Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970549 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #930 : 08 Ocak 2014, 13:04:24 »
Bir shannon brown hamlesi bizim de bazı ihtiyaclarımıza cevap olabilir aslında.
Fark da yaratabilecek bir adam valla :)

Hazır çine gitme durumu varken salça olsak :))
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2014, 13:04:49 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #931 : 08 Ocak 2014, 13:04:38 »
Petway sakatlanır sakatlanmaz Moon'u aldılar
Bence transfer ekiplerinin de başarısı var bu durumda
Bütün bu rakiplere karşı Nedim Karakaş ile mi cevap vereceğiz?

Bizim transfer olup olmayacağına karar vermemiz haftalar sürdü, gerisini siz düşünün :)

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #932 : 08 Ocak 2014, 13:12:44 »
Obra takıma seviye atlatacak oyuncu olursa alırım demişti belkide görüşülen isimler vardır ama en iyisini almak için bekliyoruzdur sonuçta daha vakit var
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #933 : 08 Ocak 2014, 13:48:48 »
Jamario Moon biraz düz mantık transfer olmuş bence. Moon atletik bir oyuncu ama Petway gibi savunmada ekstra bloklar yapıp caydırıcı bir oyuncu olamaz bence.
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #934 : 08 Ocak 2014, 14:54:30 »
Yapılan her transferi başarı olarak görürseniz yanılırsınız. Moon ve Collins daha Avrupa'da bir maç oynamadı. Ben de Moon'la Petway arasında atletizm dışında hiçbir bağ kuramadım. Ve Moon'un Olympiakos sisteminde katkı vermeyeceğini düşünüyorum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #935 : 08 Ocak 2014, 15:04:02 »
olimpiakos takımının son 2 senede bu tarz hızlı hamleler yapması önemli tabi , sonuçta katkı alıp almayacakları bilinmez.
ama onlara bakıp buraları ( bu forum için demiyorum ) yangın yerine çevirmeden önce bizde 5+1 denilen yabancı yasağını unutmamak lazım ,
yanlış bilmiyorsam Yunanistada 4 yunan mecbur ve sadece 4 amerikalı oyuncuya izin var. onun harici diğer yabancı ülkeler için sınır yok ?
bu doğru mudur ?

her ne olursa olsun hangi takım olursa olsun oyuncu oynamak ister, tamam obradoviç'in bizde olması büyük bir avantaj ama gelecek oyuncu Türkiye liginde oynamayacağını bilerek gelecek bu açıdan da bakmak lazım olaya.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #936 : 08 Ocak 2014, 15:11:49 »
Olympiakosun transfer başarısının temeli alınan oyunculara değil, kim alınırsa alınsın onu parlatabilen oyun sistemine dayanıyor bence. Özetle transfere sınıf atlatma gibi tek bir oyuncunun gerçekleştirmesi neredeyse imkansız olan bir işlem yerine, takımın eksilen parçasının görevini yapabilecek ve sistemin sorunsuz devam etmesini sağlayacak bir ekleme olarak bakıyorlar.

Yıllar yılı Olympiakosun yabancılarının prim yapmasının sebebi de bence bu.
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #937 : 08 Ocak 2014, 15:15:23 »
Olympiakosun transfer başarısının temeli alınan oyunculara değil, kim alınırsa alınsın onu parlatabilen oyun sistemine dayanıyor bence. Özetle transfere sınıf atlatma gibi tek bir oyuncunun gerçekleştirmesi neredeyse imkansız olan bir işlem yerine, takımın eksilen parçasının görevini yapabilecek ve sistemin sorunsuz devam etmesini sağlayacak bir ekleme olarak bakıyorlar.

Yıllar yılı Olympiakosun yabancılarının prim yapmasının sebebi de bence bu.

çok doğru söyledin ama bu değişim de sadece 3 senedir var. biliyorsun 2011 öncesine kadar hep yüksek kontratlı isim yapmış oyuncuları transfer etmek ve başarıya öyle gitmeyi felsefe edinmiş bir klüptü. daha doğrusu geçmişten gelen bir kültürleri vardı
bütçe kısıtlamasına gidilip Spa etrafında bir takım kurdular ve başarılı oldular ondan sonra da dediğin gibi o oluşan kimya içinde seni beni de koysan sırıtmayız gibi duruyor :)
orada o etkileri yapan oyuncular başka takımlarda aynı etkiyi yapmayabilir ,
özetle transfer işi insana yatırım zor iş , uymayabiliyor , hayat kağıt üzerindeki gibi kolay değil dostum :)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #938 : 08 Ocak 2014, 15:34:04 »
çok doğru söyledin ama bu değişim de sadece 3 senedir var. biliyorsun 2011 öncesine kadar hep yüksek kontratlı isim yapmış oyuncuları transfer etmek ve başarıya öyle gitmeyi felsefe edinmiş bir klüptü. daha doğrusu geçmişten gelen bir kültürleri vardı
bütçe kısıtlamasına gidilip Spa etrafında bir takım kurdular ve başarılı oldular ondan sonra da dediğin gibi o oluşan kimya içinde seni beni de koysan sırıtmayız gibi duruyor :)
orada o etkileri yapan oyuncular başka takımlarda aynı etkiyi yapmayabilir ,
özetle transfer işi insana yatırım zor iş , uymayabiliyor , hayat kağıt üzerindeki gibi kolay değil dostum :)

Burada risk gerçekten bu sistemin böyle olduğuna inanıp bir anda oyuncu kalitesinin düşmesidir. Mesela bizim de ligdeki hakimiyetimizi kaybetmemizin ardında benzer bir hatalı düşünce vardır.

4 senede her türlü durumdan şampiyonluk çıkartınca kim olsa o başarı olur düşüncesi geldi. Giden yerlilerin yerine asla doğru düzgün transfer yapılmadı. Bizim potaaltı sıkıntımızın halen daha temelinde Semih,Enes, Ömer Aşık, Mirsad Türkcan ayarında yerli 4/5 numarayı sistem adapte edemeyişimiz var.
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #939 : 08 Ocak 2014, 15:53:28 »
Burada risk gerçekten bu sistemin böyle olduğuna inanıp bir anda oyuncu kalitesinin düşmesidir. Mesela bizim de ligdeki hakimiyetimizi kaybetmemizin ardında benzer bir hatalı düşünce vardır.

4 senede her türlü durumdan şampiyonluk çıkartınca kim olsa o başarı olur düşüncesi geldi. Giden yerlilerin yerine asla doğru düzgün transfer yapılmadı. Bizim potaaltı sıkıntımızın halen daha temelinde Semih,Enes, Ömer Aşık, Mirsad Türkcan ayarında yerli 4/5 numarayı sistem adapte edemeyişimiz var.
sadece o değil ki dostum son yıllarda yerli oyuncuya hiç yatırım yapmadık ki
biraz bu sene oldu , belki den çok sıkıntı çektiğimiz o oldu.

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #940 : 08 Ocak 2014, 16:00:05 »
Abi yatırım yapılacak yerli oyuncu yok ki piyasada :) Milli takımın hali ortada.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #941 : 08 Ocak 2014, 18:30:39 »
sadece o değil ki dostum son yıllarda yerli oyuncuya hiç yatırım yapmadık ki
biraz bu sene oldu , belki den çok sıkıntı çektiğimiz o oldu.
Aslında yatırım yaptık ama elimizde tutamadık.BKNZ: Ömer aşık ve Enes..ikisi şu an takımda olsa çok şey değişirdi

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
« Yanıtla #942 : 08 Ocak 2014, 20:45:56 »
Kulübe yakın olan bir arkadaşımdan duyduğuma göre koç satoransky de karar kılmış. Bakalım belki de durum değişir

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
« Yanıtla #943 : 08 Ocak 2014, 20:48:34 »
Ayrıca sanırım uzun transferi olmayacakmış

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #944 : 08 Ocak 2014, 20:58:47 »
Ayrıca sanırım uzun transferi olmayacakmış

İlkan ve Oğuz ikilisinden en azından birisi bile dönecekse gerek yok zaten.