Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970483 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #3255 : 05 Mayıs 2014, 11:17:46 »
isimlere yine takılmayalım diyorum niye derseniz
oyun kurucusu daha doğrusu en kilit oyuncusu Jerrels olan bir takım Final 4 'un eşiğiden döndü :) ;)

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #3256 : 05 Mayıs 2014, 11:26:00 »
oyun kurucusu daha doğrusu en kilit oyuncusu Jerrels olan bir takım Final 4 'un eşiğiden döndü :) ;)
Jerrels geri gelsin o zaman :)
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #3257 : 05 Mayıs 2014, 11:34:26 »
Abi isimden ziyade bize takımı oynatacak eli titremeyecek sağlam bi guard lazım bu yıl o tarz bı guardımı olsaydı belkide şuan final fourda olacaktık zoriç kötü oyuncu muydu bence gayette iyiydi ama biz adamın en iyi yaptığı işi uygulayamadık kaç tane p&r sayısı bulabildi keza diğer oyuncular içinde geçerli kaç pozisyon Kleizanın eline top değmedi hücümda bundan dolayı onuda kaybettik sene ortasında bu adamın nıyetı euroleague kazanmak olmasa defalarca dile getirmezdi ama onuda psikolojik olarak tükettik bojanı sırf guard yok diye guard gibi oynatmaya çalıştı oda iyi yaptığı işleri bile yapamaz hale geldi tamam belki star değil ama bu kadar da kötü bir oyuncu değildi bojan suan servest bıraksak iddia ediyorum bütün baba takımlar almak için kapısının önünde yatar Emir bile tüm sezon boyunca Bo nun yapması gerekenleri yapmak zorunda kaldı sonunda bir yerde oda patladı yani kısacası dışlilerden biri bozuk olunca teker teker diğerleri de bozuldu ama burda Obrayı suçlayamam çünkü adam sene başında Teo yu istedi biliyordu o tarz bi guard olmadan bu işin sonunun olmayacağını Teo işi olmayınca da eldekı kadrodan dolayı da herkesın bıre bır oynadıgı bir sistem oynatmak zorunda kaldı sonunda da patladık top 16 da yani kısacası benim için guard dışında kimin alındığının bir önemi yok ama istiyorum ki sağlam bir guardımız olsun ki bu yıl yaşadıklarımızı yaşatmayalım Obra ya bu konuda güvenim tam ama inanıyorum bizi mutlu edecek bir takım kuracağına
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3258 : 05 Mayıs 2014, 11:40:16 »
Abi isimden ziyade bize takımı oynatacak eli titremeyecek sağlam bi guard lazım bu yıl o tarz bı guardımı olsaydı belkide şuan final fourda olacaktık zoriç kötü oyuncu muydu bence gayette iyiydi ama biz adamın en iyi yaptığı işi uygulayamadık kaç tane p&r sayısı bulabildi keza diğer oyuncular içinde geçerli kaç pozisyon Kleizanın eline top değmedi hücümda bundan dolayı onuda kaybettik sene ortasında bu adamın nıyetı euroleague kazanmak olmasa defalarca dile getirmezdi ama onuda psikolojik olarak tükettik bojanı sırf guard yok diye guard gibi oynatmaya çalıştı oda iyi yaptığı işleri bile yapamaz hale geldi tamam belki star değil ama bu kadar da kötü bir oyuncu değildi bojan suan servest bıraksak iddia ediyorum bütün baba takımlar almak için kapısının önünde yatar Emir bile tüm sezon boyunca Bo nun yapması gerekenleri yapmak zorunda kaldı sonunda bir yerde oda patladı yani kısacası dışlilerden biri bozuk olunca teker teker diğerleri de bozuldu ama burda Obrayı suçlayamam çünkü adam sene başında Teo yu istedi biliyordu o tarz bi guard olmadan bu işin sonunun olmayacağını Teo işi olmayınca da eldekı kadrodan dolayı da herkesın bıre bır oynadıgı bir sistem oynatmak zorunda kaldı sonunda da patladık top 16 da yani kısacası benim için guard dışında kimin alındığının bir önemi yok ama istiyorum ki sağlam bir guardımız olsun ki bu yıl yaşadıklarımızı yaşatmayalım Obra ya bu konuda güvenim tam ama inanıyorum bizi mutlu edecek bir takım kuracağına

evet haklısın güzel kardeşim .
önümüzdeki sezonun yapılanması için daha fazla vakit oldu , hem bu yaz free olacak oyuncu çok fazla var.
Partizan dan oyuncu transferi de free gibi zaten ( ispanyollar gibi para delisi değiller 200 300 500 buy out ile biter )
o yüzden sezon bi güzel bitsin Allah'ın izni ile senenin yapılanma planı mutlaka bitmiştir
hazirtan sonuna kadar bizim bütün kadromuz bence şekillenir...

mesela 500 bin buy out kendisine de 1 milyon euro versin Dunston koşa koşa gelir buralara ;)

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #3259 : 05 Mayıs 2014, 11:53:29 »
evet haklısın güzel kardeşim .
önümüzdeki sezonun yapılanması için daha fazla vakit oldu , hem bu yaz free olacak oyuncu çok fazla var.
Partizan dan oyuncu transferi de free gibi zaten ( ispanyollar gibi para delisi değiller 200 300 500 buy out ile biter )
o yüzden sezon bi güzel bitsin Allah'ın izni ile senenin yapılanma planı mutlaka bitmiştir
hazirtan sonuna kadar bizim bütün kadromuz bence şekillenir...

mesela 500 bin buy out kendisine de 1 milyon euro versin Dunston koşa koşa gelir buralara ;)
Haydaaaaaaa Cem Ağrak bombayı bıraktı:-):-):-)
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3260 : 05 Mayıs 2014, 12:38:51 »
Hidayet olayı umarım yalandır. Benim basketbol kafama asla uymayacak bir transfer. Buradaki tüm görüşlere saygı duymakla birlikte, Hidayet'in en tehlikeli yaş ve psikolojide olduğunu düşünüyorum. Bu malum arkadaş geçen sene de Hidayet'in buy-out alabilirse bize geleceğini söylemişti. Kemal Erdem daha iyi bilir ama bu sene de gelirse şaşırmayacağını söyledi.

Langford olayında da durum aynı. Biz de adayız. Galatasaray'ın durumu belli değil. Dün A Lisans alabilecekleri üzerine bir haber okudum mesela. Öyle bir şey olursa, bütçe düşürme gibi bir şansları kalmaz. Ligin bitmesini o yüzden beklemek gerek. Galatasaray'ın şu anki durumunda Ergin Ataman kalmaz.

Bogdan Bogdanovic mevzusu da malumunuz.

Diğer durumlar hakkında konuşulabilecek bir şeyler yok şu an. Gerçekten çok fazla şey dönüyor. Can sıkıcı şeyler de, ilginç gelişmeler de dolanıyor. Bakalım. Bunlar artık herkes tarafından biliniyor diye rahat rahat konuşuyoruz. Ligin sonuna doğru iyice karışır ortalık.
Eto bey Hido gelmesin aman diyorum. Her sene baltalayacak adam kategorisinde birini bulunduruyoruz yaziktir:)
Yalniz su post tan Teo'da sikinti var anlamini cikariyorum dogru mudur?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3261 : 05 Mayıs 2014, 12:40:55 »
Teo da nasıl sıkıntı var yahu _ aman sambarasım yapma etme
1 senedir Teodosiç hayali ile yatıyoruz Eren ile beraber , olumsuz düşünme olumlu düşün olumlu olsun :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #3262 : 05 Mayıs 2014, 13:18:21 »
amerikalı guardlar hakkındaki düşüncelerim belli.
önyargılıyım, ilk görüşte basketbol iq'su düşük ve bencil muamelesi yaparım kendilerine.
deron williams, chris paul vb. 3-5 istisna dışında bir amerikalıyı takımımın direksiyonuna kolay kolay oturtmam.
delaney'i de oturtmam...
1. guard olarak düşünürsek, yanında bogdan ve bojan ile en fazla top 16 görürüz yine, ötesi zor bence.

delaney iyi oyuncudur. çoğu amerikalı guarda kıyasla düzen içinde kalabilmesi ve düzen içinde düzen dışına çıkabilmesi artılarıdır.
bire birde iyi savunmacıdır. pas arası yapmayı sever falan...
uzunları kullanmada teo, dd, sergio falan değil ama bo, jerrells, pargo ve türevleri gibi de değil.
maç başına 4-5 asist yapar rahatlıkla.
lakin onun da atmayı biraz daha fazla sevdiğini söylemek doğru olur.

teo, farmar gibi takımı emanet edeceğimiz bir guard alırsak, 1-2 numaraları yedekleme adına delaney harika tercih olur.
1. guard olursa delaney'in götürebildiği yere kadar gideriz. çeyrek finalden öte olmaz orası da.
fazlasına beyni yetmez...

bir de şunu ekleyim.
son 15 yılda oyun kurucusu amerikalı olup da f4 yapan kaç tane takım var partizan, siena ve maccabi hariç?
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2014, 13:22:30 Gönderen: iskoch »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3263 : 05 Mayıs 2014, 13:22:27 »
teo + delaney de mutabık mıyız iskender ? :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #3264 : 05 Mayıs 2014, 13:25:46 »
teo + delaney de mutabık mıyız iskender ? :)

teo'ya pek sıcak bakmıyorum bildiğin gibi. :)
güvenmiyorum çünkü.
bu sezonun yarısında sakattı.
kalanın yarısında berbarttı.
kalanın yarısında ortalamaydı.
geriye kalanında da iyiydi.
düşüşte oyuncu alıp da iş yaptığını görmedim bizde.
teodosic'in tutma ihtimali %30 bence.

menajeri de geçenlerde zarf atmışken farmar'ı tercih ederim o bölgeye.
2.5-3 milyon dolar ödemeye değer farmar.
mahmuti gibi düzen dışına çıkmaya müsade etmeyen bir coach elinde bile efes'i çeyrek finale taşıdı.
obradovic gibi yıldızına sınırsız özgürlük tanıyan coach ile çoşar, çoşturur... :)

farmar - delaney
bogdan - melih

10 numara olur bence... :)
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2014, 13:26:14 Gönderen: iskoch »

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #3265 : 05 Mayıs 2014, 13:29:36 »
Eto bey Hido gelmesin aman diyorum. Her sene baltalayacak adam kategorisinde birini bulunduruyoruz yaziktir:)
Yalniz su post tan Teo'da sikinti var anlamini cikariyorum dogru mudur?

Vallahi Teo ile ilgili milletin bildiklerinden fazlasını bilmiyorum. Adam serbest kalacak ve ne yapacağını göreceğiz. Onunla ilgili net bir şey bilmediğimden yazmıyorum.

Kendi açımdan Teo'yu çok severim ve gelmesini isterim. Orası tamamen duygusal :)

İskender,

Farmar olmadı diyelim. Teo'yu istememe sebebin de mantıklı.

Kimi alabiliriz bir numaraya başka?
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2014, 13:32:19 Gönderen: Eto »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3266 : 05 Mayıs 2014, 13:35:08 »
teo'ya pek sıcak bakmıyorum bildiğin gibi. :)
güvenmiyorum çünkü.
bu sezonun yarısında sakattı.
kalanın yarısında berbarttı.
kalanın yarısında ortalamaydı.
geriye kalanında da iyiydi.
düşüşte oyuncu alıp da iş yaptığını görmedim bizde.
teodosic'in tutma ihtimali %30 bence.

menajeri de geçenlerde zarf atmışken farmar'ı tercih ederim o bölgeye.
2.5-3 milyon dolar ödemeye değer farmar.
mahmuti gibi düzen dışına çıkmaya müsade etmeyen bir coach elinde bile efes'i çeyrek finale taşıdı.
obradovic gibi yıldızına sınırsız özgürlük tanıyan coach ile çoşar, çoşturur... :)

farmar - delaney
bogdan - melih

10 numara olur bence... :)

ben Teodosiç'i çok severim biliyorsun , umarım bu sezon onu izleyeceğiz 8)
yeteneklerine çok inanıyorum hak ettiği noktada olduğunu düşünmüyorum ama 2013 sezonuna ilişkin endişelerinde haklısın ama ben Messina ile arasının iyi olmadığını ve gönülsüz oynadığını düşünüyorum ...

ayrıca Farmar+ Del ile sezona başlarsa Obradoviç için ilginç olur , direksiyona 2 amerikalı ilk defa oturtmuş olur.
Aslında bu konuda biraz da bence bizlerde klişeleşmiş bir mubabbet var ...
spo-Saras- Dia-TEdo ayarındaki Amerikalı guardlar Avrupa'ya gelmiyor sonuçta NBa tercihi yapıyorlar.
Tabi Amerikalı oldukları için ( siyahi arkadaşlar ) aynı yetenekte olsalar bile Atletizmleri ile fark yaratıp Avrupa'ya gelmeyi düşünmüyorlar.

Avrupa ya damga vurmuş Amerikalı guarşlar sormuşsun
David Rivers vardı
Tyus Edney vardı eskilerden benim hatırladığım..

hani o tarz bir amerikalı vardı da hocalar mı almadı ( İbrahi,m tatlısesin Oxford mevzuna döndü biraz da ) :)

Eren sormuş yukarıda ben sorayım Teo harici Farmar da olmazsa oraya alınabilecek oyuncu benim aklıma çok fazla gelmiyor yahu ?
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2014, 13:36:25 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #3267 : 05 Mayıs 2014, 13:37:34 »
Vallahi Teo ile ilgili milletin bildiklerinden fazlasını bilmiyorum. Adam serbest kalacak ve ne yapacağını göreceğiz. Onunla ilgili net bir şey bilmediğimden yazmıyorum.

Kendi açımdan Teo'yu çok severim ve gelmesini isterim. Orası tamamen duygusal :)

İskender,

Farmar olmadı diyelim. Teo'yu istememe sebebin de mantıklı.

Kimi alabiliriz bir numaraya başka?

çok fazla takımı sürükleyecek alternatif yok gibi duruyor.
calathes, heurtel ve sloukas diyebilirim.
tercihim delaney'in yanında sloukas olur...

direksiyon delaney'de olur da, sloukas'a biraz takıma akıl katması için yardımcı rol biçerim...
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2014, 13:39:25 Gönderen: iskoch »

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #3268 : 05 Mayıs 2014, 13:39:07 »
çok fazla takımı sürükleyecek alternatif yok gibi duruyor.
calathes, heurtel ve sloukas diyebilirim.
tercihim delaney'in yanında sloukas olur...

Calathes'in hoca tarafından istenmediğini biliyorum. Onu geç. Şutu olan guard alınacak, buna da eminim.

Huertel bence direksiyon verilecek adam değil. Keza Sloukas da tamamlayıcı olabilir.

Ben aylardır düşünüyorum, Teo hariç bir adam üretemiyorum oraya. Hakikaten alternatif yok gibi.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #3269 : 05 Mayıs 2014, 13:41:37 »
Calathes'in hoca tarafından istenmediğini biliyorum. Onu geç. Şutu olan guard alınacak, buna da eminim.

Huertel bence direksiyon verilecek adam değil. Keza Sloukas da tamamlayıcı olabilir.

Ben aylardır düşünüyorum, Teo hariç bir adam üretemiyorum oraya. Hakikaten alternatif yok gibi.

alternatif yok, hemfikirim.
heurtel bence de hedeflere götürecek biri değil.
keza calathes'in de liderlik edebilme ihtimali en iyimser düşünceme göre %50 bence...
önceki mesaja şöyle bir eklenti yapmıştım, kaçırmışsın.

"direksiyon delaney'de olur da, sloukas'a biraz takıma akıl katması için yardımcı rol biçerim..."

en mantıklı senaryo bence bu olur...
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2014, 13:42:04 Gönderen: iskoch »