Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970389 defa)

0 Üye ve 79 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #90 : 03 Aralık 2013, 14:57:32 »
Usta Ajinça hem ribaunt hem blok kralıydı bir ara. Euro basket 2013 te Fransa ile altın madalya kazanmıs bir pivot. Yasıda 25 denemek gerek

Bence de ihtiyaç duyduğumuz uzun Ajinca değil.
Daha hareketli biri lazım bize, savaşmak dışında bi numarası olmasa da uyar...

Mesela Olympiacos maçlarını izleyeniniz varsa içinizde, Dunston'un etkisine dikkat etsin.
O varken rakipler kolay kolay pota altına giremiyorlar.
Ya kavga edip adamını sokmuyor oralara, ya da blokluyor.
Pota altına kimseyi sokmadığı için, ribaundlar da genelde onda kalıyor...

Ajinca blok kısmını yapıyor ama kavga kısmında yok.
Rakipler pota altına kolaylıkla girmeye devam edecekse transfer yapmanın anlamı yok.
Ne ribaund sorunumuz çözülür, ne pota altından yediğimiz kolay basketlere çare bulunur Ajinca ile...

Nerden bulunur bilmiyorum ama Vidmar yerine Dunston, Lasme, James, Hines, Dorsey tipinde birini almak şart...

Aslında geçen yıl Milano elinden çıkarmaya çalışırken Hendrix'i almış olsak pota altında sorun kalmazdı...
Gündemimize de gelmişti o dönemde...
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 15:02:22 Gönderen: iskoch »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #91 : 03 Aralık 2013, 15:16:58 »
Ben şahsen bir transfer bekliyorum.
Takımın performansının daha iyi noktalara gelmesi daha doğrusu bizim daha doğru takım olabilmemiz önemli , Obradoviç Torku maçından sonra '' mayıs ve haziran ayında ne noktada olduğumuz çok önemli bunun için çok çalışmalıyız '' demişti.

Geçenlerde bahsi geçti sanırım ama kimsen duydum tam olarak hatırlamıyorum ,
rastgele değil ciddi anlamda kaliteli bir 1*2 oynayabilen bir isim bulabilirse hoca kadroya ilave olabilirmiş , sırf transfer yapmak için transfer yapmak istemiyormuş.

Kaptan bencede Obradoviç 1 adam alacak ve 1*2 olacak o adam..Bojan iptal oldu BARCA maçında tam tutunmuşken maça verdik maçı...

Biz ilk defa yuzde 55 ile 3 lük attığımız anlarda maçı kazanamamız enteresandı..Uzunlar kötü deniyor ama pek de kullandığımız söylenemez

muratım ben aslında beklemiyorum yazacaktım ama yanlış oldu :( özür dilerim :)
biz henüz takım değiliz eksiklerimiz çok var , ama sezona o kadar iyi girdik ki bir anda yeni bir yapı olduğumuz unutuldu ve beklentiler haklı olarak tavan yaptı , zaten eksik bitmez bence o işin sonu yok ,
mevcut sorunları kendi içimizde çözeceğimize veya öyle yapmaya çalışacağımıza ben inanıyorum ama tabiki Obradoviç'e güvenim sonsuz  8) 8)

Ben bekliyorum.Zaten şartlarda onu gerektirecek gibi..Takım olmak için zamanda yok aslında.F16 MALESEF çetin geçecek ve orada eksik kalmamak lazım
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #92 : 03 Aralık 2013, 15:32:29 »
Hackett'ın mevcut düzenimize en çok uyacak ve ihtiyaçlarımızı karşılama konusunda nokta atış olacağını düşünüyorum,bana kalırsa savunma ile ilgili temel sorun kısalardan kaynaklanıyor,başka sorunlar da var tabi orası ayrı.Yine de koçun hackett tarzında bir oyuncuyu tercih edeceğini sanmıyorum.Şu andaki mevcut düzenimiz koçun tarzını pek yansıtmıyor,sene başında istenen guard hamlelerinin yapılamaması,yabancı sınırı,takımın geç toplanması vs. hepsi ayrı ayrı bu konuda etkendi.Koçun kafasında ne tarzda bir guard olduğunu herkes biliyor neredeyse.

Koç hamlelerini mümkün olduğunca yaz dönemine saklayacak bence,bu seneyi geçiş senesi olarak görüyorum ben,hackett veya o kalibrede bir oyuncuyla yapılacak uzun dönemli anlaşma elimizi kolumuzu bağlar,hareket alanımızı daraltır,buy-out ödediğimiz bir oyuncuyla da yarım sezonluk anlaşma yapacak halimiz yok.Yabancı kısıtlaması varken bunlar mutlaka düşünülüyordur.

Obradovic tek bir sistemle özdeşleşmiş bir adam değil. Uzun süre bulunduğu takımdan dolayı böyle bir fikir geliştirilmiş olabilir ama zamanında -okuduğum kadarıyla- run&gun oynatmışlığı bile vardır. Yani Obradovic elindeki malzemeyi en iyi şekilde kullanan bir adam. Sadece bir kullanım şekli var ve buna uygun adam arıyor gibi bir izlenim oluşmasın.

« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 15:34:00 Gönderen: Eto »

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #93 : 03 Aralık 2013, 15:45:08 »
Hackett'ın mevcut düzenimize en çok uyacak ve ihtiyaçlarımızı karşılama konusunda nokta atış olacağını düşünüyorum,bana kalırsa savunma ile ilgili temel sorun kısalardan kaynaklanıyor,başka sorunlar da var tabi orası ayrı.Yine de koçun hackett tarzında bir oyuncuyu tercih edeceğini sanmıyorum.Şu andaki mevcut düzenimiz koçun tarzını pek yansıtmıyor,sene başında istenen guard hamlelerinin yapılamaması,yabancı sınırı,takımın geç toplanması vs. hepsi ayrı ayrı bu konuda etkendi.Koçun kafasında ne tarzda bir guard olduğunu herkes biliyor neredeyse.

Koç hamlelerini mümkün olduğunca yaz dönemine saklayacak bence,bu seneyi geçiş senesi olarak görüyorum ben,hackett veya o kalibrede bir oyuncuyla yapılacak uzun dönemli anlaşma elimizi kolumuzu bağlar,hareket alanımızı daraltır,buy-out ödediğimiz bir oyuncuyla da yarım sezonluk anlaşma yapacak halimiz yok.Yabancı kısıtlaması varken bunlar mutlaka düşünülüyordur.

Obradovic tek bir sistemle özdeşleşmiş bir adam değil. Uzun süre bulunduğu takımdan dolayı böyle bir fikir geliştirilmiş olabilir ama zamanında -okuduğum kadarıyla- run&gun oynatmışlığı bile vardır. Yani Obradovic elindeki malzemeyi en iyi şekilde kullanan bir adam. Sadece bir kullanım şekli var ve buna uygun adam arıyor gibi bir izlenim oluşmasın.
Onu özel kılanda bu özelliği partizan ve Badalona da yavaş tempo oynatıyor dediler Madrid de koş koş basketbolu ile yine euroleague şampiyonu oldu.. Panada elindeki kadro ile ikili oyun ve yavaş set temposu ile avrupayı salladı.. Elindeki kadro ile en iyisini yapan koçtur obradovic o yüzden oda farkındadır eksiklerin ona göre hamleler yapar diye düşünüyorum..

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #94 : 04 Aralık 2013, 18:24:23 »
Calathes yakın meşaleyi yakın :D
Sana ne kadar anlatsak boş calathes olayını sen evde yak meşaleyi gelir belki eve :)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #95 : 04 Aralık 2013, 18:45:57 »
Sana ne kadar anlatsak boş calathes olayını sen evde yak meşaleyi gelir belki eve :)

Obra nın bir telefonuna bakar dediğim gibi. Ailesi orda olsa da İstanbul gibi bir yere gelicekler sonuçta. Köye değil :)
Amerikada adamın tüm sülalesi kariyer seçimi değil bu ''YAŞAM TERCİHİ'' obradovic değil Ülkenin başbakanı bile olsa o adamı ordan çıkaramazsın ... ne para ne kariyer nede başka bir derdi yok adamın ter tercihi tüm sülalesi ile birlikde Amerikada yaşamak...

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #96 : 04 Aralık 2013, 18:47:49 »
enderim :) bi ara dm ye bakarsan sevinirim  8)

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #97 : 04 Aralık 2013, 18:49:51 »

Obra nın bir telefonuna bakar dediğim gibi. Ailesi orda olsa da İstanbul gibi bir yere gelicekler sonuçta. Köye değil :)
Amerikada adamın tüm sülalesi kariyer seçimi değil bu ''YAŞAM TERCİHİ'' obradovic değil Ülkenin başbakanı bile olsa o adamı ordan çıkaramazsın ... ne para ne kariyer nede başka bir derdi yok adamın ter tercihi tüm sülalesi ile birlikde Amerikada yaşamak...

Para kazandığı basketbola ihanet bile bile Amerika da yaşaması Nba de oynaması. Bu çocuk oyuncağı değil. Adamın maçlarda mutsuz oldugu yüzünden anlaşılıyor

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #98 : 04 Aralık 2013, 18:59:45 »
enderim :) bi ara dm ye bakarsan sevinirim  8)
dm deyim hocam..

Çevrimdışı kmx

• Üye
« Yanıtla #99 : 05 Aralık 2013, 22:10:42 »
Selamlar herkese,
ZOC kariyeri boyunca o tarz siyahi uzunlarla pek çalışmadı. Basketbol anlayışında önemli olan bölge top elindeyken üretebilen oyuncular bu belli. Ben İlkan kadroya girdikten sonra 5 numarada süre vereceğine inanıyorum. Bu takımda 1 ve 5 numara eksiği açıkça ortada. Ancak koç sezon başında da bu transferleri yapabilecekken sırf JR Bremerları Mo Williamsları kadroya doldurmamak için yapmadı. Boşa böyle bir oyuncu çıkarsa ancak öyle olur yoksa bu sezon kadro bu derim

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #100 : 05 Aralık 2013, 22:12:15 »
Selamlar herkese,
ZOC kariyeri boyunca o tarz siyahi uzunlarla pek çalışmadı. Basketbol anlayışında önemli olan bölge top elindeyken üretebilen oyuncular bu belli. Ben İlkan kadroya girdikten sonra 5 numarada süre vereceğine inanıyorum. Bu takımda 1 ve 5 numara eksiği açıkça ortada. Ancak koç sezon başında da bu transferleri yapabilecekken sırf JR Bremerları Mo Williamsları kadroya doldurmamak için yapmadı. Boşa böyle bir oyuncu çıkarsa ancak öyle olur yoksa bu sezon kadro bu derim
Hoşgeldin değerli dostum.

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #101 : 05 Aralık 2013, 22:19:49 »
Selamlar herkese,

Sevgili Ozcan kardesim Hosgeldin memnun olduk  :)

Çevrimdışı zeljko

• Üye
« Yanıtla #102 : 05 Aralık 2013, 22:31:18 »
Selamlar herkese,
bencede transfer olmayacak yani obradoviç yapmayacak. Ama takıma kısa transferi lazım , emir ve bo ne kadar iyi oynasa da her maç 20 dk oynuyorlar yedekleri yok. tabii en iyisini obradovic bilir . İhtiyaç olduğunu düşünürse alırız birini.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2013, 22:41:34 Gönderen: cemagrak »

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #103 : 05 Aralık 2013, 23:42:29 »
Calathes 1-2 yıl değil 10 yıl oynasa NBA'de verim veren bir oyuncu olamaz. Abartılan bir guard. Her türlü Kenan'a şans vermeyi tercih ederim.

Ajinca dün de söyledim. Çok yanlış transfer olur. Bizim kesici sert ribauntlarda etkin birisine ihtiyaçımız var. Ajincaya değil.

savunması ve oyun görüşü oldukca iyi bir oyuncu bence.
1de 3e kadar herkesi savunabilir.

sahada 2-3 guard ile kalabilmek müthiş bir artı.

Onun dısında yazdıklarına katılıyorum. Biraz abartılıyor olabilir ama her takımın ihtiyacı olan tipte bir adam
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2013, 23:43:04 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı inanç

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #104 : 06 Aralık 2013, 13:24:32 »
Forum hayırlı uğurlu olsun öncelikle...

Cska geçen hafta Barca  gibi  bu maçı hedef maç olarak belirlemiş olabilir. Malum ilk maçta biraz  rencide etmiştik .

Takımın form durumu da göz önüne alındığın da Barca maçı kadar olmasa da zor geçeceği malum.

Obradovic gerekli uyarıları yapmıştır zaten.