Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970456 defa)

0 Üye ve 91 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burak karacay

• Üye
  • Yer: İstanbul / Beylikdüzü
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #1365 : 03 Şubat 2014, 00:26:20 »
Valla adamı tanımıyorum etmiyorum hiç bir fikrim yok hakkında o yüzden bir şey diyemiyeceğim ama Sean Mayi en az 1 sene daha bizim takımda görmek isterdim. Çok kolay harcadık

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #1366 : 03 Şubat 2014, 00:31:36 »
Valla adamı tanımıyorum etmiyorum hiç bir fikrim yok hakkında o yüzden bir şey diyemiyeceğim ama Sean Mayi en az 1 sene daha bizim takımda görmek isterdim. Çok kolay harcadık

May iyi adamdı..AMA EL seviyesinde değil...

Biz Vidmar biraz sertlik yaratırken Sakatlanınca yerine May i aldık..Çok saçmaydı...May iyi oyuncudur falan da bizim aradığımız adam değildi...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #1367 : 03 Şubat 2014, 00:37:13 »
halen daha grubu ilk 2'de bitireceğimize inanıyordum.
sekulic'i duyduğum andan itibaren umudum tamamen tükendi.
bir sezon daha hayal kırıklığıyla noktalanmış oldu, artık önümüzdeki yıllara bakacağız...
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2014, 00:37:33 Gönderen: iskoch »

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #1368 : 03 Şubat 2014, 00:41:53 »
Sekulic'i bende tanımıyorum ancak söylenenlerden anladığım kadarıyla benim kafamda istediğim oyuncu yapısıyla hiç uyuşmuyor ama tam Obradovic tarzı bir oyuncu. Hücumda yetenekli, pasör ve akıllı bir oyuncu ama savunma işini nasıl halledicez bilmiyorum. Yani Vidmar varken dahi adam akıllı savunma yapamazken bir yumuşak oyuncuyla daha nasıl rakipleri durduracağız, aklımda deli sorular...
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #1369 : 03 Şubat 2014, 00:45:03 »
 Bence koç Avrupadan ümidi kesti..Bu Transfer olursa başka açıklaması yok
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #1370 : 03 Şubat 2014, 01:21:30 »
Öncelikle şu konuda anlaşalım arkadaşlar bu formda ve bu başlık altında Obradovic SALAK BİRİ DEĞİL bu konuda hem fikiriz değilmi ??
Bir İnsan Avrupanın EN İYİSİ olma ünvanını ve KARİYERİNİ durup dururken riske atmaz değilmi ??
Ondan sonra yorumlama yapalım yani MANTIK ARAYALIM yapılacak yada yapılan transfer hakkında !
Evet isim bence de yanlış (ŞU ANKİ SİSTEMSİZLİKTE) bir isim bu konuda hem fikirim ama bunu Obradovic neden istiyor neden böyle transfere yöneldi bir mantık yürütmek lazım haksızmıyım ?
PAO sistemine yani Obradovicin inşaa ettiği tuğlasına kadar koy Sekulic'i ''vaaaayyy beee hemen alalım '' dersiniz buna Adımın Ender olduğu kadar eminim Mike Batiste geldiğinde yaptığınız gibi :)
Bu söyleyeceklerim beni bağlar;
Hoca Milano maçı sonrası yaptığı açıklama ile zaten sarsıntıda olan oyuncularla olan bağı bence yakmış durumda özellikle bazı oyuncularla olan..
Ve sene başında kurması gereken ( kızamasınız çünkü eldeki kadroya güvendi ) bence ilk tuğlaları atmaya başlayacak bu transfer bana bunu anlatıyor.. Sistemin savunma yaptığı sistemin sayı bulduğu bir takım.. Kişilere bağımlı kalmayan sahada içinde tek bir liderin olduğu..
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2014, 01:27:41 Gönderen: badwachter »

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1371 : 03 Şubat 2014, 01:33:51 »
Bence sadece blok falan yapıcak savunma yapar diye siyahi bir oyuncu almak yerine ,bu aralar tıkanan hücumlarda dış sutu olan ,ispanya gibi bir lig de 18-20 sayı ort. tutturmuş,7 rebound ortalaması yapan bir oyuncuyu almak çok daha mantıklı bence.Vidmar'ı kısıtlı bir oyuncu diye görüp ,yerine ondan daha iyi savunma yapıcak,oyuna akıl katacak siyahi bir oyuncu yok gibi piyasada.32 yaşında olgun bir oyuncu olduğuna göre nerede duracağını bilen,28 dk civarı dakika alıyor ise faul problemine pek girmeyen bir oyuncu gibi duruyor ki bizim uzunlar yarı sürede faul problemine giriyor.Bu tip şutu olan bir 5 numara Bo'yu da daha fazla oyuna sokacaktır ,hem sekulic hem de bo'nun oyuna skor olarak daha fazla girmesi ,bojanı da rahatlatacaktır bence.Savunmamızın kötü olmasının nedenini atletik bir siyahın olmamasına bağlayamayız bence,efes bu aralar bjelica-keremle-savanovicle oynuyor ve iyi savunma yapıyorlar,çünkü takım halinde savunma yapıyolarlar ve istekliler,Obradovic de pek siyahi uzunlarla çalışmayı sevmez ve bu şekilde kazandığı şampiyonluklar ortada.Uzun lafın kısası bu tip bir uzun aldık diye ümidi kesmek ,bu sezon hayak kırıklığıyla sonuçlandı demek pek de doğru değil bence.Biraz daha bekleyip neler olacağını görmek gerek.

Çevrimdışı carltonmyers

• Üye
  • Yer: Bursa
  • mehmet
« Yanıtla #1372 : 03 Şubat 2014, 01:37:21 »
Hoca takımdaki sorunun daha etkili savunmacılar ile oynayarak çözüleceğine inanmıyor.   Mesela Ömer yerine Melih'i tercih ediyor, hatta Kenan'ı..   Bojan'ın Emir'in Bo'nun olduğu takıma çoğumuzun lüks bulduğu Kleiza transferini yapabiliyor. Yada Dorsey gibi sert bir beş yerine orta mesafe şutu olan Zoric'i tercih ediyor. Şimdi de aynı şekilde Vidmar'ın yerine sert bir beş numara değil; şutu olan, ayakları hızlı bir uzun ile ilgileniyor. Ben takım olarak savunma yaparım , bu bilinci geliştiririm, hücumda yüzdeli oynarım ve işi kotarırım diyor. Bu şekilde kazanan takım kuracağına inanıyor. İzleyelim, çünkü hep kriz anlarının getirdiği baskıyı avantaja çevirmenin bir yolunu buldu.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2014, 01:40:18 Gönderen: carltonmyers »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #1373 : 03 Şubat 2014, 02:00:16 »
Hoca takımdaki sorunun daha etkili savunmacılar ile oynayarak çözüleceğine inanmıyor.   Mesela Ömer yerine Melih'i tercih ediyor, hatta Kenan'ı..   Bojan'ın Emir'in Bo'nun olduğu takıma çoğumuzun lüks bulduğu Kleiza transferini yapabiliyor. Yada Dorsey gibi sert bir beş yerine orta mesafe şutu olan Zoric'i tercih ediyor. Şimdi de aynı şekilde Vidmar'ın yerine sert bir beş numara değil; şutu olan, ayakları hızlı bir uzun ile ilgileniyor. Ben takım olarak savunma yaparım , bu bilinci geliştiririm, hücumda yüzdeli oynarım ve işi kotarırım diyor. Bu şekilde kazanan takım kuracağına inanıyor. İzleyelim, çünkü hep kriz anlarının getirdiği baskıyı avantaja çevirmenin bir yolunu buldu.

Tabiki bunları yapıyor...Ama hata da yapıyor..Yapmıyor diyemeyiz...

Bir takımın koçunu eleştirmek başka yerden yere vurmak başka bence...

Mesela o kadar doğru iş yapıyorki bencede öyle...

Ama şu Bojan gibi top hakimiyeti zayıf oyuncu ile Pick n roll oynama isteğini anlayamadım sene başından beri?

Koça ben de güveniyorum..Ama şu yapı ile işinin ATEŞTEN GÖMLEK olduğunu da düşünüyorum
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1374 : 03 Şubat 2014, 02:08:01 »
Tabiki bunları yapıyor...Ama hata da yapıyor..Yapmıyor diyemeyiz...

Bir takımın koçunu eleştirmek başka yerden yere vurmak başka bence...

Mesela o kadar doğru iş yapıyorki bencede öyle...

Ama şu Bojan gibi top hakimiyeti zayıf oyuncu ile Pick n roll oynama isteğini anlayamadım sene başından beri?

Koça ben de güveniyorum..Ama şu yapı ile işinin ATEŞTEN GÖMLEK olduğunu da düşünüyorum

abi yanlış anlama da nasıl güvenmek bu?

Daha gelmesi kesinleşmeyen, sahaya çıkmayan bir oyuncuyu şimdiden eleştiriyorsunuz. Neden sırf sizin kafanıza yatmadığı için.. Belki koçun kafasına yattı. Yada kafasında başka plan var.

Bu şube adam olacaksa bunun tek yolu Obradoviç'ten geçer. O da yapamaz ise kapatıp gidelim zaten.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #1375 : 03 Şubat 2014, 02:11:16 »
abi yanlış anlama da nasıl güvenmek bu?

Daha gelmesi kesinleşmeyen, sahaya çıkmayan bir oyuncuyu şimdiden eleştiriyorsunuz. Neden sırf sizin kafanıza yatmadığı için.. Belki koçun kafasına yattı. Yada kafasında başka plan var.

Bu şube adam olacaksa bunun tek yolu Obradoviç'ten geçer. O da yapamaz ise kapatıp gidelim zaten.

Neden be kardeşim bizim bir fikrimiz olamazmı...Zoriç içinde eleştiriler vardı ve yanılmadı mesela bazı arkadaşlar..Olur böyle şeyler...

Yani ben kendi adıma bu hamlenin tutacağına ihtimal vermedim..Ama koç alıyorsa vardır bir bildiği diyoruz...

Ayrıca zaman gösterecek bunları...
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1376 : 03 Şubat 2014, 02:15:29 »
Abi tabiiki de olabilir. Tabiiki de yanlış transfer olduğunu düşünebilirsin açıkçası bende yanlış olduğunu düşünüyorum. Ama yanlış transfer olduğunu açıklamak var bir de yok Avrupa bitti, yok bu sezon bitti demek var.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #1377 : 03 Şubat 2014, 02:17:38 »
Abi tabiiki de olabilir. Tabiiki de yanlış transfer olduğunu düşünebilirsin açıkçası bende yanlış olduğunu düşünüyorum. Ama yanlış transfer olduğunu açıklamak var bir de yok Avrupa bitti, yok bu sezon bitti demek var.

Ben şahsen koçun son maçtan sonra kendi adına umudunun azaldığını ve artık ELİNE SOPAYI alıp ona göre davranacağını çıkardım...
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1378 : 03 Şubat 2014, 02:17:57 »
Ki ben Zoric'ın gayet yeterli bir uzun olduğunu düşünüyorum. Hala da arkasındayım.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #1379 : 03 Şubat 2014, 02:20:24 »
Ki ben Zoric'ın gayet yeterli bir uzun olduğunu düşünüyorum. Hala da arkasındayım.

Onun içeri devrilmelerini görecek Guard alırsan Zoriç bezdirir.Ama o da yok işte.
HaBaBaM GüM GüM GüM