Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970350 defa)

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #1410 : 03 Şubat 2014, 15:30:46 »
Yok be umudum ben kim paralel yapı kim
 Emiliano ile telefon görüşmesine uzanan bir dostluk oldu aramızda ara sıra soruyorum bilgileri veriyor sağolsun.gelsin buraya foruma da üye Emiliano en kısa zamanda gelecek. 
İlk yabancı üyemiz oldu ama nasıl olacak nasıl konuları anlayıp yazacak orası süpriz :)

Google translate :P Yoksa türkçe mi öğrenmiş :D

Çevrimdışı thamerist

• Üye
« Yanıtla #1411 : 03 Şubat 2014, 15:31:53 »
Adam Emiliano'yu getircem diyor oylar Cem abiye :)

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #1412 : 03 Şubat 2014, 15:32:18 »
Yok be umudum ben kim paralel yapı kim
 Emiliano ile telefon görüşmesine uzanan bir dostluk oldu aramızda ara sıra soruyorum bilgileri veriyor sağolsun.gelsin buraya foruma da üye Emiliano en kısa zamanda gelecek. 
İlk yabancı üyemiz oldu ama nasıl olacak nasıl konuları anlayıp yazacak orası süpriz :)
çok tehlikeli adamsın abiiiiiiiii hahahhahhaa
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #1413 : 03 Şubat 2014, 15:43:06 »
varnado ismi çıkmış yine kaynak neresi ??
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı carltonmyers

• Üye
  • Yer: Bursa
  • mehmet
« Yanıtla #1414 : 03 Şubat 2014, 15:43:44 »
Son maçında 35 dakikada 22 sayı (8/10 iki sayı, 6/8 serbest atış), 5 ribaund, 2 asist yapmış bizim Şeku :) Hücum yönüyle motive olalım bari.

Çevrimdışı fbulker27

• Üye
  • Yer: Ankara/Gaziantep
« Yanıtla #1415 : 03 Şubat 2014, 15:45:56 »
varnado ismi çıkmış yine kaynak neresi ??

sporx 1 2 saat önce gördüm
KFY              Sonuna Kadar Fenerbahçe

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #1416 : 03 Şubat 2014, 15:47:47 »
sporx 1 2 saat önce gördüm
yalandır kesin şuursuzlar 1 hafta önceki mevzuyu yeni haber son dakika olarak veriyolar.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2014, 15:50:16 Gönderen: Carter-Williams »
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı haktan87

• Üye
  • Yer: ERZURUM
« Yanıtla #1417 : 03 Şubat 2014, 15:55:13 »
Yeni transferimiz sekuliç olmuş, hayırlı olsun..
"BEN FENERBAHÇEYE ikinci olmak için gelmedim"
Zeljko OBRADOVİC.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #1418 : 03 Şubat 2014, 15:56:21 »
biraz da sekuliçi izleyelim bakalım, tutarsa seviniriz, tutmazsa biraz da ona söveriz ne olacak, nasıl olsa zar atmaya alıştık.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1419 : 03 Şubat 2014, 16:00:55 »
Şimdi öncelikle şunu söylemek lazım. Bu sezon adam kariyer yılını yaşıyor. İnanılmaz yüzdeli oynuyor ki bu atışlar genellikle boş atışlar değil.

Bu takım doğası gereği savunma filan yapamaz. Ha bu demek değil ki hiç savunma yapmayalım her maç 100 yiyelim. Sadece eldeki malzeme bizim bir yere kadar savunma yapmaması izin veriyor. Koç da bunun fazlasıyla farkında. O da istiyor ki Top-16'dan beri kullanamadığımız hücüm aksiyonlarımızı tekrardan devreye sokayım. Koç Real Madrid yıllarında savunmayla başarılı olmadı, hücüm aksiyonlarıyla başarılı oldu. Herkesin gönlünden geçen Pana gibi savunma yapmamız biliyorum ama bu mümkün değil.

Şimdi Emir, Bojan'ı hatta Bo'yu çok fazla eleştiriyoruz. Ki bunda haklı olduğumuz noktalarda var. Ancak  bir şeyi fena halde unutuyoruz. Bu takım pivot pozisyonundan hiç katkı almıyor. 4 numaralı oyuncularımız da zaten dışar oyuncuları gibi.  Yani hem Kleiza hemde Bjelica içeriden oynaya bilseler de genel olarak dışarıda top almayı daha çok seviyorlar. Vidmar ile Zoric yetersizliği de bizi bitiriyor. Bütün takımlar dışarı savunmaya ağırlık veriyor. O zamanda Bojan'ın, Emir'ın üstüne çok yük biniyor. Onlarda dağılıyor.

Eğer bu transfer olursa ve kendisi Euroleague seviyesini kaldırabilirse dış oyuncularımızın üstündeki yükü fazlasıyla alacaktır.

Bakın bir şeyi de unutmamak lazım. Savunma yapmadığı için kaybediyor diye eleştirdiğimiz takım eğer 5 maçta Bojan'dan skor yükü olarak normal sezonda ki katkıyı alabilse şuanda 5-0 da olabilirdi. Öyle çok ekstra bir şey yapmamıza gerek yoktu.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #1420 : 03 Şubat 2014, 16:05:44 »
Bakın bir şeyi de unutmamak lazım. Savunma yapmadığı için kaybediyor diye eleştirdiğimiz takım eğer 5 maçta Bojan'dan skor yükü olarak normal sezonda ki katkıyı alabilse şuanda 5-0 da olabilirdi. Öyle çok ekstra bir şey yapmamıza gerek yoktu.

takım karakteri ile ilgili söylediklerinize katılmakla beraber, yukarda alıntıladığım kısma bir itirazım var.

bojanın skor katkısı olarak ilk gruplardaki seviyede olmamasının sebebi tesadüfi bir durum değil.

bizim hücumumuzdaki en önemli parça bojan ve rakipler bizi düzen dışına çıkarıp maç kazanmanın yolunun bojanı durdurmaktan geçtiğinin farkındalar.

bojan bu yüzden ilk gruplardaki skorları yapamıyor ve yapamamaya da devam edecek bence.

tabi 5 numaradan katkı alamamak konusunda % 100 haklısınız ve umarım yeni transfer bu durumu değiştirir ve kısalarımız daha rahat hücum etme şansı bulur.

yoksa bu seviyede hücumda ya da savunmada tek bir defonuz dahi olsa, onu cezasız bırakmıyor rakipler. ve bizim gibi hücum odaklı bir takımın pivotlarından neredeyse sıfır katkı almasının telafisi imkansız oluyor.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1421 : 03 Şubat 2014, 16:08:47 »
O konu da size katılıyorum. Eğer yol olarak benim düşündüğüm yolu seçecek isek Bojan'ı kullanamadığımız zaman devreye girecek bir skorere kesinlikle ihtiyacımız var.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı thamerist

• Üye
« Yanıtla #1422 : 03 Şubat 2014, 16:18:50 »
Şu kadro yapısına 1-2 takviye yapsakta savunma takımı olmayacağız evet ama takımda hiç olmazsa 1 tane savunmasıyla öne çıkan oyuncu olsun . Pota altında blok tehtidi oluşturacak 1 uzun oyuncu bile bu takıma çok şey katar . Hep diyoruz ya pis işler işte onları yapacak adam lazım blok yapsın ribaund alsın yeter . Bu hem kolay geçildiği için eleştirdiğimiz kısa oyuncularımızın defolarını saklar hemde alınan net hücum ribaundları Bo önderliğinde olmak üzere oyunun temposunu bize çevirir

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1423 : 03 Şubat 2014, 16:25:25 »
Emiliano bu foruma üye oldu zaten en kısa zamanda yazacakyazacak 8)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #1424 : 03 Şubat 2014, 16:40:11 »
bizim savunma zaf'iyetimizin oyuncu kalitesi ile doğrudan bir bağlantısı yok bence.

Problem büyük oranda takımın genel pozisyon bilgisi ve konsantrasyonu. Ayaklarınız her gün hızlı, kollarınız da her gün uzun olamayabilir. Ama Fenerbahçe'de oynuyorsanız kafanız her gün çalışmalı.

TOP16da bu anlamda düzenli göz kararmaları geçirdik. 30+ yenen çeyreklerin başka izahı yok. Durum elbette düzelir ancak sıkıntı, bizim üçüncü sezonda üç farklı hocayla aynı duruma düşmemiz. Üç sezondur sıkışık zamanda Emir-Bojan ikilisinden medet umduk. üçüncü sezondur, bu plan işlemiyor. Bojan ve Emir çok iyi oyuncular, herşeye rağmen. bugün satıyoruz desek en az bu klasmanda bir takıma gidecekleri de kesin. ama bu çocuklar bu görevi kaldıramıyorlar. Onlara, bir düzen içinde oynamalarını sağlayacak sorumlulukları vermek daha doğru olacaktır.

Sopranos dizisi izlemiş olanınız var ise, 3.sezonda Gigi Cestone adlı karakteri belki hatırlar. Gigi Cestone şartlar gereği sorumluluk aldığında, stresi kaldıramadığından kabız olup tuvaletin üstünde kalp krizi geçiriyordu. Emir ve Bojan'ı ne zaman bu stresle sahada görsem bu sahne aklıma geliyor. Açıkcası ikisi için de bu mental gelişmenin artık olanaksız olduğunu hissediyorum.

Burada önümüzde iki yol var:

1. İkisini de gözden çıkaracağız (ki Emir yerli oyuncu olarak çok çok değerli)
2. Veya ikisinin de bir adım geride durmasını sağlayacak bir kadro kuracağız. Bu da ancak ELnin iyi bir "ego"sunu takıma getirmekle çözülür. Teodosic bu anlamda en mümkün opsiyon (2015 sezonu için)

onun dışında bence bu sene top8 belki yaparız ama EL maceramız kısa sürecek gibi duruyor.

Ne olursa olsun ligdee şampiyon olmalıyız ki, Aziz "bu takım yürüyerek şampiyon olur" Yıldırım ve şürekası OBradovic hakkında ileri geri konuşamasın

Sevgiler

Okan
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.