Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970531 defa)

0 Üye ve 77 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #2640 : 21 Nisan 2014, 10:06:48 »
onu ben çok istiyorum. Sorumluluk alan ve çoğu zaman bunu başaran birisi.  LA Lakers'tayken dalgasına kendisi için küçük Kobe diyorlardı Harris'e göre o kendini Eurocup'ta kanıtladı. Ki Kazan şampiyon olursa büyük ihtimal MVP o olacak.. Ruslar bırakır mı bilmiyorum ama Goudelock hamlesi enfes bir hamle olabilir.

Lakers konusunda kendimi konuşabilir hissettiğimden ötürü yazayım bir şeyler. Goudelock cidden çok iyi skorer. NBA'de dahi hiç beklenmedik sorumluluklar alabiliyordu. Burada sırıtacağını hiç sanmıyorum fakat Avrupa'da nasıl savunma yapıyor? Çok maçını izleyemedim. Bu çok önemli bizim takım için.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2014, 10:09:22 Gönderen: Eto »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #2641 : 21 Nisan 2014, 10:43:51 »
Bu nedir ya ayıp etmiş biraz :) Yanlız hep şutla bitiriyormuş gibi geldi.Penetre ettiğini görmedim pek
Drew Goudelock, 36 puntos frente al CEZ Nymburk

adam sürekli böyle şut atabiliyorsa niye penetre edip kendini yorsun ki :P

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2642 : 21 Nisan 2014, 10:44:52 »
Anosike yi kadriya yazmayın değerli dostlarım seneye başka bir İtalyan takımında oynayacakmîş
Belki ondan sonraki sene yazarız kadroya :) ;)

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #2643 : 21 Nisan 2014, 10:54:05 »
Anosike yi kadriya yazmayın değerli dostlarım seneye başka bir İtalyan takımında oynayacakmîş

abi siyahi atlet oyuncu almayacak mıyız?, bak ne zaman futbol takımına baldırı kalın siyahi oyuncular geldi 15 puan farkla şampiyon oluyoruz :P Basketbola da bir el atılması lazım :P
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2014, 10:54:27 Gönderen: Solamnus »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #2644 : 21 Nisan 2014, 10:56:56 »
Valla hem böyle atıyorsa tabikide problem yok :D Ama şutların girmediği zamanlarda tıkanabilir gibi geldi bana tabi 1 videoyla yargılamamak lazım.Mutlaka daha yakından takip edenler vardır

Tripkovic'in üçlük videolarını unutmadık tabi :D

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #2645 : 21 Nisan 2014, 11:09:06 »
Drew Goudelock Amerikalı oyuncular şut atamaz söylemine tepki olarak doğmuş sanırım.
Ayrıca video ile oyuncu beğenilmez akımındanım ama Utkan dostumuz bir oyuncuyu övüyorsa o isme itirazım olmaz, olamaz.

Gelmemesi iyi.
Türk sporu ve spikerleri henüz bu isme hazır değil. :)
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2014, 11:10:50 Gönderen: Bülent »
...

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #2646 : 21 Nisan 2014, 11:17:13 »
Drew Goudelock Amerikalı oyuncular şut atamaz söylemine tepki olarak doğmuş sanırım.
Ayrıca video ile oyuncu beğenilmez akımındanım ama Utkan dostumuz bir oyuncuyu övüyorsa o isme itirazım olmaz, olamaz.

Gelmemesi iyi.
Türk sporu ve spikerleri henüz bu isme hazır değil. :)

Atılabilecek gazete manşetleri çok sakat valla :D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2647 : 21 Nisan 2014, 11:27:36 »
Cemo
Atlet uzun konusunda bence fazla beklentiye girme derim tabi bu tamemen benim hissiyatim
Ama daha sizeli ve daha elit uzun alacağımız konusunda eminim.

Bülent
Anosike ve yarou yu alalım :)

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #2648 : 21 Nisan 2014, 11:33:51 »
@ Solamnus

Bizim spikerler Kayserispor'lu Gürcü stoperin şokunu gitmesine rağmen 2 senede üzerinden atamadı.
Bu riske girmeye hiç gerek yok.

@ Cem abi

Sonra Rtük direk şubeyi kapatsın. :D
...

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #2649 : 21 Nisan 2014, 11:37:36 »
Ben savunmanın takım işi olduğuna inanıyorum bence şahısların pek önemi yok eğer oyle olsaydı geçen yıl bo-sato-ömer varken her maç 100 yemezdik bu yıl geçen yıla oranla daha az savunması güçlü oyuncu vardı ama geçen yıla oranla daha az sayı yedik konsantasyonumuz düşmediği sürece, ayrıca savunma yapmayı istediğimiz anlarda gayette iyiydi savunmamız ama iyi savunma yapmanın tek şartı takımca savaşmak mücadele etmektir koçta bu yıl en çok bundan şikayet etti zaten yendiğimizde de yenildiğimizde de savaşmıyoruz oyuncular kendilerini düşünüyorlar takım için oynamıyorlar dedi oyuncular karakterli olursa bence savunma yapmak o kadar da zor değil Zeljko panada dia-spa-jasikevicius-drew nicholas lı kısa rotasyonla euroleague şampiyonu oldu diamantidis harici hangisi çok iyi savunmacıdır veya hangisine savunmacı oyuncu gözüyle bakarız ama adamlar ellerinden geleni yaptılar mücadele ettiler hücümda da o kadar çeşitlilik vardı ki rakipler hangisine önlem alacağına şaşırdı dikkat ederseniz biz bu yıl hücüm olarak tıkandıktan sonra bocalamaya başladık çünkü bu futbol değil 90 dakika savunma yapıp maç kazanabilesin sen sayı atamazsan rakibin özgüvenini artırırsın maçın içine sokarsın o özgüvenle de yağmur gibi üçlük yersin sonra da vay anam adamlar deli gibi şut soktu dersin zaten sayı atmakta zorlandığımız anlarda savunma da düşüyor benim en çok dikkatimi çeken buydu bu yıl.Zeljko bu yıldan mutlaka gerekli dersleri çıkarmıştır seneye çok daha iyi olacağımıza inanıyorum çünkü inanmamı sağlayan bir koça sahibiz kimi transfer ederse benim kabulümdür sonuçta Zeljko dan daha bilgili değilim illa ki bizi hayal ettiğimiz yere taşıyacaktır yeter ki uzun yıllar başımızda kalsın...
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2650 : 21 Nisan 2014, 12:04:11 »
Ben savunmanın takım işi olduğuna inanıyorum bence şahısların pek önemi yok eğer oyle olsaydı geçen yıl bo-sato-ömer varken her maç 100 yemezdik bu yıl geçen yıla oranla daha az savunması güçlü oyuncu vardı ama geçen yıla oranla daha az sayı yedik konsantasyonumuz düşmediği sürece, ayrıca savunma yapmayı istediğimiz anlarda gayette iyiydi savunmamız ama iyi savunma yapmanın tek şartı takımca savaşmak mücadele etmektir koçta bu yıl en çok bundan şikayet etti zaten yendiğimizde de yenildiğimizde de savaşmıyoruz oyuncular kendilerini düşünüyorlar takım için oynamıyorlar dedi oyuncular karakterli olursa bence savunma yapmak o kadar da zor değil Zeljko panada dia-spa-jasikevicius-drew nicholas lı kısa rotasyonla euroleague şampiyonu oldu diamantidis harici hangisi çok iyi savunmacıdır veya hangisine savunmacı oyuncu gözüyle bakarız ama adamlar ellerinden geleni yaptılar mücadele ettiler hücümda da o kadar çeşitlilik vardı ki rakipler hangisine önlem alacağına şaşırdı dikkat ederseniz biz bu yıl hücüm olarak tıkandıktan sonra bocalamaya başladık çünkü bu futbol değil 90 dakika savunma yapıp maç kazanabilesin sen sayı atamazsan rakibin özgüvenini artırırsın maçın içine sokarsın o özgüvenle de yağmur gibi üçlük yersin sonra da vay anam adamlar deli gibi şut soktu dersin zaten sayı atmakta zorlandığımız anlarda savunma da düşüyor benim en çok dikkatimi çeken buydu bu yıl.Zeljko bu yıldan mutlaka gerekli dersleri çıkarmıştır seneye çok daha iyi olacağımıza inanıyorum çünkü inanmamı sağlayan bir koça sahibiz kimi transfer ederse benim kabulümdür sonuçta Zeljko dan daha bilgili değilim illa ki bizi hayal ettiğimiz yere taşıyacaktır yeter ki uzun yıllar başımızda kalsın...

Hocam yalnız Diamantidis o kadroda 30 dk ya yakın süre alıyordu. 3 numaralarda da Sato ve Perperoglu gibi 2 iyi savunmacı vardı. Bu da demektir ki maç boyu kısalarda en az 2 iyi savunmacıyla sahada bulunmuşlar. Spanoulis ve Drew de ortalama savunmacılar üstelik. Bir tek Saras sıkıntılıydı o konuda.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #2651 : 21 Nisan 2014, 12:19:22 »
Hocam yalnız Diamantidis o kadroda 30 dk ya yakın süre alıyordu. 3 numaralarda da Sato ve Perperoglu gibi 2 iyi savunmacı vardı. Bu da demektir ki maç boyu kısalarda en az 2 iyi savunmacıyla sahada bulunmuşlar. Spanoulis ve Drew de ortalama savunmacılar üstelik. Bir tek Saras sıkıntılıydı o konuda.
Hocam anlatmaya çalıştığım sey o zaten yani bojan isterse drewin yaptığı savunmayı yapamaz mı keza bogdan konsatre olursa iyi savunma yapamaz mı teoda istediği anda iyi savunma yapabiliyor ama bunun tum takıma yansıması önemli bizde iki yıl önce kağıt üstünde çok iyi ön alan savunucularına sahıptık ama nerdeyse her maç 100 yedik
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı vonyc

• Üye
  • Yer: Eskişehir
  • Andrew Goudelock !!!
« Yanıtla #2652 : 21 Nisan 2014, 12:43:31 »
 Yahu koskoca kulubun scout ekibi yok mu? Oly nasil buluyor dunston u kyle hineds I bizimde boyle arastirmamiz lazim.Buralarda yaziyoruz o gelsin bu gelsin diye,keske su foruma birilleri baksa :)
Sevdamıza kimse engel olamaz,
Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk,
Fener sevgisinin adı konamaz,
Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk!!!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2653 : 21 Nisan 2014, 12:55:59 »
Yahu koskoca kulubun scout ekibi yok mu? Oly nasil buluyor dunston u kyle hineds I bizimde boyle arastirmamiz lazim.Buralarda yaziyoruz o gelsin bu gelsin diye,keske su foruma birilleri baksa :)
Şöyle bir durum var ama kardeşim
2 sene öncesine kadar olimpiakos dev bütçeleri varken o isimlere bakmazdi
Şartlar değişti bütçeler düştü bu sefer olimpiakos düşük bütçe bu tarz oyuncukara yöneldi
Obradovic transferleri kendisi yapıyor en azından 22 sene kendisi yapmış bundan sonra da bence kendisi yapar
Ama dediğinde haklısın scout sistemi bütün branşlarda önemli

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #2654 : 21 Nisan 2014, 13:02:25 »
Şöyle bir durum var ama kardeşim
2 sene öncesine kadar olimpiakos dev bütçeleri varken o isimlere bakmazdi
Şartlar değişti bütçeler düştü bu sefer olimpiakos düşük bütçe bu tarz oyuncukara yöneldi
Obradovic transferleri kendisi yapıyor en azından 22 sene kendisi yapmış bundan sonra da bence kendisi yapar
Ama dediğinde haklısın scout sistemi bütün branşlarda önemli

Obradoviç reis ne eylerse güzel eyler, bekleyelim görelim bence bu sene kadro yapılanmasına çok fazla müdahele edemedi. Mesela ilk başta Vidmar'ı kadroda düşünmüyordu fakat oyuncu bulamayınca Vidmar'a döndü bence, kafasındaki bir isim değildi ama çalışmak zorunda kaldı. Öte yandan eldekilerle elinden geleni yapmaya çalıştı ama istediği verime ulaşamadı. Sezon sonunda Obradovic değimiyle basketbol için yaşamayanlar gidecektir,  A'dan Z'ye kadroyu ayarlayacaktır.