Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970410 defa)

0 Üye ve 79 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4335 : 20 Mayıs 2014, 14:43:35 »
Cem abi haklı abi sen kesin nedim karakaşsın :)) Benim fikrim oyuncu transferi kolay iş farmar olur,delenay olur fark etmez ama gherardini hamlesi vizyonumuzu gösterir bence..

gherardini hamlesi bir şeyi göstermez bence.
en önemli faydası oyuncu havuzumuzun genişlemesi olur.
sezon ortası sakatlık olursa may, tripkovic, jackson, sekulic gibi çöpler yerine katkı yapacak adamlar bulunur belki.
bunun dışında gherardini ne iş yapacak kestiremiyorum...

başta obradovic olmasa belki şubeyi yapılandırma konusunda bahsedilen faydaları olurdu...

Bence Farmar transferide Gherardini hamleside 10 numara hamlelerdir.Birini yükseltmek için diğerini alçaltmaya gerek yok.Ama illaki biri daha önemli olacaksa o Farmar transferidir.Gherardini vizyon açısından önemli hamle ama Farmar gibi oyuncuyu Avrupada öyle kolay bulunmaz.Tek başına top8 yaptıracak kalitede adam.Zaten Obradovic Nedim Karakaşta olsa istediği oyuncuyu alır kimsede karışamaz aynı Sekulic transferinde olduğu gibi.Nedim Karakaş antipatisi Gherardini hamlesini olduğundan fazla abartmamıza sebep oluyor bencede  ;D

bence gherardini hamlesi yükseltildiği kadar önemli bir hamle değil.
o yüzden olması gereken yere alçaltıyorum.
naapçaz şimdi?

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4336 : 20 Mayıs 2014, 14:50:55 »
Kısmet.Kendi görüşündür beni bağlamaz

ben de onu diyorum işte.
kendi görüşüm. :)
kimseyi yükseltip alçaltma amacım yoktu.
yükseltme alçaltma teşhisi koydun. :)
yok öyle bir şey. :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4337 : 20 Mayıs 2014, 15:39:41 »
Arkadasim, olur mu oyle sey?  Obradovic'in tonla isi var; adamin hepsine kosmasi mumkun mu?  Bir de ustune oyuncu mu takip edecek?  Vizyonlu, bunun gibi adamlardan ne kadar cok gelirse o kadar iyi.  Gayet olumlu bir hamle. 

aynı şeyi söylüyoruz hepimiz.
tek farkımız gherardini'nin yapacaklarına yüklediğimiz önem.
başta obradovic olmasaydı, gherardini'nin yapacağı planlama, coach ve oyuncu tercihleri falan çok daha büyük önem taşırdı.
lakin başta obradovic olduğu müddetçe gherardini'nin yapacakları biraz scouting ve danışmanlıktan ibaret kalacak gibi...

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #4338 : 20 Mayıs 2014, 15:40:49 »
Arkadasim, olur mu oyle sey?  Obradovic'in tonla isi var; adamin hepsine kosmasi mumkun mu?  Bir de ustune oyuncu mu takip edecek?  Vizyonlu, bunun gibi adamlardan ne kadar cok gelirse o kadar iyi.  Gayet olumlu bir hamle.

Herkesin görev ve sorumluluğu olur işler ekip halinde yapılır, kararlar istişare ederek alınır. Gherardini ve ya her kim gelecekse Obradoviçe şu oyuncu için düşüncelerin nedir gibi birşey sormadan oyuncu getirirmi bis boşuna tartışıyoruz burada. Elbette bütün dünyayı tarar yararlı olabilecek oyuncuları izler ve teklif eder birlikte en uygun bulduklarının kararını verirler son hamleyi kim sorumluysa o yapar ama biz sanki birbirlerinin haberi olmadan hareket edeceklermişi tartışıyoruz burada. Kim gelirse gelsin şimdiki halimizden daha iyi duruma geleceğimiz kesin bence

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #4339 : 20 Mayıs 2014, 17:18:35 »
Altyapıdan gelen oyuncuların hep bir şekilde eksikliklerinden bahsediyoruz haklı olarak . Özellikle şutlarını geliştirmedikleri ve fiziksel olarak gelişim göstermedikleri için . Çok emin olmamakla birlikle bireysel antrenmanlar Amerika'da daha çok yapılan bir iş. O konuda ve psikolojik gelişim konusunda çok daha yetkin koçlar var oralarda . Gherardini hamlesi bu kapıyı açabilir bizim için. NBA oyuncularının gelişimine katkı da bulunan koçlardan eğitim alacak Berk, Metecan, Kenan vs. çok daha iyi yerlere gelecektirler.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #4340 : 20 Mayıs 2014, 17:20:12 »
Her sey bir yana, bu yila kadar yerle bir olan basket takiminin prestiji ve marka degeri Obradovic ve Gherardini gibi adamlar varken yukselecektir bence. Onun disinda akli basinda adamlar ve farkli vizyonlar her zaman iyidir, gelsin ki daha kaliteli tartismalarla karar alinsin kulup icin. Eger Obradovic tek basina her seyi yapabilseydi yardimci secmezdi kendine, o acidan sayiyi cok da abartmadan kaliteli adamlarin subede olmasini isterim ben. Amerika ile iliskiler konusunda faydali olacagini dusunuyorum sonucta oyunculari  soylediklerine bakinca Obradovic Avrupa pazarinin hakimi gibi, bu sentez basarili olursa Avrupa'nin San Antonio Spurs'u neden olmayalim?..

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #4341 : 20 Mayıs 2014, 17:23:01 »
Bahsi gecen tartisma o yondeyse, bence yanlis bir tartisma olmus.  O husus zaten asikar degil mi?  Obradovic'e sormadan oyuncu getirecek tek kisi Baskan veya ilgili sube sorumlusudur ki; o tarz bir yonetim sekli, cok sukur geride kaldi.  Obradovic'in hicbir oyuncuyu takip etmedigini dusunuyorum.  Yaptigi sey, Gherardini gibi adamlar tarafindan tavsiye edilen oyunculari inceleyip, son karari vermek bir nevi.  Eee simdi, Gherardini gibi kaliteli oyunculari takip edip, takimin dinamiklerini iyi ozumseyerek hocanin onune koyacak biri ile bu vasiflara sahip olmayan birinin yapmasi arasinda daglar kadar fark var.

aynen öyle :)

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #4342 : 20 Mayıs 2014, 18:05:41 »
Her sey bir yana, bu yila kadar yerle bir olan basket takiminin prestiji ve marka degeri Obradovic ve Gherardini gibi adamlar varken yukselecektir bence. Onun disinda akli basinda adamlar ve farkli vizyonlar her zaman iyidir, gelsin ki daha kaliteli tartismalarla karar alinsin kulup icin. Eger Obradovic tek basina her seyi yapabilseydi yardimci secmezdi kendine, o acidan sayiyi cok da abartmadan kaliteli adamlarin subede olmasini isterim ben. Amerika ile iliskiler konusunda faydali olacagini dusunuyorum sonucta oyunculari  soylediklerine bakinca Obradovic Avrupa pazarinin hakimi gibi, bu sentez basarili olursa Avrupa'nin San Antonio Spurs'u neden olmayalim?..

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Abi allah korusun Spurs'ü olmayalım da, Clippers'ı Oklahoma'sı falan olalım.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #4345 : 20 Mayıs 2014, 21:29:31 »
Abi allah korusun Spurs'ü olmayalım da, Clippers'ı Oklahoma'sı falan olalım.

"O kadar olsak yeter" demek istiyorsun sanirim hocam ben de en iyi organizasyonu ornek verdim :) Olmayinca yakip yikilmadigi surece hedefleri yuksek tutmak iyidir bence.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4346 : 21 Mayıs 2014, 15:39:37 »
Kinsey, darden'dan daha iyi oyuncu
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2014, 15:39:49 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı AnılÇakar

• Üye
  • Yer: BURSA
« Yanıtla #4347 : 21 Mayıs 2014, 16:02:57 »
Darden tak bir takım oyuncusu istenileni yapar düzeni oynar savunma yapar.Kinsey'i çok sevmeme rağmen Darden'i tercih ederim çünkü Kinsey kadar savruk değildir.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4348 : 21 Mayıs 2014, 17:24:57 »
Sutunun daha iyi olduguna katılıyorum da darden kinseyden iyi savunmacı degil kesinlikle.
Sakatlıgı sıkıntı yoksa her türlü kinseyi tercih ederdim ben.

Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #4349 : 21 Mayıs 2014, 17:25:14 »
Fenerbahçe Ülker’in Yeni Genel Menajeri; Maurizio Gherardini
http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=40083
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,