Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4695 : 28 Mayıs 2014, 11:49:51 »
5+1+2 olacaksa o +2 genç ucuz gelişime açık tamamlayıcı oyuncular olmalı.Kırmızılar ligde kullanılacak 6 oyuncu morlar ise +2
Farmar-Kenan-Berk
Sloukas-Melih
Bojan-Emir-Bryce Taylor
Bjelica-Lauvergne-İlkan
Freeland-Anosike-Oğuz

Bu takımın tek eksiği kısalar da atletizim olarak yetersiz kalması özellikle amerikalı guard ve kısaları olan Maccabi gibi takımlara karşı zorlanırsın yoksa genel anlamda güzel :)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4696 : 28 Mayıs 2014, 11:50:45 »
Kleiza seneye bence kesin olmaz.
Berkay ben türk olarak elimizde bizim oyuncumuz dedim. yoksa şans verilir verilmez orasını bilemem . hocanın kararı tabiki
Abi kafa olarak burada olacak ve yüzde yüz sağlıklı ise ( bunun kontrolleri kesinlikle yapılmalı yazın ) ben ayrılmasından yana değilim ..

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4697 : 28 Mayıs 2014, 11:52:14 »
5+1+2 olacaksa o +2 genç ucuz gelişime açık tamamlayıcı oyuncular olmalı.Kırmızılar ligde kullanılacak 6 oyuncu morlar ise +2
Farmar-Kenan-Berk
Sloukas-Melih
Bojan-Emir-Bryce Taylor
Bjelica-Lauvergne-İlkan
Freeland-Anosike-Oğuz

bu mantıklı işte..

Yalnız ben freeland'in 5 numara olarak degil de Lauvergne yerine 4 numaraya gelmesi, 5e daha kuvevetli, sert, daha kalıplı bir oyuncunun gelmesi taraftarıyım. Avrupada 5 numaradan skor yükü bir bulan contender var mı ?

anosike yerine Eli holman da olabilir.
3e de harris gelsin :D

sloukası da salla bence, bogdan iyidir :)
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 11:54:57 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4698 : 28 Mayıs 2014, 11:55:03 »
bu mantıklı işte..

Yalnız ben freeland'in 5 numara olarak degil de Lauvergne yerine 4 numaraya gelmesini, 5e daha kuvevetli, sert bir oyuncunun gelmesi taraftarıyım. Avrupada 5 numaradan skor yükü bir bulan contender var mı ?

Anosike de Lauvergne de 4.5 numaralar ben bu ikili olduktan sonra pota altında sorunun S bile yaşamayız gibi geliyor :):)
Freeland ise tam bir güreşci nereye koyarsan koy sırıtmaz :)

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4699 : 28 Mayıs 2014, 11:55:50 »
bu mantıklı işte..

Yalnız ben freeland'in 5 numara olarak degil de Lauvergne yerine 4 numaraya gelmesi, 5e daha kuvevetli, sert, daha size'lı bir oyuncunun gelmesi taraftarıyım. Avrupada 5 numaradan skor yükü bir bulan contender var mı ?

Anosike İtalya'da kalacak..

Holman'da yazın Raptors ve Heatın yaz kampına katılacak.. Özellikle Heat gelmesini çok istemiş.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4700 : 28 Mayıs 2014, 11:56:39 »
Seneye kadro da Bojan da olur Bogdan da olur.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4701 : 28 Mayıs 2014, 11:56:52 »
Delaney mi Sloukas mı diye çok düşündüm ama Delaney gelirse sete sette yine sıkıntı yaşarız.Birde bende her takıma 1 yunan şart felsefesi vardır.Atletizm olarak biraz sıkıntı yaşıyoruz doğru Bryce Taylor bir nebze kapatır ama gönül Bojan yerine Bogdan olsun isterdi orda :)
Sloukas candır en çok istediğim backup guard 'dır kendisi.. ancak dediğim gibi 1 tane Amerikalı 2 numara iyi olur savunması biraz iyi olan..

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #4702 : 28 Mayıs 2014, 11:59:17 »
Anosike İtalya'da kalacak..

Holman'da yazın Raptors ve Heatın yaz kampına katılacak.. Özellikle Heat gelmesini çok istemiş.
Korkum bu adamı EA7 Milano kapması .. Umarım Koç bu tarz oyuncu istememe durumunu biraz törpülemiş olur ve bir şekilde alırız..( tabi Kleiza kesin gidecek diye düşündüğüm de )

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4703 : 28 Mayıs 2014, 12:00:54 »
Anosike de Lauvergne de 4.5 numaralar ben bu ikili olduktan sonra pota altında sorunun S bile yaşamayız gibi geliyor :):)
Freeland ise tam bir güreşci nereye koyarsan koy sırıtmaz :)

freeland malagada, archibald ve zoric ile oynuyordu.. 4 numara esasında :)
koyarsan sırıtmaz tabi de, ne bileyim 4 numarada daha iyi olur bence.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4704 : 28 Mayıs 2014, 12:02:52 »
Lauvergne şart bence.Yıllardır pota altında yırtıcı uçan kaçan blok yapan smaçlarıyla taraftarı coşturan bir oyuncumuz olmadı(Gist'i saymıyorum o beyin terk :) ) Eli Holmanıda Uşak serisinde izledim bizim şu pota altına bile çok sorun yaratamadı birde dün Mutlunun yaptıklarını düşününce Holman biraz overrated gibi geldi bana.Zaten Uşaktan veya o tarz takımlardan oyuncu alınmasına karşıyım

Lauvergne icin dedigin olayı freeland yapabilir zaten.. Bana sorarsan ikisi de aynı tip oyuncu.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4705 : 28 Mayıs 2014, 12:03:55 »
Lauvergne şart bence.Yıllardır pota altında yırtıcı uçan kaçan blok yapan smaçlarıyla taraftarı coşturan bir oyuncumuz olmadı(Gist'i saymıyorum o beyin terk :) ) Eli Holmanıda Uşak serisinde izledim bizim şu pota altına bile çok sorun yaratamadı birde dün Mutlunun yaptıklarını düşününce Holman biraz overrated gibi geldi bana.Zaten Uşaktan veya o tarz takımlardan oyuncu alınmasına karşıyım

Bize karşı oynadıkları seriyle değerlendirmemek lazım.. Orada Carter'ın düşüşü bütün takımı etkiledi..

Onlar için bütün parçaları birleştiren oyuncu oydu.. Ayrıca Mutlu ile filan alakası yok.. Dün bizi Mutlu yu iki pozisyon İzzet ile savunduk ondan böyle oldu..

Adamın arkasında hiç back up ı da yoktu.

Holman, Carter, Elonu, Tofaş'ta ki Dentmon iddia ediyorum. 1 ya da 2 seneye Euroleague'de yer alacak..
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 12:06:24 Gönderen: Carter-Williams »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4706 : 28 Mayıs 2014, 12:08:06 »
Bu arada şunu söyleyeyim. Farmar ı da boşuna yazıyorsunuz. Son dakika da bir değişiklik olmazsa Farmar seneye Lakers'ta kalacak..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4707 : 28 Mayıs 2014, 12:15:45 »
Bu arada şunu söyleyeyim. Farmar ı da boşuna yazıyorsunuz. Son dakika da bir değişiklik olmazsa Farmar seneye Lakers'ta kalacak..

farmar ile bizim ilgimiz yok zaten onun menajerinin yapılan türk vatandaşlığı sonrası bizimle  bir ilgisi olmuş( oldu ) olacak vs vs  diyeceğim bana farmar sevenler küfür edecek :)
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 12:16:24 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4708 : 28 Mayıs 2014, 12:22:17 »
Usak sportiften Holman alınmasın ama italyanın bilmem hangi takımından anosike alınsın diyebiliyoruz
neden peki ?

İtalya ligi bizim ligin cok mu üstünde ?
Risk ise aynı risk.

Bizim ligden cıkıp avrupa hatta  nbade önemli işler yapmıs adamlar yok mu ?

Anosike kötü oyuncudur demiyorum yanlıs anlasılmasın. izlemedim zaten

şimdi baktım, Fransa ligi istatistikleri cok vasat
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 12:28:58 Gönderen: Bukefalos »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4709 : 28 Mayıs 2014, 12:29:58 »
Şimdi sezon istatistiklerine baktım.29 dakika süre almış maç başına.2 lik yüzdesi %54.Sadece pota altından atan bir oyuncu için ve genelde smaçla bitiren bir oyuncu için çok düşük.Bitiricilik problemi var galiba.Yüzde 65 serbest atış yüzdesi bir uzun için ne iyi ne kötü ama son anlarda güvenilip oyunda tutulacak bir yüzde değil.Ribaund ortalaması 9.3 fena değil hatta iyi.Aynı şekilde maç başına 2 top kaybı yapıyor ki sadece bitiren bir oyuncu için fazla bence.Blok konusuna girmiyorum o konuda zaten iyidir.
Tabi ben çok maçını izleyip takip etmedim istatistik üzerinden konuşuyorum ama pek fark yaratan bir oyuncu gibi gelmedi bana

Kalkıp kimse gelsin buralarda 30 dakika alsın demiyor zaten.. Ancak Dunston ya da Anosike'nın yükseleceği gibi bu oyuncunun da yükseleceği aşikar..

Ayrıca şut yüzdesi ve top kaybında yanlış baktığın bir nokta var.  Uşak da Carter, Warren ve Holmen top kullanıyor. Bu kadar kısıtlı rotasyonun ve az kişinin şut kullandığı yer de tabii ki yüzdesi düşecek ve hataları artacak.