Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970542 defa)

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #1725 : 25 Şubat 2014, 16:54:57 »
İstatistik her şey değildir ama çok açık bir noktaya parmak basmak istiyorum.

%70 ortalama ile iki sayılık, %40 ortalama ile üçlük atan; 11.6 sayı ortalaması, 3.8 ribaund ortalaması, 2.8 asist ortalaması ve 1.5 top çalma ortalaması tutturmuş bir adam var elimizde.

Bu adamın yerinin kolay doldurulabilir olması bir tek bana mı garip geliyor?

Bo bence şu an için Avrupa'nın en değerli parçalarının başında geliyor.

Çevrimdışı thamerist

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1726 : 25 Şubat 2014, 17:04:43 »
Şutu yok demek yanlış olur ama güvenilir değil . İlk turda 12/23 atmış TOP 16'da 1/9 atmış ki bu felaket bir rakam . Toplam olarak baktığımızda bu sezon Euroleague'de 13/32 ile 3'lük atmış buda %40'a tekabül diyor . 17 maçta 13 atışta isabet sağlamış ki bence düşük bir rakam .

Ayrıca şu da bir gerçek ki Siena'dan bize gelen Bo takımın lideriydi, süperstardı, Avrupa'nın en elit guardları seviyesindeydi . Bugün Spa yada Diamantidis neyse o dönem Bo'da oydu . Bu istatistiklere bakılarakta görülebilir performans olarakta .

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #1727 : 25 Şubat 2014, 17:05:16 »
Mcalebb'i bırakırsak basta barcelona olmak üzere maccabi hatta ve hatta CSKA direk damlar.
Seneye de Final 4da izleriz kendisini.

Kesinlikle gitmemeli.

Teodosic- mcalebb ikilisiyle, Real ile birlikte en iyi guard ikilisine sahip takım oluruz.

Ben nenad kstici de istemiyorum acıkcası. Gerekirse 1 yıl daha bekleyip Ante Tomic'e sulanmak lazım.
Alacağımız uzunun çok iyi savunmacıdan ziyade çok iyi bir ribaundcu olması gerekiyor.

Krstic bu anlamda sıkıntılı bir adam ve sakatlıkları da cabası
Bir de sinmeye meyillli bir adam.

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2014, 17:12:42 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1728 : 25 Şubat 2014, 17:47:54 »
Mcalebb'i bırakırsak basta barcelona olmak üzere maccabi hatta ve hatta CSKA direk damlar.
Seneye de Final 4da izleriz kendisini.

Kesinlikle gitmemeli.

Teodosic- mcalebb ikilisiyle, Real ile birlikte en iyi guard ikilisine sahip takım oluruz.

Ben nenad kstici de istemiyorum acıkcası. Gerekirse 1 yıl daha bekleyip Ante Tomic'e sulanmak lazım.
Alacağımız uzunun çok iyi savunmacıdan ziyade çok iyi bir ribaundcu olması gerekiyor.

Krstic bu anlamda sıkıntılı bir adam ve sakatlıkları da cabası
Bir de sinmeye meyillli bir adam.

1 e 1 hissyatlarımı yansıtan bir izahat olmuş , noktası virgülü imlası hepsine katılıyorum

benim fikirlerimi telapati yönü ile mi çaldın yoksa 8) :)

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #1729 : 25 Şubat 2014, 18:29:31 »
şutu olmadığı kısmına katılmıyorum , pozsiyon hazırlanırsa iyi bir ceza şutörü , zaten Siena ve Makedonya milli takımında 2 numarada oynuyordu hep
bo nun çok extra özellikleri var savunma direnci , top çalma kabiliyeti sebebiyle rakip guarda hissettirdiği korku ve ayrıca temposu bence çok önemli , o bahsettiğimiz ''kendi şutunu yaratamama '' zaten o özelliği de olsa buralarda olmaz NBa de mutlaka iyi bir kontrat alırdı ,
neyse Bo nun bu sene upgrade yapılmış halini görünce önümüzdeki senelere insan daha da umutla bakıyor
makedonyada ilievskiyle oynuyodu abi 2numara olarak verimide ortada söylemeye gerek yok.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #1730 : 25 Şubat 2014, 20:09:40 »
koç Dusko Vujosevic '' Bogdan PArtizan'ın oyuncudur, onunla önümüzdeki senede Partizan'da kalması için anlaştık. bundan sonraki kısmı  çevirmek için türkçem kısıtlı ama  kabaca '' düzgün bir karakteri oluşması için başı götü oynamamalı diyor '' :) ve Klübü onu geri çağırdığı zaman geri dönebilmeli yani adam gibi ayrılmalı diyor , ondan sonra Panatinaikos veya Fenerbahçe veya NBa e gidebilir.

Bogdanovic Partizan oyuncusudur ve gelecek sene de kalması için anlaştık. Sallanmayı (Cem'in tabiri cuk oturuyor) bırakmalı ve stabil bir karaktere sahip olmalı, ve kendisi için yatırım yapan klübüne bunu karşılığını vermeli. Sonrasında Pao, Fener veya NBA e gidebilir
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2014, 20:09:49 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #1731 : 25 Şubat 2014, 23:39:11 »
Bo'nun istatistikleri umrumda değil hatta o muazzam 2 sayılık atış yüzdesi de öyle. Bo istatistiklerle açıklanamayacak inanılmaz işler yapıyor. Bu kadar yetenekli olup, bu kadar özverili olması bile başlı başına çok büyük iş. Çoğu zaman takımı, taraftarı maçın içine çeken adam oluyor Bo. İstese 20 sayı civarında oynayabilir her maç ama o kendi şutunda feragat ediyor. Bo'yu gözden çıkarmak çok büyük saçmalık olur bence hatta umarım bir an önce şöyle 2-3 senelik bir sözleşme daha imzalarız.
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #1732 : 26 Şubat 2014, 00:25:41 »
bu sene ki bo'yu tartışmak nba de kevin durantı tartışmak gibi birşey bence şu anda.bo'nun bir standartı var ve bu sene oly maçı dışında pek sindiği bir maç hatırlamıyorum.asıl tartışılması gereken isimleri(emir ve bojan zoric te eklenebilir.) tartışmalıyız bence.ikisi de geçen seneye göre geliştiler fakat hiç bir zaman bo gibi bi standartları olmadı bana göre.bizim takımımızı asıl etkileyen bo değil de emir ve bojanın standartsızlıkları diye düşünüyorum.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #1733 : 27 Şubat 2014, 10:38:46 »
bu sene takımdaki son tartışılacak adam bence preldzic.

bir de millet 2 senedir neden bo'yu göndermeye uğraşıyor anlamıyorum...
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2014, 10:42:16 Gönderen: iskoch »

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #1734 : 27 Şubat 2014, 15:14:23 »
bu sene takımdaki son tartışılacak adam bence preldzic.

bir de millet 2 senedir neden bo'yu göndermeye uğraşıyor anlamıyorum...

İkinci turdaki Preldzic yahut koçun değişen tercihleri mi tartışılır o konuda biraz kararsızım. Bunda Preldzic'in etkisini bilemiyorum çünkü.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #1735 : 27 Şubat 2014, 17:01:18 »
Kocun da hatasi var bence.  Ayni sekilde Bojan'da da gereksiz israr ettigi zamanlar oluyor.

Evet koçun da payı var ama bence diğer oyuncularında yaratıcılık konusunda tıkanması bence koçu ısrarcı olmaya sürüklüyor, yoksa bugüne kadar iyi performans gösteren birini kenarda oturtup Emir'de ısrar ettiğini görmedik.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #1736 : 27 Şubat 2014, 18:19:04 »
Israrciliginin zararini en cok Bojan'da gorduk.  Kotu oldugu gunlerde, arka arkaya her hucumda onda israr edince, maclari bile verdik…  KAstettigim buydu…

Valla mevzu Bojan ise sözlerinizin üzerine diyecek bir şey yok :D

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #1737 : 27 Şubat 2014, 18:37:17 »
Valla mevzu Bojan ise sözlerinizin üzerine diyecek bir şey yok :D
bojanın problemi yok bence daha doğrusu yoktu dikkat ediyosanız omuz kısmı büyümüş durumda ağırlık çalışması bence şut ritmini çok etkiledi 2-3 haftaya ilk turdaki bojanı görürüz.
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #1738 : 27 Şubat 2014, 18:39:58 »
ve koç büyük ihtimal çalıştığını gördüğü için şevkini kırmak istemedi belki bu sene çok maç vermiş olabiliriz ama önümüzdeki sene için çook heycanlanıyorum.
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #1739 : 27 Şubat 2014, 19:58:31 »
Bizim elestirdigimiz husus bu degildi, dikkat edersen.  Kotu performans gosterdigi maclarda, uzerinde cok israr edip, macin kaderini tehlikeye atmasi idi.  Yoksa, ben Bojan'in performansinda degilim.  Insallah duzelir de biz de faydasini gorururuz.
anladım kardeşim zaten sonraki yoruma bakarsan ordada yazdım.
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter