Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970279 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #1800 : 03 Nisan 2014, 17:20:12 »
o zaman ben yanlıs hatırlıyorum
günahını da aldık :))
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2014, 17:20:32 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1801 : 03 Nisan 2014, 17:26:24 »
Tecessus soru sormuş fikrini belli etmemiş ki ayrıca
Ben cevap vereyim.
*Bir kere presentalbe bir insan. Şubeye ve göreve görsel anlamda yakışacağını düşünüyorum.
*oyunculuğu sırasında bencil bir oyuncu idi ama bep kazanmak isterdi kaybetmeye tahammülü olmayan bir yapısı var
*idarecilik mutlaka farklı bi durum oyunculuk yıllarını baz almak tam doğru olmayabilir.
*küçükler için basketbol okulu var bu referans olabilir
*hem milli takım maçlarında hem Euroleague maçlarında hemde tv deki basketbol konuşurken ben o vizyonu kendisinde görüyorum . Yabancı yasağına bakış açısı bile benim için yeterli bir refarans noktası.

Haa tabiki şubede görev alsa başarılı olacağının garantisi yok ama denemek lazım mutlaka. ..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1802 : 03 Nisan 2014, 17:27:15 »
o zaman ben yanlıs hatırlıyorum
günahını da aldık :))
:)
Harun ile karıştırıyor olabilir misin ?

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1803 : 03 Nisan 2014, 17:29:23 »
Belki ben yanlış hatırlıyor olabilirim diyerek, İbo kulüpten sorunlu ayrılmıştı.
Ülker birleşmesi sonrası zor bela takıma dahil edilmişti.
O yüzden mevcut yönetim varken İbo'nun o makamda olabilmesi çok zor(zamanında söylediğim üzere o makamın hakkını kesinlikle verir orası ayrı).
...

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #1804 : 03 Nisan 2014, 17:30:58 »
Hep kazanmak isterdi, bir kere nasip oldu onu salonda izlemek Efes ile yaptığımız 98 yada 99 kupa maçıydı şampiyonluğu kaybettiğimiz, 5 faul alıp çıkınca sinirinden ağlamıştı.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1805 : 03 Nisan 2014, 17:31:23 »
Mevcut yönetim değil de mevcut başkan diyelim Bülent ;)
Aziz başkan ile düzgün ayrılan kim var ki zaten ?

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1806 : 03 Nisan 2014, 17:36:50 »
@ Cem Ağrak

Abi haklısında benim gözümde; başkan = yönetim kurulu olduğu için öyle yazmıştım.

Bizden en düzgün ayrılan sporcu Roberto Carlos'tu.
Sağolsun onun da giderken kulübe 1 milyon euro kazık attığını seneler sonra öğrenmiştik. :D
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2014, 17:48:00 Gönderen: Bülent »
...

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #1807 : 03 Nisan 2014, 17:37:42 »
İbo, bir kere imaj olarak çok doğru bir isim. Dünyada sınırlı sayıda kişide olan Unicef elçiliğine aday olmuş, sosyal sorumluluk projelerinde başarılı olmuş ve toplumun genelinde kabul gören bir isim. Şu anda mesela P&G ile yeni bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyorlar http://pgchallenges.org/danisma-kurulu/ibrahim-kutluay/

İkincisi çok iyi bir sporcu, sporu en üst seviyede yapmış ve aşağı yukarı herşeyi görmüş bir adam.

üçüncüsü Fenerbahçe'ye çocuk yaşta girmiş, kulübün kültürünü her zerresinde hisseden bir adam. Adam gibi adam, adam gibi Fenerbahçeli. Fenerbahçe basketbolda asansör takımıyken bile bu formayı sırtından çıkarmamış bir adam. İbo bu takım için en az 2 kere gözümün önünde burnunu kırdı orta sahada.

Nedim Karakaş ile İboyu kıyaslamak hakarettir. Nedim Karakaş, işler kötü gittiği an sırra kadem basan bir sinsidir. İki haftada iki maç kaybettik. Hazreti göreniniz var mı? Çıkıp bir kelime etti mi hakem rezaleti ile ilgili? Yarın Laboral'i yenelim, konuşmazsa en adi şerefsizim. 6 senedir aynı terane tanıdık artık adamı. Herkes gitti, bu yerinde duruyor. Semih Özsoy bile gitti, bu gitmedi.

İbo olmasına da gerek yok. NK gitsin, inanın bu şube çağ atlar. Başkan ispiyoncusu, içten pazarlıklı Gestapo NK
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1808 : 03 Nisan 2014, 17:44:22 »
Haklısın Bülent :)

Okan dolmuşşun be dostum :8

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #1809 : 03 Nisan 2014, 17:45:55 »
Haklısın Bülent :)

Okan dolmuşşun be dostum :8

dolmamak mümkün mü? hakem ağzımıza tükürdü. Nerede beyefendi? Ben söylüyim, CEV finallerinde başkanın dibinde geziyordu. Ağzını açtı mı? Hayır
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #1810 : 03 Nisan 2014, 19:21:20 »
Her ne kadar gerek oyununda, gerek oyuncu karakterinde önemli defolar olsa da (şu anda daha iyi analiz edebiliyor insan), Ibo benim çocukluk kahramanlarımdandır.
1.yıldızı Ibo olan takımların başarılı olacaklarını düşünmesem de, Fenerbahçe basketbol şubesinin oyuncu olarak tarihteki en önemli figürlerinden biri, belki de birincisidir. Yani Ibrahim Kutluay'ın kalplerde yeri özeldir.

Ama iş işe gelince (business)
Şahsen ben Ibo'da basketbol yöneticiliği/adamlığı adına pek bir ışık göremiyorum, hatta hiç bir ışık göremiyorum diyeceğim de yine biraz açık kapı bırakayım.
Hatta basketbol yorumlarına baktıkça basketboldan yeterince anladığından bile şüphe ediyorum (Tümer ve Tanju Çolak ın yorumlarına benzetiyorum). Lütfen hemen saldırmayın, kişisel görüş  :)

Karakter olarak ön planda olmayı seven, çok birleştirici olmayan bir insandır, oyuncuyken bazı sabıkaları olduğunu da hatırlıyorum.
Fenerbahçe CEO'su gibi görüntüde olan, icrada olmayan bir rol olursa olabilir. Neticede nazar değmesin, gayet yakışıklı bir adam

Nedim Karakaş olurken Ibo niye olmasın şeklinde bir düşünce varsa, Nedim Karakaş zaten konu dahilinde bile değil
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2014, 19:21:37 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1811 : 04 Nisan 2014, 08:12:56 »
Bu kadro miadını doldurmuştur. Aslında dolduralı epey zaman oluyor ya... Açıkçası şu durumda önümüzdeki sene için Berk, Kenan ve Melih haricinde "mutlaka devam edilsin" diyeceğim tek bir isim yok. Ciddi bir kadro revizyonuna ihtiyaç var. Aklı başka yerlerde olmayan, yetenekli, aç ve hırslı genç oyuncuların yanına winner'lığı tescilli, mental anlamda liderlik yapabilirliği kanıtlanmış, zor zamanlarda insiyatif alacak bir iki lider oyuncuyla sıfırdan başlamak lazım. Sıfırdan...

İlk üstü çizilmesi gerekenler de Bojan ve Emir. Emir benim büyük bir yanılgımdır. Ondan çok umutluydum; hatta bu seneye kadar umudumu da yitirmedim. Ancak Bojan'ın bu üçüncü sezonu ve en parlak rakamlarına eriştiği dönem ve sezonlarda bile "lideri Bojan olan takımın burnunun pislikten kurtulamayacağını" hep söyleyip yazdım. Keşke Emir konusunda yanılacağıma Bojan konusunda yanılsaydım; kazanan Fenerbahçe olur, iki büyük yıldıza sahip olurduk. "Olur" dediğim Emir olmadı; "olmaz" dediğim Bojan'da olmadı. Kaldık ortada... :(

Tek teselli sezon sonu alınacak şampiyonluk olur. Ondan ümidimi kesmiş değilim. Lakin muhtemel bir şampiyonluk dahi bizi yolumuzdan çevirmemeli ve yapılması gereken operasyona mani olmamalı. Bu kadro miadını doldurmuştur.

Onun dürüstlüğüne güveniyorsak, ki bu konuda herkes hemfikir; bütçe Obradovic'e teslim edilmeli ve gereğini yapması beklenmeli...

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #1812 : 04 Nisan 2014, 08:27:02 »
Bu kadro miadını doldurmuştur. Aslında dolduralı epey zaman oluyor ya... Açıkçası şu durumda önümüzdeki sene için Berk, Kenan ve Melih haricinde "mutlaka devam edilsin" diyeceğim tek bir isim yok.

Bence Bjelica'yı tutmalıyız takımda. :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1813 : 04 Nisan 2014, 08:59:58 »
Ben zaten kolundan tuttuğumuzu yollayalım demiyorum. Muhakkak koç gerekli değerlendirmeleri yapacaktır. Evet, Bjelica bu sezonun en faydalı isimlerinden. Bende kalmasını isterim. Ama köklü bir revizyon şart. Demek istediğim, giden kim olursa niye yolladılar diye eleştirmem. Ama elbette Bjelica kalsın derim.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #1814 : 04 Nisan 2014, 10:12:47 »
kesinlikle genç yerliler ile beraber bo & bjelica haricinde hiçbir kimseyi tutmamak lazım.

kenan, berk, melih, metecan, izzet, ilkan kalsın.

geriye kalan tüm yerliler gitsin.

kleiza, zoriç, sekuliç, pierre dörtlüsünün de bir gram faydası yok zaten.

tabi yerli yabancı ayrımından bağımsız bojan & emir biraderlerin bu formayı giydiği her maç Fenerbahçe taraftarına eziyet.