Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970428 defa)

0 Üye ve 69 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4710 : 28 Mayıs 2014, 12:31:15 »
Mesela Dunston, Dunston diyip duruyoruz ama Dunston gibi bir çok oyuncu var. Mesela Bernard James.. Dunston savunmasına göre net bir şekilde daha iyi..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4711 : 28 Mayıs 2014, 12:34:12 »
Usak sportiften Holman alınmasın ama italyanın bilmem hangi takımından anosike alınsın diyebiliyoruz
neden peki ?

İtalya ligi bizim ligin cok mu üstünde ?
Risk ise aynı risk.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4712 : 28 Mayıs 2014, 12:45:58 »
Şut kullanma olayına bak.

Francis'ı saymıyorum (ki aynı mantıktan aralarındaki en düşük o) Batista, Golubovic ve Elonu'nun takımda top kullanabilecek oyuncu sayısı kaç Holman'da kaç..

Top kullanmaktan kastım efektif bir şekilde.

Mesela Karşıyaka'da Diebler, Can, Barış, Dixon, Jawad gibi oyuncular top kullanabiliyor.

Tofaş'ta Dentmon, Serhat, Evren, Stipcevic, Samet, Deividas Dulkys ve Jure Balazic top kullanabiliyor.

TED'te Vanja Plisnic, Kristaps Valters, Aleksandar Rasic, Clay Tucker ve Berkay gibi oyuncular top kullanabiliyor.

Uşak da öyle bir şey yok. Genelde bu üçlü kullanıyor onun dışındaki oyuncular pozisyon da kendilerine top gelirse..

Tabii bu da bir çok kere zor pozisyon da top kullanmasına sebeb oluyor.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4713 : 28 Mayıs 2014, 12:57:55 »
oyuncu & takım ..
bu kimya doğru oturmadığı müddetçe konuştuklarımızın hepsi boşa kalır.
sadece istatistik üzerinden yorum yaptığımız zaman ( hepimiz yapıyoruz ) biraz boş oluyor.
uç bir örnek vereyim şimdi hakan abim Nedoviç için sigortaları atıyor sinirleniyor bende çok iddialıyım gelsin Avrupa da çok önemli bir oyuncu olur. Hakan abi niye sinirleniyor Nedoviç in golden state performasınsa bakarak .. oraya uymayan oyuncular bazen buraya uyabilir veya
geçen seneki Batiste örneği halen gözümüzün önünde .. keza Andersen ...
bu sene Hines örneği. bunun gibi yüzlerce örnek verebiliriz.
bi sistemimiz olmadığı için ( bu seneden sonra olacak inşallah ) ne yazık ki oyuncu ve hoca tüketen bir yapı olduk : bunu unutmayalım ..
bundan sonra bu şekilde olmayacaktır yapımız diye umud ediyorum ve Obradoviçe güveniyorum...
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 14:43:40 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4714 : 28 Mayıs 2014, 13:04:39 »
+ 2 lisans avrupa için verilecek ...

papağan gibi tekrarlıyorum habire ama pek sanmıyorum...

5+1 lig için kardeşim avrupa için çok büyük ihtimal +2 hakkı daha olacak oraya katılan kulüplere.. 8 yabancı değişmeyecek yani.. sadece ligde bench 1 yabancı sahada da 5 yabancı şansın olacak..

peki +2 sadece euroleague'de mi oynayabilecek,
yoksa furboldaki +2 gibi 8 yabancı içinden istenilen 6 tanesi mi maç kadrosuna seçilecek?

Sadece avrupada oynatacagımız bir adama o kadar para verilir mi ? veya bunu hangi oyuncu kabul edip gelir ?

maç seçen bi oyuncu olmalı.
lig maçlarını angarya gören biri olmalı.
kariyer hedefi kalmamış bi oyuncu olmalı.
çöp olmalı...

bil bakalım kimden bahsediyorum? :)

kleiza bu özelliklerin tamamını karşılıyor.
hem maç seçer, hem kariyer hedefi kalmamış, hem çöp...

zoric de yüksek kontratından dolayı gitmek istemezse kalsın.
+2 zoric ve kleiza olsun...

bu mantıklı işte..

Yalnız ben freeland'in 5 numara olarak degil de Lauvergne yerine 4 numaraya gelmesi, 5e daha kuvevetli, sert, daha kalıplı bir oyuncunun gelmesi taraftarıyım. Avrupada 5 numaradan skor yükü bir bulan contender var mı ?

obradovic'in sisteminde 4 numaraya pek olmaz freeland.
şutu hiç yok...

nba'de fiziğini geliştirmiştir muhtemelen.
sırtı dönük oyunu zaten vardı.
rahatlıkla 5 numara oynar kanımca...

Mesela Dunston, Dunston diyip duruyoruz ama Dunston gibi bir çok oyuncu var. Mesela Bernard James.. Dunston savunmasına göre net bir şekilde daha iyi..

avrupa'yı bu kadar küçümsememek lazım bence...
2 sezonda 70 maç oynamış bu arkadaş.
yaşı 29...
istatistikleri de yerlerde...

avrupa'da iş yapacak oyuncunun, nba'de en az 20 dakika süre bulacak seviyede biri olması,
ya da pozisyonu için undersized kaldığı için süre bulamayan biri olması lazım.
tepeye oynayan takımlarda nba'den gelen çöplerin iş yaptığı pek görülmüş bir şey değil...

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #4715 : 28 Mayıs 2014, 13:04:58 »
oyuncu & takım ..
bu kimya doğru oturmadığı müddetçe konuştuklarımızın hepsi boşa kalır.
sadece istatistik üzerinden yorum yaptığımız zaman ( hepimiz yapıyoruz ) biraz boş oluyor.
uç bir örnek vereyim şimdi hakan abim Nedoviç için sigortaları atıyor sinirleniyor bende çok iddialıyım gelsin Avrupa da çok önemli bir oyuncu olur. Hakan abi niye sinirleniyor Nedoviç in golden state performasınsa bakarak .. oraya uymayan oyuncular bazen buraya veya
geçen seneki Batiste örneği halen gözümüzün önünde .. keza Andersen ...
bu sene Hines örneği. bunun gibi yüzlerce örnek verebiliriz.
bi sistemimiz olmadığı için ( bu seneden sonra olacak inşallah ) ne yazık ki oyuncu ve hoca tüketen bir yapı olduk : bunu unutmayalım ..
bundan sonra bu şekilde olmayacaktır yapımız diye umud ediyorum ve Obradoviçe güveniyorum...
Altına imzamı atarım.. bizimkisi sadece dilek-istek ve görmek istediklerimizi izleme hoş görüsü, cem abinin de dediği gibi bütçesi 7-8 milyon dolar olan Maccabi gidip EL şampiyonu olabiliyorsa bunun en baştaki nedeni TAKIM ve KİMYA dır.. ondan sonra oyuncu ve kaliteleri gelir.. Obradovic'in öncelikle başarması gereken bu gibi görünüyor,ondan sonra oyuncular değişse bile gelen-giden farketmeden düzen ve çarklar sürekli döner..

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4716 : 28 Mayıs 2014, 13:07:33 »
Usak sportiften Holman alınmasın ama italyanın bilmem hangi takımından anosike alınsın diyebiliyoruz
neden peki ?

İtalya ligi bizim ligin cok mu üstünde ?
Risk ise aynı risk.

Bizim ligden cıkıp avrupa hatta  nbade önemli işler yapmıs adamlar yok mu ?

Anosike kötü oyuncudur demiyorum yanlıs anlasılmasın. izlemedim zaten

şimdi baktım, Fransa ligi istatistikleri cok vasat

nedeni bence şu:
italya, ispanya, yunanistan vb. liglerde sorumluluk her oyuncuya eşit dağıtılıyor.
bizde türk oyunculara sorumluluk vermiyor coachlar.
ne set çiziyorlar, ne önemli rol veriyorlar.
skorda da, ribaundda da yabancılar öne çıkıyor o yüzden.
haliyle istatistiklerine güven olmuyor kolay kolay...
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 13:10:08 Gönderen: iskoch »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4717 : 28 Mayıs 2014, 13:10:41 »
Uşak takım halinde bu sezon 2015 tane atış kullanmış bunların 302 tanesini Holman kullanmış yani yüzde yüzde 15i

Karşıyaka takım halinde bu sezon 2168 tane atış kullanmış bunların 361 tanesini Batista kullanmış yani yüzde 16.6 sı

Tofaş takım halinde bu sezon 1951 tane atış kullanmış bunların 227 tanesini Elonu kullanmış yani yüzde yüzde 11.6 sı

Kolej takım halinde bu sezon 1796 tane atış kullanmış bunların 254 tanesini Golubovic kullanmış yani yüzde 14.1

Şut kullanma yüzdelerine bakınca arada pek bir fark yok hatta Batista daha fazla top kullanmış Golubovic eşit sayılır birtek Elonu daha seçici top kullanmış zaten onun yüzdesi çok yüksek diğerlerine göre(yüzde 67)
Canım kardeşim orada efektif kelimesini boşuna kullanmadım. Top kullanmak var top kullanmak var.. Karşıyaka'da Batista top kullanmadığı zaman diğer bir sürü seçeneği var. Golubovic'ın de öyle..

Uşak'da öyle bir şey yok ki. Holman'a top indiği anda mecbur kullanmak zorunda.. Anlatabildim mi demek istediğim mi?

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4718 : 28 Mayıs 2014, 13:14:26 »

avrupa'da iş yapacak oyuncunun, nba'de en az 20 dakika süre bulacak seviyede biri olması,
ya da pozisyonu için undersized kaldığı için süre bulamayan biri olması lazım.
tepeye oynayan takımlarda nba'den gelen çöplerin iş yaptığı pek görülmüş bir şey değil...

Kesinlikle katılmıyorum. Burada oynayan oyuncuların çoğu NBA'de olmadıkları için buradalar zaten.. En azından o adamlar kontrat buldu..

Bo bile pek cazip görülmüyor orada..

Ayrıca son dediğine örnek olarak net bir şekilde Sonny Weems'ı verebilirim abi.. Weems, Raptors dışında zor kontrat bulan bir adamdı..

James ilk senesinde çok süre aldı. Adam 29 yaşında çünkü 4 yıl basketbol oynamayıp askere gitti adam.. Bu sezon ise sezon öncesi sakatlandı ve rotasyonda yerini kaybetti.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4719 : 28 Mayıs 2014, 13:15:46 »
nedeni bence şu:
italya, ispanya, yunanistan vb. liglerde sorumluluk her oyuncuya eşit dağıtılıyor.
bizde türk oyunculara sorumluluk vermiyor coachlar.
ne set çiziyorlar, ne önemli rol veriyorlar.
skorda da, ribaundda da yabancılar öne çıkıyor o yüzden.
haliyle istatistiklerine güven olmuyor kolay kolay...
İtalyua ligi denilince aklıma Green geliyor tansiyonum çıkıyor :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4720 : 28 Mayıs 2014, 13:28:42 »
Kesinlikle katılmıyorum. Burada oynayan oyuncuların çoğu NBA'de olmadıkları için buradalar zaten.. En azından o adamlar kontrat buldu..

Bo bile pek cazip görülmüyor orada..

Ayrıca son dediğine örnek olarak net bir şekilde Sonny Weems'ı verebilirim abi.. Weems, Raptors dışında zor kontrat bulan bir adamdı..

James ilk senesinde çok süre aldı. Adam 29 yaşında çünkü 4 yıl basketbol oynamayıp askere gitti adam.. Bu sezon ise sezon öncesi sakatlandı ve rotasyonda yerini kaybetti.

weems doğru örnek değil pek...
toronto'daki 2 yılında 19.8 dakikada 7.5 sayı ve 23.9 dakikada 9.2 sayı ortalamaları var.
20 dakikanın üzerinde süre alan biriydi dediğim gibi.
buna rağmen avrupa'da yıldız olduğunu söylemek zor.
sözleşmesi bitmesine rağmen cska'nın uzatmayacağı konuşuluyor.

Çevrimdışı bilal1907

• Üye
« Yanıtla #4721 : 28 Mayıs 2014, 13:36:09 »
cem kardeşim hani şu şortu boyundan uzun arkadaş mı!!!!!

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4722 : 28 Mayıs 2014, 13:38:51 »

weems doğru örnek değil pek...
toronto'daki 2 yılında 19.8 dakikada 7.5 sayı ve 23.9 dakikada 9.2 sayı ortalamaları var.
20 dakikanın üzerinde süre alan biriydi dediğim gibi.
buna rağmen avrupa'da yıldız olduğunu söylemek zor.
sözleşmesi bitmesine rağmen cska'nın uzatmayacağı konuşuluyor.

Weems o sene oynadığı kadroda Raptors yeniden yapılanma içerisinde olduğu için süre buldu. Yoksa Denver'da süre bile bulamıyordu abi.

Ya da Keith Langford kaç kere 10 günlük kontrat aldı. Bir tek Spurs ile 2 maç oynayabildi.

Ben katılmıyorum o işe.

Orada oynamayan adam da burada yıldız olabilir. Çok oynayan bir adam hiç buralarda yararlı olmayabilir. Josh Childress gibi..

Önemli olan ne kadar kafa olarak buraya uyacağı önemli.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4723 : 28 Mayıs 2014, 13:39:00 »
cem kardeşim hani şu şortu boyundan uzun arkadaş mı!!!!!
evet o abi :(

hakanyetenn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4724 : 28 Mayıs 2014, 13:48:38 »
Hep varsayimlar uzerine konusuyoruz maalesef:) Bir an once su transferler belli olsun ve bu isi iyi bilenler dogru analizler yapsin diye bekliyorum artik...