Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970430 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bilal1907

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #1515 : 06 Şubat 2014, 17:08:46 »
kenana geçmiş olsun.kerem tunçeriden başka yerli alternatif yok ama ertuğrul erdoğan göndermiyor diye duydum basketbol sitelerinde.hemen çözüm bulmalıyız

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #1516 : 06 Şubat 2014, 17:11:53 »
EL CEZİRE’DEN ENVER HASANOĞLU’NUN HABERİ ŞÖYLE: Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, milli takım antrenörlüğü için Zeljko Obradovic ile temas kurduklarını ama olumsuz yanıt aldıklarını söyledi.

Demirel, Al Jazeera’ye verdiği röportajda Türkiye’nin wild card (özel davet) ile 2014 Dünya Şampiyonası’na gitme hakkı kazanması, milli takımın antrenör arayışı ve oyuncu seçiminde siyasi baskı tartışmaları ile ilgili soruları yanıtladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı, FIBA’nın wild card için 800 bin euro talep ettiğini ve Türkiye dahil bu davetle şampiyonaya alınan tüm ülkelerin bu parayı ödediğini söyledi.   

Demirel, katılım hakkı kazanmalarının parayla ilgisi olmadığını ise özellikle vurguladı, “Eğer ödenen bağışla olsaydı, Katar, Nijerya ve Venezuela bizden daha fazla öder ve onlar giderdi” dedi.

Şu an boşta olan milli takım antrenörlüğü için ABD’den dört ismin haber gönderdiğini belirten Demirel, antrenörün Türk veya yabancı olmasıyla ilgili bir tercihleri bulunmadığını ifade etti.

Demirel, yeni antrenörün, daha önce Bogdan Tanjevic örneğinde olduğu gibi aynı anda hem kulüp hem de milli takım çalıştırması konusunda bir sorunları olmadığını da vurguladı.

Fenerbahçe Ülker’in başantrenörü Zeljko Obradovic’e ilgilerinin yeni olmadığını söyleyen federasyon başkanı, Sırp teknik adamla dolaylı olarak görüştüklerini ve yine olumsuz cevap aldıklarını belirtti.

Cenk Akyol’un Gezi olaylarıyla bağlantılı olarak milli takıma alınmamasının söz konusu olmadığını vurgulayan Demirel, “Oyuncuların siyasi görüşünün takıma seçilmeye etkisi sıfır” dedi.

son bi kaç günün en güzel haberi
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #1517 : 06 Şubat 2014, 17:20:38 »
Euroleague'de oynadığını mazeret göstererek, gs için birçok kuralı çiğneyen Federasyon yine Euroleague'de oynayan Fenerbahçe Ülker için yerli bir oyuncu transferine izin verir herhalde Cem Abi. Hep oraya hep oraya daha ne kadar sürecek bu? Turgay efendi konuşmayı biliyor çıksın bir kuralı da Fenerbahçe Ülker için çiğnesin. Alışkın olduğu şeyler halbuki...
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • Yer: osmaniye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
« Yanıtla #1518 : 06 Şubat 2014, 19:32:56 »
Avrupa için tecrübeli bir oyun kurucu lazım, TÜRKİYE ligi için KENAN a güvenen koç BERK ede bir fırsat vermezmi ?  Kenan dan çok eksiği olduğunu düşünmüyorum hatta savunmada falan daha iyi gördüğüm kadarıyla
(   FENERBAHÇE  )

Çevrimdışı Stojakoviç

• Üye
  • Yer: Ankara/İzmir
  • It ain't over till it's over!
    • dincerorc
« Yanıtla #1519 : 06 Şubat 2014, 23:47:34 »
Bence Sekulic + 1 uzun alacakken planlar, Sekulic + oyun kurucu olarak değişti. Mantıklı olan da bu bence. Bildiğim kadarıyla Oğuz ve belki de İlkan 2. EL'de 2. yarının büyük kısmını oynayabilecekler. En azından nicelik olarak uzun rotasyonu daha rahat görünüyor.

Ben çok karamsar değilim ama bakalım.
Hoops and rap

Çevrimdışı thamerist

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1520 : 07 Şubat 2014, 09:46:53 »
Kendisini beğenmesemde Sasha Vujacic bu dönemde alınabilecek nadir iyi oyunculardan biridir . Efes'te oynadığı dönemler boyuncu Avrupa'da hiç üst seviyelere çıkamayacağını çıksa da istikrar yakalayamayacağını gösterdiysede Obra ondan bir şekilde verim almasını bilir . Dün Clippers - Heat maçında kenarda gördüm galiba 10 günlük kontrat yapmış Clippers'la .
Aradığımız oyuncu olduğu konusunda düşündürsede sezonun bu dönemi için iyi bir takviye olabilir

Çevrimdışı thamerist

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1521 : 07 Şubat 2014, 15:15:52 »
10 gunluk kontrat :)  Yazin memleketteki streetball icin ben de 2 gunluk bir kontrat dusunuyorum. 
Chris Paul ve Reddick'in sakat olması dolayısıyla aldılar sanırım . Ama uzatacaklarını sanmıyorum . Bu dönemde alınabilecek en üst düzey oyunculardan biri bana kalırsa . Ama sezon başında bedava verseler istemem Vujacic'i . Denize düşmüşken Vujacic'e sulanmak lazım şu dönemde

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #1522 : 07 Şubat 2014, 15:19:59 »
Guard konusundaki ''Alabilecek oyuncu bulursak'' lafı biraz saçma geliyor bana. Piyasadaki oyuncular belli. Bitecek bir turnuva ya da başka bir organizasyon da yok sanıyorum. Top 16daki takımlar da ''Biz kötü gidiyoruz, ikinci yarı için size bu adamımızı verelim bari'' moduna girmeyeceklerine göre, ortada bir isim yoksa herhangi bir guard alınacağını sanmıyorum.

Benim pek umudum yok açıkcası.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1523 : 07 Şubat 2014, 15:47:15 »
Durant'a 3,5 maçlık bir kontrat imzalatamaz mıyız? Birkaç milyon Dolar'a Top8 yaparız. Nasılsa OKC'nin durumu belli sayılır. 8) (Çözüm bulmada üzerime yoktur.) Hatta zaman uygun olursa F4 için de bir 2 maçlık kontrat daha. Mis!..
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı afat

« Yanıtla #1524 : 07 Şubat 2014, 20:13:16 »
Pinarkarsiyakanin yeni transferine bak bide bizimkine komik.

Çevrimdışı burak karacay

• Üye
  • Yer: İstanbul / Beylikdüzü
« Yanıtla #1525 : 07 Şubat 2014, 20:16:33 »

Evet Karşıyakanın transferini bende beğendim, çok yararlı olacaktır ama bizim transferide sırf bu maça bakarak eleştirmek doğru olmaz bence.. Sekulic e gelene kadar takımda okadar çok sorun var ki. .

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1526 : 07 Şubat 2014, 20:17:38 »

Sekulic yetersiz olabilir ama kaç tane top indirebildik ki ?

Çevrimdışı afat

« Yanıtla #1527 : 07 Şubat 2014, 20:27:41 »
Baska adamlarin katkilariyla yararli olacak oyuncuyu niye aliyoruz ki sanki normalde uzunlarimizi cok besleyen bi takimiz da... En azindan sert bi uzun alinsin. Adamlarin uzunu kaldirip sut atiyor adaminin arkasinda kaliyor. Caydirici. Tamam top inmedi de pozisyon almasi lazim oda yok en azindan goremedik. Ah pamuk oguzum en azindan iceri disari yapardik bir iki fundemental yapardin bire bir gidip olursa olur olmazsa olmaz yapmazdik. Bugun izlerken  icim icimi yedi bitim resmen koc fenalasmadi allahtan. Ayrica 3. ceyregin basinda bjelicayi almasi kocun en buyuk yanlisiydi.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1528 : 07 Şubat 2014, 20:28:30 »
Zannedersem yerli oyuncu transfer etme süresi doldu.O yüzden Berk-Metecan hatta İzzet daha fazla süre almalı.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #1529 : 07 Şubat 2014, 20:37:58 »
Sekulic yetersiz olabilir ama kaç tane top indirebildik ki ?

Peki rakip yeni oyuncusunu nasıl besleyebildi _?