Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 69 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #2880 : 24 Nisan 2014, 22:05:46 »
Bence bu yıl gidecek.
gitmeli de bana sorarsanız
çok fena domine etti ilk yarıdan maçı öyle diğer hırvat oyuncular gibi savunma yapmama gibi alışkanlığı da yok sonuna kadar mücadele var:)) büyük yıldız olacak avrupada kalırsa ve başka takıma giderse çok üzülürüm
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #2881 : 24 Nisan 2014, 22:09:15 »
NBA gideceği için hiç bir takım almıyor zaten... 2-3 yıldır herkes onu istiyor.. Barca, biz, Efes, CSKA ama NBA'ye çıkışsız kontrat yapmıyor kendisi..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2882 : 24 Nisan 2014, 23:06:28 »
transfer topiği ile direkt alakalı olduğu için buraya yazalım .
seneye yabancı kuralı.
1 oyuncu devşirme kuralı devam ediyor.
takımlar türkiye ligi için kadrolarında 6 yabancı oyuncu bulundurabilecek. Avrupa kısmı için ne şekilde olacak orasını tam öğrenemedim. ( + 2 diyolar ama kesin değil sanırım )
sahada sadece 1 adet yerli oyuncu bulundurma zorunluluğu olacak ( sanırım türklere sus payı :) )

ammavelakin bu sahada bulundurma zorunluluğu olacak olan oyuncu % 100 Türk olmak zorunda. ( Kenan -Ender -Oğuz -Melih -Birkaç vs vs )

yani türliye ligi maçlarında Emir/Langford/dudley/ + 4 yabancı olamayacak.

bence makul. 5 yabancı ve 3+2 kuralının bir anda tamamen kaldırılmasını beklemek bence gerçekçi değil , gerekli mi evet ama gerçekçi mi değil ..
bence 6 yabancı ve saha için sadece + 1 yerli oyuncu olması fena durmuyor.
sanırım Avrupa için devşirme ile beraber 9 yabancı oyuncu kadroda olmuş oluyor.

Edit: bu şekilde olmazsa bana sakın küfür etmeyin ama bu şekilde olacak :) 8)  % 99 diyelim de 1 lik bir yanılma payı bırakalım ahhahah
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2014, 23:07:19 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı hme1453

• Üye
  • Biz hayatta en çok Fenerbahçeyi sevdik.
« Yanıtla #2883 : 24 Nisan 2014, 23:23:06 »
seneye yabancı kuralı.
takımlar türkiye ligi için kadrolarında 6 yabancı oyuncu bulundurabilecek. Avrupa kısmı için ne şekilde olacak orasını tam öğrenemedim. ( + 2 diyolar ama kesin değil sanırım )
sahada sadece 1 adet yerli oyuncu bulundurma zorunluluğu olacak ( sanırım türklere sus payı :) )

ammavelakin bu sahada bulundurma zorunluluğu olacak olan oyuncu % 100 Türk olmak zorunda. ( Kenan -Ender -Oğuz -Melih -Birkaç vs vs )

bence makul. 5 yabancı ve 3+2 kuralının bir anda tamamen kaldırılmasını beklemek bence gerçekçi değil , gerekli mi evet ama gerçekçi mi değil ..

Edit: bu şekilde olmazsa bana sakın küfür etmeyin ama bu şekilde olacak :) 8)  % 99 diyelim de 1 lik bir yanılma payı bırakalım ahhahah
Allah kahretsin kaldık yine emire :(
Bazen sevinçli,bazen kederli,hayat seninle güzel

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2884 : 24 Nisan 2014, 23:23:51 »
neden emir e kaldık dedin ?

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #2885 : 24 Nisan 2014, 23:24:07 »
seneye yabancı kuralı.

kulüpler 30 nisan'a dek ne olacağını belirleyin demişti federasyona.
3-5 gün içinde kesinleşir herhalde.
6 yabancıdan fazlasına izin çıkmazsa langford'u kaçırmak pahalıya patlar...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2886 : 24 Nisan 2014, 23:25:42 »
vallaha iskender yukarıda yazdım gerçekçi olursak bu kurala bile şükür etmek lazım.
+1 türk olayı sistemi çok engellemez 6 yabancı +devşirme olayıda fena durmuyor. bundan iyisi şamda kayısı :)

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #2887 : 24 Nisan 2014, 23:30:42 »
Devşirme kavramını kaldırıp 7 yabancı deselermiş ne anlamı kaldı bu kuralla

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #2888 : 24 Nisan 2014, 23:31:40 »
Muhabbetlere baya uzak kaldım son 3-4 aydır biraz da takımın durumundan heves de edemedim açıkçası buralar da yazmaya ..
Cem abi Turgay Demirel'in hemen hemen her açıklamasın da avrupa da nasılsa artık bizde de böyle olacak gibi açıklamalar yapıyor ve avrupa da ilk 5 için yabancı sınırı hiç bir ülke de yok bana ilk 5 de sınır olacak gibi gelmiyor hayırlısı diyelim tabi :)

Çevrimdışı hme1453

• Üye
  • Biz hayatta en çok Fenerbahçeyi sevdik.
« Yanıtla #2889 : 24 Nisan 2014, 23:31:58 »
neden emir e kaldık dedin ?
Devşirme sistemi kalkmadan emirin gideceğini düşünmüyorum,Bildiğimden falan değil ama öyle geliyor bana.Yeni yapılan sözleşme,başka oyuncunun devsirilmesi falan ugrasmazlar gibi geliyor
Bazen sevinçli,bazen kederli,hayat seninle güzel

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2890 : 24 Nisan 2014, 23:33:03 »
Emir'e kalmak şereftir bunu not olarak düşüyorum ..
40 yıldır AB'ye girmek için yırtınan bir ülkenin yabancı kuralını konuşması kadar saçma birşey olamaz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2891 : 24 Nisan 2014, 23:33:45 »
Muhabbetlere baya uzak kaldım son 3-4 aydır biraz da takımın durumundan heves de edemedim açıkçası buralar da yazmaya ..
Cem abi Turgay Demirel'in hemen hemen her açıklamasın da avrupa da nasılsa artık bizde de böyle olacak gibi açıklamalar yapıyor ve avrupa da ilk 5 için yabancı sınırı hiç bir ülke de yok bana ilk 5 de sınır olacak gibi gelmiyor hayırlısı diyelim tabi :)

vallaha ender umarım öyle olur ama öyle keskin bir dönüş şahsen beklemiyorum + 1 olayıda beni de hocaları çok rahatsız etmez diye düşünüyorum.
yasakları seven toplumuz bir anda tümden kalmasını beklemek fazla iyimserlik gibi ;)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2892 : 24 Nisan 2014, 23:34:23 »
Devşirme sistemi kalkmadan emirin gideceğini düşünmüyorum,Bildiğimden falan değil ama öyle geliyor bana.Yeni yapılan sözleşme,başka oyuncunun devsirilmesi falan ugrasmazlar gibi geliyor

göndermek istedikten sonra gönderirsin yerine başka devşirme bakarsın mesela Gordon gibi 8)
mesela yani

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #2893 : 24 Nisan 2014, 23:36:40 »
vallaha ender umarım öyle olur ama öyle keskin bir dönüş şahsen beklemiyorum + 1 olayıda beni de hocaları çok rahatsız etmez diye düşünüyorum.
yasakları seven toplumuz bir anda tümden kalmasını beklemek fazla iyimserlik gibi ;)
Turgay Demirel'i sahış olarak sevmesem de kendisi hata yaptığını kabul etti bul açıklamların da biz 10 yıldır bu sistemin türk basketboluna yarar sağlayacağını düşünerek hata yapmışız tam tersi zarar verdi ve yerli oyuncular YERLERİNİ GARANTİ görerek gelişmediler artık avrupa da sistem ne ise bizde aynı sistemle devam edeceğiz demişti mikrofonlara umarım dansözlük yapmaz son anda :)
Emir konusuna Kemal başkan buradayken girmek istemiyorum yoksa saç saça gireriz ve ben galip çıkarım kafamda 3-5 tel saç kaldığı için :d :D :D :D :d

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2894 : 24 Nisan 2014, 23:39:37 »
KEmal in saçları uzun ama saç saça kavga olursa Ender zararlı çıkar o sen karlı çıkarsın dediğin gibi ;)