Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970323 defa)

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanyetenn

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4590 : 26 Mayıs 2014, 20:49:44 »
Ben Bo'nun gitmesini istemiyorum. Devlet buna bişey yapması lazım...

Bo-Kenan-Berk
Bogdan-Melih-Delaney
Bojan-Emir-Metecan
Bjelica-Kleiza-Berkay
Zoric-Oğuz-Dunston

Super bir kadro!! Oyle uzak da degil 3 transfer sadece Bogdan-Delaney-Dunston...

Çevrimdışı ugur1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4591 : 26 Mayıs 2014, 20:59:57 »
Semih Erden gelse Obradovic adam edebilir mi acaba?
"Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz" (İslam ÇUPİ)

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4592 : 26 Mayıs 2014, 21:03:12 »
Bu sene bir tek biz transfer yapmıyoruz unutmamak lazım.

Efes piyasaya inanılmaz girdi. Çok iyi kadro kuruyor.

CSKA, yeninden yapılanacak.

Barcelona ve Madrid elbette bir kaç hamle yapacak.

Münih bütçe artırıyor. Laboral bütçe artıyor.

Sanki transfer ı bir tek bizim ihtiyacımız varmış gibi düşünmek hata..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #4593 : 26 Mayıs 2014, 21:06:11 »
Abi tamamda bu nasıl bir inşaat ki yıllardır bitmedi ? Taraftarda artık başarı istiyor.Tamam çabucak olacak şeyler değil bunlar ama en azından şampiyonluk olmasa bile bi F4 yapmalıyız artık.Obradovic ilk geldiğinde basın toplantısında ona bir soru sorulmuştu hedef nedir diye o da ben buraya 2.lik için gelmedim katıldığım her turnuvada hedefim zirve demişti.Daha önceki 6 takımının 5iyle(yanlış hatırlamıyorsam) ilk senesinde EL aldı.Bu işte bir tezatlık yok mu ?

Mimarı getireli 8 ay falan oldu inşaat firmasını daha yeni kurduk dolayısıyla yeni yapılanma için daha başlamadık bile desek yeridir eskilerin hepsi eskide kaldı eskidi gitti bundan sonrasına bakmak lazım

Çevrimdışı ugur1907

• Üye
« Yanıtla #4594 : 26 Mayıs 2014, 21:10:38 »
Bo'nun yanına Calathes, Alex Tyus ve Kleiza 'ınn yerine Printzesis transferlerini istiyorum ben. Yerli olarak da Serhat ve İlkan oynayamayacaksa Semih Erden. Bojan konusunda kararsızım. Berk'i Partizan'a kiralayalım, oradan Bogdan gelsin.
"Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz" (İslam ÇUPİ)

Çevrimdışı GoFBahceGo

• Üye
« Yanıtla #4595 : 26 Mayıs 2014, 21:58:42 »
Belki istiyordur orasını bilemem ama ben istemediğini düşünüyorum.Zaten birçok isimde varsayım üzerine konuşuluyor.Mesela sene başından beri Teo Teo dedik Efese gitti.Şuan Bogdan hariç ismi bizle yazılan kimse yok.Play offlar bitince isimler netleşir.Koç bu sefer kendi takımını kuracak ona güveniyorum ama şu yabancı sınırı büyük problem

Bu Kadro Kocun kurdugu kadro degil miydi ?

Adam akilli yapilanma olmadigindan cok zaman kaybettik.

Umarim bu sene olumlu adimlar atilir.

Obra gibi deger varken herturlu fedakarlik yapilmali

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #4596 : 27 Mayıs 2014, 03:56:41 »
Farmar-Kenan-Berk
Bogdan-Melih
Thabo-Emir
Bjelica-Kleiza-İlkan
Dunston-Semih-Zoric

Çok acayip bir kadro oldu.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4597 : 27 Mayıs 2014, 07:58:34 »
Abi tamamda bu nasıl bir inşaat ki yıllardır bitmedi ? Taraftarda artık başarı istiyor.Tamam çabucak olacak şeyler değil bunlar ama en azından şampiyonluk olmasa bile bi F4 yapmalıyız artık.Obradovic ilk geldiğinde basın toplantısında ona bir soru sorulmuştu hedef nedir diye o da ben buraya 2.lik için gelmedim katıldığım her turnuvada hedefim zirve demişti.Daha önceki 6 takımının 5iyle(yanlış hatırlamıyorsam) ilk senesinde EL aldı.Bu işte bir tezatlık yok mu ?

hani Gerard Butler 300 spartalıda Pers İmparatorunun elçisine söylüyordu ya '' this is Sparta '' diye
işte casak bende diyorum ki '' this is Türkiye ''

11 tane isim yazıyoruz buraya sonra final 4 kesin geliyor :)
hocanın neler ile uğraştığını bilsen ya neyse...
seneye olsun hayır olsun bu arada ligi alalım mutlaka 2011 den beri 3 sene oldu Şampiyon olmamı lazım
ayrıca 3 ay önce Teo efes/ DElaney fenerbahçe diye haber çıkmıştı avrupada.. olur olmaz bilemem ama haber çıkmıştı bilgin olsun
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2014, 07:58:59 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4598 : 27 Mayıs 2014, 11:02:16 »
Semih li kadro yazanlar boşuna o güzel parmaklarını yormasın... 8)
Ilkan ve Oğuz sanırım rotasyon da olacaklar. .
Oğuz 1 2 aydır geçmişi ile alakası olmayan bir şekilde  iyi ruhlu hareketli ve çok faydalı. .. böyle devam etsin canımı yesin.
Bence pota altına zoric in durumuna göre 1 veya 2 yabanci oyuncu alırız ve/veya 8 yabancı ile sezona gireriz.
4 pota alti
4 dış alan

Iskender in çok istediği o isim bakalım olacak mi :) ;)
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2014, 11:04:48 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #4599 : 27 Mayıs 2014, 11:13:05 »

Biz Obradovic'in çalıştığı basketbol kültürü açısından en zayıf kulübüz. imkanlarımız bütçemiz ayrı bir konu. Ama Aydın Örs'le başladığımız hamleyi yanlış yönetim sebebiyle değerlendiremediğimizden ötürü bugün sil baştan yapmak zorunda kalıyoruz. İlk defa bu sezona girilirken Aydın Örs'ten bu yana fikri temeli olan bir koç yatırımı yaptık. Malumunuz Tanjevic, Federasyon itelemesi idi. Spahija ve Piangiani de bir yapılanma değil doğrudan sonuç beklentisi ile atanmış koçlardı ve başarılı da olamadılar.

Halbuki geçen sene Obradovic'i alarak bir adım attık. Bu sene Gherardini'yi getirmek ikinci adım. Birisi yazmış takım elbiselilerin dream team'ini kurduk. oyuncuların dream teamini ise team belirleyecek. nasıl bir takım olacağız? esas soru bu'dur. Farmar mı gelmiş Bo mu gitmiş. Tomic'i mi almışsın yoksa semih mi gelmiş. Bunlar belli bir noktadan sonra detaya dönüşüyor. Şunu da not düşmek lazım, dream team namıyla kurulup Avrupa'da başarılı olmuş bir ekip yok. Zira yıldız oyuncular, oyunu oynamaktan ziyade ego yarışına düşmeye meyilliler. Zaten yıldız denilen adamın da temel karakteri egosu.

Son olarak şunu yazmıştım daha evvel tekrarlıyorum:

Bizim bu sezon hedefimiz F4 dememimizin hiçbir mahsuru yok. Mahsur bu hedef gerçekleşmediği vakit ortaya çıkan tepkiler.

Akıllı mantıklı makul hedef şu'dur

Önümüzdeki 6 sezon

6 Top16
5 Top8
3 F4
1 Şampiyonluk

Bizim evvela Top8in gediklisi olmamız lazım. Futbolda tarihinde bir defa çeyrek bir defa yarı final oynayıp Avrupa'da kupayı istiyoruz demekten hiçbir farkı yok şu anki durumun. Bence bu hedefinde gerçekleşmemesi için hiçbir sebep yok. Yeter ki yap boz işler olmasın ve bilhassa yönetim istikrarı korunsun (Obra-Gherardini-Ahmet Özokur-Ülker)

sevgiler
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #4600 : 27 Mayıs 2014, 11:45:44 »
Bence pota altına zoric in durumuna göre 1 veya 2 yabanci oyuncu alırız ve/veya 8 yabancı ile sezona gireriz.

Bence Zoric kalır abi.

@Okan
Mükemmel yazmışsın, günlük düşünmemek lazım, hedefimiz uzun vadede istikrar ve başarı olmalı basketbol kültürü ancak böyle oluşur.

@Casak
Takımın bu sene başarısız olduğunu kesinlikle kabul etmiyorum, geçen sene Top16 da sadece 2 maç kazanmış 12 maç kaybetmiş ama öyle mücadele ederek falan değil gelenden gidenden 100 sayı yiyerek kaybetmiş takımımız bu sene Top16'da 6 galibiyet aldı, 1-2 maç dışında hiç kazanma ışığı vermeden kaybettiğimiz maç olmadı bence sadece kritik dakikaları mevcut kadro kaldıramadı. Yapılan az bir takviyeyle geçen seneden buralara gelmek bence başarıdır, başarı kıstasınız nedir bilmiyorum ama Obradovic çalıştığı her takımda ilk sene EL kazandı bizde yapamadı o zaman başarısız diyemeyiz. Ne kadar ekmek o kadar köfte diye bir şey var :)

hakanyetenn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4601 : 27 Mayıs 2014, 11:57:22 »
Bence Zoric kalır abi.

@Okan
Mükemmel yazmışsın, günlük düşünmemek lazım, hedefimiz uzun vadede istikrar ve başarı olmalı basketbol kültürü ancak böyle oluşur.

@Casak
Takımın bu sene başarısız olduğunu kesinlikle kabul etmiyorum, geçen sene Top16 da sadece 2 maç kazanmış 12 maç kaybetmiş ama öyle mücadele ederek falan değil gelenden gidenden 100 sayı yiyerek kaybetmiş takımımız bu sene Top16'da 6 galibiyet aldı, 1-2 maç dışında hiç kazanma ışığı vermeden kaybettiğimiz maç olmadı bence sadece kritik dakikaları mevcut kadro kaldıramadı. Yapılan az bir takviyeyle geçen seneden buralara gelmek bence başarıdır, başarı kıstasınız nedir bilmiyorum ama Obradovic çalıştığı her takımda ilk sene EL kazandı bizde yapamadı o zaman başarısız diyemeyiz. Ne kadar ekmek o kadar köfte diye bir şey var :)

Iste diyorum ki gecen senenin kadrosu yanlis bir kadroydu. Onun icin bu yaz kocun istedigi transferler olacak. Bu vesileyle F4 beklemek gayet normal bir taraftar psikolojisi.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #4602 : 27 Mayıs 2014, 12:01:00 »
@Okan Y.
Abi oncelikle emek verip uzun uzun yazdigin icin tesekkur ederim.
6 sezon konusunda suphelerim var.Obradovicin sozlesmesi 2 yillik.Bu sene basarisiz olundu.Seneyede F4 yapmadan sadece top8 yapilirsa taraftarlar iyice homurdanmaya baslar.Daha bu seneden bile sosyal medyada neler yazildigi ortada.Obradovicin koclugunu sorgulayanlar  falan var.Hem taraftar gazi hemde bu subenin kimleri yuttugunu dusunursek Obradovic  onumuzdeki sene bizi F4e tasiyamazsa ki zaten sozlesmeside bitecek ben Obradovicle devam edilecegi konusunda pek emin degilim

ben başkan olacaktım bakacaktın kaç yıl devam edildiğine :)

ebony

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4603 : 27 Mayıs 2014, 13:17:45 »
arkadaşlar merhaba..geçenlerde internette gezinirken bu siteyi buldum,yazıları okudum gerçekten çok hoşuma gittti ve üye olmaya karar verdim..basketbolu bilen arkadaşlarla burada bilgi alışverişi yapmak zevkli olacak..

öncelikle kombine sahibiyim, obradovic ve gelen oyuncuları canlı izlemek istedim..sezon öncesi iyi transferlerle yine f4 hayali kurduk olmadı..bence bunda en büyük sıkıntı takım kimyası oluşmayışıydı..umarım gelecek yıl akıllı transferlerle gerçek bir euroleague takımı oluruz.. ben takıma asist özelliği yüksek olan bir guard ve pota altını karartacak atletik bir abd li 5 ile iyi bir takım olacağımızı düşünüyorum..
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2014, 13:18:16 Gönderen: ebony »

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #4604 : 27 Mayıs 2014, 13:20:00 »
arkadaşlar merhaba..geçenlerde internette gezinirken bu siteyi buldum,yazıları okudum gerçekten çok hoşuma gittti ve üye olmaya karar verdim..basketbolu bilen arkadaşlarla burada bilgi alışverişi yapmak zevkli olacak..

öncelikle kombine sahibiyim, obradovic ve gelen oyuncuları canlı izlemek istedim..sezon öncesi iyi transferlerle yine f4 hayali kurduk olmadı..bence bunda en büyük sıkıntı takım kimyası oluşmayışıydı..umarım gelecek yıl akıllı transferlerle gerçek bir euroleague takımı oluruz.. ben takıma asist özelliği yüksek olan bir guard ve pota altını karartacak atletik bir abd li 5 ile iyi bir takım olacağımızı düşünüyorum..
Öncelikle hoşgeldiniz:-)transfer konusunda da biraz beklememiz gerekecek burda abilerimizin söylediğine göre ama içimiz rahat gerekli hamleler mutlaka yapılacaktır
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...