Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970238 defa)

0 Üye ve 75 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #3960 : 12 Mayıs 2014, 00:53:38 »
Calathes daha ilk senesinde 15 dakika ortalamayla oynadı Nba'de,çok da iş yaptığı maçlar oldu,o yüzden pek mümkün değil gibi.
Calathes, NBA'de çok da iyi oynamıyor.. Olay tamamen ailevi..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #3961 : 12 Mayıs 2014, 00:54:10 »
Calathes'ın artıları Sloukas'tan kat kat fazladır.Calathes 1'den 3'e herkesi rahatlıkla savunabilir,topla münasebeti Sloukas'a göre çok iyi,uzunları devreye sokar,saha görüşü iyidir ve benim değer verdiğim özelliklerden ribaunda katkısı çok iyidir ki Bo gidiyor bu konuda kısalardan ribaundlara katkı verecek biri lazım.Ayrıca Calathes zeki de bir oyuncudur.Tek eksisi şutunun zayıf oluşu.
Ayrıca koç Calathes-Sloukas arasında bir tercih yapacak olsa banko Calathes'i seçer bence,Pao'dayken uyguladığı topa yön veren 3 kısayı Calathes'le oynayabilirsin ki Pao'da çok denerdi

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #3962 : 12 Mayıs 2014, 00:55:20 »
Nasıl yahu seni başı o kadar uğraştık hoca da çok istiyor denilmemiş miydi ??? Kimi alacağız 1 numaraya gene bo ve emire kalırız bu gidişle  :-[
Bo 'nun kalma ihtimali çok düşük.. Rusya yolcusu olacak bence..

O noktaya transfer gelecek ama kim gelecek çok belirli değil.

Gerçi şuanda Farmar ve Huertas arasında kalmış gibi gözüküyoruz..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3963 : 12 Mayıs 2014, 00:56:40 »
Hocanın istemesi ve daha önce tanıdığı biri olduğu için calathes'i önerdim. Teo'yu da istemişti ama olmayacak gibi. Sloukas , dunston rol oyuncuları bojan emir filan varken çok söveriz bunlara :)
Sloukas bence de olmaz da 2 numaraya Bogdan Bogdanovic çok iyi olur bence.Şut var,oyun zekası var,asist yapar,savunması da fena değildir,çok iyi bir tercih olur bence.Dunston'u zaten rol oyuncusu olarak yazdım ben,asıl uzun skorer olmalı ki benim bildiğim Obradovic ilk başta skorer bir uzun ister,ilk tercihi Tomic-Krstic gibi isimler olur,eğer onlar olmazsa Zoric'i takımda tutar ama Zoric'ten Allah korusun bizi diyorum,isterse her maç 30 sayı atsın,savunmada olağanüstü zaafları var ve oyun kurucular kadar bile gücü yok.

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3964 : 12 Mayıs 2014, 00:57:04 »
Farmar+sloukas yapsak süper olur hatta kısa rotasyonunu farmar+sloukas+bogdanla kapatıp geçsek direkt :))
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3965 : 12 Mayıs 2014, 01:00:01 »
Calathes, NBA'de çok da iyi oynamıyor.. Olay tamamen ailevi..
İyi oynadığı maçlar var derken tabiki de 15 sayı 10 asist gibi  söylemiyorum,ama 5 sayı 6 asist gibi katkı sağladığı en az 10-15 maç var,bir de Conley'in dinlenmesini sağlıyor ki bu bile yeter.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3966 : 12 Mayıs 2014, 01:05:19 »
Calathes Sloukas'ı 10'a katlar kesinlikle,en başta savunması ve müthiş oyun zekası yeter,sutu çok iyi değildir ama Bo kadar kötü de değildir.Tutturduğu gün rahatlıkla sayı da atar,koç Bo'nun şutu olmamasına değil çevre görüşününün,oyun zekasının ve asist özelliğinin çok kötü olmasına dayanamıyor.Bu saydığım,Bo'da olmayan her özellik de fazlasıyla mevcuttur Calathes'te.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2014, 01:16:18 Gönderen: fbkolik »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #3967 : 12 Mayıs 2014, 01:08:44 »
İyi oynadığı maçlar var derken tabiki de 15 sayı 10 asist gibi  söylemiyorum,ama 5 sayı 6 asist gibi katkı sağladığı en az 10-15 maç var,bir de Conley'in dinlenmesini sağlıyor ki bu bile yeter.
Olay tamam ile salary cap ile bağlı..

Grizzlies forumlarıda sürekli eleştiriyor.

Conley elbette dinlenecek. Önemli olan dinlendiği sürede takımın düştüğü durum.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3968 : 12 Mayıs 2014, 01:13:26 »
Olay tamam ile salary cap ile bağlı..

Grizzlies forumlarıda sürekli eleştiriyor.

Conley elbette dinlenecek. Önemli olan dinlendiği sürede takımın düştüğü durum.
Çoğu maçta Conley'in dinlendiği dakikalarda çok fazla sıkıntı yaşamıyorlardı,hatta asistleriyle hücumu daha da düzene soktuğu maçlar oldu.Ama bir ara çok kötü oynadığı dönem olmuştu,o dönemde dakika alamadığı maçlar bile olmuştu,bir de kendisine en ihtiyaç duyulan an olan playofflarda 20 maç ceza alınca eleştirilir tabi :)

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #3969 : 12 Mayıs 2014, 01:30:21 »
Fanatik'in haberine göre; Teodosic Efes ile 3 yıllık sözleşme imzalayacakmış. Taraflar her konuda anlaşmışlar. Efes'e gitmesinde Ivkovic'in etkisinin büyük olduğu yazılmış haberde.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #3970 : 12 Mayıs 2014, 10:48:39 »
Türk uzun derken, sağlam ve konsantre olmuş bir İlkan avrupa'da bile önemli oyuncu olur

İlkan'ın ben takıma katkı sağlayacağını sanmıyorum. Sakatlıktan kurtulamadı. Sağlamken bile bana göre oyun anlamında eksikliği vardı ki boş geçen dönemde daha da geri gideceğini düşünüyorum. Toparlanması zor bence. Onun yerine İzzet'e önem verilse daha iyi olur. İzzet'in en büyük artısı şutu. İşlenirse 4 numarada katkı verebilir. Sene başında koçla sıkıntı yaşadı ama aklını kullanırsa bence çok başarılı olur

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #3971 : 12 Mayıs 2014, 11:03:37 »
Sloukas'ı isteyen birçok arkadaş var. Ama şunu unutmamak gerek. Sloukas düzen oyuncusu. Oly de tıkır tıkır işleyen bir sistem var ve orada değerli bir parça. Ben ilk yurt dışı deneyiminde zorlanacağını düşünüyorum. Bize gelmez bence, gelmemeli de. Bize daha hazır ve kaşar bir oyuncu lazım.

Calathes'e burun kıvıran, koç istemez diyen arkadaşlara duyrulur. Bu adam koç ile birlikte bizim ilk sekize giremediğimiz kupada şampiyon oldu. Rusya'ya gitti orda da şampiyon oldu. Bizim takıma onun kadar kariyerleri hangi oyun kurucu geldi acaba.Bi tek  Abdul-rauf hatırlıyorum ben o da deliydi. 

Calathes-Farmar da olabilir bence. Ama kesinlikle iyi bir ikili olmalı. Tek adamla iş göremeyiz. Ama ben Farmar'ı ilk banko yazarım. Farmar olacaksa Teodosic'in gelmemesine hiç üzülmem.

Çevrimdışı şhn-plt

• Üye

Çevrimdışı şhn-plt

• Üye
« Yanıtla #3973 : 12 Mayıs 2014, 11:49:35 »
6+6 olacaksa Langford'u ne yapıp edip alalım Furkan'a gerek olmaz. 6 yabancı+Langford. 7 kişilik çok iyi bi rotasyon. Kenan, Berk, Melih, İlkan, Oğuz, Metecan gibi oyuncularda rotasyonda iş görür gayet yeterli olur bence.

Sanırım sahada ki yabancı sınırı kalkarsa devşirme türk statüsünde oynama hakkı da kalkacak diye biliyorum. Yani Emir de yabancı sayılacak diğer kulüplerde ki türk statüsünde ki oyuncular da. Bence böyle de olmalı.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #3974 : 12 Mayıs 2014, 12:27:09 »
mantzaris'i pana istiyomuş oly verirmi acaba ??? bu transfer dönemi bizim içinde avrupa içinde çok zevkli geçecek galiba :)))
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2014, 12:30:34 Gönderen: Eto »
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter