Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970417 defa)

0 Üye ve 89 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4095 : 13 Mayıs 2014, 19:53:57 »
Farmar, Avrupa'da 1. sınıf guard olabilir.. Bu yüksek bir olasılık.. Sadece kanıtlaması gerek..

Farmar, Teo'ya göre savunmacıdır.. Farmar, dribling açısından da bir parça Teo'dan daha iyi olabilir. Ancak diğer her konuda ben Teo'yu ondan öne koyarım.
Cevap için teşekkürler.Bu durumda Teo'yu alamıyorsak ya da almıyorsak(Yani belki de Obra reyiz artık istemiyordur vs.) Farmar iyi bir tercih olmazmı?En iyi tercih kim olur sence?
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4096 : 13 Mayıs 2014, 19:57:40 »
Dentmon ve Delaney gibi adamların asla Eurolegue'de şampiyonluk hedefleyen  takıma uymayacağını düşünüyorum ben,bizim de hedefimiz şampiyonluk,şampiyonluk yaşayan takımlarda oynasın bu 2 oyuncu da,uyuyolarmı uyumuyorlar mı o zaman bakmak lazım.Zalgris ve Bayern'de elbette yapabilirler.

Farmar'ın Nba'de daha iyi yaptığı birşey var demedim ben zaten.Ama işte kririk olan burda Nba kısmı.Brooks Nba'de pr üzerinden çok fazla asist yapabilen bir adam değil ama Farmar bu konuda çok iyidir.Avrupada oynanan basketbola baktığımızda Farmar asist üzerinden çok daha fazla katkı verir ve avrupada da oyun kurucunun en önemli özelliği asist olmalı,Brooks'da asist yapar ama Brooks Westbrrok tipi asist yapar,Farmar ise Chris Paul tarzı asist yapar.Ayrıca Brooks 2 senedir doğru düzgün basketbol oynamıyor ki Obradovic hayatta bu riske girmez,bu sene o riske girdi,bir daha hayatta girmez.

dostum bu saydıgım adamlarla brooksu bir mi tutuyorsun sen ?
bobby brown dentmon öyle veya böyle euroleague isim yaptılar.

Brooks dedigin adam bunların birkac gömlek üstü oyuncu.
Oyun tarzları benziyor diye örnek verdim. Bu adamlar iş yapıyor avrupada.

Zaten sut atabiliyorsan her türlü iş yaparsın avrupada.
willie solomon bile yaptı, brooks mu yapamayacak :)

Farmarın pnr olayı da tamamen oynadıgı sistem ve uzunlarla acıklanabilir. Adamın elinin altında yıllarca, gasol ve bynum vardı. onlarla da oynasın artık :)
yoksa brooksun oyun görüşü farmarın önünde
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 20:01:34 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4097 : 13 Mayıs 2014, 20:02:16 »
Jordan ve Kobe.Verdiğiniz örnekler çok sıradanmış gerçekten.Ayrıca eminimki bu oyuncular bile ilk yılında almamıştır liderliği,önce kendilerini kanıtlayıp ondan sonra almışlardır.Benim de demek istediğim tamamen şu:Kleiza'nın liderliği alması için takımda kendini kanıtlaması lazım,kendini kanıtlaması için takımın ona pozisyon hazırlaması lazım.1 sene boyunca Kleiza'ya hazırlandı mı pozisyon,Emir boşken bile atmıyordu.Bu durumda liderliği almak istesin hadi Kleiza,sence ne yapabilirdi,ne yapması lazımdı?
Bana Kleiza'nın lider olduğu bir yer söyler misin?

Kimselerin gelmediği Litvanya takımlarını çıkar ama..

Ayrıca örnekler basit olsun diye uğraştım. Kelime oyunu yapmak istesem daha iyisini yaparım.. Merak etme..

Liderlikte kanıtlamak diye bir şey yoktur.. Bir kere gerçek bir liderin topu alamama gibi bir durumu olmaz. Gider alır..

Allah  aşkına daha geçen hafta bu adam bu takımın lideri yoktu bunun eksikliğini yaşadık diye açıklama yaptı..

Lider bir adam bunu demez zaten..

Kleiza yetenekli bir oyuncudur o kadar ama..

Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4098 : 13 Mayıs 2014, 20:06:50 »
dostum bu saydıgım adamlarla brooksu bir mi tutuyorsun sen ?
bobby brown dentmon öyle veya böyle euroleague isim yaptılar.

Brooks dedigin adam bunların birkac gömlek üstü oyuncu.
Oyun tarzları benziyor diye örnek verdim. Bu adamlar iş yapıyor avrupada.

Zaten sut atabiliyorsan her türlü iş yaparsın avrupada.
willie solomon bile yaptı, brooks mu yapamayacak :)

Farmarın pnr olayı da tamamen oynadıgı sistem ve uzunlarla acıklanabilir. Adamın elinin altında yıllarca, gasol ve bynum vardı. onlarla da oynasın artık :)
yoksa brooksun oyun görüşü farmarın önünde
Ne alakası var :) Demek istediğim benim için başarı Eurolegue'in en elit takımlarında verdiği katkıdır oyuncunun,yani Dentmon ve Delaney'nin başarılı olması için önce bu tip takımlarda katkı vermesi gerektiğini demek istedim.Yani şu an benim gözümde Dentmon'da Delaney de başarılı değildir.Yani sizin dediğiniz aynen şuna benziyor."Jr Bremer Gaziantepte çok başarılı oldu,Bo mccaleb'mi olamayacak".Ben de diyorum ki Jr Bremer başarılı falan olmamıştır,işte bizdeyken gördük bunu :)

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4099 : 13 Mayıs 2014, 20:08:46 »
Euroleaguede basarılı olmus olanı da istiyorsan, tyus edney, holden :)
Bir basketbolcu kaliteliyse heryerde iş yapar.. Gerisi hikaye bence.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 20:09:40 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4100 : 13 Mayıs 2014, 20:11:14 »
Cevap için teşekkürler.Bu durumda Teo'yu alamıyorsak ya da almıyorsak(Yani belki de Obra reyiz artık istemiyordur vs.) Farmar iyi bir tercih olmazmı?En iyi tercih kim olur sence?

Yetenek olarak Farmar en iyi tercih.. Ancak Farmar olmazsa da makul takımlar kurulabilir..

Brooks gelmezse tabii.

« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 20:11:54 Gönderen: Carter-Williams »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #4101 : 13 Mayıs 2014, 20:13:07 »
Yetenek olarak Farmar en iyi tercih.. Ancak Farmar olmazsa da makul takımlar kurulabilir..
Haklısın mesele dengeli takımlar kurmak.Teşekkürler.
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4102 : 13 Mayıs 2014, 20:20:01 »
Bana Kleiza'nın lider olduğu bir yer söyler misin?

Kimselerin gelmediği Litvanya takımlarını çıkar ama..

Ayrıca örnekler basit olsun diye uğraştım. Kelime oyunu yapmak istesem daha iyisini yaparım.. Merak etme..

Liderlikte kanıtlamak diye bir şey yoktur.. Bir kere gerçek bir liderin topu alamama gibi bir durumu olmaz. Gider alır..

Allah  aşkına daha geçen hafta bu adam bu takımın lideri yoktu bunun eksikliğini yaşadık diye açıklama yaptı..

Lider bir adam bunu demez zaten..

Kleiza yetenekli bir oyuncudur o kadar ama..
Ben Kleiza'dan liderliğin L'sini beklemedim ki zaten,Kleiza'ya lider oyuncu da demedim.Onu sen taraftar bekliyor diye demişsin,Farmar da da bu durum olabilir demişsin.Ben de Farmar ile Kleiza'yı kıyaslamak elmayla armutu kıyaslamak gibi dedim.Birisi 1 numara diğeri 4 numara.4 numaralı oyuncunun lider olabilmesi demek,tüm takımı sahaya toplayıp"hadi arkadaşlar "demesi demek değil,önce takıma katkı vermesi gerekiyor ki liderliğini yapabilsin ve söz geçirebilsin takıma.Yani önce takım inanmalı ki ona liderlik yapabilsin.Katkı vermesi için de eli mahkum,çünkü 4 numara.Ama Farmar'da durum tamamen kendi elinde.Yoksa Kleiza'ya lider diyen kim?

Ayrıca liderlikte gider alır diye bir durum yoktur,eğer sen 4 numara oynuyorsan sürekli gidip alamazsın,bu kadar basit.

Ayrıca Maccabi'de lider mi vardı da bu sene Final Four oynadı?Başarılı olmak için sadece lider bir oyuncuya gerek yok,takım sistem içinde oynasın,Obradovic gibi bir koçun olsun yeter.Takım bu sene lider oyuncu eksikliğinden değil tamamen bire bire dayalı hücumlardan ve çok kötü savunmasından dolayı başarılı olamadı El'de.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 20:27:53 Gönderen: fbkolik »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4103 : 13 Mayıs 2014, 20:32:47 »
Sen dalga mı geçiyorsun benle :D

Niye Kleiza lider olmadığı diye yarım saattır ortaya bahaneler atıyorsun o zaman.. Deminden beri yok Emir'den alamadı yok ordan yapamadı diye argumanlar öne sürüyorsun..

4 numaranın lider olduğu takımlar yok mu dünya da? Garnett zamanında ki Wolves, şuanki Love döneminde Wolves, normal sezon içerisindeki Griffin Clippers'da gayette liderdiler.

Son dediğin argumanı en başından beri ben ileri sürüyorum zaten. 1. sınıf guard olsun diyen sensin..

Niye bu kadar çeliştin anlamadım açıkçası..

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4104 : 13 Mayıs 2014, 20:40:02 »
Euroleaguede basarılı olmus olanı da istiyorsan, tyus edney, holden :)
Bir basketbolcu kaliteliyse heryerde iş yapar.. Gerisi hikaye bence.
Ben Brooks başarılı olamaz demedim ki zaten :) Tercih yapsam kesinlikle Farmar'ı tercih ederim dedim.Brooks 2 senedir doğru düzgün basketbol oynamıyor en başta.Bir de avrupada hiç oynamamış bir oyuncudan ne katkı alacağını bilemezsin.100 üzerinden 90 lık katkı da verebilir ama 10 luk katkı da verebilir.Farmar belki 90 lık katkı vermez ama 70'den de az katkı vermez.Yoksa 3 sene önceki Brooks,Farmar'dan 1 değil 2-3 gömlek üstün oyuncuydu ama 3 sene önce.Obradovic de bu riskin altına asla bir daha girmez,girmemelidir de zaten,yani Brooks hayalden öteye gitmez.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4105 : 13 Mayıs 2014, 20:51:11 »
Sen dalga mı geçiyorsun benle :D

Niye Kleiza lider olmadığı diye yarım saattır ortaya bahaneler atıyorsun o zaman.. Deminden beri yok Emir'den alamadı yok ordan yapamadı diye argumanlar öne sürüyorsun..

4 numaranın lider olduğu takımlar yok mu dünya da? Garnett zamanında ki Wolves, şuanki Love döneminde Wolves, normal sezon içerisindeki Griffin Clippers'da gayette liderdiler.

Son dediğin argumanı en başından beri ben ileri sürüyorum zaten. 1. sınıf guard olsun diyen sensin..

Niye bu kadar çeliştin anlamadım açıkçası..
Sen en başta Kleiza'dan herkes liderlik bekliyordu dedin ya,ondan dedim :) Yani 4 numara oynayan bir oyuncunun lider özelliği olsa bile tüm yazdıklarım olması lazım diye söyledim.Bir daha yazmama gerek yok,çok uzun :)

Clippers'ın lideri kesinlikle Chris Paul'dur,hatta saha içindeki koçudur bile diyebilirim.Ben de diyorum ki Garnett'e hiç top vermemişler,pozisyon hazırlamamışlar ve ona rağmen mi lider olmuş.Yoksa ona pozisyon hazırlanmış,çok katkı vermiş,sahada savaşmış da ondan sonra mı lider olmuş.Bir oyuncu istediği kadar lider özellikli olsun eğer sahada takımına katkı veremiyorsa liderlik yapmayı kendi gururuna yediremez bile.

Futbol takımında Volkan'a lider özellikli diyorlar şu an.İlk geldiği yıllarda yedek kulübesinde otururken de yapmış mıdır bu liderliği acaba?Hiç sanmıyorum :) Demek istediğim eğer Kleiza lider özellikli olsaydı bile o liderliğini bu sene yapamazdı.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 20:56:30 Gönderen: fbkolik »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4106 : 13 Mayıs 2014, 20:58:33 »
Clippers konusunda dikkatlı okursan normal sezon diye belirtim. Sakatlığı sebebiyle Paul kendini geriye çıktı ve normal sezonda liderliği Griffin'e vererek dinlendi.

İkisi de değil. Garnett ilk geldiğinde lige savaştı..Sürekli savaşarak o liderliği kendi aldı.. Mücadele etti ve kendi aldı. Kleiza maalesef ki mücadele bile etmedi.

Bende tam tersi düşünüyorum Kleiza lider olsaydı böyle bir sezon olmazdı.. Euroleague ile ilgili tüm suç bunda değil tabii..

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4107 : 13 Mayıs 2014, 21:11:47 »
Clippers konusunda dikkatlı okursan normal sezon diye belirtim. Sakatlığı sebebiyle Paul kendini geriye çıktı ve normal sezonda liderliği Griffin'e vererek dinlendi.

İkisi de değil. Garnett ilk geldiğinde lige savaştı..Sürekli savaşarak o liderliği kendi aldı.. Mücadele etti ve kendi aldı. Kleiza maalesef ki mücadele bile etmedi.

Bende tam tersi düşünüyorum Kleiza lider olsaydı böyle bir sezon olmazdı.. Euroleague ile ilgili tüm suç bunda değil tabii..
Bazı oyuncular savaşarak lider olurlar,bazı oyuncular sayı atarak lider olurlar,bazı oyuncular da takımı yönlendirerek lider olurlar.Kleiza hiç bir zaman savaşmadı ki burda gelip savaşsın ve lider olsun.Ama bak sen de yazmışsın,önce savaştı sonra aldı liderliği diyorsun,tamam işte önce birşey yapmış sonra lider olmuş.Ben de diyorum ki Kleiza'nın şu an müthiş bir lider oyuncu olduğunu kabul edelim.Kleiza bu liderliği nasıl alır?Tabiki de sayı atarak.Emir  boşken bile Kleiza'ya pas atmazsa,1 sene boyunca adama şut hazırlanmazsa,ondan nasıl beklensin bu liderlik?Oyun kurucu da değil bu adam sonuçta,millete eli mahkum.Sen Klieza'dan savaşıp lider olmasını beklersen çok yanılırsın.

Bu arada nerden nereye geldik.Brooks ve Farmar'dan başladık,liderlikten çıktık :)

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4108 : 13 Mayıs 2014, 21:20:59 »
İşte Kleiza müthiş bir lider olsa Emir o davranışı sürekli yapamazdı..

Obradovic sence böyle bir şeye izin verir miydi?

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4109 : 13 Mayıs 2014, 21:35:09 »
İşte Kleiza müthiş bir lider olsa Emir o davranışı sürekli yapamazdı..

Obradovic sence böyle bir şeye izin verir miydi?
Benim demek istediğim çok farklı.Empati yap,kendini Kleiza yerine koy,diyelim ki müthiş lider bir oyuncusun.Kulübe gelişinin 1. yılı.Emir de bu kulüpte 7-8 yıldır oynayan bir oyuncu.Direk ilk günden gidip Emir'e"Hey Emir lider benim"mi dersin,yoksa takıma çok fazla katkı yaptıktan sonra,bütün takım seni benimsedikten sonra mı konuşma yaparsın ki böyle bir cümle söylemene bile gerek kalmaz çünkü herkes seni benimser ve ondan sonra liderliğini yaparsın.Peki bu liderliği nasıl alacaksın?Kleiza isen sayı atarak,başka yolu yok.Peki sen 4 numara isen ve sana 1 sene boyunca hiç pozisyon hazırlanmıyorsa nasıl sayı atacaksın,dolayısıyla o liderliği nasıl yapacaksın,takıma nasıl söz geçireceksin?

Benim demek istediğim farklı.Bir insan ne kadar lider özellikli olursa olsun,takıma katkı verdikten sonra o liderliği alır.Yoksa sen hiç katkı verme,istediğin kadar lider ol,kimse seni takmaz bile.Yüzüne karşı "evet evet"derler sahada ise tam tersini...