Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970533 defa)

0 Üye ve 75 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fbarena

• Üye
  • Yer: İstanbul-Adana
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #1455 : 04 Şubat 2014, 00:34:59 »
Kısa transferi ne durumda...Bir uzun daha düşünülüyorsa kısa transferinden umarım vazgeçilmez

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #1456 : 04 Şubat 2014, 00:56:02 »
Yok mümkün değil murat ihtimal bile vermiyorum.
Haaa oyun aklı iyi hücum fundamental i iyi atlet uzun bulursa ( ebenin...... ali sami dedin içinden duydum :) ) alır belki.  Ahahahah
hahahaha abi gece gece ama bu uzun olayı laboral maçında çoooook canımızı sıkacak
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 06:44:19 Gönderen: Cem Ağrak »
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #1457 : 04 Şubat 2014, 03:45:22 »
Hocanın Sekulic'i yorumlarken söylediği "tanıdığım bir oyuncu" cümlesi çok önemli. Hocanın belli ki ya tutarsa şeklinde bir transfer istemiyor, tanıdığı, ne alacağını bildiği oyuncularla oynamak istiyor. Bu arada Zizis gelse muhteşem olurdu gerçekten.
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1458 : 04 Şubat 2014, 09:38:59 »
değerli mehmet kardeşim Sekulic'in bir fikir sahibi olmamız açısından  geçen seneki bir maçını paylaşmış
bende bu sene kendi evlerinde Cai Zaragoza'yı 66-60 yendikleri maçın videosunu paylaşayım
12 sayı 7 rib ile oynamış bu maç , 5 dakikalık videolardan fikir sahibi olmak zor, en mantıklısı birkaç tane maç izlemek daha doğru olur.

Cai Zaragoza 60 - 66 CB Canarias

Herbalife G Canaria 79 - 61 CB Canarias

Bu da ikinci maç deplasmanda yenildikleri bir maç 14 sayı 12 rib lık bir performansı var bu maçta

ayrıca ekte bu zamana kadar ki İspanya Ligi istatistikleri var.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 10:31:38 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #1459 : 04 Şubat 2014, 12:03:28 »
istatistikleri boşverin.
euroleague'in 10 takımı, eurocup'un 3-4 takımı dışındakilerde kimin ne yaptığının hiç bir önemi yok.
bizim bulunduğumuz seviye ile, sekulic'in geldiği seviye arasında avrupa ile nba arasındakinden daha büyük bir fark var.
yine adam almadılar denmesin diye yapılmış bir transfer sadece, takıma zerre katkı yapacağını düşünmüyorum.
euroleague benim için artık bitti, gelecek seneye inşallah...

Çevrimdışı a_yavuz60

• Üye
« Yanıtla #1460 : 04 Şubat 2014, 12:37:20 »
Keşke rimantas kaukenas ı alsak sene sonuna kadar.pazar günü reggio emillia nın maçını izledim Sports tv de sanki 25 yaşında gibi adam hala.pazar günü izlediğim adam hala bize çok şey katar.yaşı hariç tam aradığımız adam aslında
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 12:38:05 Gönderen: a_yavuz60 »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #1461 : 04 Şubat 2014, 12:41:54 »
http://www.yarisaha.com/oyuncu-dosyasi-blagota-sekulic/

Ege Özışık Sekulic'in eğrisi doğrusu herşeyini bilgili belgeli yazmış
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1462 : 04 Şubat 2014, 12:45:53 »
Okan bi dm ye gelsene 8)
Ya da ben sana alo diyim
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 12:47:01 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #1463 : 04 Şubat 2014, 12:56:15 »
istatistikleri boşverin.
euroleague'in 10 takımı, eurocup'un 3-4 takımı dışındakilerde kimin ne yaptığının hiç bir önemi yok.
bizim bulunduğumuz seviye ile, sekulic'in geldiği seviye arasında avrupa ile nba arasındakinden daha büyük bir fark var.
yine adam almadılar denmesin diye yapılmış bir transfer sadece, takıma zerre katkı yapacağını düşünmüyorum.
euroleague benim için artık bitti, gelecek seneye inşallah...

haklı olduğunuz konular olabilir, belki ispanya ligi bir EL değil ama Eurocup'ın 3-4 takımı dışındaki oyuncuların tamamının verimsiz olduğu düşüncesi bence biraz abartı olmuş. Genel anlamda da fazlasıyla negatif bir yorum yapmışsınız. Hali hazırda sakat olan Vidmar ve son haftalarda kötü performans sergileyen Zoric'in pozisyonunda olacağına göre gayet tabi katkı alabiliriz. Sonuçta sezonu kapatmış bir Vidmar gerçeği var. Ayrıca Obradovic de hem oyuncuyu geçmişten tanıdığını hem de istatistiklerinin iyi olduğunu ifade edip bir nevi kefil oldu oyuncuya.

Bence oyuncunun performansını görmeden iyi yada kötü yorum yapmanın manası yok, çok büyük beklentilerle gelen oyuncularda zaman zaman bekleneni veremiyor sonuçta.

Transferlerin devamının geleceğini düşünecek olursak henüz bitmiş birşey yok bence enseyi karartmayalım :)

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #1464 : 04 Şubat 2014, 13:18:16 »
abi bu sekulic'in hiçmi iyi yanı yok yaa içim karardı.biride çıkıp şu şu özelliğide işimizi görür şu özellikleri bizim işimizi kolaylaştırır diyen yok çok negatiftiniz aga.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 13:22:52 Gönderen: fb_balkay »
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı thamerist

• Üye
« Yanıtla #1465 : 04 Şubat 2014, 13:26:30 »
Vidmar ve Zoric'in TOP 16 istatistiklerinin toplamı 9.6 sayı 7.2 ribaund 1 asist ve 2.2 top kaybı olduğu bir yerde gelen herhangi bir uzuna verim vermez demek pek mantıklı gelmiyor bana . 2 uzunumuzun istatistiklerinin herhangi birinin toplamı dahi çift hanelere ulaşamamış . Yani 5 numara pozisyonundan neredeyse 0 verim alıyoruz verilen süre bazında bakarsak . Sekulic'i bende ilk defa duydum ve sadece burada yazılanlar ve birkaç videosundan analiz etmeye çalışıyorum . Tahminim hücumda istatistiklerimizi yükselteceği yönünde ama savunmada pek umutlu değilim . Ama Vidmar ve Zoric TOP 16'da kaç maçta faul problemine girmeden savunmada iyi verim verdi ? Benim aklımda sadece Vidmar'ın Pana maçındaki savunma performansı var onun dışında boyalı alanda tüm rakiplere ezildik . Sekulic hücumda üretmeye başlarsa kısaların üzerindeki baskının azalacağı Emir'in daha az yıpranacağı eleştirilen Bojan'ın baskıdan kurtulup daha verimli olacağı hatta Bjelica ve Kleiza'nın bile daha geniş alanlar bulacağıda aşikar .

TOP 16 başlamadan önce herkes kısa eksikliğinden söz ederken ısrarla sert atletik bi uzuna ihtiyacımız olduğunu söylüyordum yinede söylüyorum . Böyle bir uzun kolay geçilen kısalarında zaafını yapacağı 1 - 2 blokla minimize edebilir hücumda ribaund alıp boyalı alandan skor üretebilir . Ama Sekulic'te hücumda skor üretirse takıma verim verir kısaları rahatlatır . Yani daha hiç oynamadan birşey olmaz demek hem oyuncuya hemde takıma haksızlık olur . Sonuçta Sekulic sezon başında alınmış ve üzerine takım inşa edilmiş bir oyuncu değil sezonun en kritik yerinde denize düşen yılana sarılır mantığıyla sarıldığımız çare . Bir şans vermek gerekir .

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1466 : 04 Şubat 2014, 14:45:39 »
Bu kadar enseyi karartmaya gerek yok. Dünkü Efes maçında da gördük ki bizim takım ne kadar mobil oyunculardan kurulursa sahada, o kadar verimli oluyor savunmada. Ve bu mobilitenin artmasına faydası dokunacak bir oyuncu Sekulic. Üstelik sadece orta mesafe değil, dış şut tehdidi de var. Cidden yüzdeli üçlük atıyor. Bu da Bo'nun verimini arttıracak bir unsur olabilir.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1467 : 04 Şubat 2014, 14:58:12 »
Bu kadar enseyi karartmaya gerek yok. Dünkü Efes maçında da gördük ki bizim takım ne kadar mobil oyunculardan kurulursa sahada, o kadar verimli oluyor savunmada. Ve bu mobilitenin artmasına faydası dokunacak bir oyuncu Sekulic. Üstelik sadece orta mesafe değil, dış şut tehdidi de var. Cidden yüzdeli üçlük atıyor. Bu da Bo'nun verimini arttıracak bir unsur olabilir.
Rakip pivotu dışarı çekeceği için Bo daha rahat penetre eder,haklısınız

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #1468 : 04 Şubat 2014, 15:07:37 »
Rakip pivotu dışarı çekeceği için Bo daha rahat penetre eder,haklısınız
ayrıca bo'nun drıve etmesi rakip savunmayı bayağı yıpratır.buda dış oyuncularımızın işini çok kolaylaştırır.
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı thamerist

• Üye
« Yanıtla #1469 : 04 Şubat 2014, 15:07:59 »
Keza Bjelica ve Kleiza'da penetre etmeyi seven oyuncular . Onlarında penetre alanını açacaktır .