kurucu pozisyonunda ortalama 15 dk süre almasına rağmen doğal olarak istenilen verimi verememesi ve bu seviyelerde -uzun süre- oynayabilmek için daha çok tecrübesiz olduğunu, Ömer Onan'ın ligde neyse de Euroleague'de o eski Ömer olamayacağını, pota altında hala sakatlar nedeniyle sıkıntı yaşadığımızı, Bojan'ın üzerine çok fazla yük bindiğini gördük.

Koç normal sezonu çok fazla ciddiye almıyordu. Çünkü asıl Euroleague'in TOP 16 gruplarında başladığını o da biliyor. Normal sezonda oynanan oyun ile TOP 16'da çok daha sert takımlara karşı oynanacak oyunun farklı olacağını hep söyledi. Dün akşam bizim için test maçıydı OLY deplasmanı. Bana soracak olursanız iyi de oynadık fakat kırılma anlarında basit hatalarla elimize gelen maçı verdik. Bence bu hocanın transfer konusunda görüşünün değişmesine neden oldu. Mesela dün kısaların katkısı final four hedefleyen bir takım için inanılmaz kötüydü. Melih-Bo-Ömer-Kenan dörtlüsünden sadece 10 sayı üretebildik. Tüm bunların üzerinde hoca ile yöneticilerin yaptıkları görüşmede fikir alışverişinde bulunup transfer kararına vardıklarına inanıyorum. Zorlama olduğuna inanmıyorum. En azından bizim tanıdığımız Obradovic zorlamalara pabuç bırakacak bir adam değil.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #732 : 04 Ocak 2014, 16:36:44 »
"mutabık kalmak" sözünden nasıl biz dayattık, hoca da kabul etti anlamı çıkabilir ben anlam veremedim. Mutabık kalmak anlaşmak demek değil midir? Evet hoca daha önce transfer istememiş olabilir ancak dün çok net bir şekilde bu seviyelerde Kenan'a bu kadar büyük bir rol veremeyeceğini keza Ömer'e çok fazla güvenemeyeceğini anladı ve zaten iyi bir isim olursa hayır demeyeceği transfere yeşil ışık yaktı bence. Yani hoca dün zaten Kenan'a 4 dakika vererek yanıldığını kabul etti bana göre.

Niye sürekli içerde bir yangın arıyoruz anlamıyorum, şahsen eğer bu konuda bir duyum varsa söyleyin yapabileceğimiz ne varsa yapalım şubeye karşı ama onun dışında her açıklamada olumsuz bir alt metin aramak insanları gereksiz yere germekten başka bir şeye yaramıyor bence.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2014, 16:58:22 Gönderen: phenom_07 »
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #733 : 04 Ocak 2014, 16:42:01 »
"mutabık kalmak" sözünden nasıl biz dayattık, hoca da kabul etti anlamı çıkabilir ben anlam veremedim. Mutabık kalmak anlaşmak demek değil midir? Evet hoca daha önce transfer istememiş olabilir ancak dün çok net bir şekilde bu seviyelerde Kenan'a bu kadar büyük bir rol veremeyeceğini keza Ömer'e çok fazla güvenemeyeceğini anladı ve zaten iyi bir isim olursa hayır demeyeceği transfere yeşil ışıktı yaktı bence. Yani hoca dün zaten Kenan'a 4 dakika vererek yanıldığını kabul etti bana göre.

Niye sürekli içerde bir yangın arıyoruz anlamıyorum, şahsen eğer bu konuda bir duyum varsa söyleyin yapabileceğimiz ne varsa yapalım şubeye karşı ama onun dışında her açıklamada olumsuz bir alt metin aramak insanları gereksiz yere germekten başka bir şeye yaramıyor bence.

Imza.

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #734 : 04 Ocak 2014, 16:42:53 »
Hoca zaten takımı ileri taşıyacak bir oyuncu olursa alabiliriz demişti NTV Spordaki programda.