Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970415 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #3555 : 06 Mayıs 2014, 23:51:26 »
Free olmasına gerek yokki abi buy out la neden almayalımki.Maccabinin bütçe sıkıntısı var Blatt dile getirmişti.Zorice 800 bin verdiysek Devin Smithede buy out verebiliriz :)
Farmar-Kenan-Berk
Sloukas-Melih
Perperoglu-Devin Smith
Bjelica-Caner Medley(Çok rolü olmayacak Bjelicayı yedekleyecek Maccabidede oynamışlığı var)
Freeland-Furkan-Oğuz
Bu yazdığım kadroda Devin Smithin sözleşme durumunu bilmiyorum birazdan bakar editlerim.Onun dışında hepsi free diye biliyorum olmasa bile buy out verilebilecek isimler
Allah için güzel kadro :)

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3556 : 06 Mayıs 2014, 23:52:53 »
Kalnietis-Koponen ikilisinden biri düşünülemez mi hiç ?

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3557 : 06 Mayıs 2014, 23:54:10 »
Ayrıca bizim gibi amacı büyük, bütçesi büyük, ama kültürü yeterince sağlam olmayan takımlar için, riskleri minimuma indirmek önemlidir.
Hedef stresi ve kültür eksikliği sebebi ile sendelemelerden başarılı şekilde ayağa kalkamıyoruz, bir anda yuvarlanıp gidiyoruz.

Fenerbahçe

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3558 : 06 Mayıs 2014, 23:54:25 »
Partizan =banvit yazılmış
Sanırım şaka veya ironi yapılmış
Yada partizanin Sırbistan da tavuk Çiftliği filan var mi :) ;)
Hani sponsor anlamında 8)

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #3559 : 06 Mayıs 2014, 23:57:02 »
Partizan =banvit yazılmış
Sanırım şaka veya ironi yapılmış
Yada partizanin Sırbistan da tavuk Çiftliği filan var mi :) ;)
Hani sponsor anlamında 8)

Hocam ben yazdım, şaka da değil. Banvit'in gelişimini birebir görmüş biri olarak ileriki senelerde Banvit'i Partizan konumunda görürsek hiç mi hiç şaşırmayacağım. Tabii ki gelecek için konuşuyorum. O tavuk çiftliği de epey işe yarıyor yalnız. yıldız takımda 1 senede oyuncuların boyları 15 20 santim arttığını bilirim. Ben tavuğa bağlıyorum açıkçası  ;D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3560 : 06 Mayıs 2014, 23:58:20 »
Ayrıca bizim gibi amacı büyük, bütçesi büyük, ama kültürü yeterince sağlam olmayan takımlar için, riskleri minimuma indirmek önemlidir.
Hedef stresi ve kültür eksikliği sebebi ile sendelemelerden başarılı şekilde ayağa kalkamıyoruz, bir anda yuvarlanıp gidiyoruz.

Vallaha haklısın ama risk nedir ?
Risk nedir net bir cevabı bence yok...
En azından bizim ülke adına yok.
Haa işte i riski en aza indirecek adam başımızda.hoca
Tahminen hoca hem kisa vadede başarıyı getirecek. Ama ayni zamanda uzun vadede bir iskelet oluşturmak çabasında
Konuşmalarından veya oyun tarzından bunu anlıyorum
Top 16 macremiza tekrar deginmiyorum. .
Ama en azından 2  aylık periyotta ki oyun sistemi bile kisa vade/uzun vade planları olduğunu düşündürüyor bana...
Veya bu zamana kadar yaptıkları yapacaklarınin kanıtıdır diyoruz ve haklı olarak güvenip bekliyoruz

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3561 : 07 Mayıs 2014, 00:02:50 »
Vallaha haklısın ama risk nedir ?
Risk nedir net bir cevabı bence yok...
En azından bizim ülke adına yok.
Haa işte i riski en aza indirecek adam başımızda.hoca
Tahminen hoca hem kisa vadede başarıyı getirecek. Ama ayni zamanda uzun vadede bir iskelet oluşturmak çabasında
Konuşmalarından veya oyun tarzından bunu anlıyorum
Top 16 macremiza tekrar deginmiyorum. .
Ama en azından 2  aylık periyotta ki oyun sistemi bile kisa vade/uzun vade planları olduğunu düşündürüyor bana...
Veya bu zamana kadar yaptıkları yapacaklarınin kanıtıdır diyoruz ve haklı olarak güvenip bekliyoruz

Zaten Obra'ya güveniyoruz. Ama Obra'nın da üstesinden gelemediği durumlar oluyor haliyle
Hoca da, winner'lar belirli takımlar tarafından kapıldığı için kısıtlı oyuncu havuzunda kendi winner'ini (veya müşterek küçük winnerları) oluşturmaya çalışıyor

Hoca en az 5 sene daha (1+4) bizimle kalacaksa kurulacak her türlü kadroya razıyım.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 00:03:13 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Çevrimdışı haktan87

• Üye
  • Yer: ERZURUM
« Yanıtla #3562 : 07 Mayıs 2014, 00:04:16 »
Farmar, kenan, berk bu üçlü bizi F4e taşırmı.? Farmara ne kadar güvenebiliriz. ? Kenan ve berkin potansiyelleri var ama daha çok erken bence biraz daha beklemekte fayda var. Ama ilerleyen yıllarda bu ikili gösterecekleri gelişme ile bizi çok daha ileriye taşıyabilirler ama henüz bunun için erken..

Ne olursa olsun avrupa basketbolunda Teo'yu Farmara tercih ederim.. 8)
"BEN FENERBAHÇEYE ikinci olmak için gelmedim"
Zeljko OBRADOVİC.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3563 : 07 Mayıs 2014, 00:05:32 »
Devin Smith'i ben de isterdim de boşa çıkmıyor sanırım.
Bu arada madem Tomic zor, Krstic de Efes'e gidiyor, Dubljevic için bütçeyi zorlardım ben.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
« Yanıtla #3564 : 07 Mayıs 2014, 00:06:48 »
Devin Smith kesinlikle geri getirilmeli.2009 yılında kaybedilen şampiyonluğun sorumlusuymuş gibi gönderildi,şubenin beni üzen kararlarından bir tanesi.

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #3565 : 07 Mayıs 2014, 00:08:11 »
Hocam ben yazdım, şaka da değil. Banvit'in gelişimini birebir görmüş biri olarak ileriki senelerde Banvit'i Partizan konumunda görürsek hiç mi hiç şaşırmayacağım. Tabii ki gelecek için konuşuyorum. O tavuk çiftliği de epey işe yarıyor yalnız. yıldız takımda 1 senede oyuncuların boyları 15 20 santim arttığını bilirim. Ben tavuğa bağlıyorum açıkçası  ;D
partizan olmaktan kasıt ne peki?

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #3566 : 07 Mayıs 2014, 00:10:35 »
Devin Smith'i ben de isterdim de boşa çıkmıyor sanırım.
Bu arada madem Tomic zor, Krstic de Efes'e gidiyor, Dubljevic için bütçeyi zorlardım ben.
gecen yıl 2 yıllık yenı sozleşme ımzaladı

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3567 : 07 Mayıs 2014, 00:11:23 »
Zaten Obra'ya güveniyoruz. Ama Obra'nın da üstesinden gelemediği durumlar oluyor haliyle
Hoca da, winner'lar belirli takımlar tarafından kapıldığı için kısıtlı oyuncu havuzunda kendi winner'ini (veya müşterek küçük winnerları) oluşturmaya çalışıyor

Hoca en az 5 sene daha (1+4) bizimle kalacaksa kurulacak her türlü kadroya razıyım.
Aynen sonucta dönüyor dolaşıyor insan faktörüne geliyor iş.
Tahminen veya hocanın kafasında "memleket ayirmaksizin " ( tamam nu konuda Amerikalı oyunculara karşı bence.bi tutumu var ;) ) yetenekli oyuncular ile çalışmak istiyor.
Hani.bizim kafanızda ki 1 numara 2 numara 3 numara diye birşey yok.
Yeni dönem tabiri ile "all around " oyuncular ve bence özellikle kisa oyuncular için "undersize "olmayan isimleri tercih ediyor gibi geliyor.
Melih sadece şut atmasın.
Keza bojan
Keza bjelica
Emir den umudu kestim :)
Zoric ...... top kaybetmesin yeter :).;)

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #3568 : 07 Mayıs 2014, 00:14:21 »
partizan olmaktan kasıt ne peki?

oyuncu yetiştirme,kültür.(ki şuana kadar bu zaten vardı) kısacası ekol olma yönünde bir gidişat var diye düşünüyorum. 10 sene öncesinden gördüklerime göre.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3569 : 07 Mayıs 2014, 00:17:20 »
Aynen sonucta dönüyor dolaşıyor insan faktörüne geliyor iş.
Tahminen veya hocanın kafasında "memleket ayirmaksizin " ( tamam nu konuda Amerikalı oyunculara karşı bence.bi tutumu var ;) ) yetenekli oyuncular ile çalışmak istiyor.
Hani.bizim kafanızda ki 1 numara 2 numara 3 numara diye birşey yok.
Yeni dönem tabiri ile "all around " oyuncular ve bence özellikle kisa oyuncular için "undersize "olmayan isimleri tercih ediyor gibi geliyor.
Melih sadece şut atmasın.
Keza bojan
Keza bjelica
Emir den umudu kestim :)
Zoric ...... top kaybetmesin yeter :).;)

Hocanın amerikalılara karşı tutumunun sebebi net bence. Yeterince söz dinletebileceğini düşünmüyor. Haşladığında adamın f.. of deyip kapıyı vuracağını biliyor.
Özellikle siyahi amerikalarda genel olarak böyle bir tavır var (istisnalar müstesna)
Fenerbahçe