Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970420 defa)

0 Üye ve 84 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #1695 : 24 Şubat 2014, 19:47:30 »
yok ya ondan bahsetmiyorum abicim şimdi;
1-) Bojan menajerini değiştirdi obradovicin menajeri oldu büyük ihtimal yazılanlara göre bu benim tahminim bojan kalacak.
2-) sportando bogdan bogdanovic seneye fenerbahçe de oynayabilir diyor ki sportando baya ciddi bir kaynak
3-)teodosic ile söz kesildi bunu biliyoruz 2014-2015
4-) bo'nun sözleşmesi var ve ben obradovicin onu gönderme ihtimalini düşük görüyorum
 Şimdi sen diyosun ki 2 tane kısa oyuncu alınmasın tamam diyorum obradovice söyleyelim adam kısa oyuncu istiyor işte. Biz zaten kenan sakatlanmadan önce guard aramaya başladık istersen ahmet özokurun twitlerine bakabilirsin.

Kenan sakatlanmadan önce 1 tane guard arıyorduk ki ihtiyacımız oldugunu düşünüyorum ben de.
Lakin sen sene sonu 2 tane birden getiriyorsun.

Bence bu muhtemel değil diyorum.
Sonucta herkes olasılıklar üzerinden yorum yapıyor. Benim de tahminim bu yönde.
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2014, 19:47:54 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #1696 : 24 Şubat 2014, 22:45:10 »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #1697 : 25 Şubat 2014, 10:48:33 »
Jackson'la kısadan karaladım birşeyler ;

Kim Bu Jackson ?

Fenerbahçe Ülker'in yeni transferi Pierre Jackson hakkında yazılanları okuduğum zaman tebessüm ediyorum zira aynı insanların bundan 1-2 hafta sonra söyleceklerini az çok tahmin edebiliyorum.

Şahsi fikrim Pierre Jackson şu dönemde alınabilecek en iyi oyunculardan biri ve muhtemelen Fenerbahçe'ye katkısı olumlu olacaktır. Ancak bu oyuncunun NBDL istatistiklerini baz alarak yorumlarda bulunmak pek sağlıklı değil. NBDL'de 6.2 asist ortalaması yakalaması onun Fenerbahçe'de Chris Paul etkisi yaratacağı anlamına gelmez.

29.1 sayı ortalamasıyla oynaması da Westbrook gibi sazı her an eline alacağı anlamına gelmez.

Bunları şundan söylüyorum ;

Daha maça çıkmadan Jackson'a misyon yüklemeye başladı bazıları. Beklentileri o kadar yükseğe çıkartıyolar ki bu yorumları okuyanlar bu beklentiler doğrultusunda oyuncuyu izliyor ve öyle yargılıyor. Toplum olarak çok çabuk gaza geliyoruz, manası olmayan beklentiler içine giriyoruz, bu beklentilerimiz karşılık bulamayınca da oyuncuyu ateşe atıyoruz.

Jackson'a bundan 2 hafta sonra ''adam olsaydı NBA'de oynardı, orada ekmek bulamadı, buralara kadar düştü'' dememek için önce beklentileri gerçekçi bir şekilde ortaya koymak gerekiyor.

Öncelikle Jackson'dan ahım şahım savunma beklemesin kimse, bu özelliği onun en zayıf yanlarından biri. Ki hiç alışık olmadığı Euroleague sertliğinde biraz bocalama yaşayacaktır. Eğer Jackson'dan üstdüzey savunma beklerseniz işte o zaman yandınız. Bunu zaten Obradovic iyi biliyor, ona göre planlama yapıyor ancak bizler tüm bunları unutup, yapacağı en ufak savunma hatasında adamı geldiğine pişman edeceksek şimdiden geçmiş olsun.

Jackson'ın en büyük artısı hücumda olacak ..

Jackson Fenerbahçe'nin hücumdaki en büyük silahı olabilir zira ritmini bulduğu zaman hem atar hem attırır.

Yalnız tekrar etmekte fayda var, hücumdaki en büyük silahı olması demek 25-30 sayı atıp, 7-8 asist yapacağı anlamına gelmiyor. Bazen oyuncuların istatistiklere yansımayan katkıları olur, verdiği pas doğrudan asist olmaz ancak asiste giden yolu açar. Yaptığı bir koşu istatistik kağıdına işlemez ancak o koşunun getirisi olarak kendisine çektiği 2 kişi sayesinde takım arkadaşına boş şut imkanı sağlar.

Burada önemli olan takımın onun oyununa ayak uydurması, eğer ondan takıma ayak uydurması beklenirse, ki bir oyun kurucu için en büyük dezavataj bu olur, asla istenen verim alınamaz. Emir'in oyun içersinde biraz daha fedakarlık yaparak kontrolü Jackson'a bırakması gerekiyor. Bu tip oyuncular için kontrolün kendi elinde olması önemli bir faktördür.

''Topu biz sana verdiğimiz zaman takımı yönlendirirsin'' gibi bir yaklaşım Jackson tarzı oyuncuların tüm ritmini bozar. Jackson'ın oyunda olduğu dakikalarda mümkün olduğunca topun eline değmesini sağlamak gerekiyor. Top eline ne kadar değerse o da o kadar ısınacaktır.

Lafı fazla uzatmak istemiyorum ;

Fenerbahçe camia olarak hassas bir dönemden geçiyor. Herkes pusuda beklemiş durumda. Rant kapısı olarak gördükleri bu kulübün etinden kemiğinden faydalanmak isteyen herkes iyi ya da kötü bir şekilde Fenerbahçe üzerinden prim yapmanın derdinde. Bugün Jackson'ı gazlayanlar yarın o gazı almak için kapıya ilk gelenler olacaktır.

Siz ne o gazı alın ne de o kapıyı açın sadece Obradovic'e güvenin ..

http://www.derinnba.com/index.php/derinanaliz/derinbakis/item/2830-kim-bu-jackson-?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1698 : 25 Şubat 2014, 10:55:08 »
ağzına sağlık Kemal
istanbul sana yaramış , çok güzel gerçekçi ve akıcı bir yazı olmuş :)

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #1699 : 25 Şubat 2014, 13:15:10 »
Bu şekilde oynayan BO yu gönderecek adamın akıl sağlığından şüphe ederim ben
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #1700 : 25 Şubat 2014, 13:27:02 »
Bu arada haftasonu Sekulic'i çıplak gözle izledim
Bana gayet derli toplu basketci gibi geldi. Topu yere vurunca saçmalamıyor, top kontrolü fena değil, bitiriciliği iyi. Savunmada da çok gayretsiz değil. En azından show up yapıyor, ayakta kalıyor
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #1701 : 25 Şubat 2014, 13:33:12 »
Bu arada haftasonu Sekulic'i çıplak gözle izledim
Bana gayet derli toplu basketci gibi geldi. Topu yere vurunca saçmalamıyor, top kontrolü fena değil, bitiriciliği iyi. Savunmada da çok gayretsiz değil. En azından show up yapıyor, ayakta kalıyor

2 pozisyonda acayip hucum ribauntları çekti..En yukselte o vardı..Bende beğendim fena adam değil..Back up oyuncusu sonuçta..İş yapar
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1702 : 25 Şubat 2014, 13:47:23 »
Siz sene sonu (Allah korusun) şampiyonluk bir kaçsın da; bakın kimler gönderiliyor?

İki senedir koçların kellesi alındı ve başarısızlığın üstü bir şekilde örtüldü. Ama bu sezon olası bir başarısızlık olursa ne Bo'sunun, ne Mo'sunun, ne Bojan'ının, ne kaçanının, ne Emir'in, ne demir'in, ne Ömer'in, ne gömerin; hiç bir Allah'ın kulunun gözünün yaşına bakılmaz.

Daha doğrusu bakılmaması gerekir.

Bu sezon bana sorarsanız bu ana rotasyonun son şansıdır. Şampiyon olamazlarsa kuru yaş dinlenmez ve kökten değişim olur. Devrim olur. Sadrazam değiştirmekle yetinilmez; Cumhuriyet ilan edilir.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #1703 : 25 Şubat 2014, 13:54:41 »
Siz sene sonu (Allah korusun) şampiyonluk bir kaçsın da; bakın kimler gönderiliyor?

İki senedir koçların kellesi alındı ve başarısızlığın üstü bir şekilde örtüldü. Ama bu sezon olası bir başarısızlık olursa ne Bo'sunun, ne Mo'sunun, ne Bojan'ının, ne kaçanının, ne Emir'in, ne demir'in, ne Ömer'in, ne gömerin; hiç bir Allah'ın kulunun gözünün yaşına bakılmaz.

Daha doğrusu bakılmaması gerekir.

Bu sezon bana sorarsanız bu ana rotasyonun son şansıdır. Şampiyon olamazlarsa kuru yaş dinlenmez ve kökten değişim olur. Devrim olur. Sadrazam değiştirmekle yetinilmez; Cumhuriyet ilan edilir.

Valla abi Eğer Bu takımda Koç kalacaksa o ne derse o olmalıdır...

Yani ben çok büyük değişiklik olacağını sanmıyorum..Nedenini sorarsan silbaştan demek 3 sene demek..Bu takım üzerine değişim olur...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1704 : 25 Şubat 2014, 13:57:38 »
Allah'ın izni Obradoviç'inde sayesinde biz bu sene ligde şampiyon oluruz ;
çok fazla değişim olmaz , kısa oyuncular kısmına Türkiye liginden takviye !!! olur.
yabancı anlamında 2 3 oyuncu gelir sonrası planlamalar devam eder artık

olumlu düşünelim olumlu konuşalım ki gerçekleşsin :)

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #1705 : 25 Şubat 2014, 14:16:17 »
Jackson'la kısadan karaladım birşeyler ;

Kim Bu Jackson ?

Fenerbahçe Ülker'in yeni transferi Pierre Jackson hakkında yazılanları okuduğum zaman tebessüm ediyorum zira aynı insanların bundan 1-2 hafta sonra söyleceklerini az çok tahmin edebiliyorum.

Şahsi fikrim Pierre Jackson şu dönemde alınabilecek en iyi oyunculardan biri ve muhtemelen Fenerbahçe'ye katkısı olumlu olacaktır. Ancak bu oyuncunun NBDL istatistiklerini baz alarak yorumlarda bulunmak pek sağlıklı değil. NBDL'de 6.2 asist ortalaması yakalaması onun Fenerbahçe'de Chris Paul etkisi yaratacağı anlamına gelmez.

29.1 sayı ortalamasıyla oynaması da Westbrook gibi sazı her an eline alacağı anlamına gelmez.

Bunları şundan söylüyorum ;

Daha maça çıkmadan Jackson'a misyon yüklemeye başladı bazıları. Beklentileri o kadar yükseğe çıkartıyolar ki bu yorumları okuyanlar bu beklentiler doğrultusunda oyuncuyu izliyor ve öyle yargılıyor. Toplum olarak çok çabuk gaza geliyoruz, manası olmayan beklentiler içine giriyoruz, bu beklentilerimiz karşılık bulamayınca da oyuncuyu ateşe atıyoruz.

Jackson'a bundan 2 hafta sonra ''adam olsaydı NBA'de oynardı, orada ekmek bulamadı, buralara kadar düştü'' dememek için önce beklentileri gerçekçi bir şekilde ortaya koymak gerekiyor.

Öncelikle Jackson'dan ahım şahım savunma beklemesin kimse, bu özelliği onun en zayıf yanlarından biri. Ki hiç alışık olmadığı Euroleague sertliğinde biraz bocalama yaşayacaktır. Eğer Jackson'dan üstdüzey savunma beklerseniz işte o zaman yandınız. Bunu zaten Obradovic iyi biliyor, ona göre planlama yapıyor ancak bizler tüm bunları unutup, yapacağı en ufak savunma hatasında adamı geldiğine pişman edeceksek şimdiden geçmiş olsun.

Jackson'ın en büyük artısı hücumda olacak ..

Jackson Fenerbahçe'nin hücumdaki en büyük silahı olabilir zira ritmini bulduğu zaman hem atar hem attırır.

Yalnız tekrar etmekte fayda var, hücumdaki en büyük silahı olması demek 25-30 sayı atıp, 7-8 asist yapacağı anlamına gelmiyor. Bazen oyuncuların istatistiklere yansımayan katkıları olur, verdiği pas doğrudan asist olmaz ancak asiste giden yolu açar. Yaptığı bir koşu istatistik kağıdına işlemez ancak o koşunun getirisi olarak kendisine çektiği 2 kişi sayesinde takım arkadaşına boş şut imkanı sağlar.

Burada önemli olan takımın onun oyununa ayak uydurması, eğer ondan takıma ayak uydurması beklenirse, ki bir oyun kurucu için en büyük dezavataj bu olur, asla istenen verim alınamaz. Emir'in oyun içersinde biraz daha fedakarlık yaparak kontrolü Jackson'a bırakması gerekiyor. Bu tip oyuncular için kontrolün kendi elinde olması önemli bir faktördür.

''Topu biz sana verdiğimiz zaman takımı yönlendirirsin'' gibi bir yaklaşım Jackson tarzı oyuncuların tüm ritmini bozar. Jackson'ın oyunda olduğu dakikalarda mümkün olduğunca topun eline değmesini sağlamak gerekiyor. Top eline ne kadar değerse o da o kadar ısınacaktır.

Lafı fazla uzatmak istemiyorum ;

Fenerbahçe camia olarak hassas bir dönemden geçiyor. Herkes pusuda beklemiş durumda. Rant kapısı olarak gördükleri bu kulübün etinden kemiğinden faydalanmak isteyen herkes iyi ya da kötü bir şekilde Fenerbahçe üzerinden prim yapmanın derdinde. Bugün Jackson'ı gazlayanlar yarın o gazı almak için kapıya ilk gelenler olacaktır.

Siz ne o gazı alın ne de o kapıyı açın sadece Obradovic'e güvenin ..

http://www.derinnba.com/index.php/derinanaliz/derinbakis/item/2830-kim-bu-jackson-?

Kemal hocam çok güzel bir yazı olmuş, tespitleriniz çok yerinde. Beklentilerimizi doğru belirlemeliyiz.

Çevrimdışı thamerist

• Üye
« Yanıtla #1706 : 25 Şubat 2014, 14:33:44 »
Bo'nun kontratı 2+1 diye biliyorum . 3. yıl opsiyonlu diye hatırlıyorum . Arkadaşların aksine ben Teodosiç gelecekse Bo ile uzatılmaması gerektiğine inanıyorum . 1 numara için Bo - Teodosiç hem çok lüks kaçar hemde diğer pozisyonların yabancı oyuncu takviye hakkını gasp eder .
Teodosiç olursa 2 numaraya siyahi hem şut tehditi olan hem penetre edebilen bir skorer takviyesi yapılmalı . Bojan kalacak deniyor Kleiza ve Bjelica zaten kalacak . Zoriç'in sözleşme fesih şartlarını bilmiyorum ama ağır ise onuda yollayamazlar . Zaten ediyor 6 yabancı . Gelecek sene yabancı sınırlandırması ne olacak bilmiyorum ama arttırılırsa yada Zoriç yollanırsa Kristiç ile anlaşılabilir . 7. yabancı olarakta Big Ben emeklilikten döndürülürse tadından yenmez :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1707 : 25 Şubat 2014, 14:45:30 »
Hocanın bu seneki yapılanma içerisinde Bo ve Teodosiç yanyana oynatma planı zaten vardı ama Cska yüzünden olmadı
Bo yu saf 1 numara gibi düşünmemek lazım kardeşim bence Teodosiç gibi bir oyuncu ile bo çok daha özel bir oyuncu kıvamına gelir diye düşünüyorum

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1708 : 25 Şubat 2014, 14:49:59 »
Kemal abi sadece Jackson transferinde değil genel olarak her transfer de yapılan, yaptığımız bir hata da bahsetmiş. Biz önce gelen adamı abartıyoruz, sonra da o kendi kurduğumuz hayal olmayınca adamı yerden yere  vuruyoruz.

Sırf basket şubesi için değil genel olarak bütün şubeler de bunu yapıyoruz.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı thamerist

• Üye
« Yanıtla #1709 : 25 Şubat 2014, 14:55:59 »
Hocanın bu seneki yapılanma içerisinde Bo ve Teodosiç yanyana oynatma planı zaten vardı ama Cska yüzünden olmadı
Bo yu saf 1 numara gibi düşünmemek lazım kardeşim bence Teodosiç gibi bir oyuncu ile bo çok daha özel bir oyuncu kıvamına gelir diye düşünüyorum

Katılıyorum abi Siena'da Zisis'le beraber oynuyordu zaten mutlaka Teodosiçle daha verimli oynar ama şutu olmadığından dolayı sete setlerde yine tıkanıklıklar yaratabileceği kanaatindeyim . Kaldı ki bu adam siena'da Eze ve Stonerook gibi sert uzunlarla oynadığından her ribaund sonrası Bo'yu bulup rakip savunma yerleşmeden skor üretiyorlardı . Ancak Obra'nın bu tarz uzunları tercih etmediğini geçmiş seçimlerinden gördük . Bo ile devam edilecekse ona göre takım kurulmalı yoksa sıradan bir amerikalıya dönüşebiliyor sete setlerde .