Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970389 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #3390 : 06 Mayıs 2014, 14:46:55 »
Brewer 3 numara savunmacı için cuk oturur
bit dönem cılgın da 3lük atıyordu.

iş yapar kesinlike
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 14:47:52 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #3391 : 06 Mayıs 2014, 14:50:21 »
Abi farmar da öyle bir oyuncu değil sanki. NBA'de hiç bi zaman lider vasfı olan bir oyuncu olmadı ki zaten çoğu zaman yedekti.  Efes, performans çok aldatıcı bence. Sonuçta takımı ne şampiyon yaptı ne de F4 taşıdı. Kötü oynadı kritik maçlar hatırlıyorum ben..

efes'e çok maç kazandırdı.
gordon'un son saniye basketiyle kazandıkları olympiacos maçı hep gordon'a yazılır ama o maçı da kazandıran farmar.

adamın sıkıntısı mahmuti'ydi.
elinde farmar varsa, son bölümde isolation oynayacaksan farmar'a verirsin topu.
mahmuti topu gordon'a veriyordu.
ne zaman farmar'a verse bir şeyler üretiyordu.

obradovic malum liderine sınırsız özgürlük tanır sahada.
farmar'ı doğru motive edip, serbest bıraktığın zaman çok iş yapar.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3392 : 06 Mayıs 2014, 15:01:45 »
efes'e çok maç kazandırdı.
gordon'un son saniye basketiyle kazandıkları olympiacos maçı hep gordon'a yazılır ama o maçı da kazandıran farmar.

adamın sıkıntısı mahmuti'ydi.
elinde farmar varsa, son bölümde isolation oynayacaksan farmar'a verirsin topu.
mahmuti topu gordon'a veriyordu.
ne zaman farmar'a verse bir şeyler üretiyordu.

obradovic malum liderine sınırsız özgürlük tanır sahada.
farmar'ı doğru motive edip, serbest bıraktığın zaman çok iş yapar.
Abi o sene sayesinde etkilenmedi mi herkes Farmar'dan, herkes o performansi sayesinde istemiyor mu onu? Sanki biraz haksızlık ediyorsun Mahmuti'ye. Farmar lider bir oyuncu degil ve Mahmuti de erken cozmustu bunu Farmar'in o sene cosmasinda Gordon'un buyuk payi var bence.Cok cok faydali oyuncu Gordon. Tek su noktada katiliyorum sana daha serbest birakabilirdi onu, son top ozgurlugu falan verebilirdi.
 Ama asil liderin Gordon olmasi sayesinde Farmar'in bu performansi gosterdigini düşünüyorum ben. Cok rahatlatti onu cok.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #3393 : 06 Mayıs 2014, 15:22:11 »
Aynen abi.. Ben sezon başında liderliğin Farmar'a verildiğini daha sonradan liderliğin Gordon'a kaydığını düşünüyorum..

Farmar çok iyi bir sezon geçirdi ama risk yani..

Hayatı boyunca lider özelliklerde oynamayan bir oyuncunun bir ihtimal lider olabileceğini düşünüyoruz.

Kleiza'da aynı şekilde gelmişti..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3394 : 06 Mayıs 2014, 15:33:30 »
Abi farmar da öyle bir oyuncu değil sanki. NBA'de hiç bi zaman lider vasfı olan bir oyuncu olmadı ki zaten çoğu zaman yedekti.  Efes, performans çok aldatıcı bence. Sonuçta takımı ne şampiyon yaptı ne de F4 taşıdı. Kötü oynadı kritik maçlar hatırlıyorum ben..

Anlamadığım ısrarla Farmar NBA de lider değildi ile eleştirilirken, Teodosic salt yeteneği ile övülüyor.
Lakers'da lider olacak adamın avrupa'da işi ne olabilir? Lakers NBA nin Fenerbahçe'si, Real Madrid'i

Teo'nun milli takım performansı baz alınıyor ki, en aldatıcı performanslar milli takım performanslarıdır ki orda bile tartışılabilir.
Teo'nun yeteneğinden kimsenin kuşkusu olduğunu sanmıyorum, ama yaptıkları ile değerlendirilecekse, Teo büyük bir risktir.

Oly ve CSKA performanları ortada, buna karşın Farmar'ın Efes ve Maccabi performansı daha güvenilir.

Teo forvetleri ve uzunları daha iyi yapacak, daha iyi oyun kurabilecek bir oyuncu, bu da kabul, profil uygun yani. Ama sahada profil değil karakter oynayacak
Fenerbahçe

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3395 : 06 Mayıs 2014, 15:37:07 »
Abi o sene sayesinde etkilenmedi mi herkes Farmar'dan, herkes o performansi sayesinde istemiyor mu onu? Sanki biraz haksızlık ediyorsun Mahmuti'ye. Farmar lider bir oyuncu degil ve Mahmuti de erken cozmustu bunu Farmar'in o sene cosmasinda Gordon'un buyuk payi var bence.Cok cok faydali oyuncu Gordon. Tek su noktada katiliyorum sana daha serbest birakabilirdi onu, son top ozgurlugu falan verebilirdi.
 Ama asil liderin Gordon olmasi sayesinde Farmar'in bu performansi gosterdigini düşünüyorum ben. Cok rahatlatti onu cok.

Bana göre Gordon başrolden rol çalan bir karakter oyuncusu.
Padişahtan daha çok ön planda olmayı seven bir sadrazam gibi.
bkz: pargalı ibrahim paşa :)

Lideri Gordon olan takımlar iyi oynuyormuş gibi görünür, Gordon da faydalı oynuyormuş gibi görünür ama sonuç kaybetmektir.
Fenerbahçe

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #3396 : 06 Mayıs 2014, 15:39:13 »
Lider demedim zaten liderlik vasfı dedim.. Kobe'nın olduğu bir takım da tabiiki lider olamaz.. Ancak oynarken yansıttığı oyun ile bu vasfı olup olmadığını gösterir.. Farmar aksine Lakers'ın en çok eleştirilen parçası oldu..

Ben Farmar'ı NBA'de lider değildi diye eleştirmiyorum.. Sadece hayatında böyle bir vasıf göstermedi . Bunu oynayabileceğinden emin miyiz onu sorguluyorum..

Ben Teo'yu salt yetenekleri doğrultusunda gelsin demiyorum.. Teo bence bir liderdir.. Ha başarılı bir lider midir orası tartışılır..

Farmar'ın güvenilir bir yetenek olduğunu da düşünmüyorum..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3397 : 06 Mayıs 2014, 15:41:00 »
Aynen abi.. Ben sezon başında liderliğin Farmar'a verildiğini daha sonradan liderliğin Gordon'a kaydığını düşünüyorum..

Farmar çok iyi bir sezon geçirdi ama risk yani..

Hayatı boyunca lider özelliklerde oynamayan bir oyuncunun bir ihtimal lider olabileceğini düşünüyoruz.

Kleiza'da aynı şekilde gelmişti..

Konu liderlikse Teo ne Oly de ne CSKA da lider olamadı. Krilenko'lu CSKA ilk senesinde gümbür gümbür giderken Teo da oyunu iyi kuruyordu ama asıl lider Krilenko idi

Farmar soyunma odası veya takım lideri olamayabilir ama oyun lideri olma ihtimali var
Fenerbahçe

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #3398 : 06 Mayıs 2014, 15:45:14 »
Oly'de de  o CSKA kadrosunda da önünde kendinden önce gelen yıldızlar vardı ama...

Ki buna rağmen o kadrolara lider olmasa da saha içinde liderlik konusunda ortaya koyduğu performanslar vardı..

Bununla beraber siz tartışılır demişsiniz ama milli takım performansı liderlik vasfı için önemli bir göstergedir..

Farmar gibi Teo'da soyunma odasının lideri olamaz bence ama oyun içi lider olma konusunda bana daha çok güven veriyor.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3399 : 06 Mayıs 2014, 15:46:50 »
Lider demedim zaten liderlik vasfı dedim.. Kobe'nın olduğu bir takım da tabiiki lider olamaz.. Ancak oynarken yansıttığı oyun ile bu vasfı olup olmadığını gösterir.. Farmar aksine Lakers'ın en çok eleştirilen parçası oldu..

Ben Farmar'ı NBA'de lider değildi diye eleştirmiyorum.. Sadece hayatında böyle bir vasıf göstermedi . Bunu oynayabileceğinden emin miyiz onu sorguluyorum..

Ben Teo'yu salt yetenekleri doğrultusunda gelsin demiyorum.. Teo bence bir liderdir.. Ha başarılı bir lider midir orası tartışılır..

Farmar'ın güvenilir bir yetenek olduğunu da düşünmüyorum..

Teo'nun liderliğine örnek olarak hangi dönemi verebiliriz?
Milli takım diyorsanız evet bize karşı takımını çok iyi yönetti ama takımın lideri demek iddialı olur.
Hele ispanya maçında son saniyelerde 8-9 metreden attığı üçlük var ki, o şut doğru bir liderlik şutu değil; tamamen deli cesareti bir şuttu

Hatta sanırım Savanovic'in bir röportajında Teo için, ne yapacağını kestiremiyorsunuz. o şut delilikti ama girdi kazandık gibi bir şeyler demişti.

Demek istediğim, konu liderlikse, Teo'nun Farmar'a bir üstünlüğünü göremiyorum. Farmar bizim tıkandığımız ve Bojan ile çırpındığımız hücumlarda etkili bir silah olabilir
Fenerbahçe

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3400 : 06 Mayıs 2014, 15:52:35 »
Bir de şöyle bir durum var.
Hırvatları hep eleştiriyoruz, baskı anlarında kaçacak delik arıyorlar, cesaretleri kayboluyor, elleri titriyor diye.

Aslında Sırpların da baskı anlarında performansları farklı değil. Sadece saçmalama yöntemleri farklı. Hırvatlar sinerken, Sırplar da deliriyor.
Deli/cahil cesareti örnekli şutlar, hareketler de yapıyorlar.
Teo da, Bogdan da, Savanovic de böyle. Bizim, "bak baskıdan sinmedi" dediğimiz çoğu hücum aslında yanlış tercihli seçimler.

Yugoslavya'nın dağılması 2 ülkeyi de basketbol olarak menfi etkiledi. Sadece tarihi karakterlerine uygun şekilde yanlışlar yapmaya başladılar
Fenerbahçe

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3401 : 06 Mayıs 2014, 15:54:41 »
Savanovic kadar yeteneklerine ihanet eden başka bir oyuncu görmedim.
Dip not belirtmek istedim.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #3402 : 06 Mayıs 2014, 15:55:17 »
Teo'nun kulüp kariyerini yukarıda konuştuk.. Ne Oly'de ne de CSKA'da kariyer olarak birinci oyuncu değildi. Bu sezonu göz alırsak ta açıkçası hayal kırıklığıydı.. Sezona kötü girdi, sonrasında toparlandı ama sakatlandı.. Buna rağmen bir Kuban maçı var ki unutulmaz..

Teo kariyer itibarıyle o sırp takımının lideriydi. Ve o takımın o genç kadroyla yarı final yapması başarıdır..

Bütün bunlara rağmen yukarı da dediğim gibi ben Teo'nun iyi bir lider olduğunu iddia etmiyorum. Ancak Obradovic'ın elinde iyi bir lider olabilir..

Farmar ise her şey lider olup olamayacağına bağlı.. Oladabilir, olamayadabilir. 

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #3403 : 06 Mayıs 2014, 15:57:27 »
Bir de şöyle bir durum var.
Hırvatları hep eleştiriyoruz, baskı anlarında kaçacak delik arıyorlar, cesaretleri kayboluyor, elleri titriyor diye.

Aslında Sırpların da baskı anlarında performansları farklı değil. Sadece saçmalama yöntemleri farklı. Hırvatlar sinerken, Sırplar da deliriyor.
Deli/cahil cesareti örnekli şutlar, hareketler de yapıyorlar.
Teo da, Bogdan da, Savanovic de böyle. Bizim, "bak baskıdan sinmedi" dediğimiz çoğu hücum aslında yanlış tercihli seçimler.

Yugoslavya'nın dağılması 2 ülkeyi de basketbol olarak menfi etkiledi. Sadece tarihi karakterlerine uygun şekilde yanlışlar yapmaya başladılar

bu konuda size katılıyorum..  Avrupa liderlik ve winnerlık konusunda en üst nokta Yunanlılar bence.. Adamların en vasıfsız oyuncusu bile winner doğuyor..
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 15:57:45 Gönderen: Carter-Williams »

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3404 : 06 Mayıs 2014, 15:58:17 »
bu konuda size katılıyorum.. Avrupa liderlik ve winnerlık konusunda en üst nokta Yunanlılar bence.. Adamların en vasıfsız oyuncusu bile winner doğuyor..

Dediğiniz gibi Yugoslavya sonrası Yunanlılar ve İspanyollar bu işi daha iyi yapıyorlar
Fenerbahçe