Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970533 defa)

0 Üye ve 79 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4305 : 20 Mayıs 2014, 01:41:08 »
Olaya.cok ama çok düz pencereden bakiyorsun eray.
Farmar gelsin.bo gitskn tamam şampiyonuz
Biraz yönetimsel anlamda bazi şeyleri degistirmek gerekmez mi

Fm.oynamiyoeuz insan faktörü var yahu burada
Yani,zaten her zaman söylerim şubede ilk kadro dışı bırakılması gereken kişi sayın Karakaş

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #4306 : 20 Mayıs 2014, 01:43:36 »
Bu sene Gherardini olsaydı geç kaldığımız Avrupa pazarı yerine Nba pazarına yönelecektik.Zoric'e 750 buy-out ödeyene kadar(Zoriç'i çok severim) daha elit bir oyuncu alırdık,Teodosic olmayınca sudan çıkmış balığa dönmezdik Nba'den bir oyuncuyla anlaşırdık

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4307 : 20 Mayıs 2014, 01:46:37 »
Bu sene Gherardini olsaydı geç kaldığımız Avrupa pazarı yerine Nba pazarına yönelecektik.Zoric'e 750 buy-out ödeyene kadar(Zoriç'i çok severim) daha elit bir oyuncu alırdık,Teodosic olmayınca sudan çıkmış balığa dönmezdik Nba'den bir oyuncuyla anlaşırdık
Mike Musacala'yı getirirsek iyi olur

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4308 : 20 Mayıs 2014, 01:47:47 »
Şubede hakimiyetin sadece hocada olduğunu bile göstermesi açısından güzel hamle..
Tabi bundan neredeyse 20 sene önce kendisini beneyyon5a trnafer eden adami bu sefer kendisi buraya istiyor. :)
Bakalim nasıl bir.birliktelik olacak

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4309 : 20 Mayıs 2014, 01:50:28 »
Bojan uz<attı diye haberler çıktı sanırım 2milyon civarında alacak..
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4310 : 20 Mayıs 2014, 01:50:37 »
basketbolda başarının anahtarı malum, kalite ve takım kimyasından geçiyor.
takım kimyası denen olayın da temeli kanımca rol tanımlarını doğru yapmak ve rol tanımına uygun oyuncuları doğru seçmekten geçiyor.

normalde italyan gm çok mu gerekli denirse çok gerekli olduğunu söyleyemem.
lakin obradovic anladığım kadarıyla çok fazla maç izleyen, çok fazla oyuncu takip eden birisi değil.
bu yüzden oyuncu havuzu geniş, uyum içinde çalışabileceği ve tercihlerine güveneceği birilerine ihtiyaç duyabilir.

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
« Yanıtla #4311 : 20 Mayıs 2014, 01:59:55 »
Mike Musacala'yı getirirsek iyi olur

Valla ne yalan konuşayım hiç izlemedim ama dedikleri kadar iyiyse bu kıtlıkta Nba'de kalır.

Nba pazarı olayı bence şehir efsanesi olacak. Yani seneye kurulacak kadroda gelmesi kolay bilindik oyuncular alınacak misal veriyorum ; huertas-bogdanovic-vesely-krstic-furkan aldemir-semih erden... Vs gibi.
Haa gerardini farmar,aaron brooks,thabo sefolosha gibi isimler getirirse bütün söylediklerimi geri alırım.
Birde cem abiye bişey soracağım bojan kesin kalıyor mu? Biri sezon sonu broklyn'e dönecek yazmışta?

Krstic'i alamadın diyelim kimi alacaksın Avrupa'da o seviyede alabileceğin adam yok,mecbur Nba pazarına yöneleceksin.Bogdanovic gitti diyelim,o ayarda adam Avrupa'da yok gene o pazara yöneleceksin.
Nba'den oyuncu getirmek zaten kolay bişi değil ki Sefo,Brooks,Farmar istese kontrat bulur,gelmesi zaten ekstra bir durum.
Langdon,Charlie Bell,Marcus Brown,Tyus Edney gibi oyuncuları keşfetmiş,Benetton'a kazandırmış bir adam,bize de elbet bir şeyler kazandıracaktır

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4312 : 20 Mayıs 2014, 02:06:08 »
Valla ne yalan konuşayım hiç izlemedim ama dedikleri kadar iyiyse bu kıtlıkta Nba'de kalır.

Krstic'i alamadın diyelim kimi alacaksın Avrupa'da o seviyede alabileceğin adam yok,mecbur Nba pazarına yöneleceksin.Bogdanovic gitti diyelim,o ayarda adam Avrupa'da yok gene o pazara yöneleceksin.
Nba'den oyuncu getirmek zaten kolay bişi değil ki Sefo,Brooks,Farmar istese kontrat bulur,gelmesi zaten ekstra bir durum.
Langdon,Charlie Bell,Marcus Brown,Tyus Edney gibi oyuncuları keşfetmiş,Benetton'a kazandırmış bir adam,bize de elbet bir şeyler kazandıracaktır

edney, zalgiris'ten gitti benetton'a.
şampiyon zalgiris kadrosunun yıldızıydı.

marcus brown da yanlış hatırlamıyorsam koraç kupası kazanan limoges kadrosundaydı.

langdon, avrupa tecrübesi olmadan cleveland'tan gitme sanırım...

charlie bell'in kendisini dahi hatırlamıyorum. :)

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
« Yanıtla #4313 : 20 Mayıs 2014, 02:30:41 »
edney, zalgiris'ten gitti benetton'a.
şampiyon zalgiris kadrosunun yıldızıydı.

marcus brown da yanlış hatırlamıyorsam koraç kupası kazanan limoges kadrosundaydı.

langdon, avrupa tecrübesi olmadan cleveland'tan gitme sanırım...

charlie bell'in kendisini dahi hatırlamıyorum. :)

Keşfetmek yanlış kelime olmuş,oyuncuların kariyerini ivmelendirmiş bir adam diyelim.Brown'da Langdon'da Benetton sayesinde ivmelendi,keza Charlie Bell Avrupa seyahati sonrası Nba'e geri dönme fırsatı yakaladı.Nachbar mesela Benetton kariyeri sonrası Nba yapmış

Şimdi aklıma isim olarak örnek gelmedi atıyorum ben Randy Foye'um,Nba'de istediğim süreleri alamıyorum menajerime Avrupa kulüplerini bi yokla dedim.Nba'den başka bir şey bilmediğim için Avrupa Basketboluna doğal olarak yabancıyım Obradovic falan tanımıyorum,geldi Nedim Karakaş geldi konuştu bana teklifte bulundu.İnternetten bakıyorum,bu Fb'nin F8 ötesine çıkmışlığı yok.Kinsey,Solomon Fb sonrası Nba yaptı eyvallah ama genel olarak oyuncuların oyununun üzerine koymuşluğu yok.Şimdi bu şartlar altında ben niye Fb teklifini kabul edeyim.

Diğer yanda Karakaş yerine Gherardini konuşsa dese ki bak ben şu şu oyuncularla çalıştım şu şu oyuncuların oyununun üzerine koymasını sağladım,sende de şu potansiyeli görüyorum dese oyuncu etkilenir.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #4314 : 20 Mayıs 2014, 04:13:12 »
Basketfaul'un habere bak hahahahah

"Oyuncu ve kulüp menajeri pazarlama şöhreti olan ve verdiği haberlerin çoğu gerçekleşmeyen Sportando Sitesi İtalyan Maurizio Gherardini'nin gelecek sezon Fenerbahçe Ülker'de genel menajerlik görevini yapacağını iddia etti."

Bu arada benim aklım fikrim oyun kurucuda.

Antoine Diot'yu daha önce yazmıştım,nasıl olur ?

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #4315 : 20 Mayıs 2014, 06:41:55 »
adetullahtandır ;

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #4316 : 20 Mayıs 2014, 08:38:44 »
Es geçilmemesi gereken nokta Gherardini gelecekse sadece NBA'den transfer yapsın diye gelmeyecek. Gherardini'nin gelmesi demek basketbol şubesinin organizasyonunun A'dan Z'ye değişmesi demek altyapılar dahil. Zaten bunu önemli kılan kısa günü kurtarma hamlesi olmamasıdır, tüm şubenin çok daha üstün ve sağlıklı bir organizasyona kavuşması belli bir kültürün oluşması için altyapı olacaktır.
Maalesef çok fazla transfer odaklı düşündüğümüz bir dönemdeyiz :D

Çevrimdışı şhn-plt

• Üye
« Yanıtla #4317 : 20 Mayıs 2014, 11:33:43 »
Arkadaşlar burada ki isimler sizin gelmesini istediğiniz oyuncular mı yoksa kulübümüzün bu oyuncuları transfer etmek için bir çalışma içinde mi ?

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #4318 : 20 Mayıs 2014, 12:31:05 »
Arkadaşlar burada ki isimler sizin gelmesini istediğiniz oyuncular mı yoksa kulübümüzün bu oyuncuları transfer etmek için bir çalışma içinde mi ?

Bunlar bizzat Cem Ağrak'ı arayarak abi beni oraya aldır diyenler sevgili kardeşim 8)
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı mbenga

• Üye
« Yanıtla #4319 : 20 Mayıs 2014, 12:34:28 »
Farmar(Delaney)-Dunston-Freeland. Bir düşünsenize?