Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970611 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Pesi1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #3885 : 11 Mayıs 2014, 16:38:13 »
Zoric-Oğuz önlerine Dunston alsak mesela uzun sorunumuz kalmaz.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #3886 : 11 Mayıs 2014, 16:38:34 »
Furkan gelmiyor, Oğuz Daçka-Doğuş'a gidiyorsa Semih Erden bize geliyor demektir.
Hadi geçmiş olsun.
...

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #3887 : 11 Mayıs 2014, 16:41:25 »
Gelse rotasyonda güzel bir parça olurdu da kısmet olmadı,ahlar vahlar çekmeye ne gerek olmadığını düşünüyorum sonuçta alacağı süre 5-10 dakika.Kısa vadeli çözüm olarak Kerem Gönlüm'e gidebiliriz sertlik getirmesi açısından,alınacak öbür uzunlara bağlı olarak Semih'i getirebiliriz.Uzun vadeli olarak madem Furkan'ı alamadık parayı basıp Egemen Güven'i alsınlar.Gene kısa vadeli bir çözüm daha önce yazdığımda tepki görmüştüm ama Hido'ya gidebiliriz.Hido bence düşünüldüğü kadar hücumda düzen dışına çıkarmaz bizi ama 3 numarada düşüneceksek Bojan-Hido veya 4'te Bjelica-Hido kötü ikililer
Hidayet'e bir şey demem ama mümkünse Kerem Olmasın.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #3888 : 11 Mayıs 2014, 16:45:37 »
Furkan işi yattıysa Semih'e (çok tepki çekse de) sulanalım.
Dip noktayı gördü bu sezon. Önümüzdeki sene onun için reaksiyon senesi olur.
Daha kötüye gidemez ama ne kadar iyi olur orası soru işareti tabi. Riskli bir transfer olur fakat elimizde Obradovic varken bu risk alınabilir bence. Zaten yerli uzun piyasası da çok sınırlı.
Obradovic ile kafasını sahaya verir, maksimuma ulaşırsa vaad ettikleri Furkan'dan fazla.
Bu yazdıklarımı Semih'in taraftara kulübe bir saygısızlık yapmadığını düşünerek yazdım. Eğer NBA 'e gidiş sürecinde sıkıntılar olmuş ben kaçırmışsam tabiki fikrim değişir.

Kavgalı ayrıldığımız Ömer'di(Enes'i saymıyorum).
Semih bonservisini kendi cebinden ödeyerek Nba'e gitti.
Lokavt senesinde Mehmet Okur ve Semih önceliğimiz Fenerbahçe dediler ama bizimkilerin başta yarım sezonluk oyuncu istemiyoruz söylemi yüzünden Memo Telekom, Semih Beşiktaş ile anlaşmıştı.
Bana kalırsa Obradovic'i sinir krizlerine sokacak bir transfer olur ama 6 yabancı ve devşirmenin iptal olması durumunda Oğuz'da takımdan ayrılıyorsa Semih Erden'le anlaşmaya mecburuz.
...

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #3889 : 11 Mayıs 2014, 16:48:19 »
Devşirme kuralı kalkarsa sıkıntı büyük olur da devşirme devam ederse pek sıkıntı olmaz.Farmar-Bogdan-Bojan-Bjelica ve alınacak yabancı uzunla ettik 5 yabancı.Vesely veya Claver gibi 3-4 oynayabilen biri gelir etti 6.Devşirme kalkmazsa Delaney-Goudelock'tan birisini alıp Zoric'i takımda tutabiliriz ve kenarda bir yabancı hakkımız daha durur.Kalkarsa da Huertas-Delaney'den birini alıp tek yabancı uzunla sezona başlarız,yetersiz kalırsa Top 16 öncesi 8.uzunu alırız.
Farmar-Kenan-Berk
X-Bogdan-Melih
Bojan-Hido-Metecan
Bjelica-Vesely
X-Semih-Oğuz.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #3890 : 11 Mayıs 2014, 16:50:20 »
Yalnız devşirme kuralı kalkacakmış dedim, tam olarak yazmamışım. Daha önce devşirme hakkı alanlar için kural devam edecekmiş, Emir bizde kalmaya devam ederse kural aynen devam, devşirme olacak.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #3891 : 11 Mayıs 2014, 16:52:14 »
Furkan işi yattıysa Semih'e (çok tepki çekse de) sulanalım.
Dip noktayı gördü bu sezon. Önümüzdeki sene onun için reaksiyon senesi olur.
Daha kötüye gidemez ama ne kadar iyi olur orası soru işareti tabi. Riskli bir transfer olur fakat elimizde Obradovic varken bu risk alınabilir bence. Zaten yerli uzun piyasası da çok sınırlı.
Obradovic ile kafasını sahaya verir, maksimuma ulaşırsa vaad ettikleri Furkan'dan fazla.
Bu yazdıklarımı Semih'in taraftara kulübe bir saygısızlık yapmadığını düşünerek yazdım. Eğer NBA 'e gidiş sürecinde sıkıntılar olmuş ben kaçırmışsam tabiki fikrim değişir.

Semih iyidir iyi :)

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #3892 : 11 Mayıs 2014, 16:52:26 »
ben semih'e bu kadar kötü bakmıyorum.

takım içinde doğru bir rol verilirse; maksimum 20 dk oynayacak, savunmada sertlik yapacak, bir rol oyuncusu olarak bence avrupada her takımda yer bulabilir semih.

efesteki gibi yıllık 2-3 milyon dolar bağlayıp, takımın birinci uzunu sen olacaksın dersen, semih o rolü kaldıramaz, kaldıramadığı gibi iyi yaptıklarını da yapamaz, hepten çekilmez olur.

ben düzenli bir takım içerisinde semih erden'in iyi bir rol oyuncusu olabileceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #3893 : 11 Mayıs 2014, 16:54:37 »
Duyumlarla alakalı tahmini kadrolarımı yazıyorum;

FENERBAHÇE ÜLKER
Jordan farmar-Kenan sipahi-Berk uğurlu
Bogdan bogdanovic-Bo mccalebb-Melih m.oğlu
Bojan bogdanovic-Emir preldzic-Serhat çetin
Nemanja bjelica-Joffrey lauvergne-Metecan birsen
Luca zoric-Semih erden-Oğuz savaş

Galatasaray liv hospital
Carlos arroyo-Ender arslan-Engin atsür
Many harris-Jamont gordon-Sinan güler
Malik hairston-Marko markoisvilli-Cenk akyol
Zoran erzeg-Kerem gönlüm-Kerem kanter
Mensah bonsu-Ersin dağlı-Furkan aldemir

Anadolu efes
Milos teodosic-Vasilije micic-Doğuş balbay
Keith langford-Lucas gordon-Okben ulubey
Dario saric-Cedi osman-Birkan batuk
J.doelmann-Alex vezenkov-Deniz kılıçlı
Nenad krstic-Dor ficher-Emircan koşut

efes bu kadroyu kuruyorsa, ligi falan oynamayalım.
Bu sefer hoca da ivkovic olacak, sıkıntı
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
« Yanıtla #3894 : 11 Mayıs 2014, 16:55:06 »
Oğuz'u da bırakıyorsak gider Dusan Cantekin'i alırız,çok tuttuğum bir oyuncu değil ama size açısından güzel bir alternatif olur

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #3895 : 11 Mayıs 2014, 16:55:41 »
En önemli 2 ismi kaçırdık.Teodosic Efeste Furkan Gsde.Kendimizi biraz fazla abartıyoruz ben burdan bunu anladım.Benim hedefim F4 diyipte piyasadaki tek guard Teodosici kaçırıyorsan yada en değerli yerli oyuncuyu kaçırıyorsan bundan sonra kimse bana hedefin F4 olduğuna inandıramaz.Farmarı gidip alırlarsa tamam ama başka herkes bende hayal kırıklığı yaşatır.Ben birini devşiripte Emirin yerinde oynatacağımızada inanmıyorum artık.Zoricte kalır Bojanda Emirde.Boşu boşuna hayaller kurdum kendi kafamda.Yarım saattir 6 yabancı+Emir li bir kadro kurmaya çalışıyorum olmuyor defolar çok fazla

Yahu biraz sakin ol. Bu yaşta bu tezcanlılık başına bela açar, söyleyeyim.

Furkan olayı henüz noktalanmadı. Furkan'a verdiğimiz para çok fazla. Gelmezse de başından beri söylediğim gibi baskı yahut galatasaray'a kendini ait hissetmesindendir. Bu da elimizden kaçırmak değildir.

Teo'yu da elimizden kaçırmadık. O tarafta İvkovic var ve bu tercih meselesidir.

Ayrıca; evet kendimizi çok büyütüyoruz. Misal, Obradovic'in eline geçecek her adamın seviye atlayacağını düşünüyoruz (Semih gibi) ama elimizdeki adamlardan kaçı atlayabildi ki? Bu adam büyücü değil. Kapasite diye bir şey var.

Ayrıca daha play-off yeni başlıyor yahu. Transfer dedikodularını okuyup dellenmek garip geliyor bana.

Langford olayında da burada imzalar atıldı diye karalar bağlayanlara sakin olun dedim. Bir gün sonra Murat Özyer ben aylardır ne yazıyorsam onu dedi. Her şey onların parası ile alakalı.

Furkan'da da Langford'da da henüz bitmiş bir şey yok ama iki olasılık da var. Gaza gelmek için de karalar bağlamak için de çok erken.

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #3896 : 11 Mayıs 2014, 16:56:45 »
hem dario saric-hem vezenkov- hem doelmann imkansız
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #3897 : 11 Mayıs 2014, 16:58:24 »
Ben sloukas'ı alacagıma Bogdan bogdanovici alırdım sahsen.
sloukasın nokta sutörlük dısında yaptıgı birsey yok, penetre desen yok asist desen vasat.

bogdan daha yönlü bir oyuncu.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2014, 16:59:36 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
« Yanıtla #3898 : 11 Mayıs 2014, 17:00:04 »
Her şeyden daha Mayıs ayındayız piyasada daha çok şey değişir,ah vah edecek bir şey yok,geçen sene hocayla geç anlaşılmasından dolayı transferde zayıf kaldık ama bu sene çok süre var.
Bogdan konusunda da Allah sakatlık göstermezse Avrupa'nın elit oyuncularından biri olacak,en olmazsa olmaz transferlerden biri bence

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #3899 : 11 Mayıs 2014, 17:04:18 »
furkan'ı alamazsak öldük bittik...